images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Депутати прийняли Бюджет Тернополя на 2018 рік

Понеділок, 18 грудня 2017, 08:17

На черговій сесії Тернопільської міської ради депутати 31 голосом «за» схвалили Бюджет Тернополя на 2018 рік.  Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, бюджет міста на наступний рік передбачений у сумі 2 млрд. 467 млн. грн.

«Наступного року планується виділити понад 300 млн. грн. на потреби житлово-комунального господарства, зокрема на проведення капітальний та поточні ремонти, - розповідає міський голова. – Ще понад 45 млн. грн. буде виділено на спортивну галузь, 465 млн. грн. – на сферу освіти та науки, на охорону здоров’я – понад 188 млн.грн. та ще понад 9 млн. грн. на реалізацію проектів «Громадського бюджету» та ін.»

Також на сесії депутати прийняли Програму економічного та соціального розвитку міста, яка визначає питання залучення інвестицій, розвиток підприємництва, питання містобудування та житлової політики тощо.

«У програмі передбачено розробку Концепції індустріального парку, розвиток міської інфраструктури, залучення іноземних інвестицій в економіку,організацію  передачі в оренду та продажу комунального майна через системи Прозоро. Продажі, розробку цифрових детальних планів територій, завершення робіт на дамбі Тернопільського ставу та продовження інших капітальних робіт у місті, придбання громадського транспорту, покращення матеріально-технічної бази у закладах охорони здоров’я, відновлення роботи дошкільних навчальних закладів тощо», - зазначає начальник управління економіки, промисловості та праці Тетяна Корчак.

 

Уряд ухвалив рішення про розширення Національного переліку основних лікарських засобів

Неділя, 17 грудня 2017, 08:03

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що формує політику забезпечення населення якісними та ефективними ліками у 2018 році. Вчора, 13 грудня 2017 року, на засіданні Уряд проголосував за 2 постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами у наступному році. Мова йде про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобівтазміни до Постанови №1303, якою забезпечуються ліками пільгові групи населення.
«Національний перелік основних лікарських засобів - це надзвичайно важлива частина медичної реформи, одне із завдань якої - гарантувати безкоштовне базове лікування громадянам країни. Ми хочемо, щоби українці на 100% були забезпечені життєвонеобхідними, якісними та безпечними ліками. Ухвалення цієї постанови допоможе мільйонам громадян отримувати вчасне, якісне та ефективне лікування. Аналізуючи закупівлі лікарських засобів в регіонах, ми виявили, що лише у 2016 році на суму понад 70 мільйонів гривень були закуплені якісь екстракти плодів дикої моркви, хмелю, перцевої м'яти, хлорофіліпту, тощо. Не можна сказати, що ці лікарські засоби взагалі не лікують, але зважаючи на їх симптоматичну терапевтичну дію, закуповувати за державні кошти не доцільно. Бо у той час, коли комусь дають куплені державою такі ліки, в іншій лікарні помирає людина, яка не має життєвонеобхідного», - зазначив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.
Зокрема Кабмін ухвалив додання до Національного переліку основних лікарських засобів ще 60 діючих речовин: 18 МНН, що включені до оновленого видання рекомендацій ВООЗ, 28 МНН, що включені до державних програм та субвенцій на інгаляційні засоби для наркозу та 14 препаратів для надання екстреної допомоги. Тобто, відтепер загальна кількість препаратів, що включені до Нацпереліку і мають забезпечуватися на 100% у закладах охорони здоров'я становить 427 препаратів.
кремо вирішили продовжити дію Постанови №1303. Саме вона забезпечує пільгові категорії населення медичними препаратами та виробами, яких нині немає в Нацпереліку. Ця постанова продовжуватиме працювати протягом перехідного періоду. Зміна, яка була ухвалена сьогодні Урядом - обов'язкова реєстрація препаратів в Україні та наявність їх у галузевих стандартах у сфері охорони здоров'я.


Довідково:


Національний перелік основних лікарських засобів - це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно. Головна ідея політики є у тому, що кожен медичний заклад кожного пацієнта має забезпечити на 100% ліками за оновленим Нацпереліком.
Нова політика забезпечення лікарськими засобами українців змінює підхід до фінансування. Держава витрачатиме кошти платників податків ефективно: лише на ті лікарські засоби, чия ефективність у боротьбі з хворобами науково доведена. Ресурси держави буде сфокусовано на наданні безкоштовного ефективного лікування від пріоритетних захворювань і станів максимальній кількості громадян. Відповіді на поширенні питання про Нацперелік: http://old.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20171003_a.html


За матеріалами прес-служби МОЗ України

У службі зайнятості запрацювала «гаряча лінія»

Субота, 16 грудня 2017, 15:09

14 грудня по всій Україні розпочала роботу «гаряча лінія» державної служби зайнятості. Консультації з питань реєстрації в центрах зайнятості, надання послуг роботодавцям та ін., можна отримати за єдиним безкоштовним номером 0 800 50 99 66.

Про це під час офіційного відкриття повідомила заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк.

«До сьогодні у кожній області працювали відповідні місцеві телефони «гарячих ліній». Проте, була відсутня єдина централізована інформаційна служба, яка б надавала інформаційно-консультаційні послуги. Відтепер, це єдиний простий та безкоштовний номер, за яким усі бажаючі можуть зателефонувати та задати будь-які запитання. Ми почуємо кожного, адже щодня удосконалюємо свою роботу, а наші послуги стають більш доступні та якісні», – зазначила Ю. Жовтяк.

За її словами, служба зайнятості – це сервісна установа, яка щорічно надає послуги з працевлаштування для майже півтора мільйона людей. Щодня за допомогою служби роботу знаходять понад 3000 українців. «Гаряча лінія» зробить звернення до служби зайнятості більш простим та зрозумілим.

За номером 0 800 50 99 66 можна буде дізнатись інформацію про повний перелік послуг служби зайнятості. Також про те, які документи потрібні для отримання тієї чи іншої послуги, контактні телефони центрів зайнятості, адреси та багато іншого.

Разом із тим, через «гарчу лінію» не можна буде отримати інформацію щодо виплат допомоги по безробіттю та іншу конфіденційну інформацію конкретної особи. Для цього зареєстрованому безробітному необхідно особисто звернутися до центру зайнятості з документами, які підтверджують особу.

Територіально «гаряча лінія» створена на базі Київського обласного центру зайнятості. Додатково, крім основних питань, можна буде надати свої пропозиції щодо поліпшення роботи конкретного центру зайнятості, чи служби зайнятості в цілому.

Нагадаємо, що у січні 2017 року служба зайнятості запустила в роботу «електронну чергу» для безробітних. За допомогою цього сервісу, який доступний за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/, кожен бажаючий, не виходячи з дому, може записатись на первинний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості.


 

Як отримати інформацію про отримані доходи?

П'ятниця, 15 грудня 2017, 08:01

Фізична особа для отримання інформації про джерела/суми отриманих доходів подає до податкової інспекції заяву за формою №10ДР.

Громадянин України для отримання інформації про джерела/суми отриманих доходів може звернутися особисто або через представника до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якої іншої інспекції у разі, якщо тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу.

Слід зазначити, що заява щодо отримання відомостей з Державного реєстру про суми виплачених доходів та утриманих податків фізособою також може бути подана засобами електронного зв’язку в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису. За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Інформацію щодо електронного сервісу можна отримати на веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді.

Отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна й у приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету платника.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.



Внесено зміни в облік платників

П'ятниця, 15 грудня 2017, 08:01

Міністерство фінансів України наказом від 06.10.2017 р. №839 затвердило зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Зміни набрали чинності з  8 грудня 2017 року. Про це повідомили у Тернопільській ОДПІ.

Наказом урегульований порядок дій та обліку платників податків у разі неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік в податковій інспекції.

Зокрема, встановлено, якщо юрособа, відокремлений підрозділ юрособи, фізособа – підприємець, фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, має стан такої, що провадить діяльність та при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідній інспекції, то таким органом вживаються заходи щодо:

  • отримання відповідних відомостей від державного реєстратора та постановки на облік за основним місцем обліку таких платників;

  • подання платниками, на яких не поширюється дія Закону №755, заяв для взяття їх на облік за основним місцем обліку як платників податків;

  • подання документів для взяття на облік за неосновним місцем обліку, якщо у платника податків відповідно до законодавства є обов'язки щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на відповідній території.

При цьому, платники податків, які не подали до відповідної податкової інспекції заяв та/або документів для взяття їх на облік за основним або неосновним місцем обліку, обліковуються у таких органах з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

Взяття на облік за основним місцем обліку відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, відомості щодо якого включені або підлягають включенню до Єдиного держреєстру юросіб, ФОП та громадських формувань, у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з ЄДР. Взяття на облік за основним місцем обліку іншого відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента, відомості щодо якого не включаються та не підлягають включенню до ЄДР, у контролюючому органі здійснюється після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Наказом також підкориговано порядок подання та заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф.№20-ОПП у разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

Докладніше – у Центрі обслуговування платників та за телефоном: 43-46-10.


 

Сторінка 853 з 1321

«ПочатокПопередня851852853854855856857858859860НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер