images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Завершився обласний відбірковий онлайн етап Всеукраїнської виставки-конкурсу "Знай і люби свій край"

Середа, 08 липня 2020, 09:49

0

На онлайн виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва було представлено 229 робіт із 19 закладів позашкільної освіти: районних, міських, об’єднаних територіальних громад   та Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Найбільшу кількість призових місць отримали колективи Монастириського районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості, Тернопільського району, Бучацького району, Збаразької районної станції юних техніків, Кременецького районного центру дитячої творчості та Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Переможці та призери виставки нагородженні дипломами відповідних ступенів Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді.

Усі роботи були виконані на високому професійному рівні, що доводить про неабиякий хист юних майстрів та клопітку працю їх педагогів.

Кращі роботи беруть участь у Всеукраїнській онлайн виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край".

http://obltechnik.te.ua/

 

 

Організація профільного навчання – основне завдання сучасного закладу загальної середньої освіти

Середа, 08 липня 2020, 09:48

0

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  проведено веб-семінар на тему «Пришвидшення старту старшої профільної школи як ключове завдання сучасного закладу загальної середньої освіти». Метою заходу було актуалізувати питання пошуку ефективних підходів впровадження профільного навчання та підвищення якості викладання профільних предметів. У вебінарі взяли участь представники гімназій, ліцеїв, колегіумів та опорних закладів області, а також методисти та науково-методичні працівники інституту післядипломної педагогічної освіти.

Ззаступник директора ТОКІППО І.М. Вітенко зазначив, що, відповідно до плану заходів із запровадження в області Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», створення мережі профільних закладів загальної середньої освіти уже стартує у 2020/2021 навчальному році. І, у зв’язку з тим, що планування роботи ЗЗСО на новий 2020/2021 навчальний рік у розпалі, є потреба обговорити дане питання,  накреслити перспективу є актуальною і доцільною.

Методисти інституту під час семінару зосереджували  увагу на аналізі організації профільного навчання в закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 н.р. та здійсненні методичного супроводу освітнього процесу щодо вирішення завдань профільної освіти,  на методичних аспектах викладання профільних предметів у школі. Наскрізною лінією у виступаючих було те, що сучасний підхід до викладання профільних предметів вимагає певних змін у місії, змісті, організації освітнього процесу, впровадження новітніх дидактичних засобів та педагогічних технологій.

Учасники заходу ознайомилися з індикаторами оцінювання рівня організації профільного навчання та домовилися щодо подальшої співпраці у напрямку організації підвищення професійного розвитку педагогічних працівників, які забезпечують допрофільне, профільне навчання та профорієнтаційну роботу в гімназіях, ліцеях, колегіумах та опорних ЗЗСО.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Степанов розповів про готовність України до другої хвилі COVID-19

Вівторок, 07 липня 2020, 11:04

Станом на 7 липня всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом тестів при повному завантажені.

Так на пресбрифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов прокоментував готовність України до другої хвилі COVID-19.

"Рівень забезпеченості нашої країни до другої хвилі епідемії, і я кажу не тільки про лабораторні центри або наявність тест-систем, а й про готовність наших лікарень, готовність наших лікарів до таких викликів, його навіть не можна порівняти з тим, що в нас було на початку березня.

На сьогодні всі лабораторні центри забезпечені місячним запасом тестів при повному завантажені.

Це той рівень, який ми тримаємо.

Ми чітко знаємо, що якщо десь виникає проблема, то ми дуже швидко доставляємо тест-системи, щоб це ніяким чином не вплинуло на наших громадян", сказав він.

Максим Степанов

Він також додав, що Україна готується саме до другої хвилі.

"Я вважаю, що це є розумно, коли робляться відповідні висновки в тому, чого нам бракувало, в чому у нас виникали проблеми й підготуватися так, щоб і медична система витримала і щоб ми вчасно могли надавати допомогу всім, хто цього потребує", уточнив очільник МОЗ.

 

7 речей, які роблять психологічно сильні люди під час пандемії

Вівторок, 07 липня 2020, 11:02

Жити в умовах довготривалих обмежень та тривожності вимагає неабиякої психологічної витривалості.

Стрес, який спричинює пандемія, може спровокувати міріади негативних почуттів, а ще депресію, тривожність та посттравматичний стресовий розлад, пише Psychology Today.

Але це не перша криза у нашому житті.

Світ переживав схожі проблеми й науковці мали змогу дослідити, як у важкі періоди поводились психологічно сильні люди.

 

Вони:

 

Обмежують кількість новин, які споживають.

Науковці стверджують, що є дві речі, які можуть спрогнозувати, як людина впорається такою кризою як пандемія.

Жити в умовах довготривалих обмежень та тривожності вимагає неабиякої психологічної витривалості.
Фото: ra2studio/Depositphotos

Перша: наскільки уразливою вона була у своєму житті до кризи.

Друга: як багато новин вона читає під час пандемії.

Якщо ви весь час занурюєтесь в новини, то це може спричинити навіть посттравматичний розлад.

 

Приймають свої почуття як норму

Психологічно гнучка людина розуміє, що такі почуття як страх, гнів, сум, тривога є абсолютно нормальними.

Інформація охоплює нас аж занадто сильно, щоб опрацювати її відразу.

Як вважає Американська академія психіатрії, депресивність, тривожність та розлади адаптації є звичайними симптомами для людини, яка протягом останніх 90 днів пережила значущу життєву подію.

А зараз це трапляється з усіма нами втрата роботи через карантин, організація домашнього навчання для дітей, неможливість відвідати поховання близької людини тощо.Фокусуються на фактах

Думки всіх нас можуть перебувати в трьох станах: емоційному, раціональному та мудрому.

Бути емоційним в часи труднощів це нормально, але рух у бік раціо логіки та фактів може зменшити негативні наслідки кризи.

Наприклад, якщо наш емоційний розум каже нам: "Я підхоплю COVID-19 та помру", то варто звернутись до фактів та статистики.

Також наш раціональний розум може підказати нам: "У мене низькі ризики померти від COVID-19 тому що я залишаюсь вдома, дотримуюсь соціальної дистанції та ношу маску".

 

Медитують

Про користь медитації вже сказано багато.

Вона дійсно допомагає покращити нашу увагу, вгамувати стрес та тривожність.

Дослідження показують, що ті, хто давно практикує медитацію, швидше повертаються до психологічної норми, ніж ті, хто не медитує.

 

Обмежують свій час спілкування з токсичними людьми.

Постійна брехня, пліткування, концентрація лише на своїх потребах це все ознаки токсичної людини.

Якщо протягом стабільних часів ми ще можемо це толерувати, в часи кризи, коли ви знаходитесь у режимі виживання, таку токсичну енергію варто прибирати з власного життя.

 

Фокусуються на турботі про себе

Думати про себе та адаптуватись до нової реальності вкрай важливо.

Наприклад, коли тренажерні зали зачинені, подумайте про йогу на повітрі та відеотренування.

Думати про себе та адаптуватись до нової реальності – вкрай важливо.
Фото: freepik

Важливо пріоритезувати речі, які надають нам ресурс.

 

Знають свої персональні потреби

Наприклад, якщо ви екстраверт, ви отримуєте енергію від спілкування з іншими людьми.

Така потреба може бути й в інтровертів, проте краще, якщо це будуть маленькі групи для спілкування, адже активна соціалізація їх виснажує.

І потім інтровертам для відновлення потрібно побути на самоті.

Дуже важливо розуміти, хто ви та що найкраще для вас.

«Алло, вас турбує служба безпеки»: відома шахрайська схема таки знаходить довірливих клієнтів

Вівторок, 07 липня 2020, 10:42

До поліцейських Тернопільщини продовжують  надходити звернення громадян про крадіжки з банківських карток. Люди не зважають на застереженя та потрапляють на гачок аферистів. Втратила майже дві тисячі гривень мешканка обласного центру Зловмисник за класичною шахрайською схемою зняв увесь залишок з картки.
Дзвінок нібито з банку про спробу викрасти гроші з картки вкотре спрацював - довірлива жінка надала усю інформацію: свої дані, коди які надходили через смс-повідомлення на її телефон. Результат виявився невтішним: шахрай зняв увесь залишок – 7300 гривень. Довелося телефонувати в поліцію.
Вкотре нагадуємо – не довіряйте незнайомим людям! Банк ніколи не запитуватиме у клієнта персональну інформацію, тож ні в якому разі не надавайте  дані своєї картки людині, що представилася співробітником вашого банку, а тим паче покупцям чи продавцям інтернет-сайтів.
У випадку, коли до вас телефонують за допомогою перевести гроші, збільшити строк дії картки, і при цьому вимагають  захисні дані чи коди з смс, кладіть слухавку та самостійно перевіряйте усю інформацію у відділені банку.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

 

Сторінка 2 з 1121

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер