images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Як тернополянин подався у львівські поліцейські

Понеділок, 20 липня 2015, 07:50

4 липня у Києві розпочала працювати нова патрульна служба. Столиця стала першим містом в Україні, де ДАІ та ППС замінили на поліцейських. І вже з перших днів нові правоохоронці захопили серця тисяч користувачів соцмереж, які масово робили селфі з копами та писали про свої враження від поліції, пише Моя газета

1 (2)
Однак сподобалася нова поліція не лише пересічним українцям. Політики, особливо місцеві, також не проти бачити нових охоронців порядку у своїх містах. Ось і голова Тернопільської ОДА Степан Барна просить пришвидшити процес реформування відомства МВС на Тернопільщині.

«Сьогодні, поспілкувавшись із народними депутатами України від Тернопільщини та радником міністра МВС України Михайлом Апостолом, направили листа щодо необхідності прискорити впровадження програми підготовки патрульно-постової служби в Тернопільській області у 2015 році. Зміни мають бути не лише косметичні а й системні, особливо коли вони стосуються правоохоронної системи», – зазначив Степан Барна.

Але одного лишень бажання голови ОДА – замало. Адже на створення нової поліції в тому чи іншому обласному центрі потрібні гроші. І гроші немалі. Цьогоріч відповідні кошти є лишень для кількох міст: Львова, Одеси, Харкова, Луцька, Миколаєва і Хмельницького. Мало того, як заявила перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, з 15 липня почався додатковий набір у Львові, Одесі і Харкові. А це означає, що на ці міста підуть понадпланові витрати. То звідки ж взяти гроші ще й для Тернополя?

Але автора цих рядків зовсім не знітила «поліцейська безперспективність» Тернополя. Тож я вирішив спробувати себе в якості кандидата на патрульного поліції в сусідньому Львові, щоб згодом розповісти тернополянам, як усе відбувається.

У місті Лева прийом заявок від кандидатів на навчання у нову патрульну службу розпочався ще 20 квітня.

За умовами МВС, претендентом може стати кожен, кому від 21 до 35 років, без судимостей, з повною середньою чи вищою освітою, фізичним і моральним здоров’ям. Для цього на сайті міністерства (за цією адресою – http://91.227.69.67/form/form.php) потрібно заповнити стандартну анкету: ПІБ, паспортні дані, освіта. До всього потрібно вказати наявність водійських прав і відповісти на запитання «Чи працювали ви і ваші близькі родичі в МВС, на якій посаді і чому звільнилися?».

Тож я заповнив анкету і через декілька днів отримав листа від МВС із запрошенням на перший етап відбору – тестування загальних навичок.

�� ��������� ��� ��� �� ���, 27 � 2015 ��� ��������� ��� ��� ����17 ���. �������� POOL / ���

Тестування загальних навичок

– Дякуємо за виявлене бажання стати частиною команди Патрульної служби м. Львів!
Ми раді запросити Вас на перший етап відбору – тестування загальних навичок. Це комп’ютерне тестування на вміння логічно мислити.
Для проходження тестування просимо з’явитися 2015-05-25 10:30:00 за адресою: м. Львів, вул Кривоноса, 1 – Львівський державний університет внутрішніх справ.
Тестування триватиме орієнтовно півтори години.
Звертаємо Вашу увагу, що для допуску до тестування при собі необхідно мати паспорт
, – йшлося у повідомленні, яке я отримав на свою електронну скриньку.

Також нагадали, що відбір кандидатів передбачає проходження медичної комісії, здачу нормативів фізичної підготовки, психологічний тест і співбесіду.

О 10:00 біля дверей вказаного університету вже з десяток таких, як я. В основному хлопці, є кілька дівчат. Вік – 25-30 років. Нинішніх даішників серед нас немає. У міністерстві кажуть, що подалося на перездачу не так багато, але проходитимуть тест з усіма. Ті, хто подаються, здебільшого безробітні.

О 10:15 нас запускають на територію, де перевіряють паспортні дані. Пізніше 8 осіб, серед яких я і троє дівчат, ведуть в одну з аудиторій.

Аудиторія – це звичайний комп’ютерний клас, в якому сидить помічник-консультант.

Вона ще раз перевіряє паспортні дані кожного кандидата, потім дає логін і пароль для входження на сайт із тестом.

– Сумки, рюкзаки під стіл. Телефони на стіл. Не переживайте. Це буде щось на зразок IQ-тесту. Почнемо о 10:30.

Тест на логічне мислення й увагу. Дається 60 запитань, поділених на чотири блоки: логічний, математичний, аналогічний і вербальний. Правильна відповідь – 1 бал.

Всіх запитань я, звичайно, не запам’ятав, але деякі із них досі в голові кружляють. Ось, наприклад:

– У класі дівчаток у 2 рази більше, ніж хлопчиків. Яка кількість дітей в класі не можлива? (і перелічені варіанти).

– Дві команди будівельників будують стіни, довжиною 30 м (дві стіни разом) і 2 м висотою кожна. На будування одного квадратного метра використовують 800 цеглин. Скільки знадобиться цеглин, аби побудувати усі стіни?

– Дівчинка займається три рази в тиждень англійською і п’ять разів плаванням. Англійською вона займається по 2 год кожне заняття. На англійську і плавання дівчинка витрачає рівну кількість часу на тиждень. Скільки часу триває заняття із плавання?

– Йшли три дівчинки: Марійка, Олена, Надя. Хтось із них отримав в школі 3, хтось – 4, інша – 5. Дівчинка, яка йшла першою справа отримала трійку, дівчинка зліва від Олени отримала четвірку, а дівчинка справа від Наді отримала п’ятірку. Запитання: хто яку оцінку одержав?

– Вставити слово в рядок: Франція, Італія, Німеччина, ……, Рим, Париж.

– Продовжити рядок: рука, нога, кінцівки, серце, печінка,….. І варіанти відповідей: а) внутрішні органи, б) життєво важливі органи, в) мозок.

 

Через 50 хвилин перший кандидат звітує про виконання. Результат має одразу. Його назагал не оголошують. Із виразу обличчя хлопця розумію, що результат «не дуже».

Потім дівчина біля мене завершує. 41 – підглянув я. 41 із 60. Непогано.

Тепер моя черга. Результат – 43 бали.

Я результатом не дуже задоволений, бо, думаю, міг би і краще відповісти, але нічого вже не поробиш – тест можна здати лише один раз.

При дверях університету вже чекають люди з наступної групи. Бажаю їм удачі і їду додому в надії на отримання запрошення на наступний етап.

Довго чекати не довелося. Уже через три дні на мою електронну скриньку прийшло запрошення на ВЛК.

5 (1)

Тест №2 – військово-лікарська комісія

Зміст листа з запрошенням доволі детальний:

Шановний ……..,
Вітаємо Вас із успішним проходженням Тестування загальних навичок!
Запрошуємо Вас пройти військово-лікарську комісію (ВЛК):
2015-06-05 13:00:00 у лікарні ГУМВС України у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 233.
При собі обов’язково мати такі документи:
1. Паспорт.
2. Витяг із медичної документації за місцем проживання за останні 5 років, завірений печаткою медичної установи.
3. Для чоловіків – військовий квиток.
Проходження ВЛК передбачає такі обстеження: аналізи крові та сечі, електрокардіограма, рентген (у випадку відсутності готових результатів рентген обстеження за останній рік), огляд лікарями-спеціалістами.
В разі наявності та для прискорення процесу проходження ВЛК, Ви можете принести з собою та надати наступне:
• Результати флюорографії, зробленої за останній рік
• Електрокардіограма з висновками, зроблена протягом останнього місяця
• Результати Загального аналізу сечі, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Загального аналізу крові, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Аналізу крові на цукор, зробленого протягом останнього місяця
• Результати Аналізу крові на RW, зробленого протягом останнього місяця.

 

Я, наївний, думав, що згадана поліклініка має бути ледь не у центрі Львова (це ж МВС!), а виявилося, що вулиця Замарстинівська – це там, де «чорт каже «надобраніч» – на околиці міста. І їхати туди громадським транспортом – не менше години. Звісно, можна було б взяти таксі, та коли я почув ціну проїзду – 83 гривні (!) – зрозумів, що за ці гроші простіше вернутися до Тернополя і ще тричі об’їхати наше місто навколо.

З горем пополам таки добрався до поліклініки. І вже від побаченого там зрозумів, наскільки правильно вчинив, коли завчасно поздавав у Тернополі всі перераховані у запрошенні аналізи. Бо зважаючи на ту кількість людей, яку зустрів у львівській поліклініці, і на той «швидкий темп» проходження кожним із них медичних спеціалістів, зрозумів, що якби ще мені довелося тут, на місці, здавати всі аналізи, то я б застряг у місті Лева надовго. Хоча в реєстратурі мене відразу попередили, що навіть з готовими аналізами за день можу і не впоратися.

– Не жалійтеся. Ми робимо все, що можемо. Норма пропуску ВЛК – 30 осіб за день у мирний час і 60 у військовий. А вас тільки сьогодні є 170. Тож заспокойтеся і майте терпіння. Нам теж нелегко.

Не знаю, чи то я такий «везунчик», а чи з якоїсь іншої причини, але пізніше дізнався, що того дня на підмогу львівським лікарям приїхала медична комісія з Тернополя. Можливо, саме завдяки цьому мені вдалося пройти ВЛК того ж дня, бо від збільшення кількості лікарів збільшилася й кількість відповідних кабінетів для огляду. І це, повірте, нечувана рідкість – пройти ВЛК зо один день, тому що після мене – о 20-й годині (!) – залишалося ще 15 чоловік, які не встигли пройти комісію. Залишенці такому стану речей обурилися: дехто немісцевий, а дехто відпрошувався з роботи, але ніхто й нічим їм не міг зарадити – лікарі також не залізні і працювати з восьмої до восьмої – це вже подвиг.

Але як усе виглядало?

Спершу при вході у тебе перевіряють паспортні дані, військовий квиток (для хлопців) і наявність витягу з медичної документації за місцем проживання за останні 5 років. Далі ідеш в реєстратуру, де отримуєш відповідну форму для проходження огляду. Свої візи там мають вписати хірург, невропатолог, дерматолог, терапевт, отоларинголог, стоматолог та офтальмолог. Ну і, звісно, бажано мати з собою результати аналізів, інакше доведеться тут же все проходити й здавати.

– Іди спочатку до стоматолога – то найпростіший тут лікар. Відкрив рот, вона заглянула, далі розписалася в твоїй карточці – і ти вільний! – радить мені хлопець, що стоїть поряд. Каже, що проходить комісію вже третій день. Терапевт скерував до кардіолога, а той на додаткові обстеження. Сьогодні планує тріумфувати.

Серед хлопців чую, що найчастіше «відсіюють» через зір, серце і… плоскостопість.

Оскільки зі здоров’ям у мене завжди все було добре, я не особливо переживав за результат. Побоювання викликав лише сам процес і ті черги, які юрбилися біля кожного кабінету. Пригадую, що в кабінет до хірурга навіть вівся спеціальний запис і станом на 11 годину я був там під номером 110 зі 170! Ще досі дивуюся, як я встиг потрапити до нього о 19.30 – рівно за півгодини до завершення роботи ВЛК. Але навіть там все завершилося добре: хірург спершу довго й ретельно мене оглядав, але не виявивши ніяких відхилень, запитав про мою професію. Дізнавшись, що я – тернопільський журналіст, з посмішкою на обличчі гепнув мені штамп і побажав успіхів.

 

Третій тест – перевірка рівня фізичної підготовленості

13 червня, коли я вже перестав сподіватися, а дехто з претендентів уже пройшов всі три етапи, мене запросили на перевірку рівня фізичної підготовленості. Через 8 днів після другого тесту.

 

Запрошуємо Вас на наступний етап відбору – Перевірку рівня фізичної підготовленості.
Для визначення рівня фізичної підготовленості просимо з’явитися 17 червня 2015 року о 10:30 за адресою: м. Львів, вул. Янева, 10. Спортивний легкоатлетичний комплекс «Динамо».
При собі обов’язково необхідно мати:
• паспорт
Вам буде запропоновано виконати такі вправи:
• Біг на коротку дистанцію (100 метрів)
• Біг на середню дистанцію (1000 метрів)
• Підтягування.
Всі вправи виконуються на вулиці.
Перевірка триватиме орієнтовно одну годину.
Будь ласка, розраховуйте свій час, одягніться відповідно та беріть з собою питну воду.
У разі несприятливих погодних умов (температура повітря в день проведення тестування -10°С та нижче АБО +30 та вище та/або наявність сильних опадів), перевірка проводитися не буде.
Для уточнення інформації стосовно проведення перевірки за несприятливих погодних умов, просимо звертатися на «Гарячу лінію» (032) 258 62 22.
Будь ласка, врахуйте, що ми не маємо можливості переносити дату та час тестування, а також не зможемо допустити Вас до проходження тесту в разі запізнення або відсутності будь-якого з вказаних вище документів.

У разі неможливості з будь-яких причин продовжувати участь у конкурсі, будь ласка, надішліть фразу «не підтверджую» у відповідь на цей електронний лист.

 

17 червня, стадіон «Динамо». На бігових доріжках зібралося чимало кандидатів. Всі такі різні і водночас типові: атлети і пузані, високі і приземкуваті. Хоча переважно звичайні на вигляд хлопці з сіл, обласних і районних центрів. Дівчата здавали нормативи окремо. В інший день.

Хлопці ж юрбилися біля таблички з нормативами й одразу оцінювали свої шанси. Переважно скептично.

– Ох, та я останній раз у школі підтягувався!

– Та я кілометр можу і не пробігти!

– Пацани, а реально за 13 з половиною секунд пробігти сто метрів?

Погода по-справжньому літня: надворі спека +25. Підтягнутися за таких погодних умов ще не проблема, а от біг…

Нас ділять на кілька груп. Перевіряють паспорти і довідки 086(о) (ці довідки мусять мати ті кандидати, яких ще не запрошували на ВЛК). Чоловік у цивільному проводить інструктаж.

Далі на розігрів дають три хвилини і – на перекладину.

Щодо мене, то я нітрохи не термінатор. Хоч і ходив колись у спортивні зали, але якихось особливих успіхів за собою в цьому не помічав. Ще люблю грати у футбол. Іноді – поїздити на велосипеді. Ось і вся моя підготовка. Ну принаймні за підтягування я був спокійний, тож і виконав необхідну норму. Хоча вимоги до виконання вправи доволі серйозні: не можна борсатися на перекладині, робити ривок, підіймати ноги. Мені під силу лиш п’ять разів. Соромно, проте я на рівні з основною масою. На «трієчку».

Далі – біг. Біжать одразу четверо на доріжці. Ми ще не встигли стати на старт, як уже дали команду «Руш!». Сто метрів пробігаю за 15,3 секунди – «нізачот», на трійку треба хоча б 15,0. На «5» цей норматив складають одиниці.

Усюди стоять люди з відеокамерами і фільмують процес на випадок, якби комусь із кандидатів захотілося згодом оскаржити свій результат.

У цей час деякі групи вже складають біг на кілометр. Вже на другому колі хтось відстає на чверть, хтось іде пішки. Останнім біжить хлопець із надмірною вагою. Гучно і важко дихає, проте не сходить з дистанції. Наша група розминається.

Одразу зі старту я вирішив «рвонути» і тільки згодом зрозумів, наскільки хибним було це рішення. Бо бігти з усіх сил у 25-градусну спеку цілий кілометр – це на грані самогубства. Вже перед самим фінішем мені здалося, що ще якась мить і я виплюну легені. У підсумку мій результат – 4,15 хв. – «трійка».

Не знаю, як можна було повкладатись у ці норми. Пробіг погано, підтягування часто не зараховували. Навряд чи пройду далі…

Однак «не пройшло і півроку», як отримую нового листа від МВС.

3 (2)

Психологічне тестування

Ми раді запросити Вас на психологічне тестування кандидатів до Патрульної служби.
Психологічне тестування проводиться у формі комп’ютерного тесту та складається з питань з готовими варіантами відповіді, не потребує жодної спеціальної підготовки та не покликане оцінювати рівень знань.
Просимо з’явитися 22 червня 2015 року об 11:30 за адресою: м. Львів, вул Кривоноса, 1 – Львівський державний університет внутрішніх справ.
Тестування триватиме орієнтовно дві з половиною години.
Звертаємо Вашу увагу, що для допуску до тестування при собі необхідно мати паспорт.
Після тестування вам буде запропоновано заповнити анкету та автобіографію та надати копії (при собі також потрібно мати оригінали) наступних документів:
• паспорт;
• ідентифікаційний код;
• свідоцтво про народження;
• документи про здобуття освіти;
• свідоцтво про шлюб;
• свідоцтво про реєстрацію зміни прізвища, імені та по-батькові (якщо така зміна мала місце);
• посвідчення водія;
• дві фотокартки 3х4;
• військовий квиток (для чоловіків);
Копії всіх документів необхідно підготувати завчасно та принести з собою разом з оригіналами.

 

Як і під час першого тестування, нас поділили на групи за аудиторіями.

Претендентам потрібно пройти тест MMPI-2 (Мінесотський багатопрофільний особистісний опитувальник), що складається з 567 питань, на які потрібно відповідати «так», або «ні».

Пропонують питання штибу «Чи хочеться вам іноді щось розтрощити?», «Чи не здається Вам, що вами керують із-зовні?», «Чи любите Ви свою маму?», «В дитинстві Вам подобалось бавитись ляльками?», «Вас турбує ваш шлунок?», «Жінка повинна мати таку статеву свободу, як і чоловік?», «Чи був у вас нетрадиційний секс?», «Чи отримували Ви задоволення від куріння марихуани?» та подібних.

Тест адаптований українською мовою. Іноді питання повторюються або просто перефразовуються.

– Головне тут – відповідати чесно. Якщо комп’ютер зафіксує брехню – вам доведеться проходити додаткове психологічне тестування. Не потрібно ідеалізувати себе, бо тест все-одно виявить обман. Правильних, чи неправильних відповідей тут немає. Тож просто будьте відверті, – говорить інструктор перед тестом.

За результатами тесту потім отримують шкали. Шкалу брехні, уваги, достовірності результатів тесту, депресії, манії, істерії, стресу та ін. Виділяють на його проходження понад півтори години, але впоратись можна швидше.

Після складання психологічного тесту просять заповнити згоду на використання і обробку персональних даних, анкету та автобіографію і збирають копії документів.

В анкеті, зокрема, слід вказати дані своїх родичів (ПІБ, дату та місце народження, місце проживання, роботи), свої місця роботи та навчання, згідно з трудовою книжкою, чи має претендент якусь власність, як то авто, нерухомість. Автобіографія стандартна.

Разом з проходженням психологічного тесту все займає близько трьох годин.

4 (1)

Співбесіда

Ми раді запросити Вас на фінальний етап відбору кандидатів до Патрульної служби м. Львів – особисту співбесіду! – яка відбудеться 26 червня 2015 року о 12:15 за адресою: м. Львів, вул Кривоноса, 1 – Львівський державний університет внутрішніх справ.
Співбесіда проводиться групою експертів з метою встановлення відповідності особистісних характеристик та мотивації кандидатів особливостям роботи в Патрульній службі.
Одразу після співбесіди, Вам буде запропоновано пройти інтерв’ю з психіатром та надати сертифікати від психіатра та нарколога за формами 122 та 140. Це є обов’язковою вимогою для всіх кандидатів до Патрульної служби.
Нагадуємо, що для допуску до співбесіди при собі необхідно мати паспорт і військовий квиток та з’явитися на контрольно-пропускний пункт за 15 хвилин до початку співбесіди.

 

Далі була співбесіда. Заходиш у кабінет, в якому сидять п’ятеро спеціалістів і кожен із них задає тобі запитання. При цьому є серед них психолог і психіатр, які «січуть» твою манеру спілкування, поведінку, щоб можна було скласти твій психологічний портрет.

Я тільки сів, одразу запитали, чи комфортно мені вести діалог на такій малій відстані від них. Потім попросили розповісти про себе. Далі просять розповісти про свої позитивні і негативні сторони. Постійно перебивають і ставлять нові запитання, недослухавши відповідь на попередні, від чого складається враження, що для них важлива не відповідь, а те, як я говорю. Потім «влазять» глибше:

– чи були у мене проблеми з законом,

– навіщо я прийшов до них,

– що я можу корисного зробити для поліції,

– чи боюсь я крові,

– чи впливають на мене стресові ситуації і як я буду себе вести в тій чи іншій ситуації, яку вони наведуть,

– чи стріляв я зі зброї,

– чи порушував правила дорожнього руху,

– чи боюсь трупів,

– чи давав хабарі і чи буду брати хабарі.

Також змальовували різні гіпотетичні ситуації при роботі поліції, аби зрозуміти, як я буду себе поводити в них.

На цьому – все. Мені побажали успіху і сказали, що у випадку позитивного рішення мені, як і раніше, прийде запрошення на навчання. А тут, як уже свідчить досвід київських поліцейських, повного курсу правознавства не буде – тільки те, що потрібно патрульним у житті. Будуть нові дисципліни – корупція, етика, комунікація, робота з населенням.

На момент підготовки цього матеріалу його автору запрошення ще не прийшло, оскільки у Львові ще не почали формувати третій потік кандидатів. Однак із 15 липня там поновився прийом анкет. Тож якщо ви, шановні тернополяни, бажаєте стати частиною патрульної служби Львова – вперед!

 

Підготував Адам Стрижнюк

 

У он-лайн режимі «Skype» у податківців запитують про таке:

Неділя, 19 липня 2015, 10:33

Мене цікавить, які штрафи за не використання РРО?

Згідно із Законом про РРО за непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, штрафні санкції застосовуються в таких розмірах:

- за порушення, вчинене вперше, - 1 гривня;

- за порушення, вчинене вдруге -100% вартості проданих з порушеннями товарів (послуг);

- за кожне наступне вчинене порушення – у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Страхи, неврози та впертість у дітей тернополянка лікує казками

Субота, 18 липня 2015, 11:26

Жінка написала більше двох сотень казок про принцес, звірів та іграшки.

50- річна Світлана Кухарук – професійний психолог. Має приватний кабінет, працює і з дітьми, і з дорослими. Каже, що справі звикла віддаватися сповна, тому й освоїла метод лікування казками. І щоб домогтися максимального ефекту, часто доводиться казки вигадувати самій, індивідуально для кожної дитини, пише сайт Культурно.

казкотерапія тернопіль
— В моєму доробку вже більше двох сотень казок, — розповідає Світлана. – Деякі з них видала, деякі записала на компакт-диск та аудіокасети.

Пані Світлана розповідає, що все почалося якось само собою, інтуїтивно. Перші казки вигадувала, беручи історії з власного життя, а першим слухачем стала донечка.

— Я помітила, що часто поради, які даю своїм клієнтам, не сприймаються ними, — розповідає жінка. – Казка – це терапевтична метафора, людина слухає якусь історію і на підсвідомому рівні засвоює її уроки, цей ресурс живе всередині нас.
20150710122752
Спочатку пані Світлана розповідала діткам народні та відомі авторські казки, а потім довелося і вигадувати власні. Їх героями стають хто завгодно – і принцеси, і реальні звірі, і вигадані, і динозаври, і іграшки, і машинки з людськими рисами – вони переживають, миряться, сваряться. Головне, щоб персонаж був близький і знайомий тій чи іншій дитині.

— У моїх казках є відповіді на всі життєві питання, — розповідає психолог. — Наприклад, живе дівчинка, у якої був собачка, який радив їй, як чинити в тій чи іншій ситуації. Чи відомий мультфільм про єнота, якому мама радила усім посміхатися. Це все і є ті самі лікувальні казки! У ході бесіди дитина сама підкаже деталі образу героя, яких бракує, і лінію сюжету. А також важливо придумати, який герой казки і за допомогою чого переможе страх. Це можуть бути чарівник, добрий гном, сміливий лицар, відважний хлопчик-мізинчик, красуня-фея, просто малюк, який чимось нагадуватиме саму дитину.

Пані Світлана займається з дітьми індивідуально. Поки розповідає казку, малюк сидить і уважно слухає. Хоча, може при цьому щось малювати чи ліпити з пластиліну — це допомагає розслабитися та відволіктися.

— Як ви визначаєте, що ось цій дитині допоможе саме казка?
— Коли я бачу, що у цієї людини ресурс є, але вона не вміє ним користуватися, тоді я бачу, що тут потрібна лікувальна казка. Це не обов’язково може бути дитина – підліток або навіть доросла людина. Наприклад, здорова по природі дитина, міцна, добре складена, але вважає себе слабкою, не вміє себе відстояти, у неї занижена самооцінка, тоді розповідаємо історію про чарівника. Він нібито зустрів хлопчика, каже, що ти дуже сильний, але ти про це не знаєш, ти спробуй те чи інше зробити. Цікавість до світу, бажання пізнавати нове є в кожної людини, але його треба розвинути.

В Україні казкотерапія розвинута досить добре, однак про такий метод мало хто знає. Хоча часто це чи не єдиний спосіб подолати якусь психічну проблему – агресію, страх.

Наталія РОМАНЧУК.
press-centr.com

 

У Тернополі відбудуться змагання з дворового футболу

П'ятниця, 17 липня 2015, 13:00

21 липня на спортивному майданчику, що по вулиці Вербицького, відбудуться змагання з дворового футболу. До участі запрошуються усі бажаючі діти віком 11-14 років. Прохання приходити завчасно для формування команд.

Організатором турніру є Тернопільська міська рада спільно з Тернопільськми міським центром фізичного здоров’я населення.

11749518_1453285814972583_1906847202_n

Хто заплатить за повірку лічильників?

П'ятниця, 17 липня 2015, 08:48

Не зважаючи на те, що уряд вніс зміни до процедури подання вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, одвічна суперечка між Споживачами та Водоканалами з приводу того, хто має за це платити, має всі шанси знову розв’язатися.
лічильник

Питання: за чий рахунок здійснюється повірка лічильників води? - давно вже стало «притчею во язицех». Причиною цього може бути перемога політичного популізму над здоровим глуздом та юридичними канонами в галузі житлово-комунального господарства України, яка відбулася у далекому 1998 році з прийняттям першої редакції Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» №113/98-ВР. Тогочасна більшість парламенту, яка складалася в основному з народних депутатів – членів фракцій соціалістів та комуністів, схвалила ст. 28 Закону №113/98-ВР в редакції, згідно з якою періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Проте у пориві захисту безправного пролетаріату від знахабнілих організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання, народні депутати тоді якось не звернули увагу, що загалом у цих підприємств власник коштів, як таких і не має, адже єдиним джерелом наповнення обігових коштів є оплата за надані комунальні послуги, яку здійснюють Споживачі. Відповідно виконати записану у ст. 28 Закону № 113/98-ВР норму фактично не можливо. Вирішення цієї правової колізії затягнулося на добрих 16 років, протягом яких Споживачі та Виконавці постійно чекали від чиновників профільного міністерства, Нацкомпослуг, а часто – і судів, об’єктивності та справедливості у вирішенні питання повірки лічильників.

Прийняття 5 червня 2014 року нового Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» № 1314-VII, який набере чинності з 1 січня 2016 року, нарешті дало відповідь на основне питання про джерело доходів, за рахунок якого виконавці комунальних послуг мають здійснювати повірку лічильників води. В ч. 4 ст. 16 Закону № 1314-VII чітко вказано, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання, тобто з 1 січня 2016 року витрати на періодичну повірку мають бути включені до структури витрат на надання послуг виконавців та затверджені відповідними уповноваженими на встановлення тарифів органами.

Постановою Кабінету Міністрів від 1 жовтня 2014 року № 532 затверджено Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), п. 16 якого передбачає включення до складу витрат на збут послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення витрат на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води.
Процедура встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) була затверджена постановою НКРЕКП від 15 січня 2015 року № 13 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2015 року за № 136/26581.
Не дивлячись на відсутність юридичних перешкод для встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для ліцензіатів, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не надто квапиться встановлювати тарифи, в структурі яких би було враховано витрати на проведення планових періодичних повірок. На сьогодні лише для одного ліцензіата - ПАТ «АК «Київводоканал» - постановою НКРЕКП від 31 березня 2015 року (набрала чинності 12 травня ц.р.) були встановлені тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).
На відміну від НКРЕКП Кабінет Міністрів вирішив поквапитися і за півроку до набрання чинності Законом України № 1314-VII на засіданні 8 липня прийняв постанову № 474, якою було затверджено Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт.
Цим Порядком передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок виконавців. Виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем. На час проведення періодичної повірки або ремонту засобу вимірювальної техніки виконавець встановлює тимчасовий засіб вимірювальної техніки.

Таким чином, Кабінет Міністрів фактично нівелював норму п. 16 постанови КМУ № 630 від 21 липня 2005 року (зі змінами), згідно з якою за час знаходження засобів обліку води на періодичній повірці споживач оплачує відповідні послуги згідно зі середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. Відтепер нарахування здійснюватимуться виключно за показниками лічильників – постійних чи тимчасових.
У преамбулі постанови № 474 уряд встановив, що ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 5 червня 2014 року № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність», тобто з 1 січня 2016 року.
З огляду на те, що на сьогодні тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які в структурі витрат враховують витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води, встановлені НКРЕКП лише для ПАТ «АК «Київводоканал», одвічна суперечка між Споживачами та Водоканалами з приводу повірки лічильників води має всі шанси на продовження. Справа в тому, що не встановлення НКРЕКП до 1 січня 2016 року всім ліцензіатам тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) зумовить відсутність коштів в останніх на демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду. Відповідно знову підуть заяви, скарги, позовні заяви. Схоже, улюблений знак наших чиновників – знак «∞», який символізує безкінечність…

Андрій Осадчий
Джерело: http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/povrka-lchilnikv-labrint-mnotavra-434612
 

Сторінка 1278 з 1392

«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер
Банер
Банер