images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Місцеві депутати долучилися до перевірки найпростіших укриттів у багатоквартирних будинках Тернополя

Понеділок, 08 серпня 2022, 10:36

У Тернопільській громаді тривають роботи з облаштування тимчасових укриттів в підвалах багатоквартирних житлових будинків. Щоденно огляд декількох сховищ проводить міський голова Сергій Надал. Уже проінспектовано десятки будинків у місті.

Долучилися до перевірки стану готовності укриттів у житлових будинках Тернополя й місцеві депутати.

Так, днями Секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак оглянув хід виконання робіт з облаштування укриттів у будинках за адресами: вул. Лесі Українки, 18, вул. Тараса Протасевича, 14, вул. Клима Савури, 7.

«Як показує досвід, у будинках, де створенні ОСББ, такі роботи тривають швидше, є більш активними самі мешканці будинку. Там, де багатоповерхівки перебувають на обслуговуванні управляючої компанії – ініціатива зі сторони мешканців значно менша, на жаль, - пояснив Ігор Гірчак. - Але й попри це, є активні тернополяни, котрі намагаються підвищити рівень безпеки для себе та своїх сусідів. Дякую усім, хто долучається до влаштування укриттів у будинках. Адже це, насамперед, ваша безпека та ваших близьких».

Обстежила житлові будинки на масиві «Східний» і депутатка Тернопільської міської ради Олеся Чванкіна.

«Практично у всіх будинках створено ОСББ або є люди, які відповідають за доступ до укриттів та їхнього облаштування, - розповідає Олеся Чванкіна. - Під час огляду проконсультувала усіх, що в укриттях повинні бути сидячі місця, запас питної води, медикаментів, інструментів на випадок завалу. Також вогнегасники, генератори та доступ до інтернету. Усі моменти враховані і виправлені».

Серед проінспектованих будинків - багатоповерхівки за адресами: вул. Олександра Довженка, 2-А, вул. Олександра Довженка, 4-А, вул. Олександра Довженка, 6-А, вул. Олександра Довженка 8-Б, вул. Олександра Довженка, 12, вул. Олександра Довженка, 14, вул. Олександра Довженка, 20, вул. Олександра Довженка, 22, вул. Омеляна Польового, 2-Б, вул. Омеляна Польового 4-Б, вул. Андрія Чайковського, 39, вул. Андрія Чайковського, 40 та вул. Євгена Конвоальця, 3.

Розпочали інспектування будинків в межах свого округу і депутати Андрій Грицишин та Мар’яна Головко.

Перевірка стану готовності укриттів у багатоквартирних житлових будинках нашого міста та громади тривають.

 

Цього тижня у Тернополі продовжаться роботи з поточного ремонту дорожнього покриття

Понеділок, 08 серпня 2022, 10:34

У Тернополі працівники підрядних організацій продовжують виконувати роботи з поточного ремонту дорожнього покриття, ліквідації напливів та колійності асфальтобетонного покриття проїзних частин вулиць.

Наразі на вул. Андрея Шептицького проводиться влаштування тротуару на підходах до автомобільного моста через р. Серет. Разом з тим, на завершальному етапі ремонтні роботи на вул. Квітовій – там влаштовують дорожні знаки.

Цими днями працівники підрядної організації розпочали й поточні ремонти у селах Тернопільської громади. Зокрема, триває влаштування узбіччя щебеново-піщаною сумішшю на вул. Ровиська у с. Чернихів і на вул. Вигінській у с. Кобзарівка.

Найближчими днями у Тернополі заплановано виконати влаштування острівців безпеки на пішохідних переходах та центрального фартуха кільцевої транспортної розв’язки в районі вулиць Івана Мазепи, Дружби та Руської (Дамба Тернопільського ставу). Наразі плановий ремонт там завершують працівники КП «Тернопільводоканал», після чого розпочнуться дорожні роботи.

Окрім того, цього тижня заплановано провести локальний ремонт дорожнього покриття у Тернополі на вулицях: Івана Мазепи, 15 Квітня (від онкологічного диспансеру до заводу «Оріон»), Микулинецька (поблизу «цукрового заводу»).

Нагадаємо, у зв’язку із ремонтними роботами вул. Галицькій з 8 серпня по 19 вересня у Тернополі буде перекрито рух транспорту на ділянці від перехрестя вулиць Миколи Лисенка-Галицька і до перехрестя вулиць Галицька – Збаразька.

Половина з топ-10 російських олігархів досі не під санкціями – дослідження

П'ятниця, 05 серпня 2022, 10:17

Шість із топ-10 російських олігархів поки не під санкціями США, пʼятеро не перебувають під санкціями Європейського союзу і двоє - Великої Британії.

Про це повідомляє  група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених санкцій проти Росії.

Йдеться про Владіміра Лісіна, Владіміра Потаніна, Павла Дурова, Лєоніда Міхельсона, Андрєя Мельніченка та Вагіта Алекперова.

 

Зокрема, під санкції США не потрапили:

  • Владімір Лісін (голова ради директорів Новолипецького металургійного комбінату, 1 місце у Forbes, статки – $18,4 млрд);
  • Владімір Потанін (генеральний директор Гірничо-металургійної компанії "Норильський нікель", 2 місце у Forbes, статки – $17,3 млрд);
  • Павєл Дуров (засновник "ВКонтактє" та Telegram, 3 місце у Forbes, статки – $15,1 млрд);
  • Лєонід Міхельсон (голова правління газової компанії ПАТ "Новатек", голова ради директорів нафтохімічного холдингу "Сибур", 4 місце у Forbes, статки – $14 млрд);
  • Андрєй Мельніченко (головний акціонер АТ "СУЕК" та "Еврохім", 9 місце у Forbes, статки – $11,1 млрд);
  • Вагіт Алекперов (колишній президент нафтової компанії "Лукойл", 10 місце у Forbes, статки – $10,5 млрд).

З них санкції ЄС не торкнулися 5 олігархів: Владіміра Лісіна, Владіміра Потаніна, Павла Дурова, Лєоніда Міхельсона та Вагіта Алекперова.

Під санкції Великої Британії не потрапили Владімір Лісін та Павєл Дуров.

"Водночас під українські санкції не потрапили семеро російських олігархів, серед яких Владімір Лісін, Владімір Потанін, Павєл Дуров, Лєонід Міхельсон, Вагіт Алекперов, а також Міхаіл Фрідман (засновник та акціонер "Альфа-Груп", 6 місце у Forbes) та Алішер Усманов (засновник USM Holdings, 7 місце у списку Forbes).

Частина олігархів володіють майном та активами за кордоном, у державах, які досі не наклали на них санкції. Так, у Лісіна є майно у Великій Британії, у Вагіта Алекперова – у ЄС, Фрідман володіє активами в Україні, а Потанін – в ЄС та США", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що згадані олігархи ведуть бізнес у секторах економіки, що забезпечують істотне джерело доходу для уряду Росії: енергетика, металургія, фінанси та інше.

"Більшість з них мають тісні звʼязки з Кремлем та не засуджують його війну проти України, яка триває вісім років. Наприклад, Міхаіл Фрідман є акціонером "Альфа-банку", який після анексії Криму і бійні на Донбасі у 2014 році, продовжував кредитувати держкомпанії російського ВПК.

Алішер Усманов – прокремлівський олігарх, який має тісні зв’язки з президентом рф та активно підтримує політику російської влади щодо України. Вагіт Алекперов брав участь у розкраданні кримських активів української держави, веде активний незаконний бізнес в анексованому Криму та має особисті зв'язки з путіним", - наголошують аналітики.

"Хоча більшість цих олігархів закликали припинити кровопролиття в Україні, їх бізнес продовжує платити величезні податки, які формують бюджет рф, таким чином підтримуючи фінансово війну проти України. Усі ці олігархи зробили чи примножили свої статки саме за путінського режиму.

Павєл Дуров виїхав з росії ще у 2014 році та нині виступає проти війни, проте у заснованому ним Telegram активно розповсюджується мова ворожнечі щодо України, на що Дуров не намагається вплинути", - додали в Trap Aggressor

Раніше аналітики повідомляли, що чотири з десяти банків, що обслуговують російський ОПК, не відключили від SWIFT.

ОЛЕКСІЙ ПАВЛИШ

Економічна правда

 

Через візит на Тайвань: Китай наклав санкції на Ненсі Пелосі

П'ятниця, 05 серпня 2022, 10:16

 
ANNABELLE CHIH/GETTY IMAGES

Влада Китаю запровадила санкції проти спікера Палати представників США Ненсі Пелосі через її візит на Тайвань.

Про це повідомляють китайські ЗМІ з посиланням на МЗС КНР, передає Інтерфакс-Україна.

Також санкції торкнуться її родичів, зазначили у зовнішньополітичному відомстві КНР..

Нагадуємо:

Китай заблокував імпорт цитрусових і риби з Тайваню, у якості помсти на візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, блокування імпорту чіпів поки не розглядали.

Літак із спікеркою Палати представників США Ненсі Пелосі у вівторок ввечері приземлився у столиці Тайваню Тайбей. Пелосі стала найвищим американським політиком, який відвідав острів за останні 25 років.

Китай негайно засудив візит Пелосі, а міністерство закордонних справ заявило, що він завдає серйозної шкоди миру та стабільності в Тайванській протоці.

Пекін пообіцяв вжити заходи у відповідь на візит Пелосі, зазначивши, що наслідки, які випливають з нього, повинні нести США та сепаратистські сили "незалежності Тайваню".

Китайські державні ЗМІ повідомили, що Народно-визвольна армія країни проводитиме навчання поблизу Тайваню у найближчі дні.

Більше половини українців є вірянами ПЦУ, лише 4% – УПЦ МП

П'ятниця, 05 серпня 2022, 10:10

72% українців вважають себе православними, при цьому 54% опитаних ідентифікують себе з Православною Церквою України і лише 4% – з УПЦ Московського патріархату.

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) за результатами опитування, проведеного 6-20 липня

 

Деталі: Ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації патріархату.

Порівняно з 2021 роком, частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського патріархату.

Після православ’я найбільше респондентів ідентифікували себе як атеїстів (10%) і греко-католиків (8%). Інші релігії та конфесії називалися рідше.

У всіх регіонах найбільше людей ідентифікують себе з православ’ям, а також – саме з Православною Церквою України (від 59% у центрі до 42% на сході). З УПЦ МП ідентифікують себе 3-6% залежно від регіону, при цьому навіть на сході і півдні – лише 5-6%. Водночас із заходу на схід з 6% до 26% зростає частка тих, хто вважає себе православним, але не зараховує до жодного патріархату.

 

Також із заходу на схід з 4% до 17% зростає частка атеїстів.

Серед усіх лінгво-етнічних категорій найбільше респондентів ідентифікують себе з ПЦУ. Навіть серед російськомовних росіян 36% зараховують себе до саме ПЦУ, у той час як до УПЦ-МП – 13%.

 

Серед усіх вікових категорій також найбільше тих, хто ідентифікує себе з ПЦУ. При цьому для вікових категорій 30+ років це більше половини, у той час як для категорії 18-29 років – дещо менше половини.

 

Серед більш молодих більше атеїстів – 22% серед 18-29 річних. Серед 30-39 річних їх уже 12%, а в старших вікових категоріях – ще менше.

Довідка: Опитування було проведено 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2000 дорослих респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Респондентами були громадяни України, які на момент опитування проживали на території України у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого.

КАТЕРИНА ТИЩЕНКО 

 

Сторінка 587 з 1425

«ПочатокПопередня581582583584585586587588589590НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер