Репортаж
Зупинимо СНІД – поки він не зупинив нас
Субота, 05 грудня 2015, 10:16
Кожні 6 секунд один житель планети заражається вірусом імунодефіциту людини, а щогодини помирає приблизно 200 жертв вірусу, який вже встигли назвати викликом еволюції. Cпантеличене швидким розповcюдженням СНІДу людство змушене реанімувати одвічні життєві принципи, замислитися над сенсом життя. Саме це явище перевіряє нас на стійкість, людяність, виваженість та мудрість. І ще на відповідальність щодо власного життя та життя тих, хто поруч, хто прийде після нас. Адже молоді люди часто вважають, що ризик «взагалі» високий, а для нього «особисто» несуттєвий. Постійно перебуваючи в процесі постійного росту і становлення, емоційного піднесення, пошуку, непросто віднайти грані позитивного. Але треба пам’ятати, що молодість – це час відкриття нових обріїв, пора іспитів, спроб освоєння нового досвіду і виявлення межі своїх можливостей і разом з тим – це дуже небезпечний час. Та для того, щоб вберегтись від небезпечних спокус – треба мати все ж таки здоровий глузд і любов до життя та врешті-решт до себе.
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованних, який відзначається 1 грудня, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення спільно з Центром профілактики та боротьби зі СНІДом провели ряд заходів: 1 грудня з учнями 10- класу у ТЗШ I-III ступенів №10, 2 грудня серед учнів 10 класів ТЗШ I-III ступенів № 23, а також 3 грудня для учнів 11 класу в ТЗШ І-ІІІ ступенів №14 ім. Б. Лепкого.
Основною метою данного заходу було поглибити знання учнів про ВІЛ/СНІД та сприяти запобіганню ризику інфікування, ознайомити із статистикою ВІЛ-інфікованих в Україні та світі та виховувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.
«Ознайомленний значить озброєнний, тому отримуйте задоволення від розваг, які не призводять до ризику втрати вашого життя та зараження страшною хворобою.Бережіть себе і ведіть активний та здоровий спосіб життя» - сказала Семениш Л.О. соціальний працівник центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
10 основних фактів, які молодь має знати про ВІЛ/СНІД, щоб запобігти страшному захворюванню.
1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини - ВІЛ, призводить до смертельної хвороби - синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД - невиліковні.
2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу.
3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.
4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.
5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ- інфікування.
6. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.
7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.
8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до - та післятестовим консультуванням.
9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.
10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав людини.
У Тернополі триває виставка вуличного мистецтва
П'ятниця, 04 грудня 2015, 09:53
Людей, які малюють графіті можна назвати інкогніто, деякі з них невідомі навіть у колі райтерів. Автори цього виду мистецтва не дуже люблять заявляти про себе публіці. Завдячуючи проекту StanціяMisto організаторам вдалось не лише об’єднати художників, але й дати поштовх для роздумів над стріт-артом нашого міста.
Нещодавно в галереї «Бункермуз» відбулось відкриття експозиції вуличного мистецтва, в рамках проекту StanціяMisto. Це серія виставок, об’єднаних ідеєю сучасних урбаністичних проявів мистецтва, від трафаретів і стікерів до інсталяцій і муралів.
В експозиції представлені роботи сімнадцяти художників із восьми міст України. Серед них тернополяни — Fleck та Feris. Організатор заходу Костянтин Вогас каже, що завдяки цьому проекту формується розвиток культурного сприйняття вуличного мистецтва, а також це можливість для творчих експериментів та обміну досвідом.
- Експозиція дуже насичена. Тут представлені роботи художників різних поколінь. В основному зібрані багатогранні роботи людей, які мають за собою графіті бек-граунд, деякі з них сьогодні працюють у напрямку стріт-арт. Тут представлені не тільки шрифти, але й абстрактні полотна, які народжуються після досвіду малювання на вулиці.
Графіті та стріт-арт поняття різні. Графіті – адаптація своїх шрифтів у міських просторах, стріт-арт – адаптування малюнків не лише з ціллю розповсюдження свого імені. Художники, що вибирають вулиці в якості своїх картинних галерей, займаються стріт-артом у більшості випадків для того, щоб безпосередньо спілкуватися з громадськістю в цілому та привернути увагу як молоді, так і старшого покоління.
Сам Костянтин розповідає, що захоплюється таким напрямом як стікер-арт — форма стріт-арту, в якій зображення або повідомлення передаються завдяки наліпкам . Хлопець довго збирав наклейки та стікери з Європи. В 2014 році створив паблік «Ukrainian sticker culture».
- Я почав збирати роботи українських авторів, які працюють у цьому напрямку. Це ілюстратори, художники. Згодом вдалось створили виставку, яка представляє таке мистецтво по всій Україні.
В подальшому проект націлений розширити свою діяльність, окрім полотен, організатори також планують виставляти інсталяції і влаштовувати перформанси. Для його реалізації наразі шукають спонсорів.
Свого часу у Тернополі культуру графіті започаткували хлопці з команди райтерів SWB. Наприкінці дев’яностих альтернативою пострадянським галереям для художників слугували стіни жилих будинків. Тоді андеґраундна хвиля в образотворчому мистецтві проявилась анонімним стихійним вуличним графіті, що ретельно присікалось правоохоронними органами.
На виставці тернопільські художники представили близько двох десятків робіт. Один із учасників SWB – Feris- розповів про графіті:
- Сьогодні райтери рідко пересікаються, кожен займається своє справою. Добре, що знайшлася така людина, яка не полінувалася зібрати художників і представляти їх роботи по всій Україні. Що стосується графіті в нашому місті, можу сказати воно дещо згасло. Маємо декілька причин. Свого часу з нами боролася влада. Я вважаю, що замість того, щоб викорінювати цей вид мистецтва, його потрібно було підтримати. Наприклад, у міській раді в Афінах є окремий кабінет, який займається саме питаннями графіті. Аби не розпалювати війну муніципалітет історичного міста виділяє художникам велику кількість стін, а тим, хто приходить зі своїми ідеями та ескізами — компенсують витрати. Наступна причина затишшя культури графіті у нашому місті – ціни. Якщо в 2004 році фарба вартувала 20 гривень, то сьогодні вартість одного професійного балончика становить близько 200 гривень. Розхід балончика – 1-2 м. кв. Окрім цін, молодь сьогодні не дуже цікавиться мистецтвом, зокрема й графіті. Сьогодні весь світ зосереджений в Інтернеті.
Що стосується команди SWB, то вона продовжує свою діяльність. Сьогодні до їх складу входять олдскульні райтери Neck, Fleck та Feris. Роботи хлопців можна побачити на Instagram та Thumbler.
Людей, які малюють графіті можна назвати інкогніто, деякі з них невідомі навіть у колі райтерів. Автори цього виду мистецтва не дуже люблять заявляти про себе публіці. Завдячуючи проекту StanціяMisto організаторам вдалось не лише об’єднати художників, але й дати поштовх для роздумів над стріт-артом нашого міста. Нещодавно в галереї «Бункермуз» відбулось відкриття експозиції вуличного мистецтва, в рамках проекту StanціяMisto. Це серія виставок, об’єднаних ідеєю сучасних урбаністичних проявів мистецтва, від трафаретів і стікерів до інсталяцій і муралів. В експозиції представлені роботи сімнадцяти художників із восьми міст України. Серед них тернополяни — Fleck та Feris. Організатор заходу Костянтин Вогас каже, що завдяки цьому проекту формується розвиток культурного сприйняття вуличного мистецтва, а також це можливість для творчих експериментів та обміну досвідом.
Графіті та стріт-арт поняття різні. Графіті – адаптація своїх шрифтів у міських просторах, стріт-арт – адаптування малюнків не лише з ціллю розповсюдження свого імені. Художники, що вибирають вулиці в якості своїх картинних галерей, займаються стріт-артом у більшості випадків для того, щоб безпосередньо спілкуватися з громадськістю в цілому та привернути увагу як молоді, так і старшого покоління. Сам Костянтин розповідає, що захоплюється таким напрямом як стікер-арт — форма стріт-арту, в якій зображення або повідомлення передаються завдяки наліпкам . Хлопець довго збирав наклейки та стікери з Європи. В 2014 році створив паблік «Ukrainian sticker culture».
В подальшому проект націлений розширити свою діяльність, окрім полотен, організатори також планують виставляти інсталяції і влаштовувати перформанси. Для його реалізації наразі шукають спонсорів. Свого часу у Тернополі культуру графіті започаткували хлопці з команди райтерів SWB. Наприкінці дев’яностих альтернативою пострадянським галереям для художників слугували стіни жилих будинків. Тоді андеґраундна хвиля в образотворчому мистецтві проявилась анонімним стихійним вуличним графіті, що ретельно присікалось правоохоронними органами. На виставці тернопільські художники представили близько двох десятків робіт. Один із учасників SWB – Feris- розповів про графіті:
Що стосується команди SWB, то вона продовжує свою діяльність. Сьогодні до їх складу входять олдскульні райтери Neck, Fleck та Feris. Роботи хлопців можна побачити на Instagram та Thumbler. Виставка триває до 11 грудня в галереї «Бункермуз». Оксана Божко |
Медики Тернополя закликають тернополян робити щеплення від грипу
П'ятниця, 04 грудня 2015, 08:25
Нарада за участю медиків міста, представників санітарно-епідеміологічної служби, міської ради та комунальних установ та організацій міста щодо епідеміологічної ситуації захворюваності на грип та ГРВІ відбулася у міській раді.
У цьому сезоні тернопільські медики очікують на три види грипу: грип А «Каліфорнія», грип А «Швейцарія» та грип В «Кукет». Найбільший підйом захворюваності очікується в кінці грудня, а також в кінці лютого – на початку березня. Для того, щоб не допустити спалаху грипу, фахівці рекомендують робити щеплення.
«Із міського бюджету виділено понад 44 тис. грн. на закупівлю вакцин для тернополян, які входять до груп ризику та ще на останній сесії міської ради додатково для цих потреб виділили 80 тис. грн., - розповідає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Також вакцини можна придбати у аптеках міста».
Тернопільський міський комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» готовий до індивідуального та колективного щеплення, а сімейні лікарі нададуть необхідну консультацію щодо вакцинації. Для більш детальної інформації можна звертатися за тел. 52-46-50.
Фестиваль Respublicа запрошує тернопільських музикантів
Четвер, 03 грудня 2015, 12:29
Фестиваль «Республіка», який відбудеться 2,3,4 вересня 2016 року, оголошує прийом заявок від гуртів. Кожна молода музична команда, яка бажає показати себе фестивальній сцені, може подати заявку на участь у фестивалі, пройти процедуру онлайн голосування, а також бути відібраною для виступу на одній зі сцен фестивалю «Республіка». Для цього необхідно заповнити анкету, яка включає наступні пункти: Як і щороку, гурти, які виступатимуть на сценах фестивалю будуть вибрані за допомогою онлайн-голосування. Також організатори відбиратимуть гурти шляхом прослуховування. Залишити заявку для участі у фестивалі ТУТ: https://vk.com/topic-11375758_33130232 |
ЖЕКи чи ОСББ?
Четвер, 03 грудня 2015, 11:28
Усі ми рано чи пізно, зустрічаємось із проблемами нашого будинку. Можливо, не прибирають у будинку, поганий ремонт чи затоплений підвал. У кожному домі є свої недоліки, за якими повинні доглядати працівники ЖЕКу. Нажаль, на практиці ми бачимо, що догляд за будинком та прилеглою територією не є належним. Тернополяни платять від 80 копійок до 2 гривень 45 копійок за м/кв і за це не отримують якісних послуг по догляду за їх житловою площею. Ми можемо відмовитись від послуг ЖЕКу та перейти на ОСББ. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку - це неприбуткова юридична організація, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією. Можливо саме ОСББ буде якісніше виконувати довірені йому обов’язки. Запитаємо жителів міста кому вони надають перевагу.
Ніна, 60 років
Я до створення ОСББ ставлюсь позитивно. На данний момент із ЖЕКу немає ніякої користі. Потрібно змінювати стару структуру обслуговування будинків. Як ми бачимо, із часом, люди все більше обурюються на роботу працівників Житлово-експлуатаційної контори, саме через це їх потрбіно замінити.
Анна Цигилко, 25 років
На мою думку, що ЖЕК що ОСББ це просто заміна шила на мило. Мешканці будинків повинні брати ситуа-цію у свої руки. Наприклад, у моєму будинку все гаразд. Ми за свій кошт зробили ремонт, замінили вікна, та утеплили фасад. Звичайно, коштів витратилось багато, але і ефект є.
Іванка Глушко, 35 років
ОСББ, звичайно, хороша структура але все ж я прихильниця ЖЕКу. Вже роками він обслуговує наш будинок і мене цілком усе влаштовує. Можливо десь є незначні недоліки, але потрібно розуміти, що у них є ще багато інших обов’язків. Якщо у будинку виникають проблеми, працівники ЖЕКУ вирішують їх одразу. Саме через це на даний момент потребі у об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку немає.
Олег Шевчук, 20 років
Мешканці мого будинку давно створили ОСББ. Я пригадую, колись був безлад. Ніхто не доглядав за підвалами, світлом, прибиранням, дитячим майданчиком. А тепер ми самі вирішуємо, що і коли потрібно робити. Під’їз пофарбований, чистий, усюди освітлений. Саме через те, що мені є з чим порівнювати, я прихильник ОСББ.
Каміла, 29 років
Працівники ЖЕКу уже давно не виконують своїх обов’язків. За що ми платимо гроші? Якщо у під’їзді не має світла то ми самі замінюємо його. Недавно у нас прорвало трубу, і стояв жахливий запах у дворі. Працівники ЖЕКу приїхали на виклик лише на другий день. Це просто абсурд. Я мрію про те, щоб відмовитись від їхній послух і перейти на ОСББ. Нажаль не усі мешканці підтримують мою ініціативу.
Дмитро Кірічок, 20 років
Я вважаю що потрібно перейти на ОСББ. В Україні на сьогодні тривають різного типу реформи. Звичайно, вони всеукраїнського маштабу, але потрібно і місцеві реформи проводити. Ми мусимо ЖЕК реформувати у ОСББ. Це змінить місцеву ситуацію. Я прихильник об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Галина Іванівна, 69 років
Я думаю що ОСББ буде виконувати свої обов’язки якісніше. За свої роки я мала багато суперечок із ЖЕКом. В їхній не ефективності я не вагаюсь. Ще до незалежної України ситуація була аналогічною. Добитися якоїсь допомоги від працівників ЖЕКу було просто не можливо. Сьогодні я уже переконалась, що потрібно міняти цю структуру на іншу. Саме через роки неякісної роботи, халатності, я виберу ОСББ ніж наш теперішній ЖЕК.
Зоряна Бойчук, 21 рік
За ОСББ я чула раніше. Але не надавала цьому уваги, і була цілком задоволена роботою ЖЕКу до недавніх подій. Розумієте, минулого тижня у нас в під’їзді пропало світло, була проблема в щитовій у підвалі. Працівників ЖЕКу ми викликали півтора дні, і ось вони прийшли, свою відсутність пояснили словами “не було на місці електрика”. Це халатність. Мій батько, сам міг полагодити, але доступу до щитової не було, тому що ключі були у працівників ЖЕКу. Я вважаю що у ОСББ не було такої халатності і ремонт відбувся б одразу.
Людмила Строгач, 34 роки
ОСББ потрібна структура. Звичайно, витрати будуть високими а якість буде належна. У наш ЖЕК ми платимо багато грошей. Але нічого не робиться. Дитячі майданчики не оновлюються, прибудинкова територія не прибирається, фасади будинків не фарбуються, навіть лампочку у під’їзді немає кому замінити. Наші кошти просто ідуть нікуди. ОСББ за ті самі кошти, виконували б свою роботу на значно вищому рівні.
Уляна Скакун, 20 років
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків є перспективним. Адже люди самі дбають про затишок свого проживання. Непотрібно покладатися на когось, очікувати працівника ЖЕКу. Ми мусимо просто брати ситуацію у свої руки. Я вважаю, що ЖЕК це минуле. Потрібно найти інші, перспективніші, організації на заміну і ОСББ одна з них.
Отже, думки тернополян майже одноголосні. Мешканці нашого міста прихильники об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Це перш за все через халатність працівників ЖЕКу. Навіщо кожному із нас очікувати їхньої допомоги днями? Для чого нам платити важко зароблені гроші? І найважливіше, за що ми платимо? Адже ніхто нічого не робить. Дитячі майданчики в іржі, під’їзди брудні, вулиці не освітлені, фасади не пофарбовані. За ті витрачені кошти, кожен мешканець повинен отримувати якісні умови проживання. За роки незалежності, робота ЖЕКу не змінилась безліч скарг від людей, і ні слова похвали. Саме через це тернополяни прихильники створення ОСББ у нашому місті.
Більше статтей...
Сторінка 1281 з 1477
«ПочатокПопередня1281128212831284128512861287128812891290НаступнаКінець»