images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Російські паспорти отримали 125 тисяч жителів окупованого Донбасу

Понеділок, 09 грудня 2019, 14:58

За повідомленням МВС РФ, російські паспорти отримали близько 125 тисяч осіб, що проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Джерело: Радіо Свобода з посиланням на главу МВС Росії Володимира Колокольцева

Деталі: За словами Колокольцева з квітня 2019 року російські паспорти отримали близько 125 тисяч осіб, що проживають в ОРДЛО.

Всього в пункти прийому документів в Ростовській області надійшло понад 160 тисяч заяв на отримання російського громадянства.

Що було раніше: В листопаді губернатор Ростовської області РФ Василь Голубєв заявив, що російські паспорти з кінця квітня 2019 року видано понад 170 тисячам жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

Передісторія:

  • 24 квітня 2019 року, після другого туру президентських виборів в Україні, президент РФ Володимир Путін підписав указ, що дає жителям окремих районів Донецької та Луганської областей України право отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.
  • Путін назвав це питанням "гуманітарного характеру". "У нас немає жодного бажання створювати проблеми новій українській владі. Але терпіти ситуацію, за якої люди, що проживають на території Донецької та Луганської республік, взагалі позбавлені будь-яких цивільних прав, – це переходить усі межі з точки зору прав людини", – заявив тоді он.
  • Росія спровокувала конфлікт на сході України навесні 2014 року і підтримує його досі, домагаючись особливого статусу для Донбасу від України.
  • Відкрито "приєднувати" ОРДЛО до РФ, як анексований Крим, Росія не намагається.
 

Українці назвали топ-3 міст країни за рівнем можливостей та свобод

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:38

Українці назвали Житомир, Івано-Франківськ та Вінницю найкращими містами за рівнем можливостей та свобод.

Джерело: результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту

 

Деталі: Міста оцінювали за 9 параметрами: можливість вільно висловлювати свої думки, вільно пересуватися усім частинами міста, можливість включатися у процес формування рішень у місті, різноманітно проводити дозвілля, отримувати якісну освіту, самореалізовуватися і займатися підприємницькою діяльністю, отримувати достатньо грошей за свою роботу, вільно реалізувати свої духовні потреби.

Значення індексу коливається від 1 до 5, де 1 означає "жахливо", а 5 – "відмінно".

Опитування проводилось 6 вересня – 10 жовтня у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі.

Вибірка включала 19200 респондентів.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%.

 

Українська правда

Активістки Femen у Парижі намагалися прорватися на "нормандську зустріч"

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:36

Представниця руху Femen намагалися прорватися до Єлисейського палацу, де сьогодні відбудеться саміт "нормандської четвірки".

Про це повідомляє з Парижа кореспондент "Європейської правди".

В понеділок на вхід до території палацу, де відбувається пропуск акредитованих журналістів, прийшли представниці руху. На той час сюди пропускали людей без пред’явлення документів.

 

Дві дівчині роздягнулися і з криками "Stop Putin's wars" перестрибнули через огорожу, але були швидко затримані жандармами. На активістках також були намальовані прапори України, Грузії та Сирії.

Після інциденту пропуск до вулиці біля палацу обмежили лише для журналістів.

 

США відмовляють у в'їзді майже кожному другому українцю

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:35

Сполучені штати Америки майже в половині випадків відмовляють українцям, які тимчасово вирішили відвідати країни.

Джерело: Звіт Бюро Держдепартаменту США

Деталі: Згідно даних Держдепу рівень відмов для українців складає 45,06%. Для наших сусідів поляків це рівень значно нижчий – 2,76%, білорусів – 21,93%, словаків – 11,99%, румунів – 9,11%, росіян – 15,19%.

Віза B-1/B-2 – віза США, що видається іноземним громадянам, які вирушають до США на тимчасове перебування у справах бізнесу, відпочинку чи лікування.

Віза не гарантує в'їзду до країни, а дозволяє її власнику прибути до пункту перетину кордону США і звернутися за дозволом на в'їзд. Інспектор імміграційної служби у пункті перетину кордону визначає, чи може власник візи в'їхати до Сполучених Штатів та термін перебування іноземного громадянина у країні.

 
скріншот

 

Українська правда

В першій половині сезону імпорт картоплі виріс у 700 разів

Понеділок, 09 грудня 2019, 13:33

Протягом липня-листопад 2019 імпорт картоплі в Україні досяг 188,4 тис. тонн, що в 700 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону, найчастіше картоплю завозять з РФ та Білорусі.

Про це повідомляє East Fruit.

У листопаді 2019 року було встановлено новий рекорд листопадового імпорту картоплі. За один місяць в країну було ввезено 46 тис. тонн картоплі.

І хоча в порівнянні з жовтнем обсяги імпорту знизилися в два рази, вони перевищували обсяги імпорту за листопад 2018 року в 15 тисяч разів.

"Ситуація залишається плачевною поки українська картопля псується в сховищах і дешевшає, російська картопля активно продається в мережах супермаркетів, на ринках, базарах і лотках.

Не можна звинувачувати в цьому імпортерів - при більш ніж двократній різниці в ціні на продукцію, гріх не скористатися можливістю для заробітку", - говорить керівник проекту АПК-Інформ: овочі і фрукти Олександр Хорєв.

За оцінками аналітиків EastFruit, в жовтні-листопаді до половини всіх роздрібних продажів картоплі доводилося на імпортну продукцію, ввезену переважно з Російської Федерації.

"Українські картопляри поки не до кінця усвідомлюють, що у них залишилося лише близько чотирьох місяців для реалізації величезних запасів клубнеплодов, що знаходяться на зберіганні.

З огляду на обсяги імпорту, вони вже подарували мінімум два повних місяці продажів постачальниками з Білорусі та Росії, причому за найвищою ціною, а самі зараз змушені "штовхати" свою картоплю дешевше, але він все одно практично не продається, тому що імпортери можуть собі дозволити і далі знижувати ціни.

Адже зараз на дворі грудень, а імпортний картопля продовжує активно надходити на ринок ", - говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

 

Сторінка 1 з 847

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер