images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Супрун розповіла про причини зайвої ваги

П'ятниця, 09 серпня 2019, 12:23

Супрун розповіла про причини зайвої ваги
Фото: Prairie Path
Супрун пояснила, від чого люди поправляються

Збільшити цифру на важелях можуть нездорова харчова поведінка в сім'ї, недосипання, психологічні і гормональні порушення, а також незбалансований раціон.

Узята очолювати Міністерство охорони здоров'я України Уляна Супрун назвала причини зайвої ваги. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 9 серпня.
Причинами накопичення жиру в тілі людини є:
- харчова поведінка в сім'ї, а саме традиція їсти вдома без обмежень, завжди мати солодке і звичка багаторазових перекусів;
- хронічна нестача сну, який в підсумку призводить до порушень гормональної системи і "нічної обжерливості";
- порушення гормонального здоров'я в поєднанні з генетичними схильностями людини;
- психічні розлади, до яких відносять депресію, низьку самооцінку тощо;
- незбалансованість раціону, тобто значна перевага жирних чи солодких продуктів.
Супрун також назвала повторювані помилки в плануванні харчування: наприклад, надмірне вживання кави, яка за калорійністю наближена до порції їжі, утім, містить тільки швидкі вуглеводи. Тяжкими вважаються й солодкі сніданки, які, зрештою, сприяють набиранню ваги. Часті перекуси, за словами Супрун, узагалі непотрібні дорослій особі, адже вони тільки пригнічуватимуть апетит, псуватимуть зуби і фігуру.
За словами в.о. міністра, найбільші витрати калорій в нашому тілі припадають на печінку, мозок і м'язи. Тому недостатність фізичної активності також вважається одним з найважливіших факторів, що спричинюють надмірну масу тіла в людини.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.
 

У Чорткові працюватиме «Соціальне таксі»

П'ятниця, 09 серпня 2019, 12:19

0

На  черговому засіданні виконавчого комітету Чортківської міської було прийняте положення, згідно з яким «соціальним таксі» зможуть користуватись мешканці Чорткова, які мають захворювання опорно-рухового апарату, пересуваються на візках чи милицях і мають ІІІ, ІV, V групу рухової активності. А саме: діти з інвалідністю; люди з інвалідністю І, ІІ груп, які досягли 18-річного віку;  хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше, як на чотири місяці); люди з інвалідністю у складі маломобільних груп населення (незалежно від громадянства та місця реєстрації) на час проведення загальнодержавних заходів.

Право на першочергове отримання транспортних послуг мають інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які брали участь в АТО, та особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до І категорії.

Перевезення не здійснюються до магазинів та ринків, інших закладів та установ з метою вирішення побутових питань, а також перевезення членів сімей осіб, яким надаються транспортні послуги.

Щоб користуватись «соціальним таксі», потрібно укласти угоду про надання транспортних послуг з терцентром соцобслуговування Чортківської міської ради, надавши пакет документів: заяву, паспорт, ідентифікаційний номер, посвідчення про встановлення групи інвалідності, медичний висновок про потребу в транспортному перевезенні.

Уклавши угоду, чортківчани подаватимуть заявки на кожну поїздку окремо, не пізніше, ніж за два дні до дати запланованої поїздки до 13:00. Екстрені заявки можуть бути виконані при наявності вільного часу в графіку руху автомобіля або якщо маршрути збігаються. Транспортні соціальні послуги для вказаних у положенні категорій осіб надаються безкоштовно з понеділка по п’ятницю з 8:00. до 16:00.

Нагадаємо, задля того, щоб Чортків мав можливість отримати за кошти державного бюджету спеціалізований автомобіль для людей з інвалідністю, необхідно було створити службу з перевезення «Соціальне таксі» при Територіальному центрі соціального обслуговування.

http://www.chortkivmr.gov.ua/

У Підволочиській ОТГ планують створити громадський простір

П'ятниця, 09 серпня 2019, 12:18

0

Робоча група з місцевого економічного розвитку Підволочиської ОТГ, до складу якої увійшли представники місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, молоді, освіти, визначила проект, який реалізовуватиметься в межах LED компоненту в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Таким проектом буде «Міський парк – громадський  простір, відкритий для мешканців та бізнесу», який передбачає облаштування відкритого громадського простору у центральному парку Підволочиська.

Чому саме цей проект визначений пріоритетним?  При напрацюванні стратегії розвитку громади, за результатами опитування мешканців, одним із пріоритетів розвитку громади було визначено облаштування відпочинково-культурних зон.

Головним аргументом членів робочої групи було те, що  у парку відбуваються масово-розважальні заходи  для мешканців Підволочиська та інших населених пунктів громади. Але на сьогодні парк перебуває  у неналежному стані: відсутній громадський туалет, немає закладів харчування, ні стаціонарних, ні мобільних. Благоустрій території проводився кілька десятків років тому і не задовільняє сучасні естетичні запити мешканців. Проблемою також є недостатня кількість відпочинково-розважальних послуг для активного відпочинку мешканців громади, особливо дітей. Основними заходами проекту будуть: комплексний благоустрій території парку; облаштування відпочинкових зон та місць для бізнесу;  спорудження сучасного громадського туалету.

Робоча група звертається до небайдужих мешканців громади долучитися до обговорення цієї проектної ідеї та очікує на зауваги, пропозиції , які дозволять  доповнити або розширити бачення реалізації цього потенційного проекту.

https://pidvolochyska-gromada.gov.ua/

 

9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу

П'ятниця, 09 серпня 2019, 12:05

Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло свято за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, багатству культури і надбанню.

За оцінками ООН, корінні народи зараз складають близько 370 мільйонів осіб, що проживають в більш ніж 70 країнах.

У світі налічується не менше 5000 різних груп корінних народів, що представляють різні культури існуючого різноманіття нашої планети. Вони представляють більше 4000 різних мов з 6700 відомих, які, як вважається, існують сьогодні. Більшість мов корінних народів перебувають під загрозою зникнення.

Незважаючи на культурне розмаїття та відмінності в способі життя, корінні народи мають спільні риси. Це різні мови, звичайні методи вирішення конфліктів, особливі відносини з землею і її природними ресурсами, методи традиційної медицини, духовні традиції і обряди.

Міжнародний день корінних народів світу встановлено 23 грудня 1994 Генеральною Асамблеєю ООН (A/RES/49/214). Цього дня в 1992 році відбулося перше засідання Робочої групи з корінних народів Підкомісії із заохочення та захисту прав людини.

У Міжнародний день корінних народів світу ми віддаємо належне багатству культур корінних народів і особливому внеску, який вони вносять до сім’ї народів світу. Ми також пам’ятаємо про величезні труднощі, з якими стикаються багато корінних народів - від неприпустимих масштабів бідності та захворюваності до позбавлення майна, дискримінації і відмови в основних правах людини.

Ми повинні зосередити нашу увагу на діях в захист прав корінних народів і в підтримку поліпшення їх положення, в тому що стосується їх земель, їх мов, їх джерел до існування та їх культур.

 

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області

ТВОРЧІ МАЙСТЕРНІ – ВІД РЕЗИДЕНТІВ 2-Ї МІЖНАРОДНОЇ ПРОГРАМИ NVAIR

Четвер, 08 серпня 2019, 14:21

Митці з України, Німеччини та Словаччини проведуть ряд занять з різноманітних творчих практик – паперопластики, абстрактного живопису, експериментальної графіки та саундарту. Долучайтесь потворити разом та отримати незабутні враження від спілкування з митцями.

10 сепня у суботу  о16.30 разом з Євгенією Антоновою (Київ), створюємо абстрактний живопис за допомогою емалі, акрилу та силікону, насолоджуємось кольором та споглядаємо його рух.

11 серпня о 16.30 разом з Даніелем Дором (Мюнхен) експериментуємо зі звуками, які можна видобути та записати на задньому дворі, доганяючи курей та барабанячи на усяких предметах, а потім усе це зводимо у музичний техно трек.

17 серпня о16.30 з Ренатою Пінтеровою (Стурово) створюємо травневські особливі пейзажі у глині.

18 серпня о 16.30 з Семюєлем Велебни (Кошице) відтворюємо Травневе у паперопластиці.

Майстер-класи підходять для учасників віком від 6 до поки є бажання щось творити.

Вхід вільний

Більше інформації шукайте на сторінці https://www.facebook.com/events/1697910953674066/?active_tab=about

Про проект

Міжнародна програма мистецьких програм резиденцій для молодих митців – проект, що заснований на базі Мистецької резиденції ім.Назарія Войтовича (NVAIR), покликаний розвивати мережу міжнародного партнерства інституцій для розвитку можливостей для українських молодих митців отримувати досвід роботи у міжнародних проектах та формування позитивного іміджу українського мистецтва та України вцілому за кордоном. Здійснюється у партнерстві з KAIR (Koshice) та SCHAFHOF (Freizing, Munich).

Мистецька резиденція ім.Назарія Войтовича, котра була заснована Congress of Сultural Activists / Конгрес Активістів Культури ГО «Конгрес Активістів Культури» та ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» у 2017 на честь наймолодшого Героя, у співпраці з міжнародними організаціями у 2019 започаткували обмінні програми для молодих митців завдяки підтримці Український культурний фонд програмі НОРД: Навчання, обміни, резиденції, дебюти - програма УКФ.

 

Контакти для ЗМІ:

Олександра Стопник, комунікаційний менеджер – +380673376864

Людмила Ничай, менеджер та куратор програми – +380953739231

 

Сторінка 10 з 692

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер