images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Нюанси сплата транспортного податку фізичною особою

П'ятниця, 04 травня 2018, 06:45

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що згідно з Податковим кодексом України, у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування транспортним податком від одного власника до іншого протягом звітного року транспортний податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Надсилається податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Підпунктом 267.6.6 п. 267.6 ст. 267 Кодексу визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, транспортний податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1. Довідки за телефоном: 43-46-10.


 

Поняття творчої спілки

П'ятниця, 04 травня 2018, 06:42

Творча спілка - добровільне об'єднання професійних творчих працівників  відповідного фахового напряму в галузі культури та мистецтва, яке має фіксоване членство і діє на підставі статуту.

Творчі спілки України можуть мати всеукраїнський та регіональний (місцевий) статус.

До всеукраїнських творчих спілок належать спілки, діяльність яких поширюється на територію всієї України і які мають місцеві творчі осередки у більшості її областей.

До регіональних (місцевих) творчих спілок належать спілки, діяльність яких поширюється на територію відповідної адміністративно-територіальної одиниці або регіону.

Всеукраїнським творчим спілкам може надаватися статус національних. Порядок надання творчим спілкам статусу національних встановлюється Кабінетом Міністрів України за пропозицією засновника творчої спілки і Міністерства культури  та мистецтв України.

Творча спілка створюється групою професійних творчих працівників відповідного фахового напряму в галузі культури та мистецтва (всеукраїнська - у складі не менш як 100 осіб, регіональна (місцева) - не менш як 20 осіб),  що мають у своєму доробку завершені та оприлюднені твори культури і мистецтва чи їх інтерпретації.

Членами творчої спілки можуть бути професійні творчі працівники - громадяни України, іноземці, особи без громадянства,які досягли 18 років.

Рішення про утворення творчої спілки приймається загальними зборами (з'їздом, конференцією).




Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області











У Тернополі триває ремонт доріг та дворів

П'ятниця, 04 травня 2018, 06:37

У Тернополі триває капітальний ремонт житлового фонду, об’єктів благоустрою, доріг та тротуарів. Зокрема, днями розпочався ремонт прибудинкових територій за адресами вул. Макаренка, 4 та вул. Просвіти,13, де наразі підрядники здійснюють розбирання старого асфальтобетонного покриття проїзду.

У дворі на вул. П. Орлика,2 працівники підрядної організації влаштовують щебеневу основу дороги, а на вул. Л. Курбаса,4 та вул. Протасевича,16 - облаштовують проїзд фігурними елементами мощення. Ремонтні роботи також тривають у дворі на вул. Карпенка, 1 та на ділянці проїзду вулиць Львівська, 12 – Чумацька, 1.

До слова, станом на 3 травня, капітальний ремонт доріг у Тернополі здійснюється на вулицях 15 Квітня та Гайовій, а також на проспекті Злуки, де підрядники розпочали фрезерування асфальтобетонного покриття проїзної частини.

 

Масштабне оновлення освітньої сфери: в пріоритеті не лише форма, а й зміст

Четвер, 03 травня 2018, 05:32

Збільшення фінансування, покращення матеріально-технічної бази та інфраструктури, початок непростих, але вагомих реформ – торкнулися й освітньої сфери Тернопільської області. За останні три роки активної та продуктивної діяльності обласної адміністрації на чолі з головою ОДА Степаном Барною ми маємо чим пишатися – це нові та оновленні школи, наповненні не лише формою, а й змістом; це нові садочки та відкриття додаткових груп; це сучасні лабораторії у професійно-технічних училищах з новим устаткуванням для здобуття фахових професій. А також інклюзивні класи, в яких дітки з обмеженими потребами навчаються разом із своїми однолітками.

 

«Пріоритет в освіті – оснащення шкіл сучасними кабінетами»

 

Аналізуючи кожен напрямок окремо, говоримо, що лише за минулий 2017 рік, на Тернопільщині вдалося здати в експлуатацію школу-довгобуд І-ІІ ст. у селі Горигляди Монастириського району. Будівництво об’єкту розпочалося ще у далекому 1990 році і через відсутність фінансування було призупинено. Лише протягом останніх двох років, за ініціативи голови Тернопільської ОДА Степана Барни, вдалося відновити фінансування й забезпечити реалізацію проекту у повній мірі.

 

Крім того, за минулий рік в області реалізували близько 30 проектів з відбудови та ремонтів шкіл та дитячих садочків, активно впроваджували енергозберігаючі технології: перевели на альтернативні види палива майже 30 паливних котелень, замінили на енергозберігаючі понад 2 тис. вікон та понад 3 сотні дверей. А за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та на умовах співфінансування оновили та модернізували 6 навчальних закладів!

 

Зокрема, у 2017 році нове «обличчя» отримав гуртожиток Чортківського державного медичного коледжу, де було проведено утеплення фасадів та влаштування шатрового даху.

 

У Бережанському районі у Вербівському НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» реалізували енергоефективний проект розвитку, який передбачив реконструкцію системи опалення з встановленням енергоефективних котлів на альтернативних видах палива та заміні покрівлі з утепленням фасаду.

 

У Бучацькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2 здійснили капітальний ремонт щодо впровадження енергозберігаючих технологій з утеплення фасадів.

 

Реконструювали й загальноосвітню школу І-ІІІ ст. у селі Почапинці Тернопільського району.

 

А також здійснили капітальний ремонт – утеплили фасади, замінили покрівлю та вікна на енергозберігаючі у Кременецькому НВК «Кременецька ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – дошкільний навчальний заклад» та в Оліївській ЗОШ І-ІІІ ст. Зборівського району. Зміни від таких робіт уже відчутні й не лише завдяки тому, що в класах тепер тепло і затишно, а й тому, що це дозволяє значно економити на енергоносіях!

 

Також у школі в селі Урмань, що на Бережанщині, учням тепер тепло та комфортно навчатися. А завдяки встановленій модернізованій системі опалення – це ще й економічно вигідно. Там перекрили дах. Старі вікна вже замінили на нові. Встановили нову систему опалення та паливні котли на дровах.

 

«Надалі для нас залишається пріоритетом в освіті – оснащення шкіл сучасними кабінетами», – наголосив очільник Тернопільщини Степан Барна.

 

За його словами, реформи відбуваються в країні, і ми на Тернопільщині намагаємося утримувати в цьому напрямку лідерство. «Надважливим є те, що протягом останніх двох років ми створили 26 опорних шкіл. Це дозволило залучити на оснащення кабінетів хімії, математики, біології та географії відповідно до сучасних вимог і новітніх методик викладання значні фінансові ресурси! Також ми закупили 2,5 тисячі нових комп’ютерів. Водночас, завдяки державним програмам, ми придбали 51 шкільний автобус. Результат – потреба області у довезені дітей до навчальних закладів забезпечена на понад 90%, тобто залишається зовсім трохи. А тому допрацьовувати будемо протягом 2018 року», – поінформував Степан Барна.

 

«Інклюзивна освіта – це пріоритет держави»

 

Також, як наголосив очільник області, акцент сьогодні робиться й на інклюзивній освіті, мета якої полягає в забезпеченні кращого доступу до освіти дітям з особливими потребами.

 

Загалом на Тернопільщині у 2017/2018 навчальному році функціонують 35 загальноосвітніх навчальних закладів з 61 інклюзивним класом, 1 спеціальна школа, 3 спеціальні школи-інтернати, 3 навчально-реабілітаційні центри та 2 навчально-виховні комплекси. Навчатимуться в інклюзивних класах 79 дітей з особливими освітніми потребами, а це майже на 50% більше, ніж торік.

 

«Дитячі садочки – важлива складова розвитку та виховання дітей»

 

2017 рік став знаковим для розвитку та розширення мережі дитячих дошкільних навчальних закладів. У селі Городище Козівського району та у селі Жабиня Зборівського району відкрили два новозбудованих садочки.

 

 

Крім того, у 8 населених пунктах відкрили ще додаткові групи на загальну кількість 209 дітей. Також у 2018 році завершать садочки у селі Стінка Бучацького району, (80 місць), в Гориглядах Монастириського району (40 місць) та в Нагірянці Чортківського району.

 

«Працюємо над переобладнанням 17 лабораторій професійно-технічних училищ»

 

В області працюють над зміною неефективної «радянської» системи профтехосвіти. Так, 2017 рік дозволив на Тернопільщині відкрити 3 сучасні лабораторії у Тернополі, Кременці та Заводському, пише oda.te.gov.ua

 

На базі Тернопільського ВПУ №4 відкрили сучасну лабораторію для малярів та столярів у співпраці з фірмою «Sniezka». На умовах співфінансування, за рахунок коштів компанії та навчального закладу, облаштували кабінет для теоретичної підготовки з використання матеріалів «Sniezkа», навчальну майстерню, а також кабінет і навчальну майстерню для використання лакофарбових матеріалів фірми «VIDARON», які входять в систему «Sniezka».

 

На базі Кременецького професійного ліцею запрацював сучасний навчально-практичний центр для швачок, кравців та закрійників. На модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази лабораторії з Державного бюджету виділили 330 тис. грн. та 100 тис. грн. – з обласного бюджету.

 

Третю сучасну лабораторію відкрили на базі Чортківського вищого професійного училища. Тепер у навчальному закладі готують монтажників санітарно-технічних систем та устаткування. На створення навчально-практичного центру, модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази з державного бюджету виділено 628 тис. гривень та 600 тис. грн. – з обласного бюджету.

 

 

 

«Політика обласної адміністрації в галузі освіти має дві пріоритетних складових: це якість надання освітніх послуг та трудова зайнятість випускників. Саме тому нам потрібні фахівці робітничих професій, щоб конкурувати на ринку праці. Професійно-технічна освіта в області повинна працювати. І для цього ми вкладаємо кошти в сучасні лабораторії», – акцентував Степан Барна.

Тернопільщина готується до відкриття літнього туристичного сезону

Четвер, 03 травня 2018, 05:29

Цьогорічний літній туристичний сезон розпочинається на Тернопіллі 5-6 травня зі святкування Дня міста у Збаражі. Напередодні, 2 травня відбулося засідання оргкомітету під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Юрій Юрика, на якому обговорили всі питання стосовно підготовки та проведення вказаного заходу.
Так, 5 травня буде присвячений Дню здорового способу життя. Цього дня об 11.00 планується проведення велопробігу, згодом відбудуться змагання зі стрітболу й турнір з міні-футболу. О 16.00 — захопливе, кольорове Свято фарб. У театрі призамкового парку о 21.00 планується показ кінострічки «Червоний».
У неділю, 6 травня о 9.00 стартує Всеукраїнський фестиваль-конкурс патріотичного мистецтва «Козацька слава», який триватиме до 14.00. У цей час розпочнеться офіційна частина святкування — урочисте відкриття Дня міста і туристичного сезону Тернопілля. Священники різних конфесій проведуть святкове богослужіння.
О 15.30 розпочнеться гала-концерт учасників та гостей всеукраїнського фестивалю-конкурсу патріотичного мистецтва «Козацька слава».
У рамках святкування мешканці усіх районів області, а також представники заповідників України презентуватимуть туристичний потенціал своєї місцевості. Діятиме виставка зброї, дитячі атракціони. Відбуватимуться різноманітні конкурси. Для охочих побачити все місто з висоти пташиного польоту пропонуватиметься політ на повітряній кулі. У той же час гостей свята вже традиційно частуватимуть варениками і капусняком.
Запрошуємо взяти участь у святкуванні!


oda.te.gov.ua

 

Сторінка 908 з 1426

«ПочатокПопередня901902903904905906907908909910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер