images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


У Тернополі облаштовують паркувальний майданчик на вул. Любомира Гузара, 8 на умовах співфінансування

Понеділок, 21 жовтня 2024, 09:50

На вулиці Любомира Гузара, 8 у Тернополі активно працюють над розширенням місця для паркування транспортних засобів мешканців будинку. Ремонт у житловому фонді тут проводяться на умовах співфінансування міської ради та мешканців.

«З 2017 року ми хотіли розширити ділянку дороги, яка має лише три метри ширини. На жаль, тут не можуть роз'їхатись дві машини. У 2024 році на прийомі в міського голови нам запропонували виконати роботи за програмою співфінансування. Міська рада виділяє 80% коштів, а ОСББ з мешканцями – 20%. Ми провели загальні збори в будинку і 92% мешканців підтримали таку ініціативу. Наразі ми робимо місця для тимчасового паркування автомобілів», – зазначив голова ОСББ  «Мрія+», що на вул. Любомира Гузара, 8, Віктор Чорненький.

Додамо, програмою можуть скористатися як ОСББ, так і управителі будинків (ЖЕКи). Дія програми поширюється на всі багатоквартирні будинки Тернопільської громади, які експлуатуються понад 10 років. Фінансування виділяється за певною пропорцією залежно від виду робіт.

Нагадаємо, цього року до списку ремонтів на умовах співфінансування внесено 64 будинки, на які виділено 19 850 тис. грн.

 

В «Open Space Ternopil» відбувся тренінг «Маркетинг у ММСМ та CRM-системи»

Понеділок, 21 жовтня 2024, 09:48

19 жовтня в просторі «Open Space Ternopil» відбувся тренінг «Маркетинг у ММСМ та CRM-системи». Захід зібрав підприємців, маркетологів, менеджерів з продажу та всіх охочих вдосконалити бізнес-процеси та покращити взаємодію з клієнтами.

Спікером заходу став директор Інституту сталого регіонального розвитку Володимир Василевський, який наголосив на важливості основних принципів маркетингу: product (продукт), price (ціна), place (місце), promotion (просування).

Під час тренінгу учасники обговорювали ключові аспекти маркетингових стратегій, такі як позиціонування, сегментування та ціноутворення. Особливо активне обговорення викликала тема CRM-систем – цифрових інструментів для автоматизації управління відносинами з клієнтами.

Зважаючи на інтерес учасників, Володимир Василевський пообіцяв провести окремий інформаційний семінар, присвячений виключно CRM-системам, який допоможе підприємцям глибше зрозуміти та оцінити переваги сучасних цифрових рішень для бізнесу.

Будьте в курсі всіх новинок та можливостей для розвитку. Слідкуйте за новинами та подіями «Open Space Ternopil» у соцмережах:

Facebook –  https://www.facebook.com/openspaceternopil

Instagram –   https://www.instagram.com/open_space_ternopil/

Open Space Ternopil створено Тернопільською міською радою в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Відстрочка від мобілізації: скільки діє, і коли потрібно продовжити

П'ятниця, 18 жовтня 2024, 10:14

Закон про мобілізацію передбачає, що певні категорії військовозобов'язаних можуть отримати відстрочку від призову. Утім вона не буде діяти постійно, навіть якщо залишаються підстави. Тож відтермінування від мобілізації доведеться періодично продовжувати.

На який термін дають відстрочку, і від чого це залежить "УП. Життя" допоміг розібратися адвокат юридичної компанії "Міллер" Андрій Новак.

Скільки діє відстрочка від мобілізації?

Підстави для відстрочки від призову під час мобілізації можуть бути різними – сімейні обставини, стан здоровʼя, навчання. З повним списком можна ознайомитися в нашому попередньому матеріалі.

Відтермінування дають, насамперед, на термін дії його підстав. Тобто, якщо підстава – утримання трьох дітей віком до 18 років, то відстрочка анулюється після того, як хтось із дітей досягає повноліття. Або ж студенти закладів вищої освіти втрачають її, коли закінчують ЗВО.

За постановою уряду, відтермінування від служби триває не довше ніж проведення мобілізації. З початку повномасштабного вторгнення його встановлюють на кожні 90 днів (три місяці), а після цього президент продовжує мобілізацію та воєнний стан наступним указом.

Відповідно, відстрочка діє лише до закінчення дії указу про проведення мобілізації, а далі підстави повинні перевіряти заново, і її треба оформлювати ще раз, пояснює адвокат Андрій Новак.

"Тобто, доведеться ходити до ТЦК кожних півтора, два з половиною, три місяці і подавати документи на відстрочку. Це залежить від того, як швидко її зможуть оформити. Умовно, термін дії указу закінчується в серпні. Відповідно, він закінчився, і закінчилася відстрочка, тому знову потрібно йти, приносити той самий пакет документів і очікувати на довідку", – каже юрист.

При цьому відстрочку бажано поновити ще того, як вона стане недійсною. Адвокатка Дарʼя Тарасенко говорить, коли у військовозобов'язаного була відстрочка, але вона протермінована навіть на невеликий проміжок часу, чоловіка можуть мобілізувати.
"Є ТЦК, які дуже сильно завантажені, і куди можна зареєструватися в електронну чергу тільки дуже наперед. А людині може бути критично важливо потрапити туди так, щоб не було проміжку часу, коли вона без відстрочки. Виникає ситуація, коли в один день в ТЦК треба звернутися всім, хто коли-небудь її оформлював. Адже запізнення може мати наслідком ризик мобілізації", – пояснює адвокатка.

Хто вирішує, чи давати військовозобов'язаному відстрочку?

У постанові йдеться, що для продовження терміну дії відстрочки, потрібно подати заяву центру комплектування у паперовій або електронній формі. Однак зараз можна скористатися лише першим варіантом.

"Поки треба фізично ходити до ТЦК, і документи на відстрочку у паперовому вигляді, на жаль, поки навіть не приймають навіть на звичайну пошту. Можливо, скоро зʼявиться така можливість і додаткові роз'яснення", – говорить юрист.

Документи і заяву на відстрочку має розглядати спеціальна комісія при центрі комплектування. Саме вона вирішує, чи надавати військовозобов'язаному відтермінування. Якщо чоловік хоче подати заяву ТЦК, але йому одразу відмовили, це порушення закону, наголошує Дарʼя Тарасенко.
"Представник ТЦК, який приймає пакет документів, не має права на місці аналізувати і казати: "У вас нема підстав для відстрочки від призову, ми не будемо приймати заяву". Повноваження ухвалювати рішення, як позитивне, так і негативне, має тільки комісія. Добре, коли в ТЦК дають пораду і кажуть, що чогось не вистачає, тому краще донести і тільки потім подаватися. Але категорично відмовляти прийняти заяву на відстрочку – незаконно", – зазначає юристка.

Чи потрібно продовжувати відстрочку людям з інвалідністю?

Особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи не підлягають мобілізації, але й не виключаються з військового обліку. Вони можуть піти служити добровільно – за контрактом. Якщо людина з інвалідністю не виявила такого бажання, їй також доведеться оформити відстрочку і продовжувати її після закінчення терміну дії.

З обліку повністю виключають тих, кого визнали непридатним до військової служби за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК). Тож "непридатним" треба лише один раз подати заяву про виключення до територіального центру комплектування.

"Існує безліч захворювань, які дають підставу для отримання інвалідності, але не дають підстави для встановлення повної непридатності. Показники і тяжкість хвороб для обох випадків не співвідносяться між собою. Особи з інвалідністю можуть, наприклад, виконувати роботу у штабах, займатися діловодством, бути водіями. І це також військова служба", – говорить Андрій Новак.

Водночас "тимчасово непридатним" доведеться оформити відстрочку. Вони повинні пройти повторний огляд через 6-12 місяців після висновку ВЛК, однак упродовж цього періоду все одно мають продовжувати відтермінування від служби через ТЦК.

БОГДАНА ТОРБА 

 

На Тернопільщині поліцейські встановили чотирикласницю, яка повідомила про захоплення школи терористами

П'ятниця, 18 жовтня 2024, 10:03

17 жовтня на спецлінію 102 надійшло анонімне повідомлення про те, що навчальний заклад Тернопільщини захопили терористи.

Співробітники Борщівського відділення поліції встановили, що виклик спеціальних служб здійснила 9-річна учениця одного із навчальних закладів Чортківського району. Дівчинка жартувала, не усвідомлюючи серйозності ситуації.

Наразі вирішується питання правової кваліфікації даної події та притягнення батьків малолітньої до адміністративної відповідальності. Правоохоронці закликають дорослих провести з дітьми бесіди про неприпустимість таких жартів та пояснити їм, що хибний виклик поліції є порушенням закону!

За неправдиві повідомлення про замінування передбачена відповідальність. За завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності передбачено покарання у вигляді позбавлення волі. За подібні вчинки дітей до адміністративної відповідальності буде притягнуто їх батьків.

Для перевірки повідомлень про закладення вибухівки на місце події прибувають слідчо-оперативні групи, експерти-вибухотехніки, кінологи, рятувальники.  Поки спеціалісти витрачають час на пошуки нереальних вибухонебезпечних предметів, хтось у цей час може дійсно потребувати допомоги.

Працівники поліції звертають увагу: за подібні кримінальні правопорушення, відповідно до ст. 259 Кримінального кодексу України, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Якщо такі дії призвели до тяжких наслідків або скоєні вдруге – порушникам загрожує від 4 до 8 років ув’язнення.

За подібні необдумані вчинки дітей адміністративну відповідальність нестимуть їх батьки. Відповідно до ст. 183 «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» та ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей» Кодексу України про адміністративні правопорушення, дорослим доведеться сплатити штраф.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

У жителя Озернянської громади поліцейські вилучили пістолет та патрони до нього

П'ятниця, 18 жовтня 2024, 10:01

Зловмисник вирішив випробувати зброю, стріляючи у повітря. Небайдужі односельці, почувши звуки пострілів, повідомили про це поліцію. Слідчо-оперативна група відділення поліції №2 міста Зборова виїхала на місце події.

Зловмисника застали поблизу водойми, де він вправлявся у стрільбі. При ньому був пістолет заряджений патронами, та гільза. Усі речові докази вилучено. При огляді поліцейські виявили ознаки переробки зброї. Це визначить експертиза.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України – незаконне поводження зі зброєю. У ході досудового розслідування - за результатами експертизи - 37-річному жителю Озерної може бути інкриміновано незаконну переробку зброї.

До слова, фігурант уже неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців, зокрема, за вчинення майнових злочинів та був раніше судимий.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Сторінка 12 з 1514

«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер