images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Юні борці вільного стилю з Тернопілля вибороли п’ять медалей на Літній Гімназіаді України

П'ятниця, 09 липня 2021, 08:40

У Хмельницькому завершились фінальні змагання за програмою ІІІ Літньої Гімназіади України з вільної боротьби серед учнів закладів загальної середньої освіти України. На килимах спортивного комплексу Хмельницького національного університету свою майстерність продемонстрували понад чотириста учасників 2004-2005 і 2006-2008 р.н. зі всієї України. У складі збірної Тернопілля виступали юні спортсмени з Борщева, Скали-Подільської, Теребовлі, Збаража, Вишнівця та Тернополя. В результаті представники нашої команди здобули на цих змаганнях дві золоті і три бронзові медалі. Так, вихованки ТОДЮСШ з літніх видів спорту Вероніка Кондратенко завоювала золоту нагороду серед спортсменок 2004-2006 р.н. у ваговій категорії до 46 кг, її сестра, Катерина Кондратенко стала переможницею серед учасниць 2006-2008 р.н. у ваговій категорії до 58 кг, а Надія Шимків виборола бронзову медаль у ваговій категорії 36 кг. Тренер спортсменок Сергій Кондратенко. Також «бронзу» у цій віковій групі здобув ще один представник ТОДЮСШ з літніх видів спорту з Теребовлі Руслан Сірак (в/к до 75 кг, тренер Володимир Перхалюк).

Бронзова нагорода на рахунку і у вихованця Збаразької ДЮСШ Петра Вінтоновича (в/к до 44 кг), який займається під керівництвом тренерів Петра Короля та Олександра Шафранського. Додамо, що Назар Баньковський з Вишнівця був п’ятим (в/к до 41 кг, тренери Петро Король та Олег Борисевич).

 

Кабмін дозволив йти у декрет батьку та іншим родичам дитини

Четвер, 08 липня 2021, 08:56

абінет Міністрів України 7 липня затвердив порядок надання відпустки при народженні дитини.

У декретну відпустку тепер може йти не тільки мати, а й інші члени родини.

Передусім, документ вводить такі поняття як "одинока мати", "одинокий батько" та "інший повнолітній родич дитини".

Згідно з документом, піти у декретну відпустку мають право:

  • чоловік, жінка якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває в шлюбі з матір’ю, але вони ведуть спільне господарство;
  • бабуся, дідусь, а також інший повнолітній родич дитини (брат або сестра), які доглядають за дитиною одиноких матері або батька.

Така відпустка надається одноразово.

Фото: ufabizphoto/Depositphotos

Її тривалість, визначається працівником у письмовій заяві про надання (але не більше ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів) та не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

Відпустка має бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини і не підлягає поділу на частини.

У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.

Заробітна плата працівникам за час цієї відпустки виплачується не пізніше трьох днів з дня її початку.

Також визначено перелік документів, які особи мають надати для отримання відпустки. Зокрема, свідоцтво про народження дитини та заяву.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон, який розширює можливість чоловіка у праві догляду за дитиною.

«Спортивне літо» побувало в оздоровчому таборі «Збруч» на Тернопіллі

Четвер, 08 липня 2021, 08:31

«Спортивне літо» побувало в оздоровчому таборі «Збруч» на Тернопіллі

Фізкультурно-оздоровчий захід «Спортивне літо» провів Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на території оздоровчого комплексу «Збруч», що в смт Скала-Подільська. Програма заходу включала індивідуальні змагання на локаціях: «Мішечки», «Боулінг», «Біг змійкою», «Футбольна естафета», «Човниковий біг», «Вправа на скакалці», «Баскетбол», «Естафета з тенісними м’ячиками», «Естафета «Швидкі і спритні». Кожен із дітей, які відпочивають у цьому літньому таборі, мав змогу випробувати свої сили та вміння. Спортивне свято відбувалось у теплій приємній атмосфері під щирі дитячі посмішки. Всі учасники після перемоги на локаціях отримували «талони здоров’я», які після закінчення заходу обмінювали на медалі, відзнаки, нагородну атрибутику з логотипом «Спорт для всіх» та друковану продукцію від ТОВ «Видавництво «Школярик».

 

У тернопільських легкоатлетів-юніорів дві «срібла» і «бронза» у Луцьку

Середа, 07 липня 2021, 08:03

У тернопільських легкоатлетів-юніорів дві «срібла» і «бронза» у Луцьку

Три медалі вибороли тернопільські атлети на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів, який впродовж минулого тижня проходив у Луцьку, - повідомляє Федерація легкої атлетики Тернопільської області. Срібні нагороди вибороли Ігор Висоцький (тренери Панасюк Іван, Головацький Микола) в метанні диску з результатом 49.06 м та Віктор Гнатів (тренери Богдан та Оксана Дуди) в бігу на 3000 м з перешкодами (9.27,29 сек), і бронзова медаль - за Тетяною Когут (тренери Володимир та Богдан Дуди) також в бігу на 3000 м з перешкодами (11.05,65 сек). Усі призери представляють обласну ШВСМ.

Також треба відзначити виступ на змаганнях у Луцьку вихованців обласної ДЮСШ. Так,  Сулило Дмитро (тренери Богдан та Оксана Дуди) у бігу на 3000 м з перешкодами з результатом 9.45,30 сек зайняв четверте місце, а Дарина Мостова (тренери Шмуляєва Галина, Дахновський Леонід), метнувши спис на позначку 33,32 м, виборола сьоме місце.

Чим корисні та сприяють прогулянки велосипедом

Середа, 07 липня 2021, 08:02

Велопрогулянки останніми роками набули великої популярності. Доступність цього виду транспорту, поєднання фізичного навантаження і позитивних емоцій під час їзди велосипедом, можливість перебування на свіжому повітрі, що поєднується із дотримуванням прагнення до здорового способу життя і спортивного проведення дозвілля, зробили велопрогулянки однією із складових сучасного життя. Особливо із розвитком відповідної інфраструктури у багатьох містах - поява велодоріжок, велопарковок тощо.

Свої «плюси» велоспорту виставляють i медики. Цей вид спорту, окрім того, що вельми приємний, є й дуже корисним. Він зміцнює легеневу, серцево-судинну, м’язову та нервову системи, тканини кісток, сприяє зниженню ваги, розвиває координацію рухів.

Їздити можна як на простому велосипеді, підкоряючи звичайні простори, так і на більш підготовленому до подолання різних рельєфів та дистанцій. А взимку справжній велосипед чудово заміняє велотренажер, де можна займатись, не виходячи з дому.

Велопрогулянкам фахівці радять приділяти денні та вечірні години: з 11 до 12.30, з 14 до 16, із 17.30 до 18. В цей час організм краще сприймає навантаження. Велотренуваннями в денні години ви більше впливаєте на розвиток м’язової тканини та роботу серцево-судинної системи, а у вечірні – на жирові відкладення.

Займайтесь 3-4 рази на тиждень через день. Для велопрогулянок достатньо від 40 хвилин до 1,5 години, але це залежить від вашого самопочуття і тренованості. Не варто зразу давати організму максимальне навантаження, бо ризикуєте проходити декілька днів на напівзігнутих ногах від болю у м’язах.

Велопрогулянки можна проводити на різній швидкості. Якщо ви будете їхати повільно, час тренування можна трохи збільшити, швидка поїздка забере більше енергії, але на неї витрачається менше хвилин. Людям більш поважного віку корисні велопрогулянки впродовж 40 хвилин 1-2 рази на тиждень, а от діти можуть кататись на велосипеді по 30-40 хвилин щоденно, бажано у вечірні години.

Для занять велопрогулянками існують декілька протипоказів та обмежень. При хворобах ендокринної системи достатньо прогулянок до півгодини у повільному темпі. Обмеження існують для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, таких, як тахікардія, інфарктні стани, слабкість серцевого м’яза, анемія.

Тим, хто хворий на астму, велопрогулянками краще не займатись. Людям з великою втратою зору теж не потрібно сідати на велосипед. Протипоказами є хвороби ревматоїдного плану: запалення суглобів, хвороби системного характеру. А от, навпаки, корисні велопрогулянки тим, у кого хребет зі слабкою м’язовою системою, невисокі координаційні здібності.

Підготувала Олена Гикава.

Фото з мережі Інтернет

 

Сторінка 832 з 1441

«ПочатокПопередня831832833834835836837838839840НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер