images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Скільки українців перехворіло на COVID-19, і чи довго чекати колективного імунітету

П'ятниця, 12 лютого 2021, 10:50

Станом на 11 лютого коронавірусною інфекцією в Україні перехворіло орієнтовно 13-20% населення.

Серед медичних працівників цей показник становить 13,4%.

Такими є результати аналізу Київської школи економіки.

На цей час в Україні зафіксовано 1 млн 258 тисяч активних випадків.

Станом на 11 лютого в Україні зафіксовано 1 млн 258 тисяч активних випадків.

"Моделювання KSE спростовує поширену оманливу думку про те, що Україна скоро отримає природний колективний імунітет до SARS-CoV-2.

Нагадаю, для цього мінімум 70% населення мусять перехворіти.

Україні варто терміново посилити систему виявлення, щоб вчасно відреагувати на можливий новий спалах, загроза якого посилюється новими видами вірусу та стабільно високою завантаженістю реанімацій пацієнтами з COVID-19", – зазначив Павло Ковтонюк, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки.

Наразі Україна входить в п'ятірку європейських країн із найбільш критичною ситуацією з COVID-19.

Наразі у п’ятірці країн із найбільш критичною ситуацією з COVID-19 у Європі (серед країн із населенням понад 10 млн) — Португалія, Чехія, Румунія, Польща та Україна.

Серед усіх протестованих на COVID-19 В Україні найвищий показник позитивних випадків – 18%.

При цьому сам показник виявлення нових випадків – один з найнижчих.

Щодо ситуації із завантаженням медичних закладів, то в період 1-7 лютого кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 майже дорівнювала  кількості пацієнтів, яких уже виписали з медичних закладів.

Загалом у лікарнях, відведених для пацієнтів з COVID-19, стабільно зайняті 40% реанімаційних ліжок.

При цьому по всій країні зайнято близько 25% ліжок з підведеним киснем.

Найбільш напружена ситуація нині в Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях. У цих регіонах кількість госпіталізацій тривалий час перевищує виписку пацієнтів на 20-70%.

Наприклад, в Закарпатській області заповнені 65% реанімаційних ліжок, відведених для госпіталізації пацієнтів COVID-19. І госпіталізація продовжує зростати.

В Закарпатській області заповнені 65% реанімаційних ліжок,

У Чернівецькій та Івано-Франківській областях ріст припинився, проте заповненість ліжок тримається на критичному рівні – 45% та 60 %.

 

У Тернополі в зимовому чемпіонаті змагались юні регбісти з різних областей

П'ятниця, 12 лютого 2021, 10:27

У Тернополі в зимовому чемпіонаті змагались юні регбісти з різних областей

У Тернополі, на спортивних майданчиках Західноукраїнського національного університету, відбувся Відкритий зимовий чемпіонат Тернопільської області та відкритий чемпіонат КУТОР «ТОДЮСШ з літніх видів спорту» з регбі. Участь у заході взяли команди двох вікових категорій – діти 2010-2011 р.н. та юнаки 2008-2009 р.н. У старшій віковій категорії участь взяли 5 команд – дві з Хмельницького, одна з Тернополя, одна з Рівного та одна з Кременця, а у молодшій віковій категорії виступили команди з Кременця, Рівного і Хмельницького. Згідно результатів змагань, у віковій категорії 2010-2011 року народження перше місце виборола команда з Кременця, другою стала команда «Буревісник» - ДЮСШ-1 (Хмельницький) та бронзовими призерами були спортсмени з Рівного.

У віковій категорії 2008-2009 року народження перше та друге місце зайняли дві команди «Буревісник» - ДЮСШ-1 (Хмельницький), третьою стала команда «Терен» - КУТОР ТДЮСШ з літніх видів спорту (Тернопіль). За крок до п’єдесталу завершила змагання команда з Рівного, зайнявши почесне четверте місце. І закрили п’ятірку найкращих регбісти з Кременця, - інформує Інтернет-сторінка ТДЮСШ з літніх видів спорту у Фейсбук.

Виконавчий директор Федерації регбі Тернопільщини Ігор Білокопитий відзначив, що це щорічний традиційний чемпіонат, що збирає команди зі всієї України, і найбільше таким зустрічам радіють діти, які займаються цим видом спорту.

Учні Вишнівецької школи займатимуться спортом у оновленому спортивному залі

П'ятниця, 12 лютого 2021, 10:27

У рамках програми «Спроможна школа» у Вишнівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відремонтовано спортивний зал. Він став сучасним, комфортним та функціональним, - інформує прес-служба ОДА. Вишнівецька школа зараз оновлюється та осучаснюється, але без підтримки обласної адміністрації багато чого могло не відбутися. «Спортзал виконаний за сучасними стандартами. Тут діти мають можливість займатися спортом не лише на уроках фізичного виховання, а й у позашкільних гуртках», - каже голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Вартість проекту - 1 млн гривень. До оновлення спортивної зали також доєдналися органи місцевого самоврядування. «Насправді були дуже складні умови, коли прийшло повідомлення, що за два тижні потрібно підготувати проєкт, але завдяки нашій наполегливості, ми справилися із завданням. Як наслідок, наші учні мають сучасний спортзал», - каже голова Вишнівецької громади Володимир Кравець.

В цьому році ОДА спільно з органами місцевого самоврядування планують придбати для навчального закладу шкільний автобус. Зважаючи, що громада налічує 17 тис. жителів, довезення дітей до навчального закладу є актуальним питанням.

 

Заняття фізкультурою покращують показник інтелекту в молодих людей

П'ятниця, 12 лютого 2021, 10:26

Нове дослідження, виконане в академії «Sahlgrenska» та університетської лікарні «Sahlgrenska», показує, що молоді люди, які займаються фізкультурою, мають більш високий показник інтелекту (IQ) та з великою вірогідністю вступлять до університету. Результати були опубліковані у престижному виданні Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).  При реєстрації учасників дослідження група проаналізувала результати фізичних та інтелектуальних тестів.

Результати дослідження показують, що існує очевидний зв’язок між хорошою фізичною підготовкою та покращенням IQ. Найбільша  кореляція була виявлена для логічного мислення та усного сприйняття. Але цей зв’язок був знайдений тільки для фізичної форми піддослідних, яка корелює результатами IQ, але не для їх сили.

«Бути в хорошій фізичній формі означає, що у вас хороше серце та об’єм легень, що дозволяє нашому мозку отримувати багато кисню, - говорить Майкл Нілсон, професор в Академії «Sahlgrenska», головний лікар в Університетській лікарні «Sahlgrenska». - Це може бути однією з причин, чому ми можемо бачити чіткий зв’язок з фізичною формою, але не з м’язевою силою. Ми також бачимо, що існують важливі фактори росту».

Аналізуючи дані близнюків, дослідники могли визначити, що саме фактори навколишнього середовища, а не гени, відіграють головну роль у формуванні більш високого IQ у зв’язку з фізичною формою.

«Ми також показали, що та молодь, яка покращує свою фізичну підготовку у віці від 15 до 18 років, збільшує свою пізнавальну діяльність», - говорить Марія Аберг, дослідник з групи Майкла Нілсона. - Шкільний предмет «Фізкультура», який займає важливе місце в навчальній програмі школярів, є необхідністю, якщо ми хочемо, щоб учні мали успіхи в математиці та інших теоретичних дисциплінах».

Дослідники також порівнювали результати тестів фізичної форми під час військової служби з більш пізнім життєвим соціально-економічним статусом чоловіків. Ті, що були в хорошій фізичній формі з 18 років з більшою вірогідністю отримають вищу освіту та кваліфіковане робоче місце.

Зв’язок між фізичною підготовкою та розумовою діяльністю був раніше продемонстрований в дослідженнях, виконаних на тваринах, дітях та людях похилого віку. Однак, до теперішнього часу дослідження на молодих людях мали протиріччя. У віці двадцяти років наш мозок здатний до швидких змін в результаті і пізнавального, й емоційного розвитку.

Дослідження було виконане в Центрі Лікування та відновлення мозку Готенбурга (Швеція) у співпраці з Шведським Регістром Двійників в інституті «Karolinska».

Джерело: Maria A.I. Aberg, Nancy L. Pedersen, Kjell Toren, Magnus Svartengren, Bjorn Backstrand, Tommy Johnsson, Christiana M. Cooper-Kuhn, N. David Aberg, Michael Nilsson and H. Georg Kuhn. Cardiovascular fitness is associated with cognition in young adulthood Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), 2009

Опублікували рейтинг 20-ти кращих громад Тернопільщини

П'ятниця, 12 лютого 2021, 10:25

Опублікували рейтинг 20-ти кращих громад Тернопільщини

Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу сформував черговий рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України з чисельністю населення до 150 тисяч.

0«Рейтинг сформовано за результатами обробки наданої громадами інформації. Він враховує 40 критеріальних показників та відображає інституційну привабливість громад у 2021 році», – розповідають у Фонді.

На перших трьох позиціях у Тернопільській області – Чортківська, Байковецька та Лановецька громади.

Загалом в Україні Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу оцінив 1416 громад.

Найближчим часом Фонд планує опублікувати рейтинг найкращих 200 громад України.

 

Сторінка 6 з 1282

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер