images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У Рівному змагались юнаки за програмою Спартакіади «Повір у себе» з волейболу

Понеділок, 19 квітня 2021, 11:14

У Рівному змагались юнаки за програмою Спартакіади «Повір у себе» з волейболу

Впродовж двох днів, 15-16 квітня 2021 року, в місті Рівне, у приміщенні ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі», тривали відкриті змагання з волейболу серед юнаків з порушеннями слуху за програмою Спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю Рівненської області. У змаганнях брали участь команди Тернопільської ДЮСШ «Інваспорт», Житомирської ОДЮСШОІ та Рівненської ОДЮСШОІ. У підсумку переможцями турніру стала команда Житомирської ОДЮСШОІ. Срібні нагороди виборола команда Рівненської ОДЮСШОІ, а третє місце посіла команда Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю «Інваспорт».

У складі нашої команди виступали Артур Турчин, Владислав Турчин, Андрій Ясінський, Давид Мішаченко, Микита Якимчук, Ілля Рибачок, Даніель Герзун. Підготовку до змагань здійснював тренер-викладач вищої категорії ТДЮСШІ «Інваспорт» Петро Ніколюк. Команди переможців та призерів були нагороджені кубками та дипломами, а їх гравці грамотами та медалями.

 

«Спільна закупівля — правильний крок до збільшення кількості автобусів для школярів», – Михайло Головко

П'ятниця, 16 квітня 2021, 09:00

«Спільна закупівля — правильний крок до збільшення кількості автобусів для школярів», – Михайло Головко
Тернопільська обласна рада виділила кошти на спільну з громадами закупівлю 11-ти шкільних автобусів.
0Як розповів голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, транспорт для школярів куплятимуть за програмою співфінансування.
— Ми передбачили на сесії закупівлю шкільних автобусів шляхом співфінансування з місцевими громадами, тобто 60 % коштів — це субвенція і ще 40 % коштів дають самі громади. Тому ті ОТГ, які запропонували і згодні були виділити ці гроші з своїх місцевих бюджетів, отримають автобуси, — пояснює Михайло Головко. — Я вважаю, що це правильний крок, щоб збільшити закупівлю шкільних автобусів для наших дітей.
Директор опорного закладу Збаразька загальноосвітня школа I-III ступенів №1 Оксана Богатюк зазначає, що для їхнього навчального закладу додатковий транспорт вкрай необхідний.
— У нашій школі функціонує програма «Шкільний автобус». Дітки доїжджають на навчання із п’яти сіл, а це більше 20-ти кілометрів. Тож  для освітнього процесу наявність автобусів надзвичайно важлива, адже до цього часу школярів довозили батьки або ж вони добиралися пішки, — каже Оксана Богатюк. — У нас є потреба у ще одному шкільному автобусі, оскільки надзвичайно багато діток  доїжджають і з іншої сторони – Луб’янок, Синяви, Старого Збаража. Наш шкільний автобус не може довезти всіх, оскільки і так він виїжджає о 6:50.
Михайло Головко додав, що Тернопільська обласна рада готова й надалі співпрацювати з місцевими громадами у закупівлі шкільних автобусів
—  Ми готові на наступній сесії вносити зміни, якщо громади зі своєї сторони висловлять готовність до співфінансування, — зазначає голова Тернопільської обласної ради.
Джерело: Тернополяни


Тернополянин Іван Салук здобув золоту і бронзову медалі на чемпіонаті України з легкої атлетики серед ветеранів в приміщенні у Києві

П'ятниця, 16 квітня 2021, 09:00

Тернополянин Іван Салук здобув золоту і бронзову медалі на чемпіонаті України з легкої атлетики серед ветеранів в приміщенні у Києві

Більше ста п’ятдесяти спортсменів стали учасниками чемпіонату України з легкої атлетики серед ветеранів у приміщенні. Такі змагання відбувались у легкоатлетичному манежі Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного у Києві. Успішно виступив на турнірі заслужений тренер України з легкої атлетики, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту ТНПУ імені Володимира Гнатюка Іван Салук.

Змагаючись у віковій групі 55-59 років, Іван Андрійович здобув перемогу у потрійному стрибку з результатом 8.84 м. Відтак у його здобутку - золота нагорода.

А також з результатом 9 метрів 55 сантиметрів Іван Салук посів третє місце у штовханні ядра, завоювавши «бронзу», - повідомляє Федерація легкої атлетики області.

 

МОК відзначив велику роль спорту у відновленні після пандемії COVID-19

П'ятниця, 16 квітня 2021, 08:59

МОК відзначив велику роль спорту у відновленні після пандемії COVID-19

У Міжнародний день спорту заради розвитку та миру президент Міжнародного Олімпійського Комітету Томас Бах наголосив на великій ролі спорту в підтримці глобальних зусиль з відновлення після пандемії COVID-19. «Спорт готовий зробити свій внесок в побудову більш орієнтованого на людину та інклюзивного суспільства», - наголосив президент МОК Томас Бах. «Ця криза як ніколи ясно показала, що спорт - це високоефективний інструмент, який використовується багатьма країнами в їх зусиллях по відновленню», - інформує прес-служба НОК України.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію «Спорт як фактор сталого розвитку», яка рекомендувала державам-членам включити спорт та фізичну активність в плани відновлення після COVID-19. Цей заклик також підтримали міністри спорту 27 держав-членів Європейського Союзу.

«Спорт має велике соціальне значення, оскільки є сполучною ланкою між спільнотами. Спорт грає важливу економічну роль: він створює робочі місця, стимулюючи ділову активність. Одним словом, спорт сприяє виходу з кризи в галузі охорони здоров’я на соціальному та економічному рівнях», - підсумував президент Бах.

Для ООН Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру дає можливість підкреслити роль, яку відіграє спорт в підвищенні стійкості та у відновленні після пандемії. Підтримуючи ці зусилля, МОК, зі свого боку, підписав «Декларацію рівності щодо вакцин» Всесвітньої організації охорони здоров’я і закликав національні олімпійські комітети взяти з нього приклад.

«Ми все ще вчимося приймати виклики сьогодення щодня, але я дуже сподіваюся, що ми всі засвоїмо перший урок цієї кризи: нам потрібно більше згуртованості. Тобто солідарності всередині суспільств і солідарності між суспільствами», - сказав Бах. «Солідарність лежить в основі Олімпійських ігор, які об’єднують світ в його різноманітті».

До перенесених Олімпійських ігор Токіо-2020 залишилося менше чотирьох місяців, і МОК продовжує тісно співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами, щоб Ігри цього року стали потужним символом надії у цей безпрецедентний та важкий час.

«Разом з урядом Японії, Організаційним комітетом і багатьма іншими ми готуємося до того, що всі 206 національних олімпійських комітетів зберуться разом в безпечній обстановці в Токіо, щоб подати сигнал надії та стійкості всьому людству. Таким чином, олімпійський вогонь може бути світлом в кінці темного тунелю, в якому ми зараз знаходимося», - наголосив очільник МОК.

Кому не можна робити щеплення проти COVID-19? Перелік протипоказань

Четвер, 15 квітня 2021, 08:32

У збірнику про вакцинацію проти COVID-19, який випустили за інформаційної підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ, назвали протипоказання до вакцинації проти COVID-19.

Також пояснили, кому щеплюватися проти коронавірусу можна.

Вакцинація проти COVID-19 протипоказана тим, в кого:

є алергічні реакції на будь-який з компонентів вакцини,

була тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини

є гарячка (температура понад 38°C).

Також не можна вакцинувати молодших людей, ніж зазначено в інструкції до вакцини.

"Якщо сказано, що вакцинація від 18 років, значить, молодших не можна вакцинувати. Ймовірно, що з часом отримані дані досліджень дозволять змінити інструкції, але поки так", – додають у збірнику.

Водночас важливо розуміти, що якщо у вас в анамнезі є алергії, це не обов’язково означає, що організм погано відреагує на вакцину, оскільки алергії бувають різні і на різні речовини. І це не обов’язково компоненти саме цієї вакцини.

"Треба знати, на що в людини алергія, та ознайомитися зі складом вакцини.

Як і щодо інших вакцин, вакцини від COVID-19 слід вводити під наглядом лікаря, з відповідною медичною допомогою у разі виникнення алергічних реакцій.

Люди, які мали тяжку алергічну реакцію після введення першої дози вакцини проти COVID-19, не повинні отримувати другу дозу", – наголошують автори збірника, серед яких – імунолог Федір Лапій.

Фото: jcalvera/Depositphotos

Що робити, якщо ви не знаєте, чи є у вас алергія на щось зі складу вакцини?

"Вакцинація проводиться медичними працівниками, які просять пацієнта побути в лікарні/амбулаторії ще пів години.

Якщо станеться важка реакція, а саме анафілаксія, вона станеться в цей проміжок часу, і людині нададуть невідкладну допомогу", – йдеться у збірнику.

Якщо у вас є алергія на пилок чи пил, вакцинуватися можна, оскільки побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для жодної вакцинації.

"Протипоказанням до застосування вакцин проти COVID-19 є тяжка алергія до одного з компонентів вакцини або на попередню дозу вакцини", – наголошують експерти.

Застуда чи нежить з температурою менше за 38°C не є перешкодою для вакцинації.

"Разом з тим, зважаючи на те, що особа з ознаками застуди, підвищеною температурою може мати перебіг COVID-19, задля убезпечення від зараження SARS-CoV-2 медичних працівників і відвідувачів медзакладу не рекомендовано запрошувати на вакцинацію осіб з такими симптомами", – радять автори збірника.

Чи є протипоказання до вакцинації людей старшого віку 65+?

Старший вік не є протипоказанням до вакцинації проти COVID-19.

"Щобільше, саме люди старшого віку є групою ризику важкого перебігу хвороби.

Саме вони ризикують померти через цю хворобу чи її ускладнення, і тому вони мають бути вакциновані передусім. Це пріоритетна група для вакцинації. 103. В людини є системні захворювання", – пояснюють експерти.

Чи можна робити щеплення проти СOVID-19 через тиждень після перенесеної ГРВІ?

Так. Після ГРВІ чи застуди можна вакцинуватися проти COVID-19 з будь-яким інтервалом.

Чи можна вакцинувати проти COVID-19 ВІЛ-позитивних людей?

Так.

"Люди з ВІЛ є в групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19. Вакцини проти коронавірусу, що дозволені до використання в Україні, відносяться до "інактивованих" вакцин і є безпечними для людей з ВІЛ", – розповідають у збірнику.

Чи можна робити щеплення проти COVID-19, якщо в людини бронхіальна астма?

Бронхіальна астма також не є протипоказанням до вакцинації.

"Щобільше, астма є показанням для пріоритетної вакцинації, адже хворі на астму ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Їм необхідна ця вакцинація, – наголошують експерти.

 

Сторінка 2 з 1309

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер