images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Розміщення тимчасових споруд у Тернополі впорядкують

П'ятниця, 11 січня 2019, 08:49

Тернопільська міська рада прийняла рішення щодо внормування деяких правил розміщення тимчасових споруд на території міста.

Зі слів міського голови Сергія Надала, відповідно до цього документу, сервітути на розміщення тимчасових споруд з підприємцями, які розмістили МАФи на  на газонах, тротуарах, в охоронних зонах інженерних комунікаціях, зупинках громадського транспорту та ближче, ніж 50 м до загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, поновленню не підлягають.

Окрім того, управління містобудування, архітектури та кадастру починає розробку комплексної схеми розташування тимчасових споруд на території міста, яку повинно  представити до 1 квітня 2019 року.

 

З 1 січня 2019 року збільшилася мінімальна заробітна плата

П'ятниця, 11 січня 2019, 08:47

З 1 січня 2019 року в Україні набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018р N 2629-VIII, відповідно до якого розмір мінімальної заробітної плати відтепер становить:

- у місячному розмірі – 4 173 гривень;

- у погодинному розмірі − 25,13 гривень.

Отже, з 1 січня 2019 року в Україні та у Тернополі зокрема  заробітна плата жодному найманому працівнику не може нараховуватися менше 4 173 грн. за відпрацьований повний місяць. Звертаємо увагу, що вищевказана законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичним особам, так і фізичним особам – роботодавцям.

Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

Хто може вступити до лав неприбуткових установ та організацій

Четвер, 10 січня 2019, 08:23

Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.

Згідно з п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей абзацу другого п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ;

- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення абзацу третього п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Положення абзаців третього і четвертого п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ щодо вимог наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи.

Підпунктом 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Відповідно до п. п. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 ПКУ до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:

- бюджетні установи;

- громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

- спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;

- житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

- об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

- професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

- сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

- інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


 

На Тернопільщині підприємства сплатили понад 308 мільйонів гривень податку на прибуток

Четвер, 10 січня 2019, 08:21

Впродовж 2018 року платники податків-юридичні особи Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 308,4 млн грн податку на прибуток. Із них до державного бюджету надійшло 276,4 млн грн, місцеві бюджети отримали 32 млн гривень. Порівняно з 2017 роком надходження цього платежу до зведеного бюджету збільшились на 154 млн гривень.

Минулого року до загального фонду зведеного бюджету також сплачено 9,9 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій. А це плюс 2 млн грн до очікуваного. Порівняно з відповідним періодом 2017 року надходження частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій зросли на 2,5 млн гривень.

Лише впродовж грудня 2018 року до зведеного бюджету сплачено 31,9 млн грн податку на прибуток, в тому числі 28,7 млн грн до державного та 3,2 млн грн до місцевого бюджетів. Порівняно з 2017 роком надходження цього платежу збільшились на 30,6 млн гривень.

За грудень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 50,5 тис. грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету, а це на  4,8 тис. грн більше, ніж у 2017 році.



Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


Сплата єдиного податку підприємцями

Середа, 09 січня 2019, 09:55

Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що Закон України про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму з 1 січня, що відповідно впливає на фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців.

Так, відповідно ст. 293 Податкового кодексу України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2019 року, тобто до 192,10 грн;

- для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня 2019 року, тобто до 834,60 грн.

А відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 відсотки доходу (у разі сплати ПДВ) або 5 відсотків. А  для четвертої групи (виключно підприємці-сільгоспвиробники) ставка податку встановлюється залежно від кількості використовуваних сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.


Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області


 

Сторінка 843 з 1439

«ПочатокПопередня841842843844845846847848849850НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер