Репортаж
У Тернополі змагались наймолодші борці вільного стилю
Середа, 20 січня 2021, 12:21
У Тернополі змагались наймолодші борці вільного стилю
За підсумками 2020 року у Тернополі відбулася відкрита першість спортивного клубу імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» (Галичина-Тернопіль-Sport) з вільної боротьби серед початківців віком 8-10 років, присвячена Різдвяно-новорічним святам. На змаганнях виступили наймолодші борці СК імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» та спортсмени КДЮСШ №1 міста Тернополя.
Із шести вагових категорій, у яких змагались учасники, чемпіонами стали четверо представників СК імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» - Дмитро Шумило (в/к до 23 кг), Захар Федчишин (в/к до 27 кг), Максим Шумило (в/к до 30 кг) та Архип Вовк (в/к до 33 кг) і двоє представників КДЮСШ №1- Юрій Федусь (в/к до 37 кг) та Антон Миколів (в/к до 50 кг).
Переможці та призери змагань були нагороджені медалями, грамотами та новорічними призами. Єдина учасниця першості Єва Дем’ян (КДЮСШ №1) виборола срібну медаль у категорії до 27 кг і була нагороджена призом «За волю до перемоги», чемпіон Архип Вовк названий кращим борцем змагань, а срібний призер у категорії до 33 кг Тарас Саламандра («ГалТер’S») нагороджений призом «За кращу техніку», - повідомляє організатор турніру, президент СК імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S» Ігор Сцібайло.
В обласному краєзнавчому музеї розгорнуто масштабну виставку в рамках проєкту, присвяченого 100-річчю Української революції 1917–1921 рр.
Середа, 20 січня 2021, 12:20
В обласному краєзнавчому музеї розгорнуто масштабну виставку в рамках проєкту, присвяченого 100-річчю Української революції 1917–1921 рр.
Створена вона за сприяння Українського культурного фонду. 2021 рік – завершальний етап цього проекту.
100 років тому події української національно-демократичної революції стали вагомим кроком на шляху здобуття реальної незалежності і створення самостійної держави. Основними чинниками, які призвели до піднесення національно-патріотичних прагнень українського народу до незалежності і самостійності стали Перша світова війна, падіння самодержавства в Росії, розпад Австро-Угорщини. Цей етап історії,безумовно, став одним з найгероїчніших в боротьбі за українську державність.
На виставці представлені численні експонати з фондових збірок музею. Серед них фотодокументальні раритети, книги, наукові дослідження, періодика, філателія, оригінальні тематичні листівки тощо.
Привертають увагу примірники газети «Републіка», органу уряду ЗУНР – Державного секретаріату, та газета «Бережанський вісник», яка виходила в листопаді 1918 року.
Експонуються філателістичні блоки, присвячені історії ЗУНР, зокрема, з колекції П.Телев’яка та із серії «Підпільна пошта України».
У вітринах виставки розміщені військово-історичні видання Літопис Червоної Калини, які виходили у Львові в 20-х – 30-х роках ХХ століття.
На виставці можна побачити багато світлин наших краян, які брали активну участь у боротьбі за встановлення української влади, героїчно воювали в лавах УГА та в Армії УНР. Серед них А.Дубина з міста Гусятина, М.Петрицький – громадський і політичний діяч з міста Копичинці, Тимотей Старух – комісар ЗУНР в місті Бережани, співголова Трудового Конгресу України, С.Дністрянський – вчений-правник, розробник проекту Конституції ЗУНР, та багато інших. Експонуються також фото начальних вождів, старшин і рядових вояків УГА.
Не залишать байдужими відвідувачів виставки оригінальні документи – запрошення на відзначення річниць пам’ятних подій Української революції, які відбувалися в Тернополі в 1937–1938 роках, зокрема, урочисто відзначалося 20-річчя утворення ЗУНР та 20-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР.
Виставку вдало доповнюють твори мистецтва, художні плакати, картини, військові строї та спорядження. З матеріалів виставки можна дізнатися багато цікавого і захоплюючого про той славний і героїчний період нашої історії.
У Кременецькій академії підготували посібник для вчителів музичного мистецтва
Середа, 20 січня 2021, 12:20
У Кременецькій академії підготували посібник для вчителів музичного мистецтва
Творча група науково-педагогічних працівників кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім..Тараса Шевченка підготували навчальний посібник «Шкільні пісні у супроводі баяна(акордеона) на основі типової освітньої програми Нової української школи». Видання рекомендоване до друку Вченою радою факультету соціально-педагогічної освіти та мистецтв закладу вищої освіти і побачило світ у Видавничому центрі академії.
Навчальний посібник підготовлено відповідно до концепції Нової української школи. В ньому розроблено музичний супровід пісенного репертуару, який відповідає вимогам навчальної програми 1-2 класів закладів загальної середньої освіти. Видання розраховане на здобувачів вищої освіти мистецько-педагогічного профілю, на викладачів і вчителів музичного мистецтва.
При підготовці навчального посібника автори врахували і узагальнили надбання сучасних наукових та методичних праць з музичного мистецтва, звернулися до теоретичного доробку вітчизняних вчених і до колективного та індивідуального досвіду викладання музичних дисциплін у загальноосвітній школі.. У навчальному посібнику традиційні розділи педагогіки (теорія виховання, педагогічна майстерність, дидактика) об’єднані з її спеціальними розділами, пов’язаними з підготовкою музикантів-педагогів (музичне сприйняття, музична інтерпретація, музична імпровізація).
У навчальному посібнику для вивчення учнями молодших класів запропоновано 35 творів, з яких 19 адресовані першокласникам і 16 – учням другого класу. Подано необхідні відомості про життєтворчість композиторів – авторів основних музичних творів, включених до посібника. Значним здобутком навчального видання виступає «Словник емоційно-образних визначень музики», де подані виразні характеристики музики, динаміки, тембру, гармонії, мелодії, ритму, темпу, штриха та регістру, в загальному, більше трьох сотень понять.
Навчальне видання стане фактором відчутної методичної і практичної допомоги всім, хто працює чи готується працювати у царині музичного виховання наймолодших школярів
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд про традиції українського війська
Середа, 20 січня 2021, 12:19
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд про традиції українського війська
Історія українського війська сягає тих древніх часів, коли тодішні мешканці земель сучасної України вперше змушені були взятися за зброю щоб боронити життя і свободу себе і своїх близьких, свого народу і суспільства.
У наш час, коли Україна бореться за свою державу, винятково важливо знати історію, уроки справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття. А особливо етапи воєнних змагань, адже саме у них здобувалася воля.
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека підготувала презентацію-огляд «Звитяги та терени українського лицарства» (традиції українського війська). Пропонована література висвітлює мужніх воїнів, що відстоювали і до сьогодні відстоюють нашу свободу та незалежність.
Докладніше - https://library.te.ua/2020/12/30/news20-259rh/
Кому не рекомендується занурюватись в ополонку і як загартовуватися правильно
Понеділок, 18 січня 2021, 11:36
Кому не рекомендується занурюватись в ополонку і як загартовуватися правильно
Чи може одноразове купання на Водохреща загартувати і зміцнити організм? Попри те, що багато людей у це вірять, нагадуємо, що холодна вода може бути корисною лише, якщо загартовуватися регулярно! Треба взяти також до уваги, що на Західній Україні традиції пірнання на Водохреща в ополонку не були поширеними. Однак якщо ж плануєте долучатися до таких купань, то фахівці рекомендують підготуватися до цього.
Ось які рекомендації з цього приводу дає Міністерство охорони здоров’я України.
- Знайдіть спеціально обладнані для купання місця з перевіреним дном.
- Обов’язково зробіть руханку перед тим, як зайти у воду.
- Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. Наприклад, кільця сповільнюють рух крові в пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.
- Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию.
- Перебувайте у воді не довше 3-5 секунд.
- Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий, аби зменшити холодове навантаження. Добре продумайте, що вдягнути, аби могти зробити це швидко й пальці рук не оніміли — теплий одяг має бути з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, а взуття — без шнурівок.
- Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.
- Щоби не замерзнути — рухайтесь. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити пару простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.
- Візьміть із собою термос із чаєм.
- Не забувайте, алкоголь створює лише ілюзію тепла і натомість призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до холоду.
- Долучайтеся до хрещенських купань лише, якщо повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років. За старшими дітьми слід пильно стежити дорослим.
Фото з мережі Інтернет
Більше статтей...
- Тернопільський біатлоніст Руслан Бригадир став срібним призером першого етапу Кубка IBU у естафеті
- Юні фехтувальники Тернополя долучилися до #OlympicLab
- "Візьми і зріж": поліція знайшла вандалів, котрі підпиляли дерева у центрі Тернополя
- 21 січня відбудеться четверте пленарне засідання першої сесії обласної ради
Сторінка 3 з 1262
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»