images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


За проекти «Громадського бюджету» через ЦНАП подали 2772 голоси

Вівторок, 06 листопада 2018, 08:38

5 листопада – останній день голосування за проекти «Громадського бюджету 2019», які будуть реалізовані у Тернополі у 2019 році. Голосування тривало через ЦНАП та до 23:59 год. буде доступне для голосування через Bank ID.

Загалом за ці дні у ЦНАПі свої голоси за проекти віддали 2772 особи. Усі голоси уже внесені у систему.

Переможці-проекти, які будуть реалізовані у 2019 році, визначатимуться рейтинговою системою за найбільшою кількістю набраних голосів серед малих проектів (на суму до 300 тис.грн.) та великих проектів (на суму від 300 тис. до 1 млн.450 тис.грн.).

Офіційне підбиття підсумків голосування відбудеться на засіданні Номінаційного комітету, який відбудеться 9 листопада о 14:00 год. (Місце проведення:  сесійна зала міської ради за адресою вул.Листопадова,5 другий поверх)

 

Вартість проїзду у міському громадському транспорті відновиться до попереднього рівня

Вівторок, 06 листопада 2018, 08:37

З 6 листопада у Тернополі відновиться дія тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом на рівні 3/4 гривні у тролейбусах та 4/5 гривень у маршрутках (при розрахунках «Карткою тернополянина» та готівкою).

Відповідне рішення було прийняте виконавчим комітетом Тернопільської міської ради після зустрічі очільника Тернополя Сергія Надала з громадськістю та з метою недопущення соціальної напруги в місті, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно, рішення виконавчого комітету від 30.10.2018р. №819 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним та електричним транспортом в м. Тернополі» вважається таким, що втратило чинність.

Згідно із прийнятим рішенням, вартість проїзду у тролейбусах становитиме 4 гривні для пасажирів, які розраховуватимуться готівкою та 3 гривні при розрахунку за проїзд «Карткою тернополянина». В автобусах та маршрутках тариф на перевезення пасажирів при готівковому розрахунку становитиме 5 гривень, за наявності «Картки тернополянина» - 4 гривні.

Незабаром лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки

Понеділок, 05 листопада 2018, 08:36

Незабаром лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки”. Відповідні зміни Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 31 жовтня 2018 року.

Найближчим часом лікарі-ФОП (фізична особа-підприємець), які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, матимуть право виписувати рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках програми “Доступні ліки”. Міністерство охорони здоров’я України ініціювало зміни до постанови КМУ №152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів” від 17 березня 2017 року, які ухвалив Кабінет Міністрів України.

Перелік безоплатних ліків у програмі «Доступні ліки» може зрости. Адже Уряд також ухвалив зміну, що збільшить вікно для перегляду цін препаратів фармвиробниками – з 5% до 10%. У грудні минулого року Уряд запровадив додатковий механізм для залучення безоплатних препаратів у програму: додаткові 5 днів для перегляду цін усім виробникам, які запропонували ціни на свої препарати не вище за 5% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною. Тоді нововведення дозволило збільшити перелік безоплатних ліків щонайменше на 30 препаратів. Відтепер цю можливість матимуть усі фармвиробники, ціни на медикаменти яких не перевищують 10% від вартості найдешевшого препарату за МНН (міжнародною непатентованою назвою).

Нагадаємо, що нині за програмою «Доступні ліки» пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 - безоплатно. Отримати ліки за рецептом від лікаря наразі можна в кожній третій аптеці в Україні.

Передбачається, що з 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів у рамках програми «Доступні ліки» будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – Національна служба здоров’я України.

На програму «Доступні ліки» у 2019 році передбачено 1 млрд грн. Переведення адміністрування програми до Національної служби здоров’я України не вплине на забезпечення пацієнтів ліками на цей час.

Нагадаємо, 17 жовтня Кабінет Міністрів  дозволив розподіляти вакцини, закуплені за державний кошт, не тільки серед комунальних закладів охорони здоров’я первинної ланки, а й серед приватних закладів і лікарів-ФОП, які уклали договори з Національною службою здоров’я України. Також вакцини проти туберкульозу та гепатиту В, які необхідні в перші дні від народження дитини, направлятимуть до пологових будинків всіх форм власності. Нові правила розподілу вакцин стануть чинними з моменту оприлюднення відповідних змін до постанови КМУ №298. Ці зміни забезпечать наявність доступних та безпечних вакцин безоплатно, вчасно і там, де вони потрібні.

Джерело: Урядовий портал

 

Як зараховуватимуть страховий стаж за період ведення підприємницької діяльності

Неділя, 04 листопада 2018, 09:29

Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону, тобто з 01.01.2004 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Згідно ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховуються будь - яка робота на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим Постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22- 1 визначено, що період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування:

- до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків;

- з 01 січня 2004 року - довідками із бази даних реєстру застрахованих осіб форми ОК - 5, ОК - 7.

У разі представлення вищезазначених документів періоди ведення підприємницької діяльності будуть враховані у страховий стаж для обчислення розміру пенсії.

Починаючи з 1 січня 2018 року передбачена можливість для визначення права на призначення пенсії за віком, відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до страхового стажу включати зокрема періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку. Слід зазначити що у даному випадку зазначені періоди не враховуються до страхового стажу з урахуванням якого буде визначено розмір пенсії.

Так для підтвердження ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно надається довідка про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. При цьому зазначаємо, що підтвердженням застосування в зазначений період спрощеної системи оподаткування є свідоцтво про сплату єдиного податку або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку.

Період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно зараховується до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії за віком, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску) за даними наявними в реєстрі застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Розпочинається набір у «Бандерівську школу» 2018

Неділя, 04 листопада 2018, 09:27

Національно-патріотичний табір-семінар для молоді «Бандерівська школа» 2018 відбудеться 23-25 листопада у смт. Микулинці. Організатор заходу — ГО «Микулинецька ініціатива». Його мета — моральна, фізична та розумова підготовка молоді до виконання нею обовязку перед Українською Державою, поширення кращих історичних звичаїв українського народу, вивчення історії рідного краю.

У програмі:

- військова медицина

- теренова гра у форматі квесту

- пейнтбол

- зустріч з відомими людьми

 

Зголошення триває до 20 листопада.  https://goo.gl/forms/p2g4Vg9WfaHMPbZy1

 

Сторінка 856 з 1427

«ПочатокПопередня851852853854855856857858859860НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер