images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


За корупційний злочин правоохоронця засуджено до 3 років позбавлення волі

Вівторок, 23 лютого 2016, 10:18

Прокуратура Тернопільської області, пройшовши усі судові інстанції, відстояла свою позицію щодо засудження до реального позбавлення волі працівника органів внутрішніх справ за вчинення корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди).

Встановлено, що правоохоронець одержав від місцевого жителя 4 тис грн хабара за сприяння в уникненні ним кримінальної відповідальності за незаконне використання надр.

За вчинення корупційного злочину суди першої та апеляційної інстанції звільнили обвинуваченого від призначеного основного покарання та на підставі ст. 75 КК України встановили йому іспитовий строк 2 роки.

Прокуратура Тернопільської області не погодилася із призначеною правоохоронцю мірою покарання, не пов’язаною з позбавленням волі, і звернулася з касаційною скаргою до суду вищої інстанції.

Вищий спеціалізований суд України скасував рішення апеляційної інстанції та направив кримінальне провадження на новий апеляційний розгляд.

Апеляційний суд, підтримавши позицію прокуратури області, засудив оперуповноваженого сектору ДСБЕЗ одного з райвідділів міліції (нині – Управління захисту економіки ДЗЕ НП України) за вчинення корупційного кримінального правопорушення до 3 років позбавлення волі та позбавив його права обіймати посади в правоохоронних органах строком до 3 років.


Прес-служба прокуратури Тернопільської області
 

Як тернополяни ставляться до нового методу нарахування оплати за централізоване теплопостачання?

Вівторок, 23 лютого 2016, 10:12

Нещодавно були прийняті зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 
2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», згідно яких плата за централізоване опалення повинна враховувати зміни температурного режиму. Споживачі отримали платіжки з більшими сумами та перерахунками і масово звертаються в КП «Тернопільміськтеплокомуненерго”. Як ви гадаєте, чому виникла необхідність по-іншому проводити розрахунки?

За словами держслужбовців, це все робиться для добробуту населення. Щоб споживачам було комфортно, і вони платили лише за надані послуги. А коли будуть теплі місяці, то економія, кажуть, буде відчутною. Сьогодні вийшло велике навантаження на найхолодніший місяць, і тому відбулася паніка у споживачів, звідки взялися такі суми. Ближче до весни ми зможемо відчути ефективність такого нарахування, запевняють у держслужбах.


Люди, які мають субсидії, отримують обов’язкову плату, яку їм визначили структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Ми подаємо інформацію щодо перерахунків. А решта мусить звикнути до нової методики нарахування.

Це питання зараз є досить актуальним для кожного. Чи дійсно тернополянам стало краще жити, дізнавались журналісти «Моя газета».

Ярослав, 80 років, пенсіонер
Звісно, я ставлюся до цього закону негативно, адже ми платимо досить дорого, а пенсії дуже маленькі.

Ярослав, 80 років пенсіонер

Галина, 79 років, пенсіонер
Я негативно ставлюся до закону, тому що, в січні, коли було тепло, ми платили точно таку ж ціну, як і в лютому, коли було холодно.

Галина, 79 років пенсіонер

Олена, 27 років, не працює
В мене індивідуальне опалення, тому я не задумуюсь над цим законом.

Олена, 27 років не працює

Ігор, 49 років, не працює
Я проти. Адже, зараз досить і так дорого оплачувати комунальні послуги з нашими тарифами.

Ігор, 49 років не працює

Діма, 25 років, служить
До тих пір, поки не стабілізується гривня, це все пусті розмови. Якщо ціна на газ умовно 300 доларів, а курс 25 грн, то за один куб потрібно заплатити 7,5 грн.... Хто сьогодні зможе платити і де взяти гроші?

Діма, 25 років служить

Іван, 65 років, пенсіонер
У нас індивідуальне опалення, є ще допомога - субсидія, тому я не цікавився цим законом.

Іван, 65 років пенсіонер

Богдан, 45 років, не працює
Я негативно ставлюся до цього закону, і навіть не знаю чого чекати ще!

Богдан, 45 років не працює

Олег, 27 років, не працює
Ринкові ціни за газ для населення занадто високі. Люди не мають змоги їх сплатити. Тому без допомоги держави нам не обійтися. Будь-яка допомога для людей має суттєвезначення.

Олег, 27 років не працює

Петро, 55 років, пенсіонер
Важко про це говорити. Тут тільки обіцяють, а все одно виходить дорого платити. Як вони рахують ті лічильники? Ціни космічні, зарплати маленькі, пенсії теж.

Петро, 55 років пенсіонер

Віта, 23 роки, офіціант
Може уряд спочатку має підвищити зарплати та пенсії, а тільки потім ціни можуть бути такі, як у Європі? Це дуже хибне розуміння цієї послідовності. Спочатку потрібно зробити такий ринок як в Європі, а тільки потім можна розраховувати, що зарплати і пенсії зростуть до європейського рівня.

Віта, 23 роки офіціант

Підготувала Вероніка Купчик

Коментар спеціаліста:
Ситуацію роз’яснює Наталія Красіцька, начальник служби збуту міських тепломереж

– Як тепер здійснюється розрахунок? І чи дійсно громадяни будуть платити лише за спожите тепло?
– Для розрахунку тарифу використовується середня температура в опалювальному сезоні, яка притаманна в нашому регіоні. Це -0,5 0С. А для розрахунку в січні ми брали +4,3 0С (середньомісячна температура). Ця різниця і викликала дорахунок, що обурило наших споживачів. Хоча перший перерахунок відбувся з 19 грудня, де ми отримали тариф 13,69 грн, бо середня температура була +2-5 0С.
В січні температура впала, про що нас повідомили, і ми маємо відповідні документи, тому тариф вийшов 17,93 грн. Що буде в лютому – можемо сказати лише в березні, коли отримаємо середній показник температури. Якщо температура буде вища ніж 0,5 0С – нарахування буде здійснюватися за меншим тарифом. Таким чином споживачі сплачуватимуть за фактично спожиті послуги протягом місяця залежно від температури повітря.


Орієнтовна плата за 1 кв. м опалювальної площі залежності від середньомісячної температури зовнішнього повітря.

– Як ви визначаєте середньомісячну температуру?
– Дані про температуру зовнішнього повітря надходять до теплопостачальних організацій від Українського гідрометеорологічного центру. Визначаємо середньозважений показник щодо температури повітря кожної доби розрахункового періоду і в кінці виводимо середньомісячну температуру.

– Чи можуть споживачі самі провести нарахування?
– Так, звичайно. Якщо споживач має правильно виміряну температуру, то може звернутися до нас, ми детально роз’яснимо, як за формулою можна провести нарахування, і дамо відповіді на усі запитання.

– Як ви гадаєте, чому виникла необхідність по-іншому проводити розрахунки?
– На скільки ми розуміємо, це все робиться для добробуту населення. Щоб споживачам було комфортно, і вони платили лише за надані послуги. Адже, коли будуть теплі місяці, то економія буде відчутною. У нас вийшло велике навантаження на найхолодніший місяць, і тому відбулася паніка у споживачів, звідки взялися такі суми. Ближче до весни ми зможемо відчути ефективність такого нарахування.
Люди, які мають субсидії, отримують обов’язкову плату, яку їм визначили структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Ми подаємо інформацію щодо перерахунків. А решта мусить звикнути до нової методики нарахування.

– Хто несе відповідальність за правильність нарахування і як можна цей процес проконтро-лювати?
– За те, чи правильно ми нарахували і чи підтверджені дані, несу відповідальність я, як керівник відділу. Можна звернутися до нас і ми разом все прорахуємо. Що ми й робимо вже два тижні.
Адже ми повинні заспокоїти нашого споживача і показати, що нарахування виконані правильно.

регіональний прес-секретар
житлово-комунальних та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталія Радковська

Коли податкова накладна минає податкове зобов’язання

Вівторок, 23 лютого 2016, 09:56

У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Нагадаємо, що Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289.

До податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (абзац другий п. 1 розділу ІІІ Порядку).

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (абзац перший п. 6 розділу ІІІ Порядку).

Отже, в декларації платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в помилковій (другій) податковій накладній і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в декларації.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Будь гідний героїв

Вівторок, 23 лютого 2016, 08:03

Спомин Героїв Небесної сотні – святий обов’язок кожного з нас. Ми у вічному боргу перед їх найсвітлішою пам’яттю. Хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної сотні учасники спортивно – патріотичного заходу, що відбувся 19 лютого у Тернопільській школі № 22, організований Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.

Серед запрошених почесних гостей були присутні головний старшина військової частини В-1428, прапорщик Стрілецький Михайло Іванович, військовий керівник школи №22 Тіхановський Василь Іванович, волонтери Червоного Хреста.

+DSC_0005

Під час усіх етапів змагань: стрільба по мішені з пневматичної гвинтівки, розбирання та складання автомата, підтягування на перекладині, надання першої долікарської допомоги, надягання протигаза.

+DSC_0188

Учасники - учні 10-А та 10-Б класів, продемонстрували успішне виконання усіх завдань, хороші навики і високу військову підготовку.

+DSC_0268

Україні, як ніколи, потрібні молодь, вихована на патріотичних засадах, яка знає, що таке гідність, честь і обов’язок перед державою.

Захід довів, що учнівська молодь готова та спроможна виконувати покладені на неї завдання в цей складний для держави час.

На Тернопільщині засуджено двох учасників терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР»

Вівторок, 23 лютого 2016, 07:15

Прокуратура Тернопільської області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно двох жителів міста Тернополя, обвинувачених у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб для вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу.

У суді доведено, що тернополяни, перебуваючи у Російській Федерації, познайомились із керівниками терористичної організації «ДНР» та на виконання їхніх завдань вербували найманців для вчинення терористичних актів на території України на боці терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».

Упродовж травня-липня 2014 року обвинувачені здійснювали вербування громадян України, яким обіцяли платити 1 тис дол США за терористичну діяльність, страховку в сумі 20 тис дол США у випадку смерті та гарантували додаткову грошову винагороду за вбивство військовослужбовців та знищення військової техніки Збройних Сил України.

Вони також інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, направляли їх через територію Білорусії у спеціальний табір в м. Ростові-на-Дону для бойової підготовки та участі у терористичній діяльності в нашій державі, організували і проводили збір грошових коштів, військового спорядження, засобів зв’язку, медикаментів, продуктів харчування та забезпечували їх доставку учасникам терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Крім того, вони розпалювали сепаратистські настрої серед населення різних регіонів України через соціальні мережі, а також організовували мітинги проти дій органів державної влади у різних містах України.

Вироком суду обвинувачених визнано винними у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних з сепаратизмом та тероризмом за ч. 1 ст. 258-3 , ч. 2 ст. 258-4 , ч. 2 ст. 258-5, ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України та засуджено одного з них до 14 років, а іншого – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна кожного.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області
 

Сторінка 1193 з 1431

«ПочатокПопередня1191119211931194119511961197119811991200НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер