images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У Тернополі відбудеться перший ВелоФорум

Субота, 18 квітня 2015, 07:19

У неділю, 19 квітня, у Тернополі відбудеться перший ВелоФорум, під час якого ентузіасти велосипедного руху представлять концепцію розвитку велоінфраструктури у місті, карту велодоріжок та велопарковок.

Організатором форуму є ініціативна група створення велоінфраструктури у місті «ВелоТернопіль», а поділитися досвідом впровадження веломережі на прикладі великого міста приїде радник міського голови Львова Олег Шмід.

Програма:

12:30 - 13:00 зустріч гостей. Місце проведення - сесійна зала Тернопільської міської ради

13:00 - 14:30 презентації:

  1. Веломережа - ознака розвинутого міста. Досвід Львова
  2. Промоція велокультури серед (НЕ)велосипедистів: практики Асоціації велосипедистів Києва
  3. ВелоТернопіль — коротка історія, склад активістів, мета, місія, цінності, події, Візія Вело Тернопіль-2025
  4. Концепція ВелоІнфраструктури
  5. Карта велодоріжок та етапність її створення
  6. Велопарковки та Велохаби
  7. Співпраця з Тенопільською міською радою


14:30 - 15:00 тестовий заїзд «Влада на Велосипеді»

 

Серійного магазинного крадія затримали на Тернопільщині бійці ДСО

П'ятниця, 17 квітня 2015, 12:39

Спрацювання системи охоронної сигналізації та швидке реагування співробітників Державної служби охорони допомогло затримати злодія, який спеціалізувався на крадіжках з магазинів. За тиждень перебування на Кременеччині крадій «обчистив» три крамниці.

Повідомлення про спрацювання охоронної сигналізації в магазині райцентру Кременець надійшло на пульт централізованого спостереження близько 5 години ранку. На місце події за лічені хвилини прибув наряд групи затримання бійців ДСО.

Вони виявили розбиту шибку у вхідних дверях магазину. Правоохоронці заблокували усі можливі виходи із торгового закладу та обстежили приміщення. Всередині крамниці міліціонери побачили два пакети з різним крамом і самого любителя легкої наживи. Зловмисник кинувся тікати.

Старший сержант міліції Управління Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області Андрій Моронжук брав безпосередню участь у  затриманні крадія. Миттєво зреагувавши, він кинувся за зловмисником.  Зупинити та затримати злодія охоронцю вдалося лише після попереджувального пострілу вгору з табельної вогнепальної зброї.

Крадієм виявився 27-річний житель Львівської області. На його рахунку уже кілька судимостей за майнові злочини. Востаннє звільнився з місць позбавлення волі наприкінці минулого року.

Зі слів підозрюваного, у Кременець він приїхав до друга, з яким потоваришував у в’язниці. Вирішив не гаяти часу даремно – влаштовував  собі нічні шопінги крамницями району. На даний час правоохоронці довели причетність львів’янина до скоєння ще двох магазинних крадіжок – у селі Хотівка та в Кременці.

Майже в усіх випадках шляхами проникнення до торгових закладів злодія ставали кватирки розміром 20 на 20 сантиметрів, 20 на 30. Найчастіше викрадав цигарки та спиртні напої. Пощастило розжитися і готівкою – з каси одного магазину поцупив понад півсотні гривень, з іншого – тисячу.

Фінальною для львів’янина стала вилазка до продуктового магазину на околиці Кременця. Молодик не сподівався, що торговий заклад може знаходитися під охороною ДСО.

Майже 17  тисяч гривень втратив би підприємець, якби злодію вдалося завершити злочин. Крадій взяв із каси більше дев'яти тисяч гривень, майже на п'ять тисяч карток поповнення рахунку та товару на дві тисячі гривень. Скористатися краденим завадили держохоронці.

Співвласник магазину Микола Страдомський вдячний міліціонерам за оперативне прибуття на виклик та затримання злодія. За словами чоловіка, він співпрацює з ДСО вже тривалий час і результатом задоволений. Сигналізацію встановив після того, як обікрали його кафе.

На даний час львів’янина затримали згідно статті 208 КПК. Його дії кваліфікують за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у приміщення), яка передбачає позбавлення волі від 3 до 6 років.


УДСО при УМВСУ

в Тернопільській області


Разом вирішуємо питання вимушених переселенців

П'ятниця, 17 квітня 2015, 12:37

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у пошуках роботи у січні – березні 2015 року звернулись 33 особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції: 5 осіб, які прибули для тимчасового проживання з числа мешканців АР Крим та м. Севастополя, 22 мешканців Донецької та 6 - Луганської областей.  Чисельність переселенців з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 91 чол.

З метою підвищення рівня соціального захисту осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції на ринку праці у березні проведений 1 профінформаційний семінар для внутрішньо переміщених осіб, в якому взяли участь 14 таких осіб. В результаті проведеної роботи 12 осіб  працевлаштовані, 5 – направлені на професійне навчання та підвищення кваліфікації.

За станом на 01 квітня 2015 року на обліку у центрі зайнятості перебуває 50 переселенців із окупованих територій та жителів східних областей України. Проводиться відповідна робота щодо сприяння їм у підборі підходящої роботи.

З початку року проведено профорієнтаційний семінар з внутрішньо переміщеними особами за участю представників Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Тернопільського обласного молодіжного центру праці. В семінарі взяли участь 14 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та відбулось засідання жіночого клубу “Гармонія” за участю Громадської організації «Тернопільський міський жіночий клуб «Відродження нації». В семінарі взяли участь 10 жінок з числа внутрішньо переміщених осіб.

Керівництво міськрайонного центру зайнятості співпрацює із керівництвом Тернопільської міської ради та Тернопільської райдержадміністрації щодо працевлаштування безробітних внутрішньо переміщених осіб. Також проводяться зустрічі з центром соціальних служб для молоді, з громадськими та волонтерськими організаціями, роботодавцями, головами сільських рад щодо можливості працевлаштування осіб, які вимушені були покинути свої домівки.

Для того, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам, з кожним із них у центрі зайнятості проводиться кропітка індивідуальна робота.

 

 

Начальник відділу статистики та організаційної роботи міськрайонного центру зайнятості Ірина Опалко

 

Юні тернополяни навчались мистецтву писанкарства

П'ятниця, 17 квітня 2015, 12:23

Ось і закінчився курс великодніх майстер-класів « Намалюю писаночку» . В рамках підготовки до пасхальних свят діти та дорослі відновлювали стародавню традицію, вчилися розмальовувати великодні яйця, виготовляти воскові свічки та розмальовувати пасхальні рушнички разом майстрами  з Громадської організації « Молода просвіта» та Творчої майстрні « Арт- колесо». Навчалися діти та дорослі з 16 березня по 10 квітня в рамках школи писанкарства «Намалюю писаночку» що проходила на вулиці Й. Сліпого 3 в Мистецькій студії подарунків.


В загальному більше 50 дітей прийняло участь у курсі майстер класів « Намалюю писаночку», а можливість взяти урок писанкарства отримало близько 1000 дорослих та дітей ,  зокрема і  діти позбавлені батьківської опіки з дитячого будинку Малютка, сиротинці та інтернатів Гримайлова, Бережан,  і навіть з Білої церкви.

Разом з досвідченими майстрами можна було навчитися з легкістю малювати писанки в різноманітних техніках таких як крапанка, писанка традиційна та травління в  оцті. А також, зробити приємні подарунки до свят рідним та близьким, власними руками під час занять з хенд- мейду!

Організатори – Творча Майстерня «Арт-Колесо», Молодіжний центр праці та ТОО ВМГО «Молода Просвіта» висловлюють
подяку Управлінню у справах сім'ї, молодіжної політикиспорту Тернопільської міської ради Подоляни, ТМ «Добре яйце», ГО « Дієва Молодь», ТМ « Молокія» , Агрохолдингу « Мрія» за підтримку і сприяння.

Тільки вільний народ може так творити

П'ятниця, 17 квітня 2015, 12:06

Відверто кажучи, мистецтвом рукоділля я не володію. Не дуже-то знайома із напрямками народно-прикладного мистецтва. Пензля в руках тримала хіба ще у школі. Та й бажання, як такого, в принципі, не виникало. Донедавна… Днями мені випала чудова нагода навчитись техніці Петриківського розпису у… п’ятирічних діток. Власне цим досвідом вирішила поділитись із читачами, пише Культурно.

Задовго до появи християнства українці вірили, що мистецтво малюнка несе у собі духовну силу. Тому на усі ужиткові речі наші предки наносили орнамент, який вважався магічним. Петриківський розпис широко використовувався в побуті південних районів Приазов’я. Сьогодні його культура сповна збережена в старовинному козацькому селі Петриківка, що на Дніпропетровщині.

У рамках прес-туру «Від Сходу до Заходу», «Моя газета» зблизька познайомилась з культурним надбанням Дніпропетровщини. Проїжджаючи по території села із мистецтвом розпису знайомишся буквально з вулиці, адже тут чи не кожна стіна прикрашена унікальним орнаментом. Саме тут знаходиться паркан, протяжністю 120 метрів, що занесений до Книги рекордів України, завдяки найдовшому орнаментальному розпису, виконаним вручну. До речі, до його створення долучились дипломати з понад 20-ти держав світу. Подейкують, що кожна сім’я у цьому селищі володіє технікою всесвітньо відомого розпису. Практично у кожному будинку ви зможете побачити ужиткові предмети з Петриківським орнаментом.

DSC05545DSC05546

Дніпропетровський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. В його фондах нараховується понад 2500 предметів з історії та етнографії краю.

У музеї розповідають, що орнамент для українців був оберегом, тож свої роботи художники розписували лише яскравими фарбами та у хорошому настрої. За основу майстри використовують дерево. Текстура та природність цього матеріалу вдало відображає автентичність цього мистецтва.

VAD_2580

Петриківський розпис славиться використанням лише природніх матеріалів. Для приготування фарб використовували сік рослин. Деякі з них виварювались із вишні, малини, соняшнику та різноманітних трав. До суміші добавляли яєчний жовток. Оскільки такі матеріали недовговічні, сьогодні майстри використовують сучасні фарби. Автори зізнаються, що природнього блиску та прозорості вони не передають, проте такі орнаменти прослужать віками.

DSC05504DSC05514VAD_2567VAD_2583

Переглядаючи музейні експонати, переходимо до сучасності та знайомимось з розписом на практиці. Відтак, розпочинається найцікавіша частина подорожі.

Технікою розпису у Петриківці володіють навіть трирічні дітки. Тож, освоїти це мистецтво нам допомагали у… дитсадочку. Вихованці дошкільного навчального закладу №1 «Сонечко» із заповзяттям взялись за проведення майстер-класу. І як не дивно, вже за декілька хвилин перед нами вималювалась яскрава квіткова картина. Саме квітка є символом Петриківського розпису. Кожна з них – унікальна, оскільки зароджується в уяві кожного художника. Серед популярних — традиційний відомий елемент «квітка-цибулина», ягідні грона та жарптиця.

IMGP57661

11219481525_d3020e5d03_b

DSC05594DSC05597

За словами маленьких педагогів, техніка розпису досить проста. Починати необхідно із невеличких мазків. Натискати на аркуш потрібно кінчиком пензля, а потім послаблювати тиск. Для малюнка можна використовувати акварельні, масляні фарби, гуаш тощо. Маленькі майстри розповіли, що у Петриківському малярстві використовують пензлі із котячої шерсті – вони досить тонкі та зручні у нанесенні тонких ліній. Наймолодші автори також ознайомили із методом пальчикового розпису. До прикладу, ягідну грону найбільш зручніше малювати подушечками пальців.

VAD_2669

DSC05600

Петриківський розпис особливо зближує з природою і нагадує про давно забуті дитячі радощі. У процесі малярства не лише забуваєш про поганий настрій, але й відчуваєш своєрідне зцілення. Недаремно цьому мистецтву відводять особливу роль. Адже воно й справді знаходить найкоротший шлях до серця людини. Тим паче, від наймолодших майстрів.

DSC05604

Варто зауважити, що Петриківський розпис був зароджений на території, яка ніколи не знала кріпацтва, де проживали вільні люди. Побутує думка, що тільки вільний народ може так творити. Аби відчути його магічну силу спробуйте не лише читати про це в інтернеті. Сміло вирушайте у подорож культурно-мистецькими стежками нашого краю.

Оксана Божко

 

Сторінка 899 з 976

«ПочатокПопередня891892893894895896897898899900НаступнаКінець»
Банер