images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Тернополянам пропонували роботу у ТОВ «Тервікнопласт»

Вівторок, 29 березня 2016, 03:53

За ініціативи Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у ТОВ «Тервікнопласт» відбувся День відкритих дверей на виробництві для безробітних тернополян.

Представники роботодавця презентували підприємство та провели екскурсію виробництвом.

«Сьогодні компанія Вікнар’off – це один з найбільших виробників металопластикових конструкцій в Україні. Завод площею 12 тис. кв.м. у місті Тернополі виготовляє в місяць понад 50000 металопластикових конструкцій будь-якого типу: вікна, балконні двері, вхідні двері, балконні скління, конструкції складної конфігурації. Для їх виготовлення використовуються високоякісні матеріали найбільш відомих європейських виробників – профілі Aluplast (Німеччина), Viknaroff (Україна), фурнітура FUHR, Siegenia-Aubi (Німеччина), Accado (Туреччина), скло Guardian (Німеччина), Pilkington (Британія) та ін.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Виготовляються конструкції на високопрофесійному німецькому та австрійському обладнанні. У процесі виробництва уся продукція Вікнар’оff проходить багаторівневий контроль, що дозволяє зберігати її якість на максимально високому рівні і відповідати найсуворішим вимогам ДСТУ та європейським стандартам», - поінформувала інспектор з кадрів Неля Качановська. - Для тих, хто має бажання працювати у товаристві, проводимо навчання на підприємстві, іногородніх забезпечуємо гуртожитком».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Керівник відділу продажу ТОВ Ростислав Ватаг провів відвідувачів цехами заводу, розповів про технологічні процеси виготовлення продукції, ознайомив із вимогами до працівників.

Безробітні дізнались про умови праці та її оплати; побачили асортимент продукцї, що виготовляється на заводі; отримали відповіді на свої запитання щодо перспектив працевлаштування.



Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу взаємодії з роботодавцями ТМРЦЗ

 

У перинатальному центрі обслуговуватимуть жінок зі всієї області

Понеділок, 28 березня 2016, 04:43

25 березня у Тернополі відбулося урочисте відкриття реконструйованого перинатального центру «Мати і дитина». Це єдиний у Тернопільській області медичний заклад третього рівня. Над розробкою проекту почали працювали ще з часів Віктора Януковича, однак роботи було призупинено. Сьогодні у медичному центрі будуть обслуговувати людей не лише з міста, а зі всієї області.

Над розбудовою медичного центру працювали вже давно, але у звʼязку із проблемами фінансування роботи було припинено. За цей час багато зробленого було пошкоджено або знищеного, тому влада потребувала чималих коштів для відновлення задуманого. Загалом станом на 1.02.2016 р. на відбудову було витрачено 25810, 0 тисяч гривень.

це

 

Задля високоякісної медичної допомоги та комфорту хворих закупили 40 оновлених ліжок, 38 ліжечок для малят, 8 з яких - з підігрівом. Відновлено три поверхи I корпусу центру, підвальне приміщення, три ліфти, коридори тощо. Для відмінного обслуговування зроблені: приймальне відділення, операційні, харчоблок, санвузли та палати. Також у медичному закладі встановили досконалу вентиляційну систему, протипожежні та пластикові двері, систему оповіщення, якісну та нову сантехніку. Кожна палата розрахована на 1-2 породіллі.

Віце-премʼєр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, який був присутній на відкритті, розповів, що для відкриття центру доклали чимало зусиль. Місцева влада та Уряд прагнули відновити заклад, тому довго шукали фінанси. Це велика відповідальність, оскільки складно реалізовувати проекти таких масштабів. По статистиці кожного дня у таких закладах народжуються близько 15 дітей. Саме тому, реконструкція центру дає змогу кожній родині зберегти своє здоровʼя, бути під наглядом відмінних спеціалістів та якісного обладнання. Депутат подякував кожному, хто приєднався та допоміг реалізувати цей проект, особливу подяку висловив Степану Барні.

У свою чергу, голова облдержадміністрації додав, що роботи розпочали з вересня минулого року. Проект, на який тоді використали півтора мільйона євро, було майже зруйновано. Ці кошти виділили з місцевого бюджету. На сьогодні медичний заклад майже повністю укомплектовано, а обладнання повинні доставити пізніше. Проект дещо змінили, тому заклад вирішили облаштувати високоякісним обладнанням. Спільними зусиллями у центрі встановили 158 ліжкомісць та індивідуальні палати, щоб хворі отримували першокласну та оперативну допомогу.

24

Чиновники та медичні працівники надіються, що медичний заклад надасть невідкладну та якісну допомогу багатьом місцевим мешканцям та людям зі всієї області. Послуги надають вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим.

Олена Сабатюк

Музей Тимофія Бордуляка відкрили на Тернопіллі

Неділя, 27 березня 2016, 11:27

МУЗЕЙ ТИМОФІЯ БОРДУЛЯКА - СВЯЩЕНИКА І ПИСЬМЕННИКА ВІДКРИЛИ У ВЕЛИКОМУ ХОДАЧКОВІ НА ТЕРНОПІЛЛІ.

Справжнім відкриттям віднедавна стало для мене ім’я греко-католицького священика Тимофія Бордуляка (1863-1936). Класик української літератури Іван Франко ставив його в ряд провідних письменників того часу. «Автор простих, невимушених та теплим почуттям огрітих оповідань» - казав він про нього. Вони листувалися. Отець Тимофій отримував від того неабияку моральну підтримку.

На жаль, листи не збереглися. Під час Першої світової війни через село проходила лінія фронту. У будинку розірвався снаряд, було знищено багато цінних матеріалів, бібліотека. О.Тимотей надзвичайно талановита, багатогранна і вразлива особистість. Ніколи не стояв осторонь громадських справ, приділяв увагу освіті, читальням, громадським кооперативам, шкільним справам. З під його пера з’явились хвилюючі оповідання, факти до яких автор зібрав під час війни (1916-1936): «Татари», «Варочка», «Громадський писар з Прунькова», «Обжинки», «Батюшка Спирідіон» та інші. Знаючи 13 мов, займався перекладацькою діяльністю.

12495121_458168584373866_5555904346574840979_n
Народився майбутній письменник у селі Бордуляки, тепер Бродівського району Львівської області в селянській родині. Після закінчення гімназії, а згодом – богословського факультету Львівського університету одружується і висвячується. Працював спочатку на Перемишлянщині, Підгаєччині, потім переїхав до Тернопільського повіту. У селі Городище вболівав за рідну мову, виступав проти спольщення українців. Організував дві однокласні школи. Саме цей період у житті о. Тимотея був найбільш творчим: він підтримує зв’язки із літераторами Східної та Західної України. Листується із Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Осипом Маковеєм. Тут він пише оповідання Жура», «Ось куди ми підемо, небого», «Діти», «Нічний привид», «Рішучий крок», «Михалкові радощі», «Бідний жидок ратиця», «Для хорого Федя», «Жебрачка» та інші.

12439406_458168851040506_7638361040817754107_n
У селі Великий Ходачків, Козівського району, де жив із сім’єю і працював священик, де знайшов свій останній прихисток, минулого тижня відбулось урочисте відкриття кімнати-музею.
Недільний ранок розпочався із святкової Літургії в церкві, опісля – панахида на могилі отця, відтак – відкриття та освячення музею, перша екскурсія для односельців та гостей урочистостей, літературно мистецька композиція. До речі, символічну жовто-блакитну стрічку під час відкриття музею, перетнули праправнуки священика Остап та Маркіян. У святковій імпрезі взяли участь жителі села, учні місцевої школи, тернопільські письменники Зеновій Кіпибіда, Володимир Бойко, Ганна Назарків, Валентина Семеняк, Ірина Мацко. У молодої казкарки Ірини Мацко, дитинство якої проминуло у Великому Ходачкові, спогади особливі і незабутні.

12718141_458169107707147_8482927730890259737_n
Затамувавши подих, присутні уважно слухали виступ відомого тернопільського письменника Петра Сороки, автора книги «Жезл і посох», де він торкається життя і творчості двох історичних постатей – Івана Мазепи та Тимофія Бордуляка. Своїми враженнями поділилися невтомні дослідники творчості Бордуляка - доктор філологічних наук із Сумського університету Лариса Горболіс та професор Михайло Шалата із Дрогобицького. А ще онуки отця Тимофія – Нестор та Тимофій, вони, як ніхто інший, впродовж всього життя опікуються літературною спадщиною свого діда. Як свідчення – книга «Невідомі твори». Теплим словом згадали місцевого педагога (світлої пам’яті)Марію Бобко, яка по крихітках збирала спогади про видатного земляка і мріяла про створення в селі музею. Серед поважних гостей – директор обласного Тернопільського краєзнавчого музею Степан Костюк, який вперше почув про письменника Тимофія Бордуляка ще студентом, від педагога Михайла Івасюка. Спогадами поділився також директор Денисівського музею імені Іванни Блажкевич Богдан Савак.

1510712_458168814373843_4715372098840031064_n
Започатковано велику справу. П'ятнадцять років йшли до цієї мети! Велико-Ходачківська сільська рада, Товариство української мови ім. Т. Г. Шевченка, громадські організації села. Музей засновано завдяки спонсорській допомозі багатьох справжніх українців-християн. Перелічити всіх в одній газетній статті немає змоги, але серце гріє непереможна думка: невеличкий музей обов’язково незабаром стане центром духовного відродження не лише для підростаючого покоління, а й для всіх майбутніх. І це добрий приклад для наслідування, адже Україна багата талантами. Не треба розраховувати на державу, треба самим, засукавши рукава, як це зробили у Великому Ходачкові, рятувати нашу національну пам’ять, бо вона має здатність оживити ДНК родоводу нашої нації.

12573662_458168924373832_9030999252178319355_n
Хто він,цей скромний і високо-духовний чоловік? «Я звуся Тимотей Бордуляк,- читаємо у вищезгаданій книзі Петра Сороки, - за покликанням – письмовець, за статусом – душпастир. Запитаєте, що більше: священик чи літератор? Хто б то міг сказати. Се злито в одно ціле, як душа і тіло». А я скажу більше. Тимофій Бордуляк – людина з великої букви, яка вболівала за рідну мову і за свій народ.

12592520_458168751040516_2859687006665851618_n

Валентина СЕМЕНЯК
(фото авторки)

 

Найбільші суми митних платежів області

Субота, 26 березня 2016, 13:00

З початку 2016 року учасниками зовнішньоекономічної діяльності області сплачено 120,4 млн грн митних платежів, а це на 61,2% або на 45,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. За словами в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксани Антонович, найбільші суми митних платежів надійшли від справляння податку на додану вартість – 109,6 млн грн, також сплачено 10,1 млн грн мита, 400 тис. грн акцизного податку та 300 тис. грн плати за виконання митних формальностей та інших платежів.

Одними із основних причин збільшення надходжень порівняно з минулим звітним періодом були здійснення імпортних операцій підприємствами, що за певних обставин не працювали минулого року, збільшення обсягів імпорту підприємствами та сезонна активізація імпортерів сільськогосподарської техніки (всього підприємствами, які збільшили надходження порівняно з минулим роком, в лютому поточного року сплачено 26,6 млн грн або 37,4% від загальної суми сплачених митних платежів), а також оформлення в зоні діяльності митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей України (сума сплачених такими підприємствами платежів склала 32,5 млн грн або 27% від загальної суми сплачених митних платежів).

Також додаткові суми платежів надійшли від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації товарів та країни їх походження в сумі 6,3 млн грн (5,2% від загальної суми сплачених митних платежів), з них:

- від контролю за правильністю визначення митної вартості товарів надійшло 5,8 млн грн;

- від контролю за правильністю визначення класифікації товарів – 461 тис. грн;

- від контролю за правильністю визначення країни походження – 62,6 тис. гривень.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

З небезпечним захворюванням ознайомили учнів навчальних закладів

П'ятниця, 25 березня 2016, 13:06

Нині туберкульоз в Україні є найпоширенішою інфекційною хворобою, займаючи перше місце в структурі смертності людей від інфекційної патології. Ситуація щодо туберкульозу в нашій країні досить складна. За даними ВООЗ зареєстровано 680 671 хворих на туберкульоз, що дорівнює 1,4% від усієї чисельності населення країни (на 0,2% більше, ніж у 1998 році), із них хворі активними формами туберкульозу складають 144 041 (21,2%).

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення провів ряд заходів з метою ознайомити учнів навчальних закладів з небезпечним захворюванням - туберкульоз, обговорити шляхи зараження та правила запобігання цій хворобі.

+IMG_0196

22 та 23 березня для учнів старших класів ТЗОШ №20 і №13, а 24 березня в приміщенні ДНЗ «Тернопільський центр професійно-технічної освіти» відбулись заходи «Захисти себе від туберкульозу».

Захід розпочався з розповіді про історію захворювання та мікобактерію «паличку Коха» – збудника туберкульозу. Потім діти переглянули презентацію «Що необхідно знати про туберкульоз», з якої дізнались про всю небезпеку захворювання, симптоматику та її перебіг, профілактичні заходи спрямовані на запобігання хвороби та її ранню діагностику. Статистичні дані про поширення туберкульозу в Україні допомогли оцінити учасникам заходу весь маштаб проблеми.

+IMG_0229

Організатори побажали учням: «Вести здоровий спосіб життя, бути фізично активними, повноцінно та раціонально харчуватися, загартовуватися та зміцнювати імунітет, щоб не допустити проникнення у організм збудників хвороби!!!»

 

Сторінка 1276 з 1534

«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер