images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У турнірі з волейболу пам’яті Героїв Небесної Сотні змагались чоловічі команди Великогаївської громади

Вівторок, 23 лютого 2021, 11:23

У турнірі з волейболу пам’яті Героїв Небесної Сотні змагались чоловічі команди Великогаївської громади

V-тий турнір з волейболу Великогаївської територіальної громади 2021 року, присвячений пам’яті героїв «Небесної сотні» в рамках фізкультурно-оздоровчих заходів «Спортивна зима», відбувся 21 лютого. Проходили ігри на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Великі Гаї». Цього року у змаганнях з волейболу боролися за перемогу 7 команд: с. Великі Гаї, с. Застінка, с. Товстолуг, с. Дичків, с. Красівка, с. Грабовець та команда депутатів Великогаївської сільської ради. В напруженій боротьбі перемогу святкувала команда села Великі Гаї, срібним призером стала команда села Товстолуг, а третє призове місце виборола команда села Застінка.

Після завершення змагань голова Великогаївської сільської ради Олег Кохман разом із старостами сіл громади та депутатами сільської ради нагородили переможців та призерів медалями, грамотами та цінними подарунками від відділу культури, молоді та спорту Великогаївської сільської ради та Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», - інформує інтернет-сторінка Великогаївської громади

 

Гімнастика для очей для тих, хто навчається та працює за комп’ютером

П'ятниця, 19 лютого 2021, 10:56

Гімнастика для очей для тих, хто навчається та працює за комп’ютером

Більшість із нас зараз не може уявити свого життя без комп’ютерів, планшетів та інших гаджетів. Для когось – це практично основне знаряддя праці під час роботи, хтось присвячує сидінню за компом вільний час. Однак в усіх цих випадках відбувається велике навантаження для очей. Якщо поставитись до цього питання серйозно, то потрібно вживати заходів, щоб дати очам відпочинок. Допоможе тут гімнастика для очей.

Гімнастика для очей покращує кровообіг та лімфообіг, тобто підвищує обмінні процеси, тонус м’язів тощо. Наприклад, проста вправа – впродовж дня періодично переводити погляд за об’єктами, які рухаються, не повертаючи голови. Під час довготривалого читання або письма, чи роботи за комп’ютером, реком ендується час від часу відриватись від справи та дивитись: догори, вниз, удалину, вправо та вліво, на кінчик носа.

 

Гімнастику для очей можна виконувати в будь-який час – зранку, вдень, перед сном. Це профілактика і також лікування передчасного старіння обличчя, утворення зморшок в ділянці повік та куточків очей.

Пропонуємо наступні вправи:

1) Колові рухи по колу очними яблуками при опущених повіках, спочатку вліво, потім доверху, вправо та вліво, донизу. Потім – в протилежному напрямку – 4-5 разів в інший бік. При цьому не потрібно «мружитись». А ще: погляд догори та донизу при опущених повіках. Потрібно дивитись до  максимально догори, потім – так само донизу.

Повторюють цей рух 8 разів.

2) Рух «кліпання». Потрібно дивитись перед собою. 30 секунд виконувати  кліпання, потім 30 секунд нерухомо дивитись перед собою. Повторювати рух 3 рази .

3) Рух «цифра V». Рекомендується подивитись спочатку вліво, потім догори, вправо, опустити очі. Повторити 7-8 разів.

4) Напружте м’язи скронь, ніби бажаєте підняти куточки очей. Ця вправа сприяє розгладжуванню зморщок в куточках очей – «гусячих лапок». Потім погляд спрямувати на кінчик носа, а потім удалину. Кожну вправу повторити по 5 разів.

5) Очі розплющені, погляд – вперед. Заплющіть очі, при цьому натискаючи по черзі вказівним та середнім пальцями на зовнішні кути одного, потім іншого ока.

Вправу повторити по 5 разів.

6) Очі закриті. Намагайтесь їх «примружити», в той час, як пальцями здійснюйте опір: вказівні  – натискають на зовнішні куточки очей, середній  – на середину брів, безіменний палець  – на внутрішні куточки очей.

Вправу повторити по 5 разів.

7) Очі закриті. Намагайтесь «насупитись», тобто, звести брови до середини, в той час, як пальцями здійснюйте опір: вказівні – натискають на зовнішні кутики очей, середній  – на середину брів, безіменний палець – на внутрішні кутики очей.

Вправу повторити по 2-3 рази.

8) Очі закриті. Другим та третім пальцем рук зробіть «вилку», зафіксуйте зовнішні кутики очей (вказівним – зовнішню третину верхньої повіки, середнім – зовнішню третину нижньої).

При відведенні очей вправо – «кліпніть» правим оком, протидіючи цьому притисканням пальців.  Те саме – вліво. Повторіть вправу 2-3 рази.

9) Закрийте очі, покладіть на них долоні та злегка натисніть, потім заберіть долоні та знову натисніть.

Не варто забувати також і про найпростіші  фізичні  вправи. Це стимулює кровообіг в організмі, в результаті чого покращується живлення шкіри та внутрішніх органів.

Джерело: «Хочу и буду самой стройной», Д.Костина

Підготувала Олена Гикава

Фото з мережі Інтернет

Тернопільські велосипедисти відкрили сезон змагань чотирма медалями

П'ятниця, 19 лютого 2021, 10:56

Тернопільські велосипедисти відкрили сезон змагань чотирма медалями

У Львові завершились перші змагання з велосипедного спорту нового 2021 року. Учасниками Кубку України з велосипедного спорту на треку стали 105 спортсменів з усієї України, в тому числі і тернопільські велосипедисти. Традиційно наші юнаки показують хороші спортивні результати в змаганнях на треку, і цього разу вихованці заслуженого тренера України Володимира Павелка знову підтвердили свою високу фізичну та тактичну підготовку і повернулись додому володарями та призерами Кубку України, - повідомляє Тернопільський осередок ГО «Федерація велосипедного спорту України».

Повний комплект нагород зумів додати до переліку своїх досягнень студент Технічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя Юрій Щербань.

Юра став переможцем гонки «Омніум», срібним призером індивідуальної гонки переслідування 4 км та піднявся на третю сходинку п’єдесталу в командній гонці переслідування на 4 км.

Долучив до свого активу золоту нагороду командного спринту ще один тернополянин, студент коледжу економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ Артем Авдалян (на головному фото). Велосипедисти є вихованцями Обласної дитячо-юнацької спортивної школи.

 

На рахунку тернопільських борців греко-римського стилю знову шість нагород

П'ятниця, 19 лютого 2021, 10:54

В місті Долина (Івано-Франківська обл.) завершився зональний чемпіонат України з греко-римської боротьби (Західна зона), присвячений пам’яті загиблих героїв АТО/ООС «Прикарпаття синів пам’ятає». Такі змагання проводилися вже вдруге. Участь у турнірі взяли понад сто спортсменів 2006-2007 років народження з Івано-Франківської, Вінницької, Закарпатської, Рівненської, Львівської та Тернопільської областей. У складі нашої команди виступали вихованці КЗ «ДЮСШ з греко-римської боротьби міста Тернополя», які здобули на шість медалей – одну золоту, дві срібних і три бронзових.

В особистому заліку тернополяни посіли такі місця:

Вагова категорія 38 кг.

Бабінський Назар – 1 місце (ЗОШ №17, 8-Б клас).

Вагова категорія 41 кг.

Топольницький Владислав – друге місце (ЗОШ №11, 8-Г клас).

Вагова категорія 44 кг.

Квасецький Нікіта – третє місце (Великоглибочецька ЗОШ, 8-А клас).

Вагова категорія 52 кг.

Радик Юрій – третє місце (Великоберезовицька ЗОШ, 9-А клас);

Ратушняк Максим – третє місце (ЗОШ №3, 9-В клас).

Вагова категорія 68 кг.

Небор Вадим – друге місце (ЗОШ №17, 8-А клас).

Додамо, що ці змагання були відбірковими на участь у турнірі, який в березні відбудеться в Одесі.

У Тернополі відбувся майстер-клас кулінарного проекту «Смакуємо по-особливому»

Четвер, 18 лютого 2021, 12:10

У Тернополі відбувся майстер-клас кулінарного проекту «Смакуємо по-особливому»
Третій майстер-клас кулінарного проекту «Смакуємо по-особливому» провели у Тернопільському обласному центрі комплексної реабілітації.
0
Протягом місяця молодь (вихованці Центру разом з учнями й студентами-волонтерами) навчаються мистецтву кулінарії у професійно обладнаній студії під керівництвом шеф-кондитера Марії Левенець.
«Завдяки цьому вже починає формуватися ряд позитивних змін: налагоджується більш тісна і дружня комунікація між молоддю з інвалідністю і студентами, підвищуються їхні практичні навчики в області кулінарії, покращуються шанси учаників самореалізуватися в даній галузі у майбутньому», — радіють успіхам працівники Центру.
Третій майстер-клас кулінарного проекту «Смакуємо по-особливому» створив чудовий настрій для всієї команди Центру.
«Наша молодь з великим заохоченням відвідує кулінарну майстерню та з нетерпінням чекає, щоб освоїти навички з виготовлення нового смаколика. Робота цього разу базувалась на концентрації, акуратності та фантазії», — зазначають організатори.
Допомагали вихованцям Центру студенти Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, які брали на себе складніші процеси й студентки ДВНЗ Тернопільського коледжу харчових технологій та торгівлі.


 

Сторінка 2 з 1282

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер