images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


У Кременці на чемпіонаті України із санного спорту на санкороликах змагалися найкращі санкарі з Тернопільщини та Львівщини

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:30

Нещодавно на навчально-спортивній базі «Кременець» (Тернопільська область) успішно завершився чемпіонат України із санного спорту на санкороликах за участі усіх провідних санкарів України. За чемпіонство в одномісних санях на єдиній в Україні санній трасі змагалося 23 чоловіків та 14 жінок, які представляли осередки розвитку санного спорту Львівщини й Тернопільщини, а також 6 команд в естафетах, - інформує відділення НОК України у Львівській області. Перемогу на санкороликах серед чоловіків святкував львівський спортсмен Антон Дукач, а срібним та бронзовим призерами стали майстри спорту з Кременця Андрій Мандзій (2 місце) та Ігор Гой (3 місце).

В одномісних санях серед жінок боротьба за перемогу розгорнулася між представницями львівської санної школи Оленою Смагою та Оленою Стецків, де 20-літня Олена Смага виявилася найкращою за сумою двох заїздів. На третю сходинку п’єдесталу піднялася 17-літня перспективна спортсменка з Тернопільщини Юліана Туницька. Відповідно, наша землячка виборола бронзову нагроду.

В цікавій командній естафеті серед трьох львівських та трьох кременецьких команд перемогу святкували господарі траси у складі: Андрій Мандзій, Ігор Гой, Юліана Туницька, Наталія Хитренко (2.06.006) - представники обласної ШВСМ. Саме їм поступилися дві львівські збірні: на другій позиції фінішувала перша команда Львова: Антон Дукач, Андрій Лисецький, Олена Смага, Олена Стецків (2.06.549), а з бронзовими медалями виявилася команда Львів-3: Ігор Стахів, Олег-Роман Пилипів, Надія Антонюк, Катерина Васильків (2.07.189).

 

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує тернополян долучатись до онлайн-моніторингу показників рухової активності

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:28

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує тернополян долучатись до онлайн-моніторингу показників рухової активності

Проводиться Всеукраїнське опитування щодо вивчення основних показників рухової активності різних вікових та соціальних верств населення, а також чинників, які цей процес стимулюють або, навпаки, стримують. Основна мета такого заходу - отримання повної, своєчасної, достовірної інформації та опрацювання і прогноз соціальної ситуації із залученням до рухової активності та занять спорту. А серед подальших цілей - попередження та усунення основних чинників, які стримують процес залучення людей до рухової активності як важливої складової здорового способу життя.

 

Опитування здійснюється он-лайн на офіційному сайті Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за посиланням https://cutt.ly/3fVOoWA

Тернопільський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує усіх бажаючих взяти активну участь в анкетуванні.

Оприлюднена Резолюція XX Всеукраїнської наради-семінару УАРОР: повноваження й ресурси райрад, пропозиції щодо впровадження децентралізації

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:28

Оприлюднена Резолюція XX Всеукраїнської наради-семінару УАРОР: повноваження й ресурси райрад, пропозиції щодо впровадження децентралізації

Скачати файл

Нові повноваження для районних рад та ресурси на їх виконання, проведення перших виборів на підконтрольній території Луганської та Донецької областей, утворення посади Віце-прем’єр-міністра з питань децентралізації й зміни до Конституції – головні теми, що лягли в основу Резолюції XX Всеукраїнської наради-семінару з актуальних питань децентралізації.

Так, учасники наради-семінару сформували 17 повноважень, що можуть здійснюватися органами місцевого самоврядування на субрегіональному рівні. Зокрема мова йде про управління та утримання медзакладів, шкіл-інтернатів, об’єктів культури, дорожньої інфраструктури та інше.

У свою чергу, для фінансування згаданих функцій, держава має визначити достатню податкову базу, а також запровадити бюджетну програму «Забезпечення видатків районних рад» у зв’язку з реформою АТУ.

Також у тексті Резолюції міститься положення про забезпечення конституційних прав громадян України на підконтрольній території Луганщини та Донеччини. Йдеться про проведення перших виборів до ОТГ на підконтрольній території зазначених областей та чергових виборів до районних та обласних рад.

З поміж іншого, керівники органів місцевого самоврядування вважають, що задля належного рівня взаємодії виконавчої влади з радами, необхідно утворити посаду віце-прем’єр-міністра відповідального за організації державної політики з питань децентралізації, адміністративно-територіального устрою та розвитку місцевого самоврядування.

Крім того, у Резолюції йдеться про важливість внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, державної кадрової політики.

Скачати файл

 

У театрі актора та ляльки – прем’єра

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:27

У театрі актора та ляльки – прем’єра

0

27 вересня об 11:00 та 13:30 год. Тернопільський обласний театр актора та ляльки презентуватиме прем’єру вистави «Урок для Ослика» Г. Паукша.

Вистава створена для наших найменших глядачів. Проте і дорослим буде чого повчитися та пригадати особливі моменти зі свого шкільного життя.

«Все має свої витоки з дитинства. Приходячи у школу, кожна дитина опиняється в ситуації внутрішнього конфлікту, коли з одного боку – необхідність набувати нові знання, щоб бути там, де відбуваються дива, а з іншого боку – небажання докладати зусилля і, як наслідок, падіння у яму з непотребом. Саме цим мене зацікавила п’єса Херманіса Паукша «Ослик», за якою ми створили виставу «Урок для Ослика», - ділиться режисер-постановник Олег Боков. - Ми поставили перед собою завдання наголосити на тому, що знання та навички, хоча й даються нелегко, але захищають майбутнє людини від необачних помилок і навіть фіаско».

Здійснити постановку для малечі нелегко. Як відомо, найменший глядач – найвимогливіший. Важлива кожна деталь вистави: від музики та акторської гри до декорацій та ляльок. Коли гармонійно все поєднати та вміло подати дитині, вона зможе легко та цікаво пізнавати світ через мистецтво.

«Цікаве рішення сценічного простору запропонувала художник-постановник вистави Оксана Федун, поєднавши дві різні системи ляльок, - розповідає Олег Боков. - Нагорі, на ширмі, ляльки «живуть» у тому звичайному світі, де відбуваються перетворення. Внизу ширми в отворі – яма, «життєве дно». Між ними – Школа, де у кожного персонажа своє віконечко, «своя ніша». Куди потрапити – вибір кожного. А весь цей світ існує у так званому «бізі-борді» (busy board). Сьогоднішніх дітей він супроводжує з перших днів життя, тому сприймається природньо, а також створює простір гри».

Заради безпеки театр працюватиме з дотриманням усіх карантинних норм та рекомендацій. Продаж квитків відбуватиметься виключно у неділю перед початком вистави. Кількість місць обмежена.

http://www.teatr.te.ua/

27 вересня у Тернопільській обласній фіармонії відбудеться відкриття концертного сезону до Міжнародного Дня музики - Бетховен симфонія № 5

П'ятниця, 25 вересня 2020, 07:26

7 вересня  у Тернопільській обласній фіармонії відбудеться  відкриття концертного сезону до Міжнародного Дня музики - Бетховен  симфонія № 5

0ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МУЗИКИ

Академічний симфонічний оркестр

Тернопільської обласної філармонії

Головний диригент – заслужений діяч мистецтв України

Мирослав КРІЛЬ

Ведуча – заслужена артистка України Адріана ОНУФРІЙЧУК

В програмі: Л.В.Бетховен – симфонія № 5;

увертюри «Егмонт» і «Коріолан».

Початок о 17.00

https://filarmony.te.ua/

 

Сторінка 1 з 1177

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер