images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Уряд України ремонтує дороги Тернопільщини

П'ятниця, 19 жовтня 2018, 06:33

Уряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3500 км українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним з пріоритетів Уряду. Починаючи з 2016 року фінансування дорожньої галузі щорічно збільшується.  В бюджеті на 2019 рік передбачено більше 55 млрд грн, частина з яких піде на ремонт доріг Тернопільщини.

Чому Уряд проводить капітальний ремонт українських доріг

Коли Уряд Володимира Гройсмана приступив до масштабного ремонту доріг, зі 170 000 км українських шляхів станом на 2016 рік понад 90% були визнані такими, що не відповідають нормам. Причина такого стану – хронічне недофінансування ремонтно-будівельних робіт та утримання доріг, корупція та низька якість виконання робіт. Протягом 10 років будівництво, капітальний ремонт та реконструкція в країні майже не проводилися, а робота Укравтодору була заблокована.

Скільки доріг ремонтується в Україні

З квітня по червень 2016 Урядом були розблоковані рахунки Укравтодору, проведені ключові тендери. В 2016 році Уряд профінансував відновлення 900 км доріг. В 2017 – вже понад 2100 км. Це найбільша кількість доріг, що відремонтована за рік, з 2005 року.

В результаті цього року буде якісно відремонтовано близько 3 500 км автошляхів, з них 1100 км – державних шляхів.

Скільки коштів Уряд виділяє на дороги

Створений  Дорожній фонд починаючи з 2018 року забезпечує гарантоване фінансування українських доріг. Цього року на ремонти і будівництво доріг спрямовано близько 46 млрд грн, з них 11,5 передається в регіони на ремонт місцевих доріг. В проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачено виділення 55 млрд грн на дорожню галузь, з них 17,6 млрд грн. – на місцеві дороги.  Ще 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху.

"Це частина реалізації нашої стратегії – за 5 років з’єднати всі обласні центри України. Наголошую: українці мають право їздити по добрих дорогах і будуть їздити по якісних дорогах", - заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Хто відповідальний за ремонт доріг на Тернопільщині

Раніше  кошти на ремонти регіональних доріг виділялись в «ручному режимі». Саме тому деякі дороги не ремонтувались роками, а то і десятиліттями.  З цього року Укравтодор відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для ремонтів доріг місцевого значення передаються через Дорожній фонд на місця, і вже місцева влада визначає, ремонт яких доріг є пріоритетним для цього регіону.

Як ремонтуються державні дороги

Завдання, яке ставить Уряд – за 5 років з’єднати якісними дорогами усі обласні центри. Дороги мають будуватись за новими стандартами. Тепер якість ремонтів державних доріг суворо контролюється, а тендери проводяться винятково в системі ProZorro. Також Укравтодор зробив жорсткішими вимоги до підрядників – тепер за всіма контрактами на середній ремонт – гарантія не менше 5 років, на капітальний – не менше 10 років. Окрім держави, ремонти доріг контролюють також незалежні експерти і громадські організації.

“Держаудитслужба постійно перевіряє фінансову звітність, плюс існує система лабораторних досліджень. Бригади роблять проби і визначають, чи відповідає технологія нормам. Жодної гривні ми не платимо за погано зроблені дороги. Цього року зроблено біля 3 тис. таких досліджень. Плюс 300-400 різних перевірочних заходів, які дозволяють добиватися якості», - заявив Володимир Гройсман.

Які дороги на Тернопільщині ремонтує держава

Якщо місцеві дороги у Тернопільській області ремонтує місцева влада за кошти державного бюджету, то за ремонт державних доріг відповідає Укравтодор. 


Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету Міністрів України

 

Сергій Надал у Китаї підписав угоду про вступ Тернополя до Альянсу міст «Шовкового шляху»

Четвер, 18 жовтня 2018, 08:13

Цими днями у м. Чжанцзяцзе  (Китай) триває бізнес- саміт «Шовковий шлях 2018» недержавної організації «Міжнародна торгова палата Шовкового шляху» (SRCIC), на якому розглядаються важливі питання, пов'язані з ініціативою "Пояс і Шлях " та місією SRCIC, одночасно сприяючи міжнародному культурному обміну та розвитку туризму.

Участь у саміті приймають міські голови, урядовці, посли, представники ООН та інші делегати міжнародних організацій, керівники транснаціональних підприємств та експерти аналітичних центрів з близько 100 країн світу. В складі української делегаціїі на бізнес-саміті у Китаї перебуває і очільник Тернополя Сергій Надал.

Під час заходу міський голова презентував інвестиційний та туристичний потенціал Тернополя, концепцію індустріального парку, а також, спільно з Генеральним секретарем Міжнародної торгової палати Шовкового шляху, підписав угоду про вступ міста Тернополя в Альянс міст «Шовковий шлях».

«Нам дуже приємно, що Китай зацікавлений у співпраці з Тернополем та включив наше місто до Альянсу міст «Шовкового шляху». Зявдяки цьому сьогодні ми отримали ще одного важливого світового партнера, співпраця з яким дасть можливість спільно діяти та обмінюватися знаннями і досвідом у сферах економіки, освіти, культури та мистецтв, - зазначає Сергій Надал. –  Відтепер  Тернопіль активно братиме участь в ініціативах, що прямо стосуються даної Угоди і ми сподіваємося, що це відкриє нові можливості для нашого міста та принесе позитивний економічний ефект».

Довідка. Саміт у Чжанцзяцзе є третьою щорічною зустріччю Міжнародної торгової палати Шовкового шляху, слідом за успішними зустрічами на найвищому рівні в 2016 та 2017 роках, кожна з яких залучила декілька сотень лідерів урядових, ділових та міжнародних організацій.

rada.te.ua

П'яткова шпора

Середа, 17 жовтня 2018, 13:35

Причини виникнення

Це – запальний процес в місці прикріплення плантарного апоневрозу до горбика п`яткової кісти  та супроводжується збільшення в розмірах даного горбика та вираженим больовим синдромом при навантаженні.

П`яткова шпора  частіше розвиваються у жінок у віці старше 40 років. Сприятливими факторами до утворення п'яткових шпор є плоскостопість – зменшується повздовжнє склепіння стопи , внутрішня сторона стопи опускається донизу і, тим самим виникає натяг плантарного апоневрозу стопи, та утворюється  запальний процес в місці прикріплення даного апоневрозу до горбика п`яткової кістки .

Надлишкова вага також може спричинювати перевантаження стопи  та утворення п`яткової шпори.

Часто спричинює дане захворювання і незручне взуття або взуття на великих підборах.

Саме по собі кісткове розростання може ніяк не виявлятися. Характерна симптоматика виникає при приєднанні супутніх розладів: бурситу (запалення синовіальної сумки), періоститу (запалення окістя) і дегенеративно-дистрофічних змін в тканинах, прилеглих до п'яткової шпори.

Розмір п'яткової шпори ніяк не пов'язаний з вираженістю симптомів цього захворювання. Можливо повна відсутність клінічних ознак при кістковому розростанні великих розмірів і втрата працездатності при повному або практично повній відсутності ознак п'яткової шпори за даними рентгенографії.

Симптоми

Спочатку біль виникає під час ходьби. . Пацієнт скаржиться на пекучі, гострі болі, схожі на відчуття цвяха в п'яті, що виникають при початку ходьби (після сну або тривалої перерви) – так звані «стартові болі». У процесі ходьби біль зменшується, а до вечора поступово посилюється.

Біль може набувати стійкого характеру та викликати тривалу непрацездатність. Іноді, щоб розвантажити ногу і зменшити больові відчуття, пацієнти з п'ятковою шпорою змушені пересуватися на милицях.


При огляді п'яти патологічні зміни, як правило, не виявляються. Визначається болючість при здавлюванні п'яти з боків, тиску на бугор п'яткової кістки або ділянку прикріплення ахіллового сухожилка.

Лікування

Для розвантаження ураженої ділянки  хворому рекомендують носити спеціальні ортопедичні устілки.

Рис.2 Профілактичні устілки при п’ятковій шпорі.

Особливо ефективно  застосовувати введення протизапальних препаратів безпосередньо в місце болю – ділянку п`яткової шпори. Пряме введення препарату дозволяє миттєво покращити стан пацієнта. Як правило після одної ін`єкції пацієнт відчуває покращення на декілька місяців-півроку.

Зменшити больовий синдром при даній недузі можна за допомогою методу постізометричної релаксаціїплантарного апоневрозу. Пацієнт повинен провести згинання пальців стопи та одночасно пальцями рук робити цьому невеликий спротив, через 4=5 секунд необхідно пальцями рук провести максимальне розгинання пальців стопи. Повторити 4-5 разів. При цьому знімається підвищене напруження плантарного апоневрозу що значно зменшує больові відчуття та унеможливлює прогресування захворювання.

ambulatoria.io.ua

 

Засідання Номінаційного комітету

Середа, 17 жовтня 2018, 05:54

17.10.2018 року о 14.00 відбудеться засідання Номінаційного комітету Громадського бюджету (сесійна зала Тернопільська міська рада).

Розглядатимуть проекти №8, 17, 18, 22,25,28,32, 78,96,101, 103, 102, 98, 95, 92, 85, 84, 83, 82,81,80,79, 77,75, 71, 66, 70,69, 63, 62, 61, 58,57, 55, 54,45, 43, 39,36, 35,34, 31, 30, 9, 7, 4

У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція

Вівторок, 16 жовтня 2018, 07:40

У Тернополі обговорили можливості та переваги, які надає українцям євроінтеграція. Конференція за участі Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, голови Тернопільської ОДА Степана Барни, представників бізнесу, громадських ініціатив та освіти відбулася в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» і зібрала понад 200 учасників.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Тернопільщина – регіон, який активно розвивається, а можливості, які дає європейська інтеграція, допомагають тернополянам досягти ще більших успіхів. Зокрема, зростає експорт продукції підприємств регіону. Сальдо зовнішньої торгівлі в Тернопільської області позитивне і складає +28,9 млн дол. США. Більшість продукції область експортує до ЄС. Половина всіх поставок (51,2%) припадає на Польщу. В структурі експорту Тернопільщини електричні машини і устаткування становлять 42,2%. У першій трійці товарних груп, які демонструють найбільше зростання в січні-липні, порівняно з аналогічним періодом торік, – електричні машини і устаткування (зростання на 25,0%), котли, машини, апарати і механічні пристрої (на 5,9%), полімерні матеріали, пластмаси (на 11,0%).

Віце-прем’єр-міністр нагадала, що загальний експорт українських товарів до країн ЄС у І півріччі 2018 р. збільшився, порівняно з І півріччям 2017 р., на 19,2% (на 1574,1 млн дол.), а частка країн ЄС в українському експорті становить 42,1%.

«І це рух з обох боків. Дерегуляція, забезпечення дедалі більшої прозорості урядування та, звісно, виконання Угоди про асоціацію сприяють збільшенню європейських інвестицій. У І півріччі 2018 р. інвестори з країн ЄС вклали в економіку України 734,2 млн дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що складає 58,3% від загального обсягу надходжень в Україну», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також застерегла учасників конференції від впливу маніпуляцій, які існують навколо теми євроінтеграції. «Є політики, які запевняють, що ми обійдемося без допомоги ЄС, що в нас якийсь свій, особливий шлях, а європейські норми та вимоги до якості продукції та послуг зашкодять нашим селянам чи підприємцям. Ця брехня легко розбивається фактами, якими популісти та маніпулятори не хочуть користуватися», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

На її переконання, Україна теж цікава для ЄС. «Я переконана, європейський проект не буде повноцінним без України. Наші товари, IT-послуги затребувані і вже завойовують ринки ЄС. А наші підприємці, отримавши знак якості ЄС, отримують доступ і до третіх ринків», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Степан Барна погодився зі сказаним та розповів, що зміна зовнішньополітичної ситуації та війна на Сході змушують підприємців шукати нові ринки збуту. «Для тернополян, окрім ЄС, це Китай чи Іран. А навички, які отримали наші підприємці, які колись торгували з РФ, знадобилися для завоювання ринків Азії», - додав він.

«На території Тернопільщини розвинений не тільки аграрний бізнес, а й машинобудівний, саме тут виробляють комплектуюче обладнання для Audi, Porsche Cayenne та Volkswagen. Наша стратегія – удосконалити і збільшити потужність виробництва та створити сприятливий клімат для іноземних інвестицій настільки, щоб альтернативи Тернопільській області в машинобудуванні не було», – поділився амбітними планами голова Тернопільської ОДА.

Він також наголосив на важливості забезпечення гарних умов праці для населення, щоб люди не лишали регіон у пошуках тимчасової роботи за кордоном. "В області немає жодного підприємства, яке б не вкладало фінансові ресурси у власний розвиток. Зокрема, за підсумками минулого року ми отримали 7,1 млрд грн капітальних вкладень підприємств у власний розвиток та 42 млн дол. прямих іноземних інвестицій", - підкреслив Степан Барна.

Керівник відділу консалтингу Офісу з просування експорту Сергій Малиновський розповів про те, яку підтримку надає Офіс підприємцям, які хочуть почати експорт до країн Євросоюзу, та яким вимогам вони мають відповідати. Він також підкреслив роль ЄС у розвитку експортного потенціалу країни. «Співпраця з ЄС для нас надзвичайно важлива, адже сам Офіс просування експорту створювався за прототипом кращих європейських інституцій. Існує велика кількість програм, що допомагають експортерам розвинути власний потенціал. Нині український експорт до ЄС складає понад 40% загального експорту, та цю цифру можна і потрібно збільшувати. Часто європейські партнери навіть не усвідомлюють той рівень якості продукції, який є в Україні. Причин цьому дві: брак інформації стосовно можливостей українських виробників та, водночас, недостатня активність вітчизняних підприємців. Європейський ринок дуже конкурентний, а ваш бізнес – це як мала дитина: як ви її виховаєте, як залучите необхідні ресурси на розвиток, таким і буде майбутній результат», - зазначив Сергій Малиновський.

Голова правління ПАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія») Віктор Солтис, який є одним з найбільших експортерів області до ЄС, розповів, що підприємство стало першим молочним заводом в Україні, на якому встановлено унікальну подвійну систему очистки молока «Fresh Milk» від одного з найбільших у Європі виробників обладнання GEA. Таке обладнання, а саме бактофуги з Німеччини, дозволяє ТМ «Молокія» продукувати молоко європейського рівня захисту, адже бактофуга механічним способом, тобто без термальної обробки, вилучає із сирого молока 99% шкідливих бактерій та спорів, не руйнуючи корисні властивості молока.

Регіональний координатор ПРООН в Тернопільській області Ігор Стефанів розповів про те, що дала євроінтеграція та підтримка Євросоюзу громадам Тернопільщини. Лише за проектами ПРООН в області реалізовано проектів майже на 39 млн грн. «Задача проекту місцевого розвитку – супровід громадських організацій від їхнього створення і до здачі проекту. Громади не зразу були зацікавлені, не були готові працювати над вирішенням спільних проблем, боялися. А коли побачили результат, почали включатися активніше. Ми долучаємо наші громади до цінностей, за якими працюють громади в країнах ЄС», - зазначив Ігор Стефанів. Він навів приклади успішно реалізованих в області проектів у різних сферах, зокрема, запровадження енергоощадних технологій, встановлення вуличних ліхтарів на сонячних батареях та інше.

Студентка факультету міжнародного маркетингу Мар'яна Білик розповіла про свій досвід використання можливостей від співпраці з ЄС. «Я дізналася про програму Еразмус+ на першому курсі Тернопільського національного економічного університету від викладачів та студентів, які вже навчалися за такою програмою за кордоном, а вже на третьому курсі моя мрія здійснилася – я успішно здала тести та поїхала в Університет прикладних наук Інхолланд у місто Алкмаар, Королівство Нідерланди. Практичні проекти, взаємодія з місцевими студентами, маркетингові дослідження – це безцінний досвід, який я запам'ятаю на все життя. Попри освітній досвід, я отримала можливість перебрати культурні цінності Нідерландів. Найбільша сила нідерландців в єдності, саме це необхідно плекати і в Україні», - розповіла студентка.

Довідково

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» - роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України. Проект реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Проекту ЄС Association4U.

Джерело: Урядовий портал

 

Сторінка 1 з 566

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Loading...
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер