images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


На Тернопільщині під колеса авто потрапив пенсіонер

Четвер, 09 січня 2025, 09:10

Про дорожньо-транспортну пригоду з потерпілими на лінію "102" повідомив житель Києва. Чоловік заявив, що в Монастириськах на власному авто збив чоловіка.

На місце події виїжджали працівники Бучацького відділення поліції. Аварія трапилася 8 січня близько 17:00. Водій автомобіля Audi Q3 не встиг загальмувати й здійснив наїзд на чоловіка, який вийшов на проїжджу частину дороги за межами пішохідного переходу.

Пенсіонера 1962 року народження госпіталізували до лікарні, а у кермувальника взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

У 2024 році тернопільські поліцейські склали 5354 адмінпротоколи за вчинення домашнього насильства

Четвер, 09 січня 2025, 09:08

Упродовж минулого року до територіальних підрозділів поліції Тернопільської області надійшло 9 140 заяв та повідомлень від громадян про факти правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством.

За результатами проведених перевірок поліцейські склали 5354 адмінпротоколи за ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства). Також слідчі відкрили 160 кримінальних проваджень за ст. 126-1 (вчинення домашнього насильства) Кримінального кодексу України, більшість із яких скерували на розгляд до суду. Санкція цієї статті передбачає до двох років позбавлення волі.

За даними управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області, на профілактичному обліку поліції області перебуває 2807 осіб, які вчинили домашнє насильство. У 2024 році правоохоронці також винесли 3468 термінових заборонних приписів щодо кривдників. Ці приписи передбачають різні обмеження для порушників, зокрема: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборону на вхід і перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи, заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Не замовчувати факти домашнього насильства у своїх родинах і не толерувати насильство щодо інших людей — це важливий крок для подолання цього явища.

Поліцейські нагадують: окрім дзвінка на спецлінію «102», постраждалі можуть звертатися до спеціалізованих служб та організацій, які надають підтримку:

• Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації — 0 800 500 335 (з мобільного та стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

• Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознаками статі та насильства стосовно дітей — 15-47.

• Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги (за підтримки UNFPA): rozirvykolo.org/sluzhby-pidtrymky/mobilna-brygada.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Патрульні встановили порушника правил дорожнього руху в центрі Тернополя

Четвер, 09 січня 2025, 09:00

Під час моніторингу соціальних мереж поліцейські виявили відео, на якому автомобіль Chevrolet проїхав через Театральний майдан у центральній частині Тернополя. Ця зона є пішохідною, і рух транспорту тут заборонений.

Правоохоронці встановили особу порушника — ним виявився 58-річний житель Тернопільського району. Водій пояснив, що заблукав і не зорієнтувався на місцевості. На водія було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення — недотримання вимог дорожнього знака 3.21 «В’їзд заборонено».

Дякуємо поліцейським за оперативну роботу, спрямовану на забезпечення безпеки на дорогах нашого міста.

 

Поліцейські нагадують: за невиконання рішення суду передбачена відповідальність

Середа, 08 січня 2025, 11:02

Штраф чи позбавлення волі до трьох років може загрожувати тим, хто умисно не виконує вирок, рішення, ухвалу, постанову суду, що набрали законної сили, або перешкоджає їх виконанню.

Нехтують рішеннями суду і деякі водії. Серед них – 20-річний житель Микулинецької громади. Молодий чоловік неодноразово впродовж 2023-2024 років притягувався до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Як наслідок, суд позбавив його водійського посвідчення на 10 років. Проте зловмисник знову сів за кермо.

З початку року працівники поліції Тернополя та області задокументували 11 фактів, коли водії, будучи позбавленими права керування, не виконували рішення суду.

Поліцейські нагадують: згідно із частинами 4 та 5 статті 126 КУпАП, любителям їзди після позбавлення права керувати транспортом доведеться заплатити від 20 400 до 40 800 гривень. Кермувальників, котрих двічі ловили на тому, що їздять без водійського посвідчення, закон позбавляє права керувати транспортними засобами на строк від 5 до 7 років. Кримінальна відповідальність за невиконання рішення суду – стаття 382 ККУ передбачає до трьох років позбавлення волі.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Псевдобанкір привласнив гроші мешканки Тернопільщини: поліцейські проводять розшукові заходи

Середа, 08 січня 2025, 10:47

Громадяни продовжують довіряти невідомим особам, які представляються співробітниками фінансових установ. Шахраї розповідають потенційним жертвам про блокування рахунків, збої в системі або інші вигадані проблеми й просять надати персональні дані. Після цього постраждалі отримують повідомлення про зняття коштів із рахунків.

Від такого злочину потерпіла 28-річна жителька Тернопільського району. Додзвонювач, який представився працівником банку, повідомив дівчині про можливість збільшення кредитного ліміту. Заявниця погодилася, але для цього їй необхідно було повідомити персональні дані, що вона й зробила. Вже згодом, коли дівчина перевірила рахунок, то виявила що з нього зникло майже 55 тисяч гривень. За допомогою звернулася до правоохоронців.

За фактом шахрайства працівники поліції розпочали досудове розслідування відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.

Поліцейські звертаються до власників карткових рахунків:

  • не повідомляйте ПІН-код картки та ні в якому разі не зберігайте ПІН-код у гаманці чи разом з карткою;
  • не повідомляйте ваші персональні дані (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку.

Працівники банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані. Окрім цього не потрібно розголошувати коди, які приходять вам на мобільний номер, і не набирайте на вашому телефоні невідомі вам комбінації цифр.

У разі, якщо ви підозрюєте, що спілкуєтесь з аферистами, завершуйте телефонну розмову та телефонуйте на гарячу лінію банківської установи.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Сторінка 3 з 1553

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер