images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Ще три житлових будинки у Тернополі можуть відключитись від централізованого теплопостачання

П'ятниця, 15 вересня 2023, 09:06

15 вересня на засіданні чергової 31-ї сесії міської ради депутати внесли зміни та доповнення в рішення міської ради від 16.06.2016 № 7/9/167 Про затвердження «Схеми теплопостачання міста Тернополя на розрахунковий період 2016-2023рр.».

Зокрема, до переліку будинків, які пропонуються остаточно перевести на теплопостачання від індивідуальних автономних котлів з наступним відключенням від системи централізованого теплопостачання» Схеми теплопостачання міста Тернополя на розрахунковий період 2016-2023рр., затвердженої рішенням міської ради від 16.06.2016 № 7/9/167, додано будинки за адресами: вул. Юліана Опільського, 2; вул. Стрімка, 7; вул. Патріарха Мстислава, 2. Відтак, мешканці зможуть підключити у своїх домівках індивідуальне опалення.

Рішення прийнято враховуючи рекомендації засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) і постачання гарячої води та висновок постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій, енергозабезпечення та енергоефективності.

Відключення будинків здійснюватиметься відповідно до Порядку відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 №169.

Нагадаємо, що мешканці багатоквартирних будинків у Тернополі можуть відключитися від централізованого опалення та гарячого водопостачання (ЦО та ГВП), де усі 100% мешканців виявили таке бажання, або у яких більше 50% квартир та нежитлових приміщень вже відключена від ЦО та ГВП.

Перелік багатоквартирних будинків, у яких більше ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від ЦО та ГВПтут.

 

16 тернополянам присвоєно статус борця за незалежність України у XX столітті

П'ятниця, 15 вересня 2023, 09:02

15 вересня на черговому засіданні сесії міської ради  визначено перелік осіб, яким присвоєно статус борця за незалежність України у XX столітті.

Такий статус надається особам за особистий внесок у встановленні української  державності, а також визначені засади державної політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам’яті про боротьбу та борців за незалежність України у ХХ столітті.

Згідно з рішенням статус борця за незалежність України у XX столітті на території Тернопільської міської територіальної громади присвоєно:

 • Осадца Мирослав Ярославович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Легкий Роман Іванович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Соняк Олександр Юрійович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Коник Іван Степанович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Парило Степан Йосипович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Садляк Богдан Антонович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Чернець Дем’ян Іванович, зазнав політичних репресій за участь у боротьбі за незалежність України у XX столітті;
 • Іванцова Ганна Пантелеймонівна, зазнала політичних репресій за участь у боротьбі за незалежність України у XX столітті;
 • Олещук Ігор Андрійович, зазнав політичних репресій за участь у боротьбі за незалежність України у XX столітті;
 • Демчук Михайло Миколайович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Парило Петро Дмитрович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Скакун Володимир Кирилович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Петрина Володимир Васильович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Ворона Ярослав Володимирович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Оконський Степан Михайлович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року;
 • Бартків Євген Григорович, активний член Народного Руху України за перебудову до 24 серпня 1991 року.

Громадяни відповідно до «Порядку надання статусу борця за незалежність України у XX столітті  на території Тернопільської міської територіальної громади» отримають посвідчення борця за незалежність України у ХХ столітті.

Центр підтримки ВПО «ЯМаріуполь» у Тернополі відзначив річницю створення

Четвер, 14 вересня 2023, 12:11

14 вересня 2022 року у Тернополі відбулося відкриття центру підтримки для внутрішньо переміщених осіб «ЯМаріуполь». Цьогоріч центр відзначив свою першу річницю, де жителі Маріуполя, які рятувалися від війни і знайшли прихисток у Тернополі, продовжують отримувати необхідну допомогу.

На річницю створення хабу завітав міський голова Тернополя Сергій Надал, який вручив подяки і подарунки волонтерам центру.

«Центр підтримки «ЯМаріуполь» - це місце, яке знане і відоме серед маріупольців, адже саме тут ви маєте можливість отримати гуманітарну, психологічну, медичну допомогу. Тернополяни помічають вашу згуртованість, дружбу, підтримку один до одного. Хочу подякувати міському голові міста Маріуполь Вадиму Бойченку і те, що в такий непростий час було знайдемо можливість створення такого простору, - розповідає Сергій Надал. - Зі своєї сторони ми намагалися зробити так, щоб всі, хто у Тернополі знайшов прихисток почувалися, як вдома. Ми радіємо, що сьогодні ви працюєте на підприємствах міста, ваші діти навчаються у школах та садках. Ми сьогодні вдячні нашим мужнім воїнам, які метр за метром звільняють українські землі від окупантів. Вірю, що зовсім скоро Маріуполь буде деокупований і український стяг замайорить знову на вулицях міста».

 

Рух транспорту частково перекриють на вулицях Острозького та Коновальця у Тернополі

Середа, 13 вересня 2023, 11:28

Рух транспорту частково перекриють на вулицях Острозького та Коновальця у Тернополі
У зв’язку з ремонтними роботами частково перекриють рух транспорту на кількох вулицях Тернополя.

Зокрема з 18 по 28 вересня частково перекриють рух транспорту на вулиці Князя Василя Костянтина Острозького. Там реконструюватимуть тролейбусну лінію.

«Даною ділянкою дороги буде забезпечено рух транспорту, однак проїзд може бути ускладненим. Прохання до водіїв бути уважними й завчасно обирати маршрути руху», - повідомили у міськраді.

Окрім цього у зв’язку з поточним ремонтом дорожнього покриття на перехресті вулиць Євгена Коновальця–Іллі Рєпіна, буде частково перекрито рух транспорту на вул. Євгена Коновальця до 20 вересня.

«На об’єкті уже проведено фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття. Триває демонтаж старих бордюрів, влаштування корита під бордюр, нарощення горловин колодязів інженерних мереж, вкладання бордюрів», - розповіли у міськраді.

Після виконання робіт відбудеться влаштування нижнього шару асфальтобетонного покриття.

Водіїв просять бути уважними та звертати увагу на встановлені дорожні знаки у місцях проведення ремонтних робіт.

21-річному захиснику зі Збаражчини просять посмертно присвоїти звання "Герой України"

Середа, 13 вересня 2023, 10:44

21-річному захиснику зі Збаражчини просять посмертно присвоїти звання "Герой України"
21-річний захисник з села Кретівці Андрій Рольський загинув на Донеччині 14 липня цього року.

Хлопець був призваний до лав ЗСУ на початку квітня 2022-го. Життя воїна обірвалося під час виконання бойового завдання у Бахмутському районі.

У липні рідні зареєстрували петицію з проханням присвоїти військовому звання "Герой України".

До кінця збору залишилось 37 днів, а петиція зібрала 11 937 голосів з 25 тисяч необхідних. Мати бійця просить усіх небайдужих її підтримати.

"Я усім серцем прагну, аби таке коротке життя моєї дитини, що обірвалось під час виконання бойового завдання, визнали і на державному рівні. Підписати петицію – це найменша подяка за його відвагу та жертовність, за те, що віддав життя і навіть не встиг відчути його смак та усі його барви", – написала матір захисника у Facebook.

 

21-річному_захиснику_зі_Збаражчини_просять_посмертно_присвоїти_звання_Герой_України.jpg

 

Сторінка 9 з 1266

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер