images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


На Тернопільщині виявили більше 4 тис. нелегальних працівників

П'ятниця, 25 грудня 2015, 10:01

Впродовж 2015 року працівники органів фіскальної служби області виявили 4065 не облікованих найманих працівників, яким було виплачено доходів «у конвертах» на суму 9 млн 105 тис. гривень.

За результатами проведених заходів із 3487 громадянами роботодавці оформили трудові договори, що становить 86 відсотків від кількості виявлених не облікованих найманих працівників. До бюджету сплачено 916,1 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Варто нагадати, що ст. 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі не оформлення чи неналежного оформлення трудового договору, порушення встановлених строків виплати заробітної плати та інших виплат, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тощо.

Розміри штрафів за дані правопорушення коливаються від однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, до тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного працівника, щодо якого скоєно відповідне порушення (від 1380 до 41400 гривень).


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У злодіїв-домушників настає пора посиленої «роботи»

П'ятниця, 25 грудня 2015, 08:48

Свята – найгарячіший період для небажаних візитів крадіїв. Саме тому, в переддень новорічних-різдвяних свят, варто подбати про захист своєї оселі. Адже зима для зловмисників – гарячий сезон, тому кількість квартирних пограбувань у цю пору суттєво збільшується.

Аби вберегти своє майно - надійним помічником стануть системи охоронних сигналізацій поліції охорони. Обладнавши помешкання охоронною сигналізацією Ви матимете змогу перетворити свою оселю на надійну фортецю. Адже, до яких тільки прийомів не вдаються злочинці, щоб дістатися до бажаного об’єкта.Цієї зими крадії застосовують прийом наклеювання на поштові скриньки цінників, аби пересвідчитись, що господарів тривалий час немає вдома. Також грабіжник може банально позначити крейдою двері чи замок, стежити за господарем чи навіть визначити місце перебування потенційної жертви за допомогою соцмереж. Досвідченому злодієві вистачить кількох хвилин, аби проникнути в квартиру і винести цінні речі. Найчастіше - це гроші, коштовності та техніка. Таких дверей, що встоять перед грабіжником, практично немає.

Проте, поліцейські охорони радять не забувати й про інші способи збереження свого майна. Перед тим, як залишити помешкання, слід не квапитися і переконатися, що кватирки, вікна і балконні двері надійно зачинені. Тим більше, якщо ви мешкаєте на першому поверсі, або у квартирах, поблизу яких розташовані пожежні драбини прибудов.

Подбайте про те, щоб сходи та площа біля дверей були освітленими. За умови дотримання вказаних застережень злодій боятиметься, що його помітять, і не зважиться реалізувати свій злочинний умисел.

Залишаючи квартиру на період свят, візьміть із собою документи, що засвідчують особу, готівку та інші найбільш цінні речі.

Не зберігайте ключі від квартири разом із документами. У жодному випадку не зберігайте ключі під килимком біля дверей, не залишайте їх в автомобілі.

Поліцейські охорони  радить тим, хто вирішив відзначити свята вдома, відчиняючи двері, бути пильними – не поспішати впускати у дім сторонню людину, незалежно від приводу, під яким вона до Вас звертається. Не запрошуйте додому випадкових або малознайомих людей.

Ще одна актуальна порада – не розповсюджувати через соцмережі інформацію про свої плани на відпустку та своє місцеперебування.

Отже, покидаючи свої помешкання навіть на незначний період часу, не варто покладатися на волю випадку чи на власне везіння, а варто подбати про безпеку і охорону квартир завчасно.

У Тернополі відбулося обговорення нової маршрутної мережі громадського транспорту

П'ятниця, 25 грудня 2015, 08:03

24 грудня в Українському домі «Перемога» відбулося громадське обговорення нової маршрутної мережі громадського транспорту Тернополя. На обговорені були присутні тернополяни, водії, начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігор Мединський та заступник міського голови Володимир Дідич. Також через скайп-зв'язок спілкувався із присутніми розробник маршрутної мережі, кандидат технічних наук зі Львова Віталій Мазур.

«Ми сьогодні обговорюємо із тернополянами, як буде курсувати громадський транспорт у нашому місті та як спланована нова маршрутна мережа. Усі пропозиції, які ще отримали під час обговорення, ми узагальнимо, опрацюємо і врахуємо у кінцевому, найоптимальнішому варіанті. Тоді вже будемо виносити проект на розгляд виконавчого комітету, - розповідає Ігор Мединський. – Раніше ми представляли проект транспортної мережі через офіційний сайт та інші засоби масової інформації і за цей час прийняли від тернополян більше 150 пропозицій через телефонний зв'язок, електронну пошту, листи та під час спілкування. Сьогодні ж тернополяни мають змогу поспілкуватися безпосередньо з комісією, яка працювала над проектом та ще додати свої пропозиції та поправки».

Розробник мережі Віталій Мазур доповів присутнім про здійснений аналіз пасажирського потоку, принципи та підходи, які були покладені в основу реорганізації маршрутної мережі, про концепцію розвитку пасажирсько-транспортної системи міста та про усі зміни, які заплановані у тролейбусних та автобусних маршрутах. Також розробник дав фахову відповідь на кожне зі звернень та пропозицій до маршрутної мережі, які надали тернополяни.

 

У Тернополі проходитимуть вибори до молодіжної міської ради

П'ятниця, 25 грудня 2015, 08:00

Молодіжна міська рада при Тернопільській міській раді є консультативно-дорадчим органом Тернопільської міської ради та її виконавчого комітету з питань молодіжної політики, покликаним сприяти взаємодії міської ради та її виконавчих органів і молоді міста Тернополя, забезпечувати узгодженість дій у вирішенні питань, які впливають на життя молоді та її участь в усіх сферах життя суспільства в місті.

Молодіжна Міська рада складається з депутатів віком 14-35 років, серед яких:

  1. представники молодіжних громадських організацій (від одної активної громадської організації - 1 представник);
  2. студентів, делегованих Студентськими радами вищого навчального закладу м. Тернополя (від одного ВНЗ - 1 представник);
  3. Три учні делеговані Міським учнівським парламентом «Наснага».

 

Формування персонального складу ради від молодіжних громадських організацій відбуватиметься на основі рейтингового оцінювання роботи організації за останній рік та визначення її активності на рівні міста, а саме за кількістю проведених проектів та акцій за останній рік. Кожна проведена акція повинна бути підтверджена згадкою про неї в ЗМІ.

Вимоги до молодіжної громадської організації, яка делегує представника у молодіжну міську раду:

  1. діє у м. Тернополі, офіційно зареєстрована, як міська або обласна молодіжна громадська організація та не є молодіжною організацією будь-якої політичної партії;
  2. з дня реєстрації організації пройшло не менше одного року;
  3. організація провела протягом останнього року не менше трьох публічних заходів з публікацією в ЗМІ.

 

Рейтинговий відбір громадських організацій проводить виборча комісія, до якої входять: міський голова, або його представник, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту; молодіжний міський голова попереднього скликання, делегований депутат молодіжної міської ради попереднього скликання.

Депутата молодіжної міської ради від кожного вищого навчального закладу обирає орган студентського самоврядування на своєму засіданні з числа членів. Від вищого навчального закладу може бути делегований студент не старше 3 курсу.

Тернопільський Міський учнівський парламент «Наснага» делегує в депутати молодіжної міської ради трьох учнів, які є представниками органів учнівського самоврядування м. Тернополя. Від Учнівського парламенту може бути делегований учень не старше 10 класу.

Структурам, які відповідають вище переліченим вимогам та бажають делегувати представника до молодіжної міської ради необхідно до 15 січня 2016 року заповнити електронну форму зголошення та принести оригінали документів за адресою вул. Шевченка, 1, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, каб. №11

  1. для громадських організацій – копія свідоцтва про державну реєстрацію, заповнена анкета (додається), копія публікацій у ЗМІ про заходи за останній рік, витяг з протоколу про делегованого члена організації, резюме делегованого представника.
  2. для вищих навчальних закладів – витяг з протоколу засідання органу студентського самоврядування, резюме делегованого представника.
  3. для Міського учнівського парламенту «Наснага» - витяг з протоколу учнівського парламенту «Наснага», резюме делегованих представників.

 

Засідання виборчої комісії відбудеться 18 січня 2016 року, 19 січня буде опублікований персональний склад молодіжної міської ради на сайті ТМР, а 21 січня відбудуться вибори голови молодіжної міської ради в сесійній залі ТМР.

Оподаткування премії

Четвер, 24 грудня 2015, 11:17

Підприємством нараховується премія за попередній місяць. Як утримувати податок на доходи фізичних осіб?

Відповідно до статті 2 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» до структури заробітної плати належать у тому числі інші заохочуючи та компенсаційні виплати, зокрема виплати у формі винагороди за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами та положеннями.

При цьому, згідно підпункту 1.6.2 пункту 1.6 розділу першого Інструкції зі статистики заробітної плати, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з положенням про преміювання, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснено нарахування.

Згідно з пунктом 163.1 статті 163 Податкового кодексу – об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний або річний оподаткований дохід. До цього доходу включаються доходи у вигляді заробітної, нарахованої платнику податку відповідно до умов трудового договору чи контракту.

Таким чином, нараховані суми премій за попередні періоди підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у місяці, в якому таке нарахування відбувається.

Відділ комунікацій тернопільської ОДПІ

 

Сторінка 649 з 855

«ПочатокПопередня641642643644645646647648649650НаступнаКінець»
Банер