images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Поліомієліт: експеримент над дітьми чи вимушений захід?

Середа, 18 листопада 2015, 10:07

Наприкінці 2009 року в Україні була напівофіційно оголошена епідемія свинячого грипу. Тодішній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко витратила не один мільйон гривень на боротьбу з недугою. Пропаганда страху перед хворобою була настільки масштабною, що люди навіть на вулицях ходили у масках. Спецрежими були оголошені для дитячих садків і шкіл, по телеканалах день у день показували роз’яснення, що робити у разі появи симптомів свинячого грипу, а фармкомпанії заробляли мільярди на продажі ліків, зокрема «Таміфлю» і «Терафлю».

Через півроку Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) сказала, що галас довкола свинячого грипу був безпідставним, а «уряди деяких країн» заробляли на паніці.

Свинячий грип тоді не допоміг прем’єр-міністру Юлії Тимошенко стати президентом України. Але її технологію із залякування людей успішно запозичила нинішня влада.

 

Експеримент на дітях: противники МОЗ

30 квітня 2015 р. в аеропорт «Бориспіль» прибула партія «живої» вакцини від поліомієліту ОПВ (ОПВ – оральна поліовакцина). Це гуманітарна допомога від ЮНІСЕФ, профінансована урядом Канади – він купив її за 3000000 канадських доларів безпосередньо у виробника – Sanofi Pasteur («Санофі Пастер», Франція), найбільшої компанії в світі, що займається виключно вакцинами для людини.

Такий тип вакцини вже практично ніде в світі не використовується, а з квітня 2016 р. всі європейські країни від нього відмовляться, оскільки використання ОПВ може призвести до спалахів поліомієліту вакцинного походження. Однак, що не підходить великим, може використовуватися країнами третього світу. Але в день прибуття партію вакцини ніхто не забрав. Крім того, вакцина, відповідно до інструкції, повинна була зберігатися при температурі -20 градусів Цельсія, але коли вона потрапила на територію України, ніхто за температурним режимом багажу не стежив. 22 доби вакцина пролежала на складі аеропорту. І лише 21 травня Державне підприємство «Укрвакцина» її забрало. У цей же день заступник голови МОЗ Ігор Перегінець прийняв одноосібне рішення вакцину заморозити повторно.

Через два місяці в Закарпатті було зафіксовано два випадки млявоплинного паралічу дітей, що МОЗ поспішило назвати епідемією поліомієліту в Україні і почало пропаганду позапланової вакцинації від поліомієліту.

Реагуючи на галас навколо підвідомчого йому регіону, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що в регіоні не зафіксовано ніяких випадків поліомієліту, зазначив, що на закарпатських лікарів тисне МОЗ, вимагаючи безпідставно ставити дітям діагноз «поліомієліт». І навіть звернувся до Генпрокуратури з вимогою розслідувати прагнення МОЗ збути розморожено-заморожену вакцину.

Але маховик пропаганди вже не можна було зупинити.

Наприкінці жовтня у країні була оголошена турова, тобто поголовна вакцинація дітей від поліомієліту. У рамках попередження неіснуючої епідемії. Кажуть, з метою збуту вакцини, що лежить на складі з порушеним режимом зберігання, причому такого типу, від якого відмовляється весь цивілізований світ.

Необхідність вакцинації від поліомієліту ніхто не ставить під сумнів. У Національному календарі щеплень визначений вік дітей, коли слід проводити вакцинацію. Це 3 місяці, 6 місяців, 18 місяців і 6 років. Причому вакцинація, як і в цивілізованих країнах світу, проводиться не живою вакциною, а інактивованою ІПВ (ІПВ – інактивована полівакцина).

Однак МОЗ ухвалює рішення негайно прищепити дітей від 18 місяців до 6 років ОПВ, не дивлячись на те, отримували вони щеплення від поліомієліту раніше чи ні.

Причому ніхто у світі навіть не знає, до яких наслідків це може призвести. Як зазначає «Кореспондент», це експеримент над дітьми, на який ідуть чиновники МОЗ заради збереження добрих відносин з міжнародними організаціями.

Епідеміолог та інфекціоніст Борис Панфілов пише у себе на сторінці в Facebook: «Читаю в стрічці, що вже планують від поліомієліту прищеплювати в дитячих садках без розбору всіх дітей (незалежно від попередньої вакцинації). Вже роздають інформовані згоди. Мовляв, епідемія. НІЯКОЇ ЕПІДЕМІЇ ПОЛІОМІЄЛІТУ В УКРАЇНІ НЕМАЄ, НЕ БУЛО І НЕ БУДЕ. Є ЕПІДЕМІЯ ПАНІКИ В ГОЛОВАХ чиновників МОЗ та їх істеричних підспівувачів. Я вам як епідеміолог та інфекціоніст хочу порадити: ніяких «турів» і «акційних» щеплень. Дитячий садок – це не лікувальний заклад. Будь-які щеплення поза стінами лікувальної установи, яка має ліцензію (!!!) на цей вид діяльності – НЕЗАКОННІ», – каже лікар.

А всіма улюблений народний педіатр Євген Комаровський, закликаючи батьків планово вакцинувати дітей, взагалі вважає, що в Україні є небезпека поширення більш серйозної хвороби – дифтерії.

Однак, як зауважують експерти, влада продовжує залякувати країну неіснуючою епідемією поліомієліту. На боротьбу з хворобою кинуті всі сили. І тепер навіть не настільки важливі війна на Донбасі, місцеві вибори, фальсифікації на них, перетворення України на тоталітарну державу. Суспільство згуртував… поліомієліт.

 

З чого все почалося: позиція МОЗ

30 червня і 7 липня у двох дітей із Закарпаття виявили гострий млявий параліч (їх виявляють щороку в кожній області за наявності навіть незначних розладів рухової функції кінцівок).

Зразки калу, сироватки і спиномозкову рідину від таких хворих скеровують у вірусологічну лабораторію у Києві для дослідження на наявність вірусів поліомієліту, якщо є підозра, то у «Референс» – лабораторію ВООЗ. 28 серпня Україна дізналася, що в нас оголошено спалах поліомієліту.

У дітей із Закарпаття виявили циркулюючий дериват вакцинального штаму поліовірусу першого типу. Це означає, що вірус живої вакцини пройшов через багато організмів нещеплених дітей, здійснив безліч мутацій (до 26) і набув патогенних властивостей, тобто здатний викликати захворювання. Оскільки ці два випадки не пов’язані між собою, то, згідно з класифікацією ВООЗ, спалах є не на Закарпатті, а в усій Україні.

Згідно з рекомендацією ВООЗ, для локалізації спалаху слід зробити щеплення дітям до 5 років тричі з інтервалом не менше 28 днів живою оральною поліомієлітною вакциною, і дітям від 6 до 10 років – один раз турову імунізацію. Жива вакцина не лише виробляє загальний імунітет, а й створює місцевий захист в кишківнику дитини, що дуже важливо під час спалаху, бо вірус спершу потрапляє в кишківник.


Хто підлягає вакцинації?

Відповідно до наказу МОЗ України від 09.10.2015 №671 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік», в Україні розпочали турову імунізацію дітей проти поліомієліту.

 

Контингенти на 1-й тур:

1. Діти віком від двох місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, які не вакциновані проти поліомієліту, підлягають щепленню ІПВ (поліо 1).Через два тижні – ОПВ (дві краплі поліо 2).

2. Діти віком від двох місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, які отримали ІПВ (поліо 1 понад два тижні від початку турової імунізації) та незалежно від кількості одержаних доз ОПВ.

Перший тур триватиме три тижні. Другий тур розпочнеться через 30 днів, третій – через 60 днів.

Усі діти під час турової імунізації одержать три дози вакцини проти поліомієліту, що забезпечить локалізацію спалаху в Україні.


Що з «розмороженою» вакциною

Згадана вакцина в Україну транспортувалася безпосередньо від виробника, і на території Франції за неї відповідав він. Відповідно, всі умови транспортування за збереження холодового ланцюга були витримані, оскільки гарантує транспортування і дотримання умов транспортування і виробник, і ЮНІСЕФ.

При доставці в Україну вакцину отримало державне підприємство МОЗ України «Укрвакцина», яке відповідає за такого роду транспортування. Там кажуть, що вакцина була відповідним чином прийнята, документально оформлена і спеціальним транспортом також зі збереженням холодового ланцюга була доставлена на склади «Укрвакцини».

Що тепер робити з цією партією ОПВ, поки не вирішено. Українська інструкція дозволяє розморожувати препарат лише один раз. За словами заступника міністра МОЗ Ігоря Перегінця, виробник Sanofi Pasteur заявляє про те, що дана ОПВ вакцина термостабільна – тобто, вона може заморожуватися і розморожуватися кілька разів.

«Дослідження, проведене Всесвітньою організацією охорони здоров’я, було проведено з використанням декількох вакцин ОПВ, включаючи ОПВ виробництва Sanofi Pasteur. За результатами дослідження визначено, що кілька кроків заморожування і відтавання не впливають ні на безпеку, ні на ефективність ОПВ. Крім того, важливо пам’ятати, що процес виробництва ОПВ складається з декількох етапів заморожування і відтавання», – говорить в інтерв’ю «Сегодня» Ігор Перегінець.

Щоб прояснити ситуацію, в МОЗ звернулися до Sanofi Pasteur з тим, щоб вони провели додаткове незалежне лабораторне дослідження цієї вакцини, яка зараз зберігається на українських складах. Також своє дослідження проведе українська лабораторія.


Чим зараз вакцинують дітей

Поки перша партія ОПВ залишається на складах, дітей прищеплюють вакциною з другої партії, що надійшла 24 вересня і не піддавалася повторному заморожуванню. Всього в рамках другої партії Україна отримала 2200000 доз ОПВ.

«Ця перша партія і далі зберігається на складі при температурі -20°C. Зараз для вакцинації використовується нова партія вакцини, яка надійшла вкінці вересня, вона не поміщалася в температуру -20°C. Вона була доставлена, відразу розвезена по регіонах і зараз використовується», – повідомив Ігор Перегінець.

Визначити, чи був дотриманий температурний режим зберігання вакцини, можна за її упаковкою. На кожному флакончику, який містить 10 доз, є термоіндикатор, який показує, чи в правильних умовах зберігалася вакцина. Залежно від кольору квадрата всередині можна сказати, придатна вакцина до використання чи не придатна. Якщо квадратик світлий, вакцина зберігалася в правильних умовах, вона придатна до використання. Якщо квадратик чорний – вакцина зберігалася з порушенням температурного режиму, застосовувати вакцину не можна. Кожен окремий флакон не може зберігатися відкритим більше 6-ти годин. Якщо він не буде використаний протягом 6-ти годин, ця вакцина більше не використовується.


МОЗ анонсував ще два етапи щеплення проти поліомієліту

30 листопада в Україні розпочнеться другий етап імунізації проти поліомієліту, за ним – третій. Протягом першого етапу, який тривав з 19 жовтня по 6 листопада, вакцинували 53,7% дітей. Протягом другого продовжуватимуть вакцинувати дітей віком від 2-х місяців до 6-ти років, під час третього – дітей до 10-ти років. Для того, щоб Україна перестала бути загрозою розповсюдження вірусу цього захворювання, процент вакцинації має становити не менше 95%.

– Ми повинні були провакцинувати 2,3 млн дітей. На п’ятницю 6-го листопада ревакциновано понад 1,2 млн. У 17-ти областях рівень вакцинації сягнув більше 50%, у 10-ти - понад 60%. Лідерами є Кіровоградська (понад 88%), а також Харківська, Миколаївська та Хмельницька, де щеплено від поліомієліту 70-80% дітей. Також є області з недостатньою кількістю про вакцинованих: Київська (36%), Одеська (31%). Сподіваємося, незабаром це виправимо, – сказав у коментарі «Дню» міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

 

Кому повинні довіряти батьки?

Поки вітчизняне МОЗ активно пропагує черговий етап вакцинування, деякі ЗМІ поцікавилися долею дітей з Закарпаття, з яких і почалася вся ця «поліомієлітна істерія». З’ясувалося, що чотирирічна дитина, у якої нібито виявили поліомієліт, вилікувалася і благополучно поїхала додому (про іншу дитину наразі не повідомляють). Зі слів «губернатора» Закарпаття Геннадія Москаля, хлопчик здоровий, ходить у дитсадок. Однак представник ВООЗ не звернула на цей факт жодної уваги і безапеляційно заявила: не в компетенції українських лікарів ставити чи знімати такий діагноз.

Представник ЮНІСЕФ, який стверджував, що ОПВ вакцина абсолютно безпечна, сказав, що відмова від позапланової вакцинації матиме плачевні наслідки для України в контексті отримання безвізового режиму з ЄС.

Словом, як бачимо, політика втрутилася і в галузь охорони здоров’я. На Заході страшенно переживають, щоб у випадку зняття візових обмежень на їхню територію не хлинув «поліомієліт» з України. Тож там вирішили перестрахуватися і закупили для України необхідні вакцини, от тільки з першою партією наші чиновники, як то кажуть, «облажалися», тому довелося у вересні закуповувати нову вакцину. Судячи з усього, саме нею і вакцинують наших дітей. Бо навряд чи комусь із міністерства захотілося б відповідати за непередбачувані наслідки використання першої вакцини.


Довідка:

Поліомієліт – це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом. Передається фекально-оральним шляхом (через заражену воду, харчові продукти, предмети побуту), можливий повітряно-крапельний шлях зараження (як при грипі). Є кілька форм перебігу захворювання: 80% – неспецифічний (ознаки застуди, пронос, нудота, блювота), 15% – асептичний менінгіт і від 1 до 5% – паралітичні форми (неврит лицевого нерва, парези і паралічі). Після перенесеної паралітичної форми поліомієліту інвалідизація становить 60%.


До теми:

У 1940-ві роки в Україні щороку хворіли на поліомієліт 2-3 тисячі осіб. З 1959 року почали робити щеплення живою оральною вакциною (в драже) і це звело випадки захворювання до поодиноких. Останній випадок захворювання на поліомієліт в Україні зареєстрований 1993 року.


Підготував Адам Стрижнюк

 

Вихідні дні – 2016: Кабмін назвав святкові та вихідні дні

Середа, 18 листопада 2015, 08:55

8d4100b0b1b93982a857bad17b5db06018c64f25Кaбiнeт Мiнicтpiв Укpaїни cвoїм poзпopяджeнням вiд 11.11.2015 № 1155-p peкoмeндyвaв гpaфiк пepeнeceння poбoчих днiв y 2016 poцi з ypaхyвaнням вcтaнoвлeних зaкoнoм cвяткoвих i нepoбoчих днiв в Укpaїнi, пише ТГН

Тeкcт poзпopяджeння Кaбмiнy, який тpaдицiйнo poзpoблявcя Мiнcoцпoлiтики, нeщoдaвнo oпpилюднeний нa “Уpядoвoмy пopтaлi”.

Згiднo iз зaкoнoм пoдiбнi пepeнeceння poблятьcя «з мeтoю cтвopeння cпpиятливих yмoв для викopиcтaння cвяткoвих тa нepoбoчих днiв, a тaкoж paцioнaльнoгo викopиcтaння poбoчoгo чacy».

Зa зaгaльним пpaвилoм, вpaхoвyючи пoлoжeння cтaттi 73 Кoдeкcy зaкoнiв пpo пpaцю Укpaїни, y 2016 poцi нa пiдпpиємcтвaх, в ycтaнoвaх, opгaнiзaцiях poбoтa нe пpoвoдитимeтьcя y тaкi cвяткoвi днi i днi peлiгiйних cвят:

1 ciчня – Нoвий piк (п’ятниця);
7 ciчня – Рiздвo Хpиcтoвe (чeтвep);
8 бepeзня – Мiжнapoдний жiнoчий дeнь (вiвтopoк);
1 тpaвня – Пacхa (нeдiля);
1 i 2 тpaвня – Дeнь мiжнapoднoї coлiдapнocтi тpyдящих (нeдiля, пoнeдiлoк);
9 тpaвня – Дeнь Пepeмoги (пoнeдiлoк);
19 чepвня – Тpiйця (нeдiля);
28 чepвня – Дeнь Кoнcтитyцiї Укpaїни (вiвтopoк);

24 cepпня – Дeнь нeзaлeжнocтi Укpaїни (cepeдa);
14 жoвтня – Дeнь зaхиcникa Укpaїни (п’ятниця).

Згiднo з poзпopяджeнням Кaбiнeтy Мiнicтpiв Укpaїни вiд 11.11.2015 № 1155-p “Пpo пepeнeceння poбoчих днiв y 2016 poцi”, 8 ciчня тaкoж бyдe вихiдним днeм, yтвopюючи чoтиpидeннi кaнiкyли з 7 пo 10 ciчня. Тaк caмo yтвopюютьcя пo чoтиpи вихiднi днi для пpивiтaння жiнoк (з 5 пo 8 бepeзня) тa cвяткyвaння дня Кoнcтитyцiї Укpaїни (з 25 пo 28 чepвня). Вихiднi днi 8 ciчня, 7 бepeзня тa 27 чepвня дoвeдeтьcя вiдпpaцьoвyвaти  пo cyбoтaх 16 ciчня, 12 бepeзня тa 2 липня вiдпoвiднo.

А oт нa 1 тpaвня 2016 poкy (нeдiля) пpипaдaє oдpaзy двa cвятa: Дeнь coлiдapнocтi тpyдящих тa Вeликдeнь. Вiдпoвiднo дo cтaттi 67 КЗпП , якщo cвяткoвий aбo нepoбoчий дeнь збiгaєтьcя з cyбoтoю aбo нeдiлeю, вихiдний дeнь пepeнocитьcя нa нacтyпний пicля cвяткoвoгo aбo нepoбoчoгo. І хoчa в тpaвнeвy нeдiлю oдpaзy двa cвятa, дoдaткoвий вихiдний бyдe лишe oдин – 3 тpaвня. Вiдпoвiднe poз’яcнeння з цьoгo пpивoдy нaдaлo Мiнcoцпoлiтики y cвoємy лиcтi вiд 20.07.2015 p № 10846/0/14-15/13.

Вapтo зayвaжити, щo гpaфiки вихiдних днiв poзpaхoвaнi для пpaцiвникiв з 5-дeнним poбoчим тижнeм. А poзпopяджeння пpo пepeнeceння poбoчих днiв зaвжди нocить peкoмeндaцiйний хapaктep. Згiднo КЗпП ocтaтoчнe piшeння пpo пepeнeceння вихiдних тa poбoчих днiв нa пiдпpиємcтвi пpиймaє влacник aбo yпoвнoвaжeний ним opгaн (кepiвник) пiдпpиємcтвa шляхoм видaння нaкaзy чи iншoгo poзпopядчoгo дoкyмeнтa.

Як oплaчyєтьcя poбoтa тa лiкapнянi y зв’язкy iз пepeнeceнням вихiдних i poбoчих днiв мoжнa дiзнaтиcя тyт.

Кoли вигiднo бpaти вiдпycткy – y тpaвнi чи липнi, з пoнeдiлкa aбo в якийcь iнший дeнь? Вiдпoвiдi нa цi питaння зaлeжaть вiд тoгo, щo для вac вaжливiшe: пoбiльшe пoгyляти aбo oтpимaти бiльшe вiдпycкних. Фopмyлy poзpaхyнкy вiдпycкних i зapoбiтнoї плaти мoжнa пoбaчити тyт.

Пopядoк poзpaхyнкy нopми тpивaлocтi poбoчoгo чacy нa пiдпpиємcтвi y 2016 poцi мoжн пepeглянyти тyт.

Нaгaдaємo, пepeнeceння poбoчих днiв y 2015 poцi бyлo зaтвepджeнe poзпopяджeнням Кaбмiнy вiд 12.11.2014 № 1084-p.

Джерело: http://zib.com.ua

ТГН

Якщо позика не повернута

Середа, 18 листопада 2015, 08:06

Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб та військовим збором сума позики, яка не повернута у зв’язку із смертю працівника?

Грошову позику (поворотну фінансову допомогу) надають фізичній особі на поворотній основі.

Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується особою, не включається до загально місячного або річного оподаткованого доходу платника податку.

Згідно із статтею 1046 Цивільного кодексу, встановлено, що за договором позики одна сторона передає у власність іншій стороні грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов’язаний повернути таку ж суму грошових коштів або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

У свою чергу позичальник, зобов’язаний повернути у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо ж таким договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернена позичальник протягом тридцяти днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Якщо позика надається підприємством своєму працівнику за договором, за яким вона підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору об’єкта оподаткування відповідно до положень Податкового кодексу в такого працівника – не виникає.

У разі смерті фізичної особи її права та обов’язки як позичальника за договором позики –припиняється, також припиняються обов’язки як платника податків, відповідно до Цивільного та Податкового кодексів. Тому не повернута таким померлим працівником позика – не є об’єктом обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

З історією і сьогоденням митної справи на Тернопільщині знайомились студенти

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:59

“Ще древній мудрий князь Олег збирав найперше мито” – саме ці віршовані рядки віддзеркалюють славну історію української митниці. Днями студенти Тернопільського національного економічного університету ознайомились із зародженням митної справи на Тернопіллі.

Після короткого ознайомчого екскурсу історією становлення Тернопільської митниці ДФС начальник відділу митного оформлення № 1 Іван Шлюсар показав гостям практичну і невідому сторону роботи митниці. Під час екскурсії студенти оглянули інфраструктуру відділу, ознайомилися із роботою інспекторів під час заїзду транспортних засобів в зону митного контролю.

DSC_0174

Окрім цього, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 1 Юрій Ковальчук показав склади тимчасового зберігання та ознайомив присутніх із процесом здійснення митного контролю в зоні митного контролю.

Наприкінці екскурсії студенти мали можливість подивитися на показовий виступ із залученням службового собаки. Золотистий ретрівер Крещеано-Рональдо вправно на очах у відвідувачів митниці провів обстеження досліджуваної вантажівки і виявив заховану студентами річ.

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

Особлива увага служби зайнятості - до демобілізованих учасників АТО

Вівторок, 17 листопада 2015, 07:42

До Тернопільського міськрайонного центру зайнятості у пошуках роботи у січні – жовтні 2015 року звернулись 52 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, що проживають в м. Тернополі, з них 10 осіб працевлаштовані за сприянням служби зайнятості, в тому числі 3 особи отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 3 – направлені на професійне навчання та підвищення кваліфікації. В липні - жовтні 2015 року проведені 3 інформаційних семінари для військовослужбовців та учасників АТО, в якому взяли участь 20 таких осіб.

За станом на 01 листопада 2015 року на обліку у центрі зайнятості перебуває 36 військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, звільнених з військової служби, що потребують соціального захисту. Проводиться відповідна робота щодо сприяння їм у підборі підходящої роботи.

 

Сторінка 1278 з 1463

«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер