images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


«Respublica» відсвяткувала свій перший ювілей

Субота, 12 вересня 2015, 12:00

Показати мистецтво поза межами пустуючих галерей, перетворити сірі райони міста на музей просто неба впяте спробували у Камянці-Подільському, пише сайт Культурно.

В рамках ювілейного антикомерційного фестивалю «Республіка», на п’яти музичних сценах можна було почути понад 60 гуртів  України, Криму, Білорусії та Молдови.

Цьогоріч «Республіка» відсвяткувала свій перший ювілей – п’яту річницю. Фестиваль ще зовсім молодий, проте вже традиційно збирає поціновувачів мистецтва не лише з України, але й з ближнього закордону. 4-6 вересня на довгоочікувану подію з’їхалось декілька тисяч людей. В основному, це молодь віком 16-25 років.DSC07508

Окрім музичного виховання, «республіканці» працювали над створенням мистецьких об’єктів. Частину зібраних коштів організатори традиційно спрямовують на розвиток вуличного мистецтва. Відтак, за час існування фестивалю на сірих будівлях міста з’явилось понад 40 малюнків сучасних художників України та світу.DSC07615

Під час «Республіки» кримчанин Михайло Коробков почав працювати над своїм малюнком на даху хостелу «Поділля» (вул. Лесі Українки, 112). По закінченню фестивалю організатори планують запросити одеських художників з команди «М97». Цьогоріч серію малюнків «Круговорот» продовжив луцький художник Андрій Kalkov (закинуте приміщення навпроти вул. Пушкінська, 29), а також цього року було запрошено художника з Аргентини AMOR, прадід якого родом з Кам’янця-Подільського.

screenshot_1_0

До речі, спеціально для туристів організатори розробили мапу, на якій складений маршрут по арт-об’єктах.

За словами одного з організаторів Андрія Зоіна, основною ідеєю фесту є виховання сучасного покоління. Приміром, на цьогорічному дійстві подекуди  можна було спостерігати не зовсім адекватних людей. Та саме у цьому й полягає мета фестивалю – змінити свідомість. Зробити це не так вже й легко, адже багато закладів категорично відмовились співпрацювати з «Республікою» саме через контингент.

  • «Ми бачимо, як «Республіка» змінює людей, в основному – молодь. Культурна програма фестивалю виховує їх, заставляє мислити, робити щось для розвитку не тільки фестивалю, а й для міста, країни. Я вважаю, що це найголовніше, адже молодь – наше майбутнє».

Попри певну кількість не дуже адекватної публіки, приємно спостерігати метаморфозу у  музичних вподобаннях сучасної молоді, адже на цьогорічному фестивалі про себе впевнено заявили прихильники арт-сцени.DSC07510

  • Свою ідею організатори удосконалюють щороку, кажуть у прес-центрі- Зокрема, зробили такий собі обмін у мистецьких течіях. Аудиторію поділили на декілька просторів. Окрім головної, діяла реггі сцена, сцена важкої музики «Тунель», «Ратуша», а також арт-сцена «Арт-двір».

Питання музичного наповнення турбує  чи не найбільше. Смакові вподобання різні, а вгодити потрібно усім. Провести фестиваль такого масштабу обмежуючись одним стилем – важко, — кажуть організатори —  Та, насамперед, звертається увага на гурти, які сто відсотків зберуть велику аудиторію.

Приміром, на головній сцені «Республіки 2015» звучали такі «важковаговики» як Skinhate, Тонкая красная нить, Stoned Jesus, Morfine Suffering, Megamass, Jinjer та інші. Цікаво, що за три дні фестивалю гурти такого стилю зайняли третю частину програми головної сцени.
DSC07523

Напротивагу, відвідувачі мали нагоду послухати відомий етно-гурт Дахабраха, не менш відомий електро-фольк гурт Onuka, а також білоруський панк-рок гурт Brutto та інші гурти.

Незважаючи на два дні проливного дощу, який практично не закінчувався,  сцена «Арт-Двору» була, в пряму значенні слова, переповнена.
DSC07608

Ще приємніше зазначити, що звук на ній був найкращим. Приємно було послухати таких музикантів як Sasha Boole, Marina Krut Project, Dakooka, Panivalkova, Secret Avenue, Vosmoy та інших. Серед учасників арт-сцени були й тернопільські музиканти. Інді-поп гурт «Tik Tu» разом з барабанщиком Лесиком Omadada відіграли спеціальну програму, підготовлену для «Республіки».
DSC07518DSC07526DSC07654DSC07659

До речі, як запевнив Андрій Зоін, цей гурт він запрошував за власним музичним вподобанням. Також, до улюблених українських він відніс гурти Zapaska та Dakooka.

Що стосується сцени «Ратуша», то тут атмосфера більше нагадувала нашу «Галицьку дефіляду». Окрім кухні тамтешніх рестораторів, можна було й музику послухати. На сцені звучали виконавці різного жанру – від Хмельницького обласного симфонічного оркестру до «Моторролли».DSC07572DSC07592

У «Тунелі» більше двох хвилин могли знаходитись лише справжні поціновувачі музичної культури. Виключенням можна зробити таким гуртам як «Хамерман знищує віруси» та «5 vymir».DSC07603DSC07643

Для найстійкіших «фестивальників» до світанку працювали діджеї реггі сцени, серед яких були й тернопільські «Shmir soundsystem».


«Республіка» – це не тільки музика, це – взагалі мистецтво, а також виховання тутешніх мешканців і людей, які приїжджають на фестиваль. Тому, окрім музичної частини на фестивалі відбувалася акція «Здай телевізор – отримай квиток». Організатори зазначають, що людям потрібно розвиватися культурно, слухати музику, більше спілкуватися з людьми і не «зомбувати» себе телебаченням.DSC07611

Окрім фестивалю,  Кам’янець-Подільський приваблює старовинною архітектурою, фортецею XIV століття та чудовими пейзажами. Тож, сміло вирушайте до цього міста в любу пору року.DSC07550DSC07541DSC07596

Малюнки на будинках міста можна побачити за такими адресами:

2015
AMOR (Jorge Pomes) — Огієнка, 41
Коробков — малюнок на даху хостелу «Поділля». вул. Лесі Українки, 112
Kalkov — закинуте приміщенн навпроти вул. Пушкінськ, 29
2014
O’Prime — Соборна, 4 (готель «7 Днів»)
O’Prime — «NoMad». Вул. Червоноармійська, 38, дах кінотеатру «Юність»
O’Prime — «Frida». Вул. Лермонтова, 2б
Команда Республіки — «Тризуб». Вул. Маршала Харченко, 22б, дах заводу «Електрон»,
M-97 — «Запальний танок». Вул. Червоноармійська, 38, кінотеатр «Юність»
Kalkov — «Круговорот». Вул. Лесі Українки, 112,  Турбаза «Поділля»
2013
DXTR — «Mother». Вул. Червоноармійська, 25
Юлия Волчкова. Вул. Червоноармійська, 48
М-97. Вул. Соборна, 27
Ку-2. Вул. Гагаріна, 46
Korobkov. Вул. Лесі Українки, 84, Гала Готель
Дарина Момот. Вул. Данила Галицького, 1
Вакцинація. Вул. Лесі Українки, 112, турбаза «Поділля»
Уляна Нешева. Вул. Данила Галицького, 3
Cactus e Maria. Вул. Соборна, 15
Художники збірна. Вул. Драгоманова, 12, Дитячий майданчик НВК
Добрые люди. Вул. Лермонтова, 2б
2012
Kislow & Korobkov, вул. Панівецька, 5
Kislow & artists, вул. Уральська, 5, Художня школа
Kislow & Ultraboys, вул. Огієнка та Червоноармійська
Ultraboys. Негінське шосе, 55
KD. Вул. Лесі Українки, 84, Гала Готель
Etam Crew. Вул. Князів Коріатовичів, 50, Жовтневе
Андрій Бусел АКА Hutkasmachna. Вул. Зарванська, 2
2011
О»Prime. Вул. Драгоманова, 12, Школа №9
Zukclub, Зарванська, 7, старий ЦУМ
Андрій Бусел Hutkasmachna. Вул. Князів Коріатовичів, 1, Лебедине озеро
Тетріс, Польский ринок, 2
Kislow, вул. Зарванська, 6
Графіт. Вул. Огієнка, 41

Мобільний додаток — путівник стріт-артом «Республіки»

Оксана Божко

 

У Тернополі кожен восьмий житель – бізнесує

Субота, 12 вересня 2015, 11:00

Як зазначили у відділі реєстрації та обліку платників Тернопільської ОДПІ, станом на 1 вересня 2015 року на обліку в інспекції перебуває 31 111 платників податків, з яких 10 163 – юридичних осіб та 20 948 – фізичних осіб – підприємців. У місті здійснюють діяльність 8 643 юридичних осіб та 16 944 підприємців, а в Тернопільському районі 1 520 та 4 004 – відповідно.

Впродовж восьми місяців документальні перевірки проведені у 201 юридичної особи, за результатами яких донараховано 46, 2 млн. грн. раніше не сплачених платежів та штрафних санкцій та у 767 підприємців, у яких також встановлено порушення та донараховано до бюджетів усіх рівнів 2, 3 млн. грн.

Перевірки тих, хто здійснює торгівлю алкогольними напоями (в тому числі і пивом) та тютюновими виробами принесуть до бюджетів 1, 3 млн. грн., а за результатами 79 перевірок з питань оподаткування зарплати та інших доходів донараховано податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій в сумі 1, 1 млн. грн.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Цегельний бізнес «погорів» на трудових нелегалах

П'ятниця, 11 вересня 2015, 11:16

Днями в рамках проведення заходів спрямованих на виявлення та припинення порушень на ринку праці, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області в ході відпрацюванням одного з приватних підприємств області, яке займається виготовленням цегли, встановлено, що його службові особи використовували працю найманих працівників без їх належної реєстрації.

Так, для забезпечення безперервного циклу виробництва на підприємстві було задіяно 15 найманих працівників з числа місцевих жителів та жителів Хмельницької області. Частина немісцевих найманих працівників проживала в наметі поблизу підприємства.

Встановлено, що із найманими працівниками трудові договори не укладались, середня заробітна плата становить 150 гривень на день. Крім цього, звітність за формою 1-ДФ службовими особами цього приватного підприємства до органів ДФС у Тернопільській області впродовж 2015 року не подавалась, і, відповідно, податок на доходи фізичних осіб не утримувався.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області за фактом грубого порушення законодавства про працю службовими особами даного приватного підприємства внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Триває досудове розслідування.

За вказане порушення службовим особам підприємства загрожує штраф від 34 до 51 тисячі гривень або виправні роботи терміном до двох років.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Відтепер представники громадських організацій і журналісти видаватимуть закладам торгівлі чи громадського харчування спеціальні наліпки

П'ятниця, 11 вересня 2015, 07:34

Акцію «Виданий чек – гроші громаді» презентували на засіданні тернопільського прес-клубу громадські активісти спільно із представниками фіскальних органів та місцевої влади. Ідея проведення такої акції виникла в її організаторів задля того, щоб донести до громадян, які є споживачами підакцизної групи товарів, що цього року завдяки законодавчим нововведенням в рамках децентралізації при купівлі підакцизних товарів (а це алкогольні напої, в тому числі пиво, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) 5% їх вартості потрапляє до місцевих бюджетів.

Стартувала безстрокова акція з обласного центру. Тож відтепер представники громадських організацій і журналісти після проведених рейдів у Тернополі видаватимуть закладам торгівлі чи громадського харчування, де торгують підакцизними товарами легально, спеціальні наліпки «Місцевій громаді 5% від акцизу. Тут продають легально!».

«Фахівці фіскальних органів та міліції не можуть контролювати усі місця торгівлі одночасно, – зазначив начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук. – Тому, перш за все, ми хочемо спонукати мешканців бути свідомими і купувати товари в сумлінних підприємців. На сьогодні ліцензія коштує 8 тис грн в рік на кожен касовий апарат і 2 тис грн для тютюнових виробів. Якщо для когось з підприємців це непосильна сума, вони спокійно можуть відмовитись від продажу цигарок або пива».

Фактичним підтвердженням того, що кошти від акцизного збору підуть на потреби місцевих громад, є видача покупцю чеку. Організатори наголошують, що цей документ також може захистити права споживачів у випадку придбання ними неякісного товару.

«Зараз кожен мешканець міста повинен розуміти, що купуючи пиво, алкоголь, тютюн та паливо - 5% з покупки автоматично підуть на благоустрій Тернополя. Якщо би кожен покупець забирав свій чек від купленого товару, то згодом ми могли б легалізувати акцизний збір та збільшити його. Тоді надходження у бюджет становитимуть приблизно 75 мільйонів», – підкреслила заступник міського голови Вікторія Остапчук.

«На жаль, деякі підприємці не показують реального виторгу, – додав Петро Миколайович. – Тобто вони свідомо не видають розрахункові документи споживачам, які купують товар, в тому числі і підакцизний. У цій ситуації податок з реалізації підакцизних товарів не надходить до місцевої казни, а це недофінансування соціальних програм».

Водночас організатори акції наголошують, що місця, де проводиться нелегальна торгівля, відпрацьовуватимуть органи ДФС та правоохоронці, а в разі відмови продавця у видачі чеку просять писати заяву про подібні випадки в органи ДФС області, зокрема звернувшись у Центр обслуговування платників податків при Тернопільській об’єднаній ДПІ за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Як вберегтись від інтернет-шахраїв?

П'ятниця, 11 вересня 2015, 06:38

Сьогодні дуже зручно купувати онлайн. Інтернет покупки вже давно стали частиною нашого життя. На сайтах-аукціонах, де користувачі мережі продають власні речі, часто можна знайти дійсно якісний товар за низькою ціною, це й приваблює людей. Єдиним мінусом таких торгівельних майданчиків можна назвати те, що ні сам товар, ні продавця вживу ви не бачите, що дає шахраям простір для дій. Але як виявити зловмисника?

1. Надто низька ціна товару . Для того щоб на наживку клювало як можна більша кількість людей, шахраї ставлять дуже низький цінник.

2. Скоріш за все вас попросять відправити авансом приблизн половину від вартості покупки

3. Якщо у вас є можливість забрати товар власноруч, не прибігаючи до послуг компаній експрес-доставки.

 

Часто продавці заявляють, що проживають в зоні АТО, або поруч із нею. В такому випадку нікого не дивує низька ціна товару, мовляв, бідолага тікаючи від війни спродує все за безцінь. На перший погляд нічого не викликає особливих підозрінь, вам - хороший, та дешевий диван, йому – необхідні гроші. Саме на таке відношення до себе “бідолага” і розраховує. Як тільки ви переводете йому гроші – той ігнорує всі ваші спроби з ним зв’язатися. Ось як про це розповідає Тернополянин Сегрій: “ Я домовився з продавцем про купівлю, перерахував гроші на картку. Він передзвонив ввечері та повідомив, що відправив диван “Новою поштою”, а декларацію забув начебто в машині і пришле зранку. Смс від нього не прийшло, я йому передзвонюю, але трубки ніхто не бере. Наступного дня я поїхав в представництво “Нової пошти”, але ніякого відправлення на моє ім'я там не було”.

В такій ситуації потрібно негайно звернутися до міліції з письмовою заявою. Також варто зв’язатися із адміністрацією торгівельного майданчика, де було вчинено шахрайство, та попросити, аби вони зафіксували усі електронні сліди. У подальшому це може бути використано в якості доказів. Пам’ятайте: важливим є збереження історії спілкування із правопорушником та самого факту переказу.

Павло Куций

 

Сторінка 1278 з 1419

«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер