images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


«І будуть люди» в Бункермузі

Вівторок, 27 січня 2015, 17:26

У роботах проекту «І будуть люди» Сергій Декалюк зображає людей в різних епізодах їхнього життя. За словами автора, найбільше він любить змальовувати особистість, передавати емоції. Тому, кожен твір митця розповідає про окремий індивід. У експозиції, що представили тернополянам 24 січня, автор показав полотна, виконані впродовж 2007-2014 років, - пише сайт Культурно.

— На цій картині  змалював свою дружину. Сонячного літнього дня вона відпочивала у басейні. Портрет зображений на досить яскравому фоні. Відібрана гама кольорів передає спектр  сонячного проміння, що відбивалось у воді. Робота виконана відносно недавно, тому виглядає сучасніше, ніж інші.

FullSizeRender

— Тут зображена голуба каска. Картина має назву «Енергія свободи». Як ви пам’ятаєте, минулого року Україна втратила героя Устима Голоднюка. Він мій земляк. Його дід та батько були моїми вчителями. Устима всі знали, як хлопця у голубій касці, тому вона є його символом. Жовті промені навколо, відображають енергію, незламну віру та дух. Цією роботою хотів сказати, що поміж нас завжди  є і будуть герої.

FullSizeRender (1)

Сергій також розповів про свій наступний проект «Проекція циклу», окремі роботи якого уже експонувались на виставках в інших містах України.

— Новим проектом я хотів би передати, що у нашому житті усе циклічно. Циклічність життя — це його повторюваність та схожість. Передати словами суть, яку вклав у роботи — важко. Тому, запрошую на наступну виставку, відкрити яку планую найближчим часом.

Відвідати виставку  «І будуть люди» можна до 5 лютого в галереї «Бункермуз».

DCSM01229

Оксана Божко

 

Рак – не вирок, головне – вчасно діагностувати!

Вівторок, 27 січня 2015, 07:54

В Україні щогодини від раку помирає 10 людей. Щогодини реєструють 18 нових випадків захворювання. За офіційними даними, на Тернопільщині щороку реєструють близько 3500 вперше виявлених онкохворих, з них майже 500 на рак легень. Кількість хворих на рак щороку зростає. Проте, як запевняють спеціалісти, водночас рівень смертності можна скоротити. Медики наголошують: рак – не завжди вирок. Його можна попередити і навіть вилікувати!

-          На жаль, спостерігаємо сумну тенденцію: значна частина пацієнтів звертаються на пізніх стадіях захворювання, коли мова про оперування вже не йде,  - розповідає головний лікар Тернопільського обласного онкологічного диспансеру доктор медичних наук Леонід Володимирович Шкробот. – Найефективніший спосіб боротьби з поширенням цього недугу – вчасна діагностика. Сьогодні люди практично не проходять щорічні профілактичні огляди. А робити це потрібно не лише тоді, коли вам погано, але й коли почуваєте себе добре. Онкопрофогляди слід проходити навіть тоді, коли у вас немає ніяких скарг. Це як чистити зранку зуби –  в обов’язковому порядку.

Ризик захворіти на рак протягом життя в нашій країні має кожен 3-4 чоловік та кожна 5-6 жінка. Серед поширених випадків – рак легень та молочної залози. Ракові клітини є в кожної людини, їх пробудження контролює система імунітету, а стан останньої залежить від безлічі зовнішніх і внутрішніх факторів. Факторам, що сприяють розвитку захворювання підлягають практично усі: стрес, куріння, забруднене довкілля,спадковість, канцерогени. Від початку хвороби до появи симптомів проходить лише два роки. Тому, лікарі наполегливо рекомендують проходити флюорографію хоча би раз на рік. За словами медиків, якщо захворювання виявлене на 1-2 стадіях, то, практично, в 100 відсотках випадків гарантується одужання. І вже за 10-15 днів ви повністю пройдете лікування.

-          Рак уражає як старших людей,так і молодих осіб. Останнім часом, на жаль, з'явилася нова тенденція – онкозахворювання помітно «молодшають» і вражають вже після 30 років. Значна частина пацієнтів звертається до лікарів на останніх стадіях захворювання, - розповідає завідувач торакального відділення Тернопільського облонкодиспансеру Гуменюк Володимир Васильович. - Якщо на початкових стадіях рак легень можна прооперувати, то на 3-й стадії хвороби – це знано важче. При 4 стадії операція протипоказана, адже на цьому етапі рак дає метастази на інші органи. Ця хвороба підступна тим, що на початку свого виникнення протікає практично без симптомів, непомітно для людини.

На що потрібно звернути увагу, аби запобігти розвитку онкозахворювання легень і виявити його раніше, радять лікарі Тернопільського облонкодиспансеру:

-          Якщо кашель триває більш ніж два тижні;

-          Виділення мокроти, що містить кров’янисті прожилки;

-          Больові відчуття у грудній клітці;

-          Раптова задишка;

-          Відчуття браку повітря;

-          Підвищена пітливість;

-          Часті запалення легенів та ін.

При таких симптомах, в першу чергу, необхідно зробити флюорографію. Особливо важливо пройти обстеження жителям великих міст та курцям.

Недостатня увага населення до свого здоров’я, використання застарілого рентгенологічного обладнання, недостатня кваліфікація лікарів та відсутність онконастороженості зі сторони, як населення, так і частини медиків - також сприяють занедбаності онкологічної патології.

Ефективно боротися з раком заважає не лише небажання регулярно проходити огляд у лікаря, але й те, щоб замість іти до фахівця, майбутні пацієнти спершу звертаються до різноманітних знахарів та некваліфікованих «спеціалістів». Лікарі пояснюють схильність людей до нетрадиційних методів страхом хвороби та небажанням прийняти діагноз.

-          Найбільшою помилкою онкохворого буде затягування часу. Адже лікування на перших стадіях не лише дає позитивні результати, але й вартує значно дешевше, пояснюють лікарі торокального відділення Андрій Віталійович Яременко та Володимир Йосипович П’ясецький.

Якщо ж у вас виявили рак на третій стадії – це ще не вирок, кажуть медики. У таких випадках проводиться доопераційна хіміотерапія, що значно збільшує шанси перевести стадію захворювання в операбельну.

-          Нещодавно на контрольний огляд звернувся пацієнт, якого прооперували з ІІІ стадією хвороби ще в 1999 році. Пройшло більше 15 років. Людина почувається здоровою. Таких випадків не багато, але вони є, - зауважують лікарі.

Щоб не витрачати дорогоцінний час на пошук спеціальних лікувальних програм, необхідно обрати онкологічний заклад, що надає комплексне лікування з використанням усіх необхідних методів: хірургічне лікування,променева терапія, хіміотерапія, імунотерапія. Так ви не лише зекономите кошти, але й продовжите собі життя.

При підозрі на злоякісне захворювання лікарі наголошують на необхідності повного до- обстеження пацієнта в обласному онкодиспансері із застосуванням усіх необхідних методів,з метою ранньої діагностики та ефективного лікування.

Сьогодні в онкодиспансері діагностують за допомогою сучасного обладнання європейського стандарту. Тернопільський онкодиспансер – єдиний в області заклад, в якому проводять комплексне і комбіноване лікування онкопатології. У закладі діють два комп’ютерні томографи,УЗД апарати,сучасний мамограф із автоматичною проявочною машиною,  проводяться всі види ендоскопічних обстежень, цитологічна та гістологічна діагностика, що дає змогу якісно обстежити пацієнта, і в стислі терміни встановити діагноз. Лікування онкозахворювань проводиться за світовими стандартами.

Відвідати онкологічний диспансер може кожен бажаючий, - наголошують медики. - Навіть, якщо у вас немає направлення, або ж ви лікуєтесь у іншого спеціаліста, і бажаєте пройти додаткове обстеження. Проконсультуватись чи пройти діагностування можна без запису.

Звертайтесь за адресою: вул. Купчинського, 8

Тернопільський обласний онкологічний диспансер


Оксана Божко

Тетяна Гамера-Шмирко з рекордом України втретє поспіль виграла марафон у Японії

Понеділок, 26 січня 2015, 11:10

Тріумфом українки Тетяни Гамери-Шмирко, яка народилася на Тернопільщині, завершився 25 січня міжнародний марафон у Осаці, який входить до ІAAF Silver Label Road Race. Тетяна стала другою спортсменкою в історії цих змагань, якій вони підкорилися тричі поспіль.

До неї подібне вдавалося лише румунці Лідії Сімон – вона перемагала тут в 1998-2000-х роках. Окрім того, результат Гамери-Шмирко — 2 години 22 хвилини і 9 секунд — це новий рекорд України.

На відміну від попередніх двох переможних для Тетяни марафонів у Осаці, вона лідирувала протягом практично усієї дистанції.

— Мій тренер сказав мені на позначці 5 км, що я біжу трохи повільно, тому я вирішила пришвидшити темп, — розповіла українка після фінішу.

Найближчу переслідувачку — Олену Прокопчук з Латвії — вона випередила у підсумку майже на дві хвилини (2:24.07).

sports.te.ua

Джерело: uaf.org.ua

 

Сьогодні у Тернополі акція мовчання

Понеділок, 26 січня 2015, 08:28

«ЯCharlie...ЯВолноваха...ЯМаріуполь.... ЯУКРАЇНА???»

Сьогодні, 26.01.15. громадська організація «Файне місто» збирає небайдужу молодь Тернополя, аби висловити свій протест щодо бездіяльності влади, ООН, ЄС та світової спільноти стосовно останніх подій на Сході України. Захід проходитиме у вигляді акції мовчання.

Збираємось о 12:00 біля Драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.

Контактна особа Віталій Круцько 0971889398

Тернопільська міська рада у 2015 році планує закупити ще вісім тролейбусів

Субота, 24 січня 2015, 00:00

У 2015 році Тернопільська міська рада планує придбати вісім тролейбусів, а також прокласти дві нові тролейбусні лінії у мікрорайонах «Аляска» та «Дружба». Про це розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

«У проекті бюджету міста ми передбачили кошти на прокладання нових тролейбусних ліній, щоб сполучити вул. Тролейбусну та вул. Лучаківського, а також вул. Морозенка із комунальною лікарнею №2, - каже Сергій Надал. – Також ми продовжуємо практику оновлення тролейбусного парку. Цьогоріч заплановано закупити вісім тролейбусів та впроваджувати автоматизовану систему оплати за проїзд».

 

Сторінка 647 з 701

«ПочатокПопередня641642643644645646647648649650НаступнаКінець»
Банер
Банер