images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Оновлено Довідники податкових пільг

Вівторок, 05 червня 2018, 07:15

У Тернопільській ОДПІ інформували, що ДФС України затвердила нові довідники податкових пільг станом на 19.04.2018, а саме:


► Довідники податкових пільг № 88/1;

► Довідник інших податкових пільг № 88/2.

У Довідниках наведено перелік пільг із податку на прибуток, ПДВ, плати за землю, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.


Довідники розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html. Докладні консультації за телефоном: 43-46-10.


 

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

Вівторок, 05 червня 2018, 07:10

Пане Міністре, доброго дня! Я плачу чималі гроші на дитину. Їх більш ніж вистачає на дитину. Тепер ще й кажуть, що мене примусять платити ще більше, бо збільшиться розмір аліментів. Я й так не зовсім розумію, куди моя колишня їх витрачає і чи на дитину вони йдуть. А тепер, що виходить, вона житиме за мій рахунок?

Степан Любенчук


Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

У травні цього року Міністерство юстиції домоглося прийняття народними депутатами у першому читанні другого пакету законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.

Запропоновані новели були напрацьовані за результатами реалізації першого пакету змін, які почали діяти в лютому. Ми виявили додаткові шпарини, якими користуються горе-батьки – як татусі, так і матері -  щоб не забезпечувати власних дітей.

Дійсно, з одного боку другий пакет робить життя боржників зі сплати аліментів ще складнішим. З іншого боку - ми  посилюємо захист матеріального стану дитини та вводимо реальну систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

Ось кілька основних новацій прийнятих законопроектів:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).

  • Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.

  • Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно корисних осіб.

  • Обов’язок засуджених до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, працювати на місцях і роботах, визначених адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.

  • Особи, які можуть бути членами Кабінету Міністрів України, заступниками міністра, громадяни України, які бажають займати посади державної служби категорії «А» або «Б», а також які матимуть намір зареєструватися кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, кандидатами на посади сільського, селищного, міського голови, старости, подаватимуть заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад шість місяців.

  • Звільнення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» або «Б», депутатів місцевих рад (за рішенням відповідних рад) у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів більше 12 місяців.

  • Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.

  • Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

  • Запровадження мінімального рекомендованого розміру аліментів на одну дитину, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

  • Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які ніші секції.

  • Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.


Чи не призведе зростання аліментів до збагачення того з батьків, з ким живе дитина?

Хочу одразу сказати, що вже в день голосування почали з’являтися різного роду міфи й «страшилки». Вони мають одну мету – задурити людям голови і примусити їх повірити, що ці законопроекти – це щось страшне. А значить – домогтися неприйняття даного пакету ініціатив.

Наголошую, що ніяких інших цілей, окрім захисту прав найменших українців, які залишилися без повноцінної фінансової батьківської підтримки, ми не переслідуємо.

Я постійно чую, що збільшення мінімального розміру аліментів призведе до їхнього нецільового використання. Це – неправда.

Так, ми пропонуємо запровадити мінімальний рекомендований розмір аліментів, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зокрема, з 1 січня 2018 року для дітей віком від 6 до 18 років цей розмір становить 1860 грн.), який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. На сьогодні мінімальний розмір аліментів становить близько 900 гривень. Думаю, всі були в магазині й бачили скільки коштує їжа, скільки коштують іграшки та одежа для дітей, скільки треба витратити, щоб купити дитині книжки та шкільне приладдя. Невже комусь може прийти в голову, що з такими цінами можна дуже збагатитися за 900 гривень?

Ми піднімаємо лише рекомендований розмір аліментів для дитини. Всі, хто платили достатні для утримання малюка суми, не відчують цього підвищення.

З іншого боку - нині цільове використання сплачених аліментів перевіряється органом опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою (відповідно до статті 186 Сімейного кодексу).

Зараз ця процедура недосконала. Ми врахували це в законопроектах і пропонуємо вдосконалити існуючі підходи та прописати чіткіший порядок перевірки органом опіки та піклування цільового використання сплачених аліментів.

Які ще міфи розповсюджуються?

Чого тільки не вигадують боржники, щоб не платити дітям. Серед поширених міфів також те, що законом санкції застосовуються лише до чоловіків для їхнього «переслідування та залякування».

Це так само неправда, адже передбачені санкції застосовуються до всіх боржників з виплати аліментів – чоловіків та жінок в однаковій мірі. Жодного поділу за ознакою статі ми не допускатимемо.

Одним із найбільш поширених міфів якраз є те, що, мовляв, одним із законопроектів передбачене блокування коштів на рахунках одного з батьків застосовуватиметься за наявності будь-яких боргів.

Що ж говорить законопроект насправді? Автоматизований арешт коштів боржника передбачений лише у випадку боргів зі сплати аліментів. Жодних інших варіантів прийняті документи не передбачають.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства  та інституту сім’ї.


Пропозиції щодо підвищення рівня оплати та легалізації праці обговорили в ОДА

Понеділок, 04 червня 2018, 07:14

Питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати обговорили в облдержадміністрації на засіданні обласної міжвідомчої групи.

Відбулося засідання під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Вонса. Також участь у ньому взяли директор фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України Тетяна Король, директор департаменту з питань праці Держпраці України Ігор Дегнер, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик,  начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус, заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петр Якимчук.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик проінформував, що однією з основних проблем надходжень страхових внесків до Пенсійного Фонду є значна кількість працюючих, які отримують заробітну плату меншу від мінімальної.

В області із загальної кількості працюючих за основним місцем роботи (157 342 осіб), заробітну плату менше мінімальної отримують 16 086 осіб.

Загальна місячна потреба на виплату пенсій у травні поточного року становить понад 587,2 млн. грн. Якщо порівняти в динаміці, то потреба на виплату пенсій з травня місяця 2012 року по даний час зросла на 216,6 млн грн.   (158,4 %)», – наголосив Ігор Москалик.

Про здійснення перевірок органами Державної фіскальної служби по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників та методи інформування фізичних осіб-підприємців про заборгованість із сплати ЄСВ, а також про результати проведеної роботи проінформував заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.

Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус розповіла про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, зауваживши, що основна ціль їхньої діяльності – це ефективна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо попередження порушення законодавства про працю.

Підбивши підсумки засідання, учасники вирішили, що подальшу роботу з даного напрямку потрібно акцентувати на проведенні спільних заходів з органами Держпраці, Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби, спрямованих на підвищення соціальних стандартів працюючих та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

www.oda.te.gov.ua

 

Агенція регіонального розвитку області працюватиме на залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги

Неділя, 03 червня 2018, 08:05

Агенція регіонального розвитку – це ключовий елемент розвитку області, де інтегруються інтереси і зусилля експертів, можливості міжнародних проектів і технічна допомога донорів, які зараз працюють в Україні. Її робота повинна відповідати меті її створення, а саме сприянню підготовки та реалізації програм і проектів регіонального розвитку та підвищенню інвестиційної привабливості регіону. Про це зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Вонс під час засідання Наглядової ради Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області.

Під час наради обговорили затвердження штатного розпису, структури та граничної чисельності працівників Агенції, плану роботи до кінця поточного року, а також кошторису установи.

Окреслили також пріоритетні напрями роботи, які співпадатимуть із завданнями Агенції регіонального розвитку. Серед основних завдань – це запуск ряду інвестиційних проектів, промоція області, надання консультацій щодо підготовки та реалізації програм і проектів регіонального розвитку, методична допомога щодо розробки стратегій розвитку, запровадження системи моніторингу їх виконання, розвиток та підтримка бізнесу, у тому числі фінансово-кредитна робота, робота з громадами щодо нарощення їхнього потенціалу, напрацювання нових механізмів фінансування ініціатив, залучення міжнародної технічної допомоги, супровід інвесторів.

«Не менш важливо, що однією із багатьох функцій діяльності Агенції регіонального розвитку є розробка проектів та програм, які підтримуються Державним фондом регіонального розвитку, а також допомога об’єднаним територіальним громадам при підготовці ними різних проектів. Саме тому це хороший інструмент, за допомогою якого можна буде реалізовувати завдання і функції спрямовані на розвиток нашого регіону», – наголосив Ігор Вонс.

www.oda.te.gov.ua

Відкриття першого у Тернополі McDonald's заплановане на осінь

Субота, 02 червня 2018, 12:04

Уже за декілька місяців тернополяни у власному місті матимуть можливість скуштувати будь-які страви, які є у асортименті McDonald's, адже цей всесвітньо відомий ресторан швидкого харчування восени 2018 року представить свій новий заклад саме у Тернополі.

Перший у місті McDonald's, загальною площею 520 кв. м. та місткістю 280 місць, буде розташований на Майдані Перемоги, де уже більше місяця тривають будівельні роботи.

Міський голова Тернополя Сергій Надал позитивно оцінює захід у наше місто світового лідера та відзначає, що інвестиції світових компаній у розвиток Тернополя допоможуть нашому місту ставати більш привабливим для туристів та покращити діловий клімат, окрім того, відкриття закладу – це близько 100 нових робочих місць для самих мешканців і нові надходження у бюджет міста.

Зі слів директора з розвитку та виробництва компанії McDonald’s в Україні Віталія Стефурака, особливістю закладу у Тернополі буде його проект у новому форматі з досвідом майбутнього, який на даний час представлений лише у єдиному закладі мережі McDonald's у Києві. Оновлений проект передбачатиме:

  • Новий принцип роботи касової зони, зокрема розділення зон на розрахункову та зону видачі страв, що значно пришвидшить процес замовлення;
  • Експерта з гостинності, чиїм завданням буде допомога відвідувачам з новими способами обслуговування у закладі, допомога у пошуку вільного столика, допомога іноземцям у перекладі меню та допомога незрячим у виборі страв;
  • Обслуговування за столиками – послуга, яка раніше була недоступна у ресторанах McDonald’s в Україні. Відтепер відвідувач при замовленні страв на касі, отримає їх безпосередньо за столиком;
  • Новий принцип роботи кухні “Приготовано для тебе”, що дозволить відвідувачу додати чи усунути певні інгредієнти у стравах на власний смак;
  • Термінали самообслуговування, за допомогою яких відвідувач зможе ознайомитися з меню закладу, здійснити замовлення та оплатити його.

 

Для зручності тернополян, у закладі McDonald’s буде присутня послуга McDrive для відвідувачів на автомобілях, а також відкрита тераса та дитячі атракціони.

До слова, при будівництві ресторану McDonald’s у Тернополі, працівниками будуть використані сучасні енергоефективні технології, що дозволять значно заощаджувати енергоспоживання, зокрема тепловий насос для підігріву води та рекуператор для повітря.


rada.te.ua

 

Сторінка 896 з 1423

«ПочатокПопередня891892893894895896897898899900НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер