images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Жителів Тернопільщини закликають не купувати первоцвіти.

Понеділок, 01 березня 2021, 11:54

Жителів Тернопільщини закликають не купувати первоцвіти.

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області звертається до мешканців краю із закликом проявити екологічну свідомість: не купувати, не продавати і не зривати весняних квітів.

0

З середини лютого торгівля первоцвітами набуває надзвичайно великих розмірів, тому з метою збереження та запобігання їх знищенню щороку проводиться операція «Первоцвіт». Адже підсніжники, шафрани Гейфеля, сон-трава, проліски, цикламени та інші види ранньоквітучих рослин занесені до Червоної книги України і знаходяться на межі повного знищення.

До проведення заходів припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами, на підставі узгодженого плану спільних дій, залучатимуться працівники Нацполіції, громадські інспектори з охорони довкілля, державна лісова охорона та представники органів виконавчої влади.

Оперативна робота зосереджена не лише в місцях збору, де зростають ці рослини, але й у місцях збуту рослин і триватиме до 10 травня 2021 року.

Громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть притягувати до адміністративної відповідальності. Так, відповідно до частини 1 статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Згідно частини 2 цієї ж статті ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України  тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа)  62 грн шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн у залежності від виду, сон-трава  від 37 до 62 грн у залежності від виду.

 

У Лановецькому будинку дитячої та юнацької творчості на Тернопільщині побудували автотрасу для змагань

Понеділок, 01 березня 2021, 11:53

У  Лановецькому будинку дитячої та юнацької творчості на Тернопільщині побудували автотрасу для змагань

Автотрек,  облаштований на базі Лановецького міського будинку дитячої та юнацької творчості Лановецької міської ради, відповідає усім найсучаснішим вимогам та дозволить набагато ефективніше тренуватися і розвиватися гуртківцям.

0

Траса має довжину — 35 м та ширину — 6 доріжок. Загальна вартість проекту — 199 000 грн.

До слова, гурток «Автотрасове моделювання» діє на базі будинку дитячої та юнацької творчості більше 20-ти років. Сьогодні його керівником є Василь Павлів. Вихованці гуртка неодноразово здобували призові місця на обласному та всеукраїнському рівнях.

Чотири навчальні заклади Тернопільщини – у ТОП-100 найкращих в Україні Видання «Фокус» опублікувало рейтинг загальноосвітніх шкіл України.

Понеділок, 01 березня 2021, 11:52

Чотири навчальні заклади Тернопільщини – у ТОП-100 найкращих в Україні

Видання «Фокус» опублікувало рейтинг загальноосвітніх шкіл України.
0У рейтинг найкращих шкіл України потрапили: на 46 місці – Українська гімназія ім. І.Франка, на 53 місці – Чортківська гімназія імені Маркіяна Шашкевича, на 93 – Заліщицька державна гімназія, а на 99 – Бережанська школа №3.
Серед найкращих шкіл України, в переважній більшості, навчальні заклади із обласних центрів-мільйонників – Києва, Дніпра, Харкова тощо. Із районних центрів у ТОП-100 представлені Чортків, Калуш, Фастів, Ніжин, Стрий, Заліщики, Ковель та Бережани.
До слова, рейтинг формувався на основі результатів ЗНО-2020.
 

Володимир Мисик взяв участь у вшануванні Лесі Українки на Кременеччині, де свого часу гостювала поетеса

П'ятниця, 26 лютого 2021, 08:58

Володимир Мисик взяв участь у вшануванні Лесі Українки на Кременеччині, де свого часу гостювала поетеса

У селі Великі Бережці, на Кременеччині, відзначили 150-річчя великої української поетеси Лесі Українки. Саме тут вона колись гостювала у своєї товаришки Марії Биковської.

0Гостям заходу представили імпрезу, присвячену Лесі Українці та її творчості. У залі Великобережецького музею Олександра Неприцького-Грановського лунала поезія та пісні на вірші видатної поетеси.

Побував на святі депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик.

«Після перебування у нашому краї творчість Лесі Українки зазнала великих змін. Саме з цієї подорожі в її житті розпочався новий етап, який подарував нам не просто талановиту письменницю, але й серйозного драматурга європейського рівня. Видатна поетеса, відіграла дуже важливу роль у формуванні духу української нації, яка сформувала свою державу. В історії європейських державностей існує дуже мало націй, які створювали держави, адже зазвичай саме в межах держав утворювалися нації. У нашому випадку, нація, маючи конкретні надбання: творчі, духовні, культурні, наукові — створила свою державу. Саме такі видатні постаті, як Леся Українка, впродовж віків допомагають формувати в українців національний дух та розвивають повноцінних особистостей, які будуть й далі впливати на розвиток нашої держави», — наголосив Володимир Мисик.

12345

Літературно-мистецька зустріч «Досвітній спалах слова…» у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

П'ятниця, 26 лютого 2021, 08:57

0Із вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови обласної ради Ігор Сопель та депутат обласної ради Михайло Тимошик.

«Леся Українка стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Вона народилася слабкою і тендітною, практично постійно хворіла, померла у віці 42 років, ставши символом України, її непокори, самобутності, незалежності, опинившись в одному ряду з Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, Петром Могилою, Андрієм Шептицьким, Іваном Франком», — наголосив Ігор Сопель.

До організації літературно-мистецької зустрічі долучилися вихованці Центру творчості дітей та юнацтва, тернопільські літератори та митці. Загалом у музеї діє десять локацій виставки, присвяченої життєвому і творчому шляху Лесі Українки.

Зокрема, представлено виставку тематичних значків, медалей, фарфору з приватної колекції Михайла Тимошика.

Також презентовано:

- першу персональну виставку витинанок Галини Дудар за творами Лесі Українки «Моя Леся»;

- виставку рушників Кременеччини «Лесині стежини Крем’янеччини…» (проєкт «Полотняний фольклор»);

- виставку оригінального малярства Антона Журавля «Велика геніальна Леся»;

- виставку фоторепродукцій малярства «Вітрила Лесиної долі у творчому доробку Антона Журавля»;

- виставку зразків вишивки Волині «Мереження поколінь»;

- виставку фондових матеріалів «Твоя Мавка і досі бродить поміж нами» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки);

- виставку фондових матеріалів «Ні, я жива, я буду вічно жити…» (образ Лесі Українки на живописних полотнах);

- виставку тематичних виробів вихованців Центру творчості дітей та юнацтва Тернопільської міської ради.

«Це чудово, що музей крокує в ногу з часом, постійно працює як над оновленням матеріально-технічної бази, так і над мобільністю та всеохопленням експозицій. Для того, щоб зацікавити відвідувача треба неабияк постаратися, і сьогодні працівникам закладу це точно вдалося!» — додавв Ігор Сопель.

123456789101112

 

Сторінка 1 з 1284

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер