images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Президент нагородив артилериста з Тернопільщини орденом "За мужність" ІІІ ступеня

Середа, 06 листопада 2024, 12:22

Президент нагородив артилериста з Тернопільщини орденом "За мужність" ІІІ ступеня
Указом Президента за зразкове виконання військового обов’язку та героїзм у боях орденом "За мужність" ІІІ ступеня нагороджений уродженець і мешканець міста Хоростків Михайло Ольховецький.

Артилерист 45-ї окремої артилерійської бригади Сухопутних військ ЗСУ з березня 2022 року захищає країну від російських загарбників.

Як повідомили в Чортківській РДА, спочатку Михайло воював у Запорізькій та Херсонській областях, а з листопада і до сьогодні служить на Бахмутському напрямку.

У березні-травні 2024 року розрахунком гармати за безпосередньої участі солдата було знищено ворожі гармати Д-30 та МТ-12 "Рапіра", декілька мінометів, п’ять одиниць бронетанкової техніки та БМП, реактивну систему залпового вогню, польовий склад боєкомплекту, а також значну кількість живої сили противника.

Крім того, військовослужбовець нагороджений відзнакою "Золотий хрест" Головнокомандувача ЗСУ.

Читайте також: Сирський особисто нагородив військового з Кременеччини за героїчний бій (фото)

У Тернополі посмертно відзначили державними нагородами 31 захисника (фото)

465707468_999592828873417_1021714849105766482_n.jpg

 

Поклав життя за свободу і незалежність: на Чортківщині відкрили меморіальну дошку Володимиру Виклюку

Середа, 06 листопада 2024, 12:21

Поклав життя за свободу і незалежність: на Чортківщині відкрили меморіальну дошку Володимиру Виклюку
5 листопада на фасаді гімназії у селі Дзвиняч відкрили меморіальну дошку Герою Володимиру Виклюку.

Віддати шану захиснику, який поклав життя за свободу і незалежність країни, зібралися рідні, представники влади та духовенства, влади, учні, вчителі, а також небуйдужі жителі громади.

"Володимир Виклюк став символом мужності й відваги для кожного з нас. Його приклад навчає молоде покоління бути відданими Україні та її цінностям, стояти на захисті рідної землі, не боячись викликів долі. Ця подія нагадує всім нам про високу ціну, яку українські воїни платять за мир і майбутнє нашої країни. Герої не вмирають, вони залишаються в серцях кожного з нас, надихаючи на боротьбу, працю і вірність своєму народові", – зазначив у промові перший заступник міського голови Роман Краснюк.

Читайте також: У Заліщиках провели в останню дорогу захисника Назара Грозовського (фото)

У рідному селі в Козівській громаді поховали воїна Михайла Сапужака (фото)

465469089_987946883372932_7398076902471795753_n.jpg

465537223_987948403372780_4956331612400067054_n.jpg

465585654_987948446706109_5985615665805239255_n.jpg

465602284_987947256706228_733049258134822540_n.jpg

Порушення ПДР стало причиною травмування людей

Середа, 06 листопада 2024, 10:29

У Тернополі на вулиці 15 Квітня не розминулися автомобілі. Дорожньо-транспортна пригода трапилася 5 листопада близько 14:00. На місце події виїжджали працівники поліції.

За попередньою інформацією, житель Дніпропетровської області, керуючи автомобілем Kia Sorento, виїжджаючи з другорядної дороги на головну, не пропустив вантажівку MAN з напівпричепом Schmitz Cargobull та зіткнувся з нею. У результаті удару кермувальнику та пасажиру з позашляховика надали меддопомогу без госпіталізації.

Вранці, 6 листопада, в обласному центрі близько 9:00 водій автомобіля Great Wall Hover, рухаючись вулицею Збаразька в напрямку Злуки, допустив наїзд на пішохода - тернополянку 1970 року народження. Жінка раптово вийшла на дорогу в межах нерегульованого пішохідного переходу. Її бригада швидкої доправила до лікарні. Водій попередньо тверезий.

Тривають перевірки.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Онлайн –шахраї ошукали тернополянина на чималу суму

Середа, 06 листопада 2024, 10:29

25-річний потерпілий хотів підзаробити в інтернеті, а натомість натрапив на шахраїв та втратив майже 165 тисяч гривень. Правоохоронці вкотре застерігають: не довіряйте повідомленням від незнайомців з пропозицією отримати великий прибуток в мережі Інтернет.

Онлайн-шахраї вигадали схему від якої вже потерпіло чимало громадян. Мета одна - видурювання грошей з українців. Зловмисники пропонують нібито заробіток в інтернеті за перегляд відео та "лайків".

На даний момент це одна з поширених шахрайських схем. Аферисти пропонують передивлятися короткі відео, ставити "лайки" або ж писати відгуки на різноманітних сайтах за гроші. Оголошення та повідомлення шахраї поширюють у різноманітних месенджерах.

Зловмисники можуть виплачувати від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру до потенційної жертви. Так збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту.

Надалі аферисти пропонують приєднатися до так званої «робочої групи» з можливістю значно більшого заробітку. Потім пропонують оплатити придбання товарів визначених адміністратором групи. Для першого разу це відносно невелика сума. Є навіть шанс отримати виплату на картку – так шахраї ще більше втираються в довіру.

Наступний етап – адміністратори пропонують придбати товар, якого не існує, за значно вищими цінами. За виконання такого завдання, злодії обіцяють сплатити відсоток від витрат або подвоїти витрачену суму. При цьому аферисти надають свої номера банківських рахунків, куди люди надсилають кошти за ніби-то викуплений товар.

Водночас аби виманити в громадян якомога більше коштів, аферисти паралельно створюють сайти, де відображаються фейкові екаунти працівників з балансом зароблених коштів. Однак як тільки люди намагаються отримати зарплатню, пройдисвіти блокують сторінки, а люди розуміють про аферу та звертаються за допомогою до правоохоронців.

Від такого роду афери й потерпів тернополянин. Він втратив майже 165 тисяч гривень, які перерахував аферистам виконуючи їхні вказівки.

За фактом шахрайства правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Працівники поліції наголошують, щоб не стати жертвою шахраїв слід надавати перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням, а також не довіряти пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма.

Не варто здійснювати переказ коштів на невідомі рахунки та розповсюджувати конфіденційну інформацію стороннім або ж на підозрілих сайтах. Небезпечним також може бути перехід за сумнівними гіперпосиланнями.

Якщо ж інформацію про банківську карту розголошено, слід звернутися до банку та заблокувати картку. У разі виявлення фактів шахрайства необхідно негайно повідомити правоохоронців.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Шахраї використовують смерть Захисників заради власного збагачення

Середа, 06 листопада 2024, 10:26

Увага, аферисти використовують довіру людей, аби наживатися на їхніх емоціях та добрих намірах. Останнім часом з'явилися шахрайські схеми, коли зловмисники створюють фейкові акаунти, які начебто належать родичам загиблих Героїв або організаціям, і просять підписати петиції про присвоєння звання посмертно або про допомогу.

У час війни, кажуть психологи управління кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області, такі повідомлення змушують людей приймати поспішні рішення, які є важливим кроком для допомоги родинам загиблих. Однак, насправді, ці петиції можуть не мати жодного стосунку до реальних подій і є частиною шахрайської схеми.

Аферисти кидають посилання на нібито сайт офіційного інтернет-представництва Президента України. Там потрібно авторизуватися. Якщо людина вирішує зробити це через соцмережу, то вводить свій логін і пароль від облікового запису, не зауважуючи, що перебуває не на платформі потрібної соцмережі. Таким чином  аферисти отримують секретні дані своєї жертви (пароль і логін до сторінки в соцмережі, дані банківської картки, зокрема CVV-код, термін дії), копіює їх, заходить в обліковий запис особи, переприв’язують їх до свого номера телефону чи електронної пошти. А далі легко викрадають гроші, проводять маніпуляції із кредитними картками або створюють фальшиві профілі.

Тож, аби не потрапити в тенета шахраїв, слід дотримувати правил кібергігієни: навіть, якщо йдеться про таке важливе прохання, як надання звання "Героя України" посмертно, не поспішайте переходити за посиланнями, незалежно від того, хто саме вам його надіслав — незнайомець чи друг. Спершу варто все уважно перевірити.

Треба пам’ятати: кожна петиція повинна бути зареєстрована на сайті Президента України, а всі державні сайти мають домен .gov. ua. Справжнє посилання на петицію таке: http://petition. president.gov.ua (+ номер петиції). Отже, якщо в посланні немає такого домену або в назві петиції є зайві символи, літери чи цифри (наприклад, pet1tion.pres1dent.), а головне, якщо петицію не зареєстровано на сайті Президента, це означає, що посилання фішингове.

Якщо ви побачили петицію, яка виглядає підозріло, перевірте, чи вона дійсно має офіційну підтримку від державних органів або від відомих благодійних організацій.

Перевірте акаунт: часто шахраї створюють фейкові профілі, що на вигляд схожі на реальні. Перевірте, чи є на акаунті справжні відгуки, фотографії та історія публікацій. Якщо акаунт новий або має підозрілі деталі, це може бути сигналом, що щось не так.

Якщо ви стали жертвою шахраїв або помітили підозрілі акаунти, негайно повідомляйте про це в правоохоронні органи. Будьте обережні і не дозволяйте шахраям скористатися вашими добрими намірами!

Довідково: Дізнатись, як безпечно користуватись мережею, попереджати та протидіяти злочинним діям в Інтернеті та не стати жертвою ворожої пропаганди можна завдяки проєкту Кібер Брама. За допомогою порталу ви навчитесь безпечно використовувати сучасні цифрові технології, соціальні мережі, онлайн-платформи та застосунки, а також дізнаєтесь про наявні ризики в кіберпросторі.

Проєкт Кібер Брама створено Консультативною місією Європейського Союзу в Україні за ініціативи Департаменту кіберполіції Національної поліції України, у партнерстві з громадською організацією МІНЗМІН та компанією Yedynka.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Сторінка 1 з 1517

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер