images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Пропонуючи легкий заробіток в інтернеті, шахраї виманюють гроші у громадян

Четвер, 04 квітня 2024, 13:32


У аферу з онлайн-заробітками потрапила 20-річна жителька м. Зборів. Вона розповіла, що протягом кількох місяців спілкувалась з чоловіком, який обіцяв їй шалені прибутки.

У ході розмови аферист запевнив, що як тільки вона йому перерахує гроші, він їх вкладе у бізнес і жінка почне заробляти. Потерпіла тривалий час пересилала гроші невідомому. Згодом чоловік почав ігнорувати її повідомлення й вона зрозуміла, що потрапила в аферу. Загальна сума збитків становить 5 тисяч гривень. Заявниця звернулась за допомогою до Зборівського відділення поліції.

За даним фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу. Співробітники поліції встановлюють особу зловмисника та закликають громадян бути обережними з людьми, яких вони в реальному житті не знають.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

На Тернопільщині судитимуть підприємця за привласнення бюджетних коштів, виділених на ремонт навчального закладу

Четвер, 04 квітня 2024, 13:28


Слідчі Головного управління Національної поліції в Тернопільській області завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом підроблення офіційних документів та привласнення бюджетних коштів, призначених для ремонту котельні однієї із шкіл у Мельнице-Подільській громаді.

На лаві підсудних опинився приватний підприємець. На підставі зібраних доказів слідство встановило, що фігурант, виконуючи підрядні роботи на об’єкті, привласнив бюджетні кошти.

Як з’ясувалося, між органом місцевого самоврядування та приватним підприємцем був укладений договір щодо проведення ремонту котельні навчального закладу. Підрядник значно завищив вартість будівельних матеріалів, закупленої опалювальної техніки та виконаних ремонтних робіт. Неправдиві відомості вніс у офіційну документацію.

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури викрили та задокументували протиправні дії підрядника. Йому було висунуто підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ч. 1 та 366 (складання та видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа) Кримінального кодексу України.

Обвинувальний акт слідчі скерували до суду.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Тернопільські оперативники вилучили 36 одиниць вогнепальної зброї та понад 30 кілограмів вибухівки за перший квартал цього року

Четвер, 04 квітня 2024, 13:23


Вилучення нелегальної зброї в громадян - одне з пріоритетних завдань працівників правоохоронних відомств. Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, зросла кількість зброї військового зразка, боєприпасів та вибухонебезпечних речовин, завезених із зони проведення бойових дій.

Оперативники Тернополя та області вилучили 36 одиниць вогнепальної зброї, а це, порівнюючи з аналогічним періодом 2023 року, майже на 50% більше. Серед вилученого - автомати, кулемет, нарізні пістолети, карабіни, обрізи та зброя, перероблена кустарними методами на вогнепальну.

За три місяці оперативники виявили та вилучили 47 гранат, 3 гранатомети, міни й снаряди. У ході проведених оперативних заходів у жителів Тернопільщини працівники кримінальної поліції за перший квартал минулого року вилучили майже 5 кілограмів вибухонебезпечних речовин та 2433 набоїв різного калібру, то за січень-березень 2024-го - понад 30 кілограмів вибухівки та 10348 патронів.

Попри чисельні попередження працівників поліції про кримінальну відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами, до яких відноситься й мисливський порох, окремі громадяни легковажно ставляться до цих застережень. А отже, ризикують не лише здоров‘ям та життям своїх рідних, що можуть постраждати в результаті нещасного випадку, а й власною долею.

Правоохоронці нагадують: лише добровільна здача зброї, боєприпасів чи вибухових речовин звільняє людину від кримінальної відповідальності. В іншому випадку громадяни ризикують отримати кримінальну відповідальність, яка передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 3 до 7 років.

 

Купівля транспортного засобу на передову закінчилась аферою

Четвер, 04 квітня 2024, 13:22


За допомогою до співробітників Чорткiвського районного відділу поліції звернувся житель Тернопільської області із заявою про вчинення щодо нього шахрайських дій.

Як стало відомо, чоловік на платформі «OLX» знайшов оголошення щодо продажу автомобіля з-за кордону. Почав спілкуватись із продавцем і повідомив йому, що автівка потрібна для роботи у зоні ведення бойових дій. Умови, які запропонував співрозмовник, підійшли покупцеві і він погодився переслати гроші невідомому.

Заявник перерахував шахраю кількома платежами 96213,50 гривень. Після цього продавець перестав виходити на зв’язок. Житель Чорткова запідозрив, що став жертвою афериста і написав заяву до поліції.

За даним фактом дізнавачі відкрили кримінальне провадження відповідно до ч.1 ст. 190 Кримінального Кодексу України. Поліцейські вживають заходів, аби встановити осіб, причетних до злочину.

Працівники поліції та адміністратори платформи «OLX» радять, як розпізнати шахрая й уникнути втрати грошей на «передоплаті» :

1.    Для початку, стався з обережністю до оголошень із занадто низькими цінами. Подивися подібні пропозиції в декількох продавців. Якщо вартість обраного товару безпричинно низька — краще не ризикувати й пошукати варіанти з більш реалістичною ціною.

2.    Продавець ставить ультиматум або робить передоплату обов’язковою умовою угоди? Знову ні!

3.    Обирай ті оголошення, де товар продається з OLX Доставка. Вона гарантує, що тобі не доведеться розкривати свої платіжні дані третім особам, а оплата продавцю прийде, тільки коли ти перевіриш та забереш товар із Нової пошти.

У березні контролери виявили 255 порушень, які здійснили пасажири у громадському транспорті Тернополя

Четвер, 04 квітня 2024, 13:17

Контролери КП «Тернопільелектротранс» спільно з інспекторами муніципальної інспекції продовжують здійснювати посилений контроль за оплатою пасажирами проїзду в громадському транспорті Тернополя, зокрема, в частині відповідальності за безквитковий проїзд.

Так, впродовж лютого контролери здійснили 4242 щоденних перевірки у пасажирському громадському транспорті, з яких понад 2000 – в автобусах комунальної та приватної власності.

За цей період виявлено 255 порушення, які здійснили пасажири у міському громадському транспорті.

З громадянами, котрі намагалися сплатити за проїзд готівкою, було проведено роз’яснювальну роботу щодо оплати проїзду банківськими картками, неперсоніфікованими електронними проїзними квитками або «Соціальною картою тернополянина».

Під час перевірки виявлено також пасажирів, котрі оплачували проїзд не власними персоніфікованими електронними квитками, то ж такі картки вилучені. Загалом контролери оштрафували 144 пасажирів.

Звертаємо увагу, що контроль оплати проїзду пасажирами у громадському транспорті Тернополя здійснюватиметься й надалі.

Контрольною службою постійно змінюється локація та місця проведення перевірок, що дозволяє охопити при перевірках усі маршрути громадського транспорту.

 

Сторінка 11 з 1425

«ПочатокПопередня11121314151617181920НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер