images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Змінено оподаткування пенсій

Середа, 06 січня 2016, 13:11

У випадку, коли громадянин отримує пенсію, розмір якої перевищує три мінімальних зарплати, сума такого перевищення підлягає оподаткуванню. Про це зазначив начальник відділу комунікацій Тернопільської ОДПІ Василь Карпа. Починаючи з січня 2016 року, трьохкратний розмір мінзарплати складає 4134 грн (1378 грн х 3). Ставка податку на доходи становить 15 %.

Отож, якщо, для прикладу, нараховано пенсії в сумі 5000 грн, утримання податку становитиме (866 грн х 15%) – 129 грн 90 коп. Не слід забувати й про військовий збір, який також буде утриманий із суми перевищення в розмірі 1,5%.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

 

Півтори тисячі пляшок фальсифікату не потраплять на святкові столи мешканців Тернопільщини

Середа, 06 січня 2016, 11:07

У передноворічні дні співробітники податкової міліції Тернопільської області припинили діяльність групи осіб, які займались виготовленням та реалізацією фальсифікованої алкогольної продукції. Саме ця подія стала лейтмотивом проведення брифінгу для журналістів місцевих засобів масової інформації.

«Під час обшуків, які проводились у підпільному цеху, місцях зберігання фальсифікату, вилучено понад 1,5 тисячі пляшок фальсифікату, 495 марок акцизного податку з ознаками підробки, спирт, знаряддя, яке використовувалось для виготовлення фальсифікату, значну кількість порожньої тари та корків», - повідомив журналістам під час заходу перший заступник начальника Головному управлінні ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

DSC_0011

Підроблена горілка виготовлялась під брендами відомих українських виробників та упаковувалась відповідним чином з метою надання їй належного товарного вигляду. Реалізація здійснювалась на території області. На даний час триває досудове розслідування за фактами незаконного виготовлення алкогольних напоїв та використання підроблених марок акцизного податку.

Варто нагадати, що Кримінальним кодексом України за вчинення вказаних злочинів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років. Податковою міліцією Тернопільської області впродовж 2015 року в рамках проведення операції «Акциз – 2015» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму майже 4 мільйони гривень.

DSC_0063

Віталій Романович детально проконсультував журналістів, як захистити себе від купівлі фальсифікованої алкогольної продукції. Він, зокрема зазначив, що в першу чергу, споживачам необхідно звернути увагу на два ключових моменти: марка акцизного податку та тара, в яку розлито алкоголь. На марках акцизного податку обов’язкова наявність захисного елемента - голограми. В основному на підроблений алкоголь наклеюють акцизні марки з голограмами у вигляді звичайної сріблястої смужки, тоді як на оригінальній голограмі нанесені зображення малого герба та напису «Україна». По-друге, написи на акцизній марці, зображення, лінії повинні бути чіткими і не «розмитими». Що стосується пляшки, то вона повинна бути новою, щільно закоркована, так щоб не було навіть незначного протікання алкоголю, етикетка без потертостей, надривів та пошкоджень. В пляшці не повинно бути жодних сторонніх домішок. Особливу увагу необхідно звертати на пляшки без «дозаторів», оскільки через зручність наливу та закорковування вони найчастіше використовуються зловмисниками.

Не зайвим буде нагадати також, що торгівля підакцизною продукцією здійснюється із обов’язковим застосуванням РРО і видачею касового чеку.


Відділ комунікацій

ГУ ДФС у Тернопільській області

Податок на прибуток: правила для 2016 року

Середа, 06 січня 2016, 10:26

Зазначимо, що 1 січня 2016 року набув чинності Закон України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

Так, для платників податку на прибуток у 2016 році повертається квартальний звітний період лише для тих, хто має доходи більш ніж 20 млн грн (п. 137.4-137.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). Скасовано авансові платежі з податку на прибуток, проте є виняток для сплати авансового внеску у розмірі 2/9 суми податку, визначеного до сплати у декларації за 9 місяців 2016 року. Цей авансовий внесок слід сплатити буде до 31.12.2016 р., і сплачуватимуть його відповідно лише ті, хто подаватимуть декларацію поквартально.

Зауважимо, що ставки з податку на прибуток залишаються на рівні 2015 року.

При розрахунку об’єкту оподаткування за 2015 рік, а це новий п. 40 до підрозділу 4 р. ХХ ПКУ, за яким фінансовий результат до оподаткування у 2015 році зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів. Аналогічна норма (пп. 140.4.1 ПКУ) діятиме з 01.01.2016 року і для наступних звітних періодів.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

АЗС від крадіжки вберегла «тривожна кнопка»

Середа, 06 січня 2016, 10:12

04.01.2015 близько 14 години дня на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області надійшов сигнал «Тривога» із автозаправної станції. Повідомлялося про бешкетника, з яким персоналу АЗС не вдавалося впоратися без допомоги поліцейських охорони.

На місце пригоди було оперативно направлено групу реагування поліції охорони. До поліцейських охорони звернулися працівники автозаправної станції з проханням вжити заходів щодо невідомого чоловіка.

Як з’ясувалося, 32-річний тернополянин вирішив покинути АЗС не з пустими руками, а прихопивши з собою модулятор. Зрозумівши, що втамувати агресію та змусити чоловіка розрахуватись за товар не дасться, працівники автозаправної станції натиснули тривожну кнопку поліції охорони.

Правопорушника було затримано і доставлено до відділу поліції для прийняття відповідного рішення.

У Тернополі в консультаційному центрі школярі дізналися про світ професій

Середа, 06 січня 2016, 10:12

Протягом 2015 року у консультаційному центрі для школярів, що діє при Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, проводились профорієнтаційні заходи з учнівською молоддю на такі теми: «Шляхи оволодіння професією», «Світ професій», «Визначаємо професійні нахили», «Презентація професійних нахилів».

Метою семінарів було ознайомити учнів зі шляхами отримання фаху, з переліком навчальних закладів регіону, які здійснюють навчання за актуальними професіями. Школярі переглянули профінформаційні папки з описами різноманітних професій, відеофільми про професії. Основний акцент робився на популяризації робітничих професій, які користуються попитом у роботодавців.

Учні пройшли також профдіагностичне тестування за допомогою комп’ютерної методики Голланда «Опитувальник професійної спрямованості особистості».

Загалом у таких заходах взяли участь 200 школярів.

 

Сторінка 644 з 855

«ПочатокПопередня641642643644645646647648649650НаступнаКінець»
Банер