images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


ВООЗ поки не рекомендує вагітним щеплюватися від COVID-19 вакцинами Pfizer та Moderna

Середа, 27 січня 2021, 12:58

Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що вагітним жінкам поки що не варто щеплюватися вакцинами Moderna та Pfizerвід COVID-19.

Обидві вакцини - так звані "генетичні", які містять такі собі генетичні інструкції, щоб допомогти нашому імунітету захиститись від вірусу.

В розробці, окрім вакцин Pfizer та Moderna, є ще й інші генетичні вакцини, проте їх ще не схвалили в жодній країні.

Про вакцини інших видів організація поки що нічого не повідомляла.

У вакцини Sinovac, яку можуть поставити в Україну, механізм дії інший. Там використовують ослаблену або деактивовану форму патогена, який спричиняє захворювання.

Фото: imagepointfr/Depositphotos

Чому ВООЗ застерігає вагітних щеплюватися вакцинами Moderna та Pfizer від COVID-19

Причина застережень проти Moderna та Pfizer у тому, що у ВООЗ немає достатньо даних, щоб рекомендувати генетичні вакцини вагітним.

У Центрі з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) підтверджують, що наразі існує мало даних про безпеку вакцин проти COVID-19, зокрема, про генетичні вакцини для вагітних.

Однак у ВООЗ зазначають, що немає підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми через цю вакцину.

"Хоча у вагітних вищий ризик важкого перебігу COVID-19, використання генетичної вакцини вагітним жінкам наразі не рекомендується, якщо тільки вони не піддаються високому ризику зараження, як-от медпрацівники", - йдеться в заяві організації.

Під час брифінгу 26 січня глава департаменту ВООЗ з вакцин та імунізації Кейт О'Брайен підкреслила, що необхідні клінічні випробування цієї вакцини на вагітних жінках.

"Немає ніяких підстав вважати, що під час вагітності можуть бути проблеми, ми просто визнаємо, що даних наразі немає", - сказала вона.

Сьогодні є обмежені дані з досліджень щодо токсичності для тварин та їхньої репродуктивної системи генетичних вакцин від COVID-19.

Тим часом у щурів, які отримували вакцину Moderna від COVID-19 до або під час вагітності, не виявили жодних проблем з репродуктивною функцією самок, внутрішньоутробним / ембріональним розвитком або постнатальним розвитком.

Наразі плануються дослідження на вагітних, повідомляють у Центрі.

"Експерти вважають, що вакцини з мРНК (йдеться про вакцини Pfizer та Moderna - ред.) навряд чи становлять небезпеку для вагітних або плода, оскільки вакцини з мРНК не є живими вакцинами. МРНК у вакцині швидко руйнується і не проникає в ядро ​​клітини.

Однак потенційні ризики мРНК-вакцин для вагітних і плода невідомі, оскільки ці вакцини не вивчалися на вагітних", - зазначають у CDC.

Категорично проти виключення вагітних жінок з випробувань і рекомендацій по вакцинації виступив Американський коледж акушерства і гінекології.

У заяві організації написано, що вагітні жінки повинні самі вирішити, чи хочуть вони вакцинуватися, і мають бути поінформованими про будь-які ризики.

"У вагітних з більшою ймовірністю через COVID-19 може бути госпіталізація, штучна вентиляція легенів і смерть", - попереджають в заяві.

Також у ВООЗ не рекомендують щеплювати генетичними вакцинами від COVID-19 (Moderna та Pfizer):

  • людей, у яких в анамнезі була важка алергічна реакція на будь-який компонент вакцини,
  • незважаючи на те, що вакцинація рекомендується літнім людям через високий ризик тяжкої форми COVID-19 і смерті, вакцинацію для дуже слабких людей похилого віку з очікуваною тривалістю життя менше 3 місяців слід оцінювати індивідуально.
  • людей молодше 18 років до отримання результатів подальших досліджень.

 

 

Чим особлива генетична вакцина?

COVID-19 - це перша хвороба, проти якої почали застосовувати генетичну вакцину. У ній міститься не вбитий вірус, і не шматок вірусу, з яким буде знайомиться наш імунітет після введення. У ній міститься РНК вірусу, в якій закодовано ділянку одного з генів коронавірусу, тому у науковому світі генетичні вакцини називають РНК-вакцинами.

Це такі собі генетичні інструкції, які мають допомогти нашому імунітету захиститись від вірусу.

За задумом, ця РНК повинна проникнути в наші клітини, і якийсь період часу клітини будуть самі напрацьовувати вірусний білок, на який розвиватиметься імунітет.

Хоча такого виду вакцини розробляють проти різних захворювань, зокрема, проти ВІЛ, вірусу Зіка тощо, досі жодна з них не була схвалена для використання.

Основне питання полягає в тому, що цю вакцину потрібно зберігати і транспортувати за температур -70°C (-94°F) або нижче.

Які вакцини від COVID-19 має отримати Україна

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповідав, що Україна може додатково отримати 210 тис. доз препарату виробника Pfizer від ініціативи COVAX, за умови дотримання відповідних критеріїв.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що країна вірогідно може отримати від COVAX вакцини, з виробниками яких попередньо були підписані угоди про постачання та виробництво. Це вакцини від AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Sanofi.

Серед них тільки Pfizer є генетичною вакциною.

При цьому очільник МОЗ повідомив, що у першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин.

В той час, я у світі від COVID-19 провакцинували вже мільйони людей, в Україні ще немає дозволу на використання жодної вакцини.

У Верховній раді поки зареєстрували законопроєкт, який у разі підтримки депутатами, дозволить використання в Україні вакцин найбільших світових виробників.

Йдеться про Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca.

При цьому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що у перших партіях вакцини від COVID-19 Україна, ймовірно, отримає три різних препарати.

 

19 липня в Україні відзначатиметься День тренера

Середа, 27 січня 2021, 08:24

19 липня в Україні відзначатиметься День тренера

Уряд затвердив проєкт Указу Президента України «Про День тренера». Про це повідомив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, - інформує прес-служба Міністерства. «Професійне свято українських фахівців, які готують наших спортсменів до найважливіших змагань у їхньому житті, обов’язково повинно бути. Ми глибоко цінуємо їх внесок у розвиток державного спорту. Для мене особисто тренер займає поважне місце, як та людина, яка зробила мене тим, ким я є сьогодні. Всі мої високі результати я завдячую своїм наставникам», - наголосив Вадим Гутцайт.

Чому було вибрано саме 19 липня? Як пояснив Міністр, цього дня 1996 року Україна вперше взяла участь в Олімпійських іграх як незалежна держава та самостійна команда.

Досі тренерів вітали 30 жовтня, однак офіційного статусу це свято не мало. Тепер Україна матиме свою офіційну дату святкування такої визначної події як День тренера.

Зазначимо, що до розробки проєкту Указу Президента долучились Національний Олімпійський комітет України на чолі з Сергієм Бубкою, народний депутат України Жан Беленюк та Асоціація спортивних журналістів України.

Школа лідерства для жінок-мерок – триває набір учасниць

Середа, 27 січня 2021, 08:24

Школа лідерства для жінок-мерок – триває набір учасниць

0

Національний Демократичний Інститут (НДІ) оголошує про старт навчальної програми "Школа лідерства для жінок-мерок", яка розпочнеться 10 лютого 2021 року в рамках проєкту "Місцеві вибори 2020 в Україні: підвищення спроможності”.

Комплексна навчальна програма орієнтована на підвищення кваліфікації та лідерського потенціалу жінок-голів громад. “Школа лідерства для жінок-мерок” буде проходити з лютого по вересень 2021 року у форматі онлайн зустрічей один раз на місяць.

Формат “Школи лідерства для жінок-мерок” передбачає навчальні сесії з досвідченими експертами та інтерактивні зустрічі з міжнародними та національними спікерами кожного місяця з наступних тем (перелік не є вичерпним):

  • жіноче політичне лідерство;
  • гендерне орієнтоване управління громадою;
  • місцевий економічний розвиток;
  • публічні консультації;
  • політична комунікація та залучення громадян.

Також в рамках програми Школи заплановано навчальний онлайн візит до європейського муніципалітету та створення широкої мережі жінок-мерок для ефективної співпраці та взаємної підтримки.

Для участі у програмі просимо заповнити коротку аплікаційну форму за посиланням:

https://forms.gle/azgzZhRj5RhuVgbZ8

Кінцевий термін заповнення форми: неділя, 31 січня.

У разі виникнення запитань, будь ласка, звертайтеся до Онисії Синюк за електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

https://decentralization.gov.ua/news/13182

 

 

В інституті післядипломної педагогічної освіти – виставка творчих робіт школярів

Середа, 27 січня 2021, 08:23

0

Творчий конкурс «Українська Хартія вільної людини – простір для дієвої життєтворчості молоді» проводився протягом грудня у школах області. Відбувся він у рамках заходів впровадження обласної програми Української Хартії вільної людини в навчальних закладах Тернопільської області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради.

Мета конкурсу - формування в дітей та учнівської молоді системи ціннісних орієнтацій, які викладені в Українській Хартії вільної людини, виховання самостійної особистості, відповідальної за власне життя та життя країни, активного члена громадянського суспільства, підвищення ефективності впровадження духовних і моральних цінностей.

У читальному залі науково-педагогічної бібліотеки Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти розгорнуто виставку усіх поданих творчих робіт.

http://ippo.edu.te.ua/


«Колядуймо разом»

Середа, 27 січня 2021, 08:23

«Колядуймо разом»

0

Різдвяний концерт підготувала Тернопільська обласна філармонія. На сцені виступатиме  академічний ансамбль народної музики «ВІЗЕРУНОК».

Художній керівникнародний артист України Мирослав БАБЧУК.

Ведуча заслужена артистка України Адріана ОНУФРІЙЧУК.

Концерт відбудеться 28 січня о 18.30.

 

https://filarmony.te.ua/

 

Сторінка 1 з 1264

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер