images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


ГОГОЛЬFEST відбудеться. Розповідаємо, де та коли

Вівторок, 14 липня 2020, 09:25

Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST —  FastFestGogolFest "Україна. Пришвидшення" відбудеться 19-20 вересня на День міста у Фастові.

У FastFestGogolFest буде театральна, музична, візуальна, освітня, дитяча та нічна програми.

У центрі міста, на площі Перемоги 19 вересня відбудеться ґранд-відкриття, режисером якого виступить Влад Троїцький.

Це буде безкоштовна подія, на яку може потрапити кожен охочий.

Проте, як і інші заходи FastFestGogolFest, вона проходитиме з дотриманням всіх карантинних вимог, стверджують організатори.

Театральна програма буде на двох сценах у Палаці культури.

За словами куратора Андрія Палатного, "місцеві творці-театрали також матимуть можливість долучитися до створення мистецьких проектів".

У Молодіжному центрі розташується освітня програма "Гімназія", яка представить тему "Наші 20-ті".

"20-ті роки кожного зі століть – це період рішучих змін і важливих кроків для української культури. Наприклад,  20-ті 20-го століття в Україні пов’язані з поколінням проєвропейських письменників, режисерів, інтелектуалів "Розстріляного відродження". Якими стануть наші 20-ті? Куди рухається культура? За якими форматами майбутнє: зум-завтра і тік-ток мислення?", —  розповіла кураторка Анастасія Євдокимова.

Головною локацією фестивалю стане територія колишнього військового містечка. Тут буде музична сцена та дитяча програма.

Також саме тут буде створено сквот Art Knot - мистецький вузол, у кожній кімнаті якого художники з усієї України презентують свої роботи.

Він продовжить свою роботу як мистецький центр у Фастові після закінчення фестивалю та стане простором для створення нового культурного продукту.  Це триповерхова будівля з півсотнею кімнат.

Наразі організатори не розголошують хедлайнерів музичної програми.

Проте директор фестивалю Максим Демський анонсував, що це будуть яскраві та несподівані артисти:

"За ними сумують українці, тому що останні 3-5 років вони перебувають за кордоном.

Нам вдалося почати з ними переговори, щоб вони представили свої програми. Але поки не підпишемо договори і контракти, ми не маємо права озвучувати імена".

 

З протоколу лікування COVID-19 виключать експериментальний препарат, а додадуть інші ліки

Вівторок, 14 липня 2020, 09:20

Міністерство охорони здоров'я вносить зміни у протокол лікування COVID-19.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як під час брифінгу 14 липня.

"До стандарту надання медичної допомоги COVID-19 буде включено "Дексаметазон" та додаток з антикоагулянтної терапії.

Крім того, буде включено виключено "Лопінавір"/"Ритонавір", а також розширено можливість застосування "Ремдесивіру".

"Гідроксихлорохін" виключено з протоколу надання допомоги для  пацієнтів тяжкого перебігу COVID-19 та для дітей.

Проте ми залишаємо можливість його застосування для пацієнтів середнього ступеню тяжкості, групи ризику", – повідомили у МОЗ.

Фото CandyBoxImages/Depositphotos

Садов'як зазначила, що наказ, який затвердить оновлення протоколу, буде підписано найближчим часом.

Наразі над оновленим протоколом працює група фахівців різного профілю.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що робоча група внесла "Дексаметазон" до клінічного протоколу.

Це препарат з групи кортикостероїдних гормонів, який використовуєтться при критичних станах COVID-19 .

Відповідно до перших результатів дослідження, для тих, хто перебував на штучній вентиляції легень, ризики смерті знизились з 40% до 28%.

У пацієнтів, які потребували кисень – з 25% до 20%.

Проте покращень у пацієнтів, які не потребували кисню або механічної вентиляції легень при лікуванні дексаметазоном не було.

"Ремдесивір" є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було.

У квітні з'явилася інформація від ВООЗ, що "Ремдесивір" не показав свою ефективність в першому клінічному дослідженні.

Про це йшлося у звіті, який випадково опублікувала ВООЗ і потім видалила, але його встигло побачити видання Financial Times.

У документі йшлося, що препарат не поліпшував стан пацієнтів і не зменшував присутність патогена в крові.

Проте згодом Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало умовний дозвіл на продаж цього препарату для лікування COVID-19.

Їхнє дослідження показало, що пацієнти, які отримували ремдесивір, одужали приблизно через 11 днів, в порівнянні з 15 днями у пацієнтів, які отримували плацебо.

Цей ефект не спостерігався у пацієнтів з легким та помірним перебігом хвороби: час до одужання становив 5 днів як для групи ремдесивіру, так і для групи плацебо.

Гідроксихлорохін – препарат з групи антималярійних ліків.

Раніше ВООЗ достроково припинила дослідження експериментального препарату гідроксихлорохіну (Плаквеніл) проти COVID-19 з міркувань безпеки.

Таке рішення організація прийняла після опублікованого дослідження, яке пов'язало цей препарат з високими ризиками смерті та ускладнень з боку серця.

Згодом у ВООЗ відновили клінічні випробування гідроксихлорохіну.

Під час брифінгу міністр Степанов також розповів про препарат для лікування COVID-19, який Україні передали з Індії.

"Вчора Республіка Індія передала до України 50 тисяч доз препарату "Амвір". Діюча речовина – озельтамівір фосфат.

Ця кількість лікарського засобі розрахована для лікування близько 5 тисяч пацієнтів.

Він входить до нашого національного протоколу щодо лікування коронавірусної хвороби.

Використовується при лікуванні коронавірусу, коли є супутнє захворювання на грип", – пояснив Степанов.

У Чорткові офіційно відкрили багатофункціональний спортивний майданчик

Вівторок, 14 липня 2020, 08:36

Перший сучасний багатофункціональний спортивний майданчик відкрили у неділю, 12 липня в Чорткові. Відбувались урочистості в рамках святкування Дня міста. Розміщуватиметься нова міська спортивна споруда поруч зі стадіоном «Харчовик». Тематично майданчик поділено на декілька секцій, тож на ньому можна грати у баскетбол, волейбол, великий теніс, футбол та гандбол, - інформує Чортківська міська рада. Почесну місію перерізати стрічку довірили ще зовсім молодим капітанам місцевих команд з баскетболу та волейболу Вадиму Бабію та Христині Левкович.

 

«Хлопці і дівчата, хочу щиро подякувати вам за те, що ви любите спорт. Окрема величезна дяка вашим тренерам, яким вдалось достукатись до ваших сердець. А ми, як влада, зі свого боку робимо все можливе, аби у вас були всі умови для професійного росту. Скажу більше – це перший, але далеко не останній багатофункціональний спортивний майданчик у Чорткові. Вже за кілька місяців два схожих з’являться у мікрорайоні Кадуб», – зазначив міський голова Чорткова Володимир Шматько у привітальному слові.

Також за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту на території Чортківської МТГ, сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі грамотами та подарунками нагородили Віктора Свириду, Галину Драбинясту, Мирона Заяця, Івана Плекана, Івана Панчука, Сергія Скалія, Івана Брикайла, Анатолія Мерену, Олега Кравця, Андрія Федоровича.

Нагадаємо, що внаслідок проведення тендеру через систему державних закупівель «Prozorro» укладено дворічний договір із ТОВ «Дитячі та спортивні майданчики». Загальна вартість будівництва – 1 млн 952 тис. грн.

Минулого року на щебеневій подушці зробили армований пояс, забетонували основу та обгородили майданчик. А вже влітку цього року продовжились роботи над наступним етапом – поліуретановим, прорезиненим покриттям, яке складається з трьох шарів (мелена резина та каучук). Внутрішній розмір майданчика – 38х22 м.

 

Конкурс есе “Можливості, які дає німецька мова” завершився

Вівторок, 14 липня 2020, 08:22

0

Організаторами конкурсу були  Бібліотека-партнер Гете-Інституту в Тернополі  та проект «Мова. Культура. Німеччина», що діє при Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. Учасниками конкурсу були  мешканці міста Тернополя та області у вікової категорії 14+.

Тернопільська бібліотека для молоді вітає переможців: Ірину Гусак – 1 місце; Дмитра Тимчука, Тетяну Кирилюк та Софію Днись – 2 місце; Божену Мартинович, Богдана Вирста та Олесю Крушельницьку – 3 місце.

Невеличка церемонія нагородження відбудеться в середу, 15 липня, о 15:00 у секторі документів іноземними мовами (2-й поверх бібліотеки).

https://tobm.org.ua/

Бібліотека підготувала віртуальну виставку «Україна: шлях до суверенітету»

Вівторок, 14 липня 2020, 08:20

0

До 30-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці створено віртуальну виставку «Україна: шлях до суверенітету» .

На ній представлено законодавчі документи, монографії, історичні нариси та статті з періодичних видань. У них висвітлюється ця доленосна подія в історії нашої держави й дається цілісне уявлення про основні віхи становлення незалежності України.

http://library.te.ua/

 

Сторінка 1 з 1127

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер