images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Працівники поліції розслідують шахрайство з фейковою фінансовою біржою

П'ятниця, 22 жовтня 2021, 13:28

Думав, що грав на біржі, а насправді пересилав кошти шахраю мешканець Тернопільського району. Чоловік втратив понад 6 тисяч доларів.

Оголошення про торги потерпілий знайшов на одному з сайтів. По телефону представник фірми гарантував високий прибуток, за умови вкладення коштів. Зловмисник навіть  імітував проведення торгів на різних фінансових ринках, які насправді не відбувалися. У такий спосіб він привласнив гроші вкладника.

Оголошення зникло, номер псевдоброкера перестав відповідати і обманутий клієнт зрештою звернувся з заявою в поліцію. За фактом шахрайських дій слідчі розпочали досудове розслідування.

Правоохоронці застерігають: не ризикуйте оплачувати рахунки на незнайомих ресурсах, не вірте невідомим про захмарні заробітки, за які потрібно заплатити наперед. Не торгуйте  за допомогою сумнівних компаній, це можуть бути сайти-підробки, які є частиною схеми шахрайства.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Національна поліція України - лого
0-800-50-02-02

безкоштовна гаряча лінія

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/praczivniki-policziji-rozsliduyut-shaxrajstvo-z-fejkovoyu-finansovoyu-birzhoyu/

 

На Тернопільщині працюють посилені мобільні групи для перевірки дотримання протиепідемічних обмежень

П'ятниця, 22 жовтня 2021, 09:16

Мобільні рейдові групи, які складаються з поліцейських, представників Держпродспоживслужби та інших уповноважених осіб, не припиняють свою діяльність на території нашої області та посилено контролюють дотримання вимог карантину.

З метою запобігання погіршення ситуації із станом захворюваності, поліцейські Тернопільщини активізували превентивні заходи. Їхні основні зусилля спрямовані на проведення профілактичної та роз'яснювальної роботи щодо важливості виконання встановлених обмежень. Надалі до порушників, які нехтуватимуть карантинними правилами та ігноруватимуть їх,  застосовуватимуть заходи адмінвпливу.

Щодня в нашій області працює більше пів сотні мобільних груп, до складу яких входить майже дві сотні поліцейських. Вони перевіряють суб’єкти господарювання, які проводять діяльність у сфері обслуговування населення, громадський транспорт, заклади громадського харчування (кафе, бари, їдальні, тощо), ринки, заклади культури та освіти.

За минулу добу мобільні групи перевірили 413 об’єктів господарювання.

З 21 жовтня в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень, які передбачають можливість поїздки між регіонами лише для осіб, які мають COVID-сертифікат або довідку про вакцинацію. Поліцейські перевірятимуть перевізників на наявність у водіїв та пасажирів документів щодо вакцинації.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних пасажирських перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідні вимоги не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, а також у пасажирів зазначених документів несе перевізник. Перевірку здійснюватимуть працівники патрульної поліції,  поліцейські сектору реагування патрульної поліції територіальних підрозділів області, а також поліцейські у складі мобільних груп за участю працівників Укртрансбезпеки. У разі відсутності документу, працівники поліції складатимуть адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП (порушення правил карантину щодо людей).

Поліцейські закликають громадян із порозумінням ставитися до нинішньої складної епідеміологічної ситуації, і не допускати порушень карантинних обмежень.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/na-ternopilshhini-praczyuyut-posileni-mobilni-grupi-dlya-perevirki-dotrimannya-protiepidemichnix-obmezhen/

Велосипедному злодію доведеться відповісти за скоєний злочин

П'ятниця, 22 жовтня 2021, 09:14

Таємне викрадення чужого майна інкримінують правоохоронці Тернопільського РУП мешканцю міста 1984 року народження. Міру покарання йому обере суд.

Заявник звернувся на лінію 102 з проханням розшукати невідому особу, яка привласнила його велосипед. Зі слів чоловіка, майно він зберігав на сходовій клітці багатоповерхівки. Однак в нічний період зловмисник поцупив транспорт.

У ході оперативних заходів працівники поліції встановили особу підозрюваного – це тернополянин. Він неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння майнових злочинів.

Тепер йому доведеться відповісти відповідно до частини 1 статті 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Триває слідство.

Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/velosipednomu-zlodiyu-dovedetsya-vidpovisti-za-skojenij-zlochin/

 

Тернопільська обласна філармонія запрошує на вечір музики

П'ятниця, 22 жовтня 2021, 08:58

Тернопільська обласна філармонія запрошує на вечір музики

Вечір музики А. Кос-Анатольського відбудеться у філармонії 26 жовтня.

0Початок о 18:30 год.

Концерт пройде за участю солістів філармонії у супроводі Олега Кирилюка (фортепіано) та камерного оркестру.

Головний диригент – Олена Єфремова.

Анатолій Кос-Анатольський – видатний український композитор, педагог, піаніст, музикознавець, музично-громадський діяч.

Анатолій Йосипович увійшов в історію вітчизняної музичної культури як один з яскравих, самобутніх й активних її творців. Його піс­ні, хори, вокально-інструментальні твори часто звучать по радіо, на телебаченні, концерти виконуються знаними симфонічними оркестрами, а опери та балети ставляться академічними театральними колективами.

Музика А. Кос-Анатольського щедро увібрала різноманітні інтонації, фольклорні жанри, поширені у західних областях України. Це, насамперед, оптимістичні, задерикуваті коломийкові мотиви, що своєю рухливою, моторною структурою, жвавими танцювальними ритмами особливо добре відповідають життєрадісному змісту його пісень.

 


У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли історію замку в Скалі-Подільській

П'ятниця, 22 жовтня 2021, 08:53


У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли історію замку в Скалі-Подільській
Початок побудови замку можна простежити від часів панування на Поділлі князів Коріатовичів. Вважається, що будівництво замку тривало у 60–70-их роках ХIV ст.
0«Місце для замку вибрали з урахуванням природних оборонних властивостей місцевості. Об’єкт розташований на високій горі, обмеженій, з однієї сторони, долиною річки Збруч, з іншої – долиною потічка Темна Криниця. Гора повернута гострим мисом на північ. Таким чином, з півночі та зі сторони обох річок мури замку підсилені природними «укріпленнями». З напільної сторони перед муром був рів з підйомним мостом, а ворота прикривала порохова вежа, яка збереглася до наших днів, — зазначає Андрій Лесіцький, старший науковий співробітник відділу стародавньої історії музею. — Незважаючи на такі оборонні властивості, замок протягом наступних трьох століть неодноразово руйнувався татарами, турками, волохами. Руйнувалося і саме місто, тому жителям Скали неодноразово доводилося відбудовувати все заново».1
У XV ст. Західне Поділля остаточно відійшло до складу королівства Польща. Скала стала центром Скальського повіту. У цей період неодноразово змінювалися ті, кому король доручав розпоряджатися містом. Зазвичай ці люди мали завдання організації оборони у краї, або ж відбудови міста після чергового руйнування.
«Замок постраждав під час Хмельниччини та Руїни XVII ст. У XVIII ст. старостами міста призначають представників роду Тарло. Замок був зруйнованим і закинутим. Нові господарі знову відбудовують його та будують новий палац. Через кілька років у палац потрапляє блискавка, і його знищує пожежа. З того часу замок більше не відбудовувався. Відпала потреба в обороні, а палац, нові власники — представники родини Голуховських, збудували в іншому місці», — додає науковець.
2В експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається мініатюра з портретами Аґенора Голуховського та його дружини, а також панорамою Скали, на якій можна побачити вигляд містечка, костел, руїни замку, обеліск Голуховських, який стояв навпроти замку та невелику будівлю на території самого замку, яка була, 

Сторінка 1 з 647

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер