images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Продаж набутого у спадщину майна

Вівторок, 10 листопада 2015, 08:42

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах, зокрема :

- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 гектара.

Згідно з п. 172.2 ст. 172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в цьому пункті, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу України.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Окрім цього, п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу передбачено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір (далі - збір).

Відповідно до пп. 1.1 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу, зокрема фізична особа - резидент.

Об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Ставка збору становить 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відтак, дохід отриманий від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року одного з об’єктів нерухомості, одержаних у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та збором. При цьому земельні ділянки, не повинні перевищувати норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Школярів навчали правильно обирати фах

Вівторок, 10 листопада 2015, 08:15

З метою ознайомлення зі світом професій до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості на профорієнтаційний урок “Основні правила правильного вибору фаху” завітали десятикласники Тернопільської ЗОШ № 29.

Спеціаліст центру зайнятості Любов Смик навчила учнів самостійно здійснювати професійний вибір, враховуючи власні нахили, здібності, тип темпераменту та характеру.

Школярі поділилися на команди і наввипередки виконували вправи “Що і хто впливає на вибір професії?», “Чому важливо обрати правильний фах?” та ”Які головні кроки треба зробити для вибору омріяної професії”. Діти дійшли висновку, що головним чинником у визначенні професійного майбутнього повинна бути сама людина, її вподобання, можливості та бажання.
IMG_7627

Під час заходу старшокласники дізналися, що нині на ринку праці особливим попитом у роботодавців користуються висококваліфіковані працівники.

IMG_7659

- Слід пам'ятати, - зауважила Любов Смик, - оскільки існує певна професія, то, звичайно, вона комусь і потрібна. Проте у кожен час попит на той чи інший фах може бути більшим або меншим. Отже, це теж треба враховувати, коли стоїте перед професійним вибором.

Десятикласники також ознайомилися із переліком найперспективніших професій як України, так і світу.

- Чим унікальніша професія, тим більше вона затребувана, - резюмувала учениця Діана.

Провідний фахівець з профорієнтації ТМРЦЗ Смик Любов Ярславівна

Тернополяни - учасники АТО можуть пройти безкоштовну психологічну реабілітацію у санаторіях

Вівторок, 10 листопада 2015, 08:12

Учасники АТО можуть отримати безкоштовну психологічну реабілітацію у санаторіях «Курорт Березівські мінеральні води», «Орізонт», «Феофанія» та «Остреч».

Для отримання направлення учасникам АТО або їх представникам необхідно звернутись в управління соціальної політики Тернопільської міської ради (м. Тернопіль, вул. Лисенка, 8, каб. № 23). Там необхідно заповнити заяву, до якої додати копії посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції. Під час подання копій необхідно мати із собою оригінали документів для ознайомлення.

Психологічна реабілітація надається у чотирьох установах:

ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ «Укрпрофздоровниця» - 62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16, факс (057)712-20-27, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Вебсайт санаторію www.berminvody.com.ua.

ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» - 67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4-87-10, 4-88-41, факс (04849) 4-88-41.

ТОВ «Санаторій «Феофанія» - 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27 тел. (044)469-56-71, 526-71-12; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Менський санаторій «Остреч» - 15600, Чернігівська обл., Менський р-н, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел. (04644) 2-14-12, факс (04644)2-14-00; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Веб-сайт санаторію:http://www.ostrech.org.

 

Майно в податковій заставі – ваше, та не зовсім...

Понеділок, 09 листопада 2015, 15:54

Платник податків, який має податковий борг, ризикує позбутись майна, яке може бути використане, як джерело погашення такого боргу. Про це зазначили в управлінні погашення заборгованостей Тернопільської ОДПІ. Адже, з метою забезпечення виконання платником податків своїх зобов’язань, визначених Податковим кодексом, належне майно боржника передається у податкову заставу. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису, до якого включається все ліквідне майно, яке може бути продане в рахунок погашення такого боргу.

Опис здійснюється на підставі рішення керівника податкової інспекції, яке пред’являється боржнику. Податкова застава в обов’язковому порядку реєструється у відповідному державному реєстрі. Слід зазначити, що платник зберігає право користування описаним майном, однак його відчуження може відбуватись тільки за згодою податкової інспекції. У разі, якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари чи товарні запаси, боржник може відчужувати таке майно без згоди податкової за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати зарплати, єдиного внеску та/або погашення податкового боргу. Продаж майна боржника здійснюється на публічних торгах чи через торгівельні організації на підставі раніше наданого судом дозволу. У разі, якщо сума коштів, отримана в результаті продажу майна є недостатньою для погашення податкового боргу, здійснюється додатковий опис майна.

Коли податковий орган отримує підтвердження повного погашення суми податкового боргу, майно платника звільняється з податкової застави.

Впродовж 10 місяців 2015 року сума описаного майна у податкових боржників міста та Тернопільського району становить 4,3 млн грн, з яких на майно, вартістю 1,2 млн грн, отримано дозоли судових органів на погашення боргу за рахунок його реалізації – інформували фахівці управління погашення заборгованостей.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Нотаріальні таємниці відкриті для податкової

Понеділок, 09 листопада 2015, 15:53

Подавати інформацію до податкових інспекцій про вчинення окремих нотаріальних дій нотаріусів зобов’язує як Закон України «Про нотаріат», так і Податковий кодекс України.

Зокрема, відповідно до п. 172.4, 173.4, 174.4 ПКУ нотаріуси подають до органів ДФС інформацію про вчинення таких нотаріальних дій:

– посвідчення договорів з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами;

– видача свідоцтв про право на спадщину;

– посвідчення договорів дарування нерухомості й дарування валютних цінностей на суму, що перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, де обдарованим виступає фізична особа.

Інформація подається щокварталу за ф. № 1ДФ до податкової інспекції за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Така інформація повинна включати наступні елементи:

– індивідуальний податковий номер фізичної особи – сторони договору, що отримує дохід чи набуває певне благо та відповідно до законодавства зобов’язана сплачувати ПДФО (графа 2);

– сума нотаріально посвідченого договору (графа 3а);

– сума податку, що підлягає сплаті до бюджету (графа 4а);

– сума фактично перерахованого податку (графа 4);

- код ознаки доходу, що визначається приватним нотаріусом за Довідником ознак доходів (гр. 5).

Водночас, варто зазначити, що у разі, якщо сторонами договору купівлі-продажу об'єкта нерухомого майна є фізична особа та юридична особа або фізична особа – підприємець, то така особа вважається податковим агентом платника податку – фізособи та зобов'язана виконати функції податкового агента. Тобто, нотаріальне посвідчення такого виду договорів не потребує повідомлення про них органів ДФС, оскільки ця функція покладається на відповідного податкового агента, що виступає однією із сторін договору.

Слід наголосити також, що постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1242 «Про затвердження зразка повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості» чітко встановлено, що приватні нотаріуси повинні повідомляти органи ДФС про посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості за податковою адресою платників податків (орендодавців) за затвердженим зразком в день посвідчення таких договорів.

 

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Сторінка 660 з 840

«ПочатокПопередня651652653654655656657658659660НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер