images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Як підготуватися до ПЛР-тесту на COVID-19. Протипоказання від ЦГЗ

Четвер, 06 серпня 2020, 11:44Найперше зазначається, що здавати тест найкраще вранці, одразу після нічного сну.

У Центрі громадського здоров'я надали кілька рекомендацій, як пацієнти можуть підготуватися до ПЛР-тесту. 
ПЛР-дослідження показує наявність чи відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу.
Тести пулімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) наразі вважаються найефективнішим методом для визначення інфікування COVID-19.

 

«Творчі канікули»–2020

Четвер, 06 серпня 2020, 10:43

Детальніше про умови конкурсу читайте на сайті бібліотеки у розділі Роботи приймаються за двома віковими категоріями: діти від 11 до 13 років та  діти від 14 до 18 років до 25 серпня 2020 року.
«Далі буде? Ні, «далі» – вже є!»                                 «Безмежний світ моєї уяви»                                 «Моя майбутня професія»                                 «І в кожному із нас уже живе філософ!»                                 «Природа – джерело натхнення та краси»                                 «Так, я люблю Україну»                                 «Знайомтеся – це ми!»Конкурс проводиться у 7 номінаціях: Тернопільська обласна бібліотека для дітей запрошує дітей віком від 11 до 18 років взяти участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули»–2020, оголошеного Національною бібліотекою України для дітей.

У центрі Чортковав планують спорудити парковку

Четвер, 06 серпня 2020, 10:39

Хочеться наголосити, що спорудження такого об’єкту буде коштувати чимало. Щоб зменшити навантаження на казну міста, шукаємо інвесторів, розглядаємо різні програми співфінансування як з держбюджету, так і з європейських фондів,. Так, процес клопіткий і потребує затрат, але віримо, що вже наступного року паркінг у центрі Чорткова таки буде!» Володимир Шматько зазначає: «Попередньо, ми планували двоповерховий паркінг, який містив би 86 місць для стоянки. Проте, розуміємо, що для такого динамічного міста як Чортків – це замало. Тому зараз працюємо над тим, щоб передбачити у проекті  3-4 поверхи.Варто зауважити, що створення автостоянки – це не лише будівельні роботи, але й чимала кількість документів та дозволів. Щоб розпочати процес будівництва, на черговій сесії міської ради депутати надали дозвіл на розроблення детального плану території для будівництва та обслуговування паркінгу по вул. О. Гончара. Відтак відбудуться громадські слухання, де всі охочі зможуть висловити бачення автостоянки.«Вирішення проблеми з паркуванням – одна із пріоритетних для мене, як міського голови. Історична частина міста практично вся вже давно забудована і знайти вільну площу для сучасної і комфортної парковки було нелегко, але нам вдалося. Надіюся, що вже наступного року по вул. Гончара з’явиться великий комунальний паркінг», – розповів міський голова Володимир Шматько.Вузенькі  вулиці – це не лише чудові туристичні принади Чорткова, але й чимала дилема для автомобілістів. Знайти паркомісце в першій половині дня – справа нелегка.З кожним роком у Чорткові з’являється все більше і більше автомобілів. І все б чудово, якби у місті були зручні та комфортні парковки чи місця для стоянок. Втілити це у життя надзвичайно важко, бо центральна частина міста будувалася майже протягом багатьох століть, коли люди пересувалися переважно пішки.Припарковані вздовж вузьких вулиць автомобілі набридли всім – і чортків’янам, і гостям міста, і поліції, і самим учасникам дорожнього руху.

 

Мінсоц може змінити рішення і повернути "пакунки малюка"

Середа, 05 серпня 2020, 10:20

Проте Дитячий фонд ООН закликає Уряд зберегти "пакунки малюка" і не заміняти їх грошовими виплатами.
Нещодавно Уряд підтримав пілотний проект Мінсоцполітики, який передбачає, що замість "пакунку малюка" батьки можуть отримати цільову  грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. 
Євген котик каже, що сума у 5 тисяч гривень була визначена як максимальна межа вартості "пакунку малюка", яку виплачуватимуть у повному розмірі на карту державного Приватбанку.
Проте у разі певних обставин Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення.
За словами заступника міністра, пілотний проєкт проводитиметься протягом 2020 та 2021 років. Фото: Katrinaelena/Depositphotos

Тим більше, що багато батьків звертали увагу на те, що вони все ж хотіли б бачити монетизовану форму", – зазначив він.
Ще в 4 регіонах залишки також дуже малі. Тому треба було швидко приймати будь-яке рішення. Новий тендер займе ще місяці три, і реалізація цього проєкту буде досить тривалою.
Зараз у нас сталася така ситуація, коли зараз у 8 регіонах такі "пакунки" вже закінчилися.
Але за рішенням Антимонопольного комітету цей тендер був скасований.
Доручено проведення тендерної закупівлі державній установі "Професійні закупівлі".
На 2020 рік у державному бюджеті була передбачена відповідна програма, а також витрати на неї.
ініціатива забезпечення "пакунку малюка", яку запровадили у 2018 році, є надто важливою.

Які паліативні послуги будуть в Україні безоплатними. Пояснює НСЗУ

Середа, 05 серпня 2020, 10:16

в 3,5 рази збільшити тариф на надання мобільної паліативної допомоги – з 10 тисяч до 35 тисяч гривень.в 4 рази збільшити тариф на надання стаціонарної паліативної допомоги – з 8 тис. до 33 тисяч гривень;
У 2021 році НСЗУ пропонує підвищити тариф на надання послуг з паліативної допомоги та розвивати цей напрямок.Зокрема,
Для безоплатного отримання паліативної допомоги пацієнту потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію, або до лікуючого лікаря, який за необхідності випише направлення на отримання паліативної допомоги в стаціонарі, або надання її мобільною службою за місцем перебування пацієнта.Як отримати паліативну допомогу безоплатнонавчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.психологічна допомога;респіраторна (дихання) та нутрітивна (медичне харчування) підтримка;ефективне знеболення;лікування симптомів захворювання;
В рамках Програми медичних гарантій пацієнт отримує безоплатно такі послуги з паліативної допомоги:Фото: monkeybusiness/Depositphotos Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого  забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин.

За надання допомоги пацієнтам у квітні-липні цими закладами НСЗУ вже виплатила їм майже 200 млн грн", – йдеться у повідомлені. 
"З них: 431 медзаклад законтрактовано на надання паліативної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах; 203 медзаклади – на надання мобільної паліативної допомоги.
Про це Національна служба здоров'я повідомляє на своїй офіційні сторінці у Facebook. 

485 медзакладів, які надають паліативну допомогу уклали контракти з Національною службою здоров'я України (НСЗУ). 
В Україні паліативна медична  допомога включатиме такі ланки: "сімейний лікар – мобільна служба – стаціонарна допомога (хоспіс).
Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого  забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин.

 

Сторінка 1 з 1147

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер