images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


З нагоди 30-ї річниці Незалежності України територіальні громади Тернопільщини підготували флешмоби

Четвер, 26 серпня 2021, 09:06

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України територіальні громади Тернопільщини підготували флешмоби

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»впроваджуватиме на території нашої області соціальний проект Президента України «Активні парки – локації здорової України». Мета проекту  – зробити спорт ближчим до людей, створити умови для того, щоб кожен громадянин України, а саме, діти дошкільного та шкільного віку, підлітки, молодь, люди середнього та похилого віку, люди з інвалідністю, ветерани війни та члени їх сімей мали можливість зміцнити своє здоров’я, підвищити якість та тривалість активного життя, не витрачаючи великих коштів та використовуючи наявні у місці проживання умови для занять.

Заходи соціального проекту Президента України «Активні парки – локації здорової України» проходитимуть у десять етапів. Їх також можна проводити і в онлайн-форматі. Передбачається проведення естафет, конкурсів, акцій, показових виступів, розробка маршрутів зі спортивного орієнтування, рухливих ігор з елементами спорту за участю провідних спортсменів, спортивних змагань, вікторин, естафет, занять із ознайомлення з новими видами спорту, майстер-класів та показових виступів спортсменів з різних видів спорту, виконання комплексів фізичних вправ помірної інтенсивності для учасників без спеціальної підготовки, проведення спортивних фестивалів та фізкультурно-оздоровчих заходів, демонстрація спортивного інвентарю для різних видів спорту, різноманітних видів рухової активності, також підготовка фізкультурно-розважальних програм.

Відповідно до вищеназваних завдань, територіальні громади Тернопільщини розпочали свою роботу зі створення фізкультурно-розважальних програм. Тобто, підготували різноманітні та цікаві флешмоби за участю дітей та жителів громад, присвячені 30-й річниці Незалежності України. Головною метою таких заходів стало формування в українців різного віку національно-культурної ідентичності, активної громадянської, державницької позиції, підтримання патріотичного духу населення України, виховання поваги до історії та культури України. А ціллю та завданнями флешмобу є формування у людей традицій здорового способу життя, залучення до занять фізичною культурою і спортом.

Одинадцять чудових колоритних відеороликів надійшли у Тернопільський обласний центр фізичного здоровя населення «Спорт для всіх» та Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» від Товстенської (координатор Саковська Антоніна), Більче-Золотецької (координатор Бабич Володимир), Великобірківської (координатор Дулібан Сергій), Байковецької (координатор Хома Марта), Васильковецької (координатор Лахман Олег), Кременецької (координатор Запольський Євген), Борщівської (координатор Николаїшин Надія), Підволочиської(координатор Дрейко Сергій), Бережанської(кординатор Марта  Сеньків-Ковбасюк) Козівської(координатор Оксана Юрків) та Гусятинської(коордимнатор Галиняк Олег) територіальних громад.

Діти виконували різноманітні комплекси фізичних вправ, тобто заоохочували власним прикладом усіх бажаючих щодня займатись фізичною культурою і спортом, та вітали українців з днем Незалежності нашої держави.

Всі представлені флешмоби можна побачити на сторінках у фейсбук вищеназваних громад за адресами, набравши на пошуковому віконці на фейсбук: Активні парки – локації здорової України та назва громади.

 

У Тернопільському краєзнавчому музеї створили новий експозиційний розділ

Четвер, 26 серпня 2021, 09:04

У Тернопільському краєзнавчому музеї створили новий експозиційний розділ

У відділі нової і новітньої історії музею створено експозиційний розділ, присвячений 30-річчю Незалежності України. Тут представлені унікальні фотодокументальні артефакти з фондових збірок музею, які відображають передумови й основні віхи розбудови української державності.
0Кінець 80-х початок 90-х років ХХ ст. — воістину неповторний час. Політичні пристрасті вирували по всій Україні, і в тому числі на Тернопільщині. На численних мітингах, демонстраціях та інших протестних акціях наші краяни рішуче виступали проти тоталітарної системи, вимагали демократичних перетворень, свободи й суверенітету для Української держави. Все це можна побачити на фото в експозиції.
Експонати розповідають про діяльність Народного Руху України на Тернопільщині. Привертають увагу матеріали про важливі суспільно-політичні події, які відбувалися в Україні і в нашому краї у цей період. Зокрема, прийняття нової Конституції України, історичний ланцюг єднання між Києвом та Львовом, який організували 21 січня 1990 року з нагоди 71-ої річниці Акту Злуки УНР і ЗУНР, святкування 450-річчя міста Тернополя та ін.
1Особливо хвилюють експонати, які безпосередньо висвітлюють події тих незабутніх днів, пов’язаних з проголошенням Незалежності України і проведенням Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року на підтвердження цього доленосного рішення. Прийняття нової Конституції України, грошова реформа, духовне й культурне відродження, нове сучасне будівництво, розвиток новітньої інфраструктури — про все це розповідають матеріали експозиції.
Поряд з фото і документами розміщено багато національної символіки, зокрема, синьо-жовті прапори, кожний з яких має свою унікальну історію. Особливо вражають бойові знамена з зони російсько-української війни.
Любов Катеринюк,
завідувачка відділу
нової та новітньої історії.


Українські юніори завоювали більше двадцяти медалей на чемпіонаті Європи з боксу

Четвер, 26 серпня 2021, 07:45

Українські боксери успішно виступили на юніорському чемпіонаті Європи в Сараєво (Боснія і Герцеговина), в якому брали участь юнаки та дівчата.

Наші спортсмени викликали справжній фурор, взявши 23 медалі із 29-ти можливих. Українці завоювали сім золотих, дев'ять срібних і сім бронзових нагород. Такий показник дозволив збірній України посісти друге місце в загальнокомандному заліку чемпіонату Європи.

Найбільше здивувала боксерський бомонд 13-річна красуня Кіра Макогоненко. Вона завоювала одну із золотих медалей, перемігши в фіналі турніру суперницю з Росії. Українка стала кращою в категорії до 42 кілограмів.

Відсвяткувала перемогу на рингу наша «Ломаченко в спідниці», як вже охрестили дівчину, українським національним танцем «гопак».

«Спасибі Всевишньому за все! - написала у себе в Інстаграм Кіра Макогоненко. - Перемогу в цьому чемпіонаті Європи я присвячую, в першу чергу, своїм батькам. Кращому татові і тренеру, який вірив у мене і підтримував. Своїй мамі, у якої був день народження 12-го числа - дарую цю перемогу тобі, рідна».

Додамо, що юна боксерка представляє Україну на міжнародній арені від Харкова, їй 13 років і вона вже активно веде свій Інстаграм, в якому є спільна фото з чемпіоном Василем Ломаченко.

Незважаючи на захоплення таким жорстким видом спорту, як бокс, дівчина намагається представляти себе в мережі і як майбутня модель, що у неї так же добре виходить, як і боксувати на ринзі.

З іншими цікавими новини, а також прогнозами експертів на важливі спортивні події, знайомтесь на порталі Metaratings.


 

Зеленський вручив Блохіну нагороду «Національна легенда України»

Четвер, 26 серпня 2021, 07:44

Президент України Володимир Зеленський вручив перші державні нагороди «Національна легенда України» 7 українцям. Про це повідомляє видання Українська правда.

Серед перших нагороджених - легенда футболу, колишній гравець «Динамо» і тренер збірної України Олег Блохін.

Легендарний український футболіст і тренер, володар «Золотого м'яча» отримав орден князя Ярослава Мудрого II ступеня. Почесну нагороду Блохіну вручив в Будинку футболу міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

«Висока нагорода для одного з найяскравіших футбольних талантів України! Це прекрасна можливість, щоб згадати пам'ятні сторінки, які Олег Володимирович вписав в футбольну історію нашої держави як гравець і як тренер національної збірної України», - прокоментував нагородження Блохіна член Виконкому УЄФА Андрій Павелко.

Також глава УАФ подякував міністру за високу нагороду для Блохіна, відмітивши його досягнення та вклад в розвиток професійного футбол.

«Дякую Олегу Блохіну за відданість грі і історичні перемоги українського футболу на міжнародній арені», - сказав президент УАФ.

Разом з Олегом Блохіним нагороди отримали співачка Софія Ротару, художник Іван Марчук, хореограф Мирослав Вантух, поет Юрій Рибчинський, артистка балету і педагог Олена Потапова і композитор Мирослав Скорик (посмертно).

Про інші актуальні спортивні новини України і світу дізнавайтесь на порталі Metaratings.


Ярослава Магучіх отримала нову квартиру в Дніпрі

Четвер, 26 серпня 2021, 07:44

Олімпійській призерці, стрибунці у висоту Ярославі Магучіх за дорученням президента України вручили ключі від квартири в Дніпрі.Згідно розпорядження Володимира Зеленського, квартиру в Дніпрі, крім спортсменки, також отримав ветеран АТО Ігор Сулима. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Дніпропетровської ОДА.

«Державний прапор захищають військові на фронті. Його прославляють і спортсмени на міжнародних змаганнях. Символічно, що саме в День Прапора України відзначаємо тих, ким пишаємося - легкоатлетку Ярославу Магучіх і учасника АТО Ігоря Сулиму», - сказав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резниченко під час вручення ключів від квартир.

«Дуже приємно, що цінується наполеглива праця. Круто, коли так нагороджують людей за їх досягнення. Дизайн квартири є в голові - хочу модерний стиль. Але поки втілювати це в життя немає часу. Візьмуся після закінчення змагального сезону», - поділилася планами Ярослава.

Другий власник новенького житла військовий Ігор Сулима зазначив, що подарунок сім'я отримала напередодні 5-річчя доньки, яка народилася 24 серпня - в День незалежності України.

Нагадаємо, 19-річна легкоатлетка з Дніпра Ярослава Магучіх стала призером Олімпіади-2020 в Токіо. 7 серпня спортсменка завоювала бронзову медаль у стрибках у висоту. Варто відмітити, що експерти сайту Bookmaker Ratings прогнозували успіх українки, котра являється чинною чемпіонкою Європи та України.


 

Сторінка 708 з 1329

«ПочатокПопередня701702703704705706707708709710НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер