images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Понад 50 дворів капітально відремонтують у Тернополі

П'ятниця, 30 березня 2018, 07:24

Титульні списки капітального ремонту житлового фонду на 2018 рік затвердили на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Серед запланованого: ремонт прибудинкових територій, покрівель, внутрішньобудинкових інженерних мереж, елементів обладнання, фасадів та виступаючих конструкцій будинків (балконів, дашків, парапетів, карнизів тощо), ліфтів та влаштування дитячих майданчиків.

Зі слів очільника Тернополя Сергія Надала, щорічно у місті капітально ремонтують майже 50 дворів. У цьому році заплановано відремонтувати щонайменше таку ж кількість.

Зокрема, на даний момент вже для 40 дворів виготовлено проектно-кошторисну документацію, тому ремонт цих об’єктів розпочнеться з настанням сприятливих погодних умов та після завершення тендерних процедур.

Перелік прибудинкових територій, для яких розроблена проектно-кошторисна документація станом на березень і які почнуть ремонтувати найближчим часом:

  • бул. Данила Галицького, 12
  • бул. Просвіти, 13
  • вул. 15 Квітня, 29
  • вул. 15 Квітня, 3б
  • вул. Вербицького, 1
  • вул. Ген. Тарнавського, 16
  • вул. Ген. Тарнавського, 22
  • вул. Карпенка, 1
  • вул. Кн. Острозького, 28
  • вул. Корольова, 2
  • вул. Крушельницької, 1а
  • вул. Леся Курбаса, 4
  • вул. Макаренка, 4
  • вул. Микулинецька-бічна, 2
  • вул. Н. Яремчука, 25
  • вул. Пилипа Орлика, 1
  • вул. Пилипа Орлика, 2
  • вул. Протасевича, 16 (4,5,6)
  • вул. Протасевича, 16а
  • вул. Протасевича, 8
  • вул. Руська, 2 (продовження вул. Танцорова, 22)
  • вул. Танцорова, 22
  • вул. Симоненка, 1
  • вул. Симоненка, 3
  • вул. Слівенська, 15
  • вул. Транспортна, 9
  • вул. Чалдаєва, 3
  • вул. Чалдаєва, 5
  • вул. Чубинського, 2 (ІІІ, ІV, V)
  • пр. Злуки, 53
  • пр. Злуки, 55 (1,2,3,4)
  • пр. Злуки, 55 (5,6,7)
  • бул. Данила Галицького, 6
  • пр. Злуки, 2 (1-5)
  • пр. Злуки, 2 (6-10)
  • вул. Новий Світ, 4
  • вул. Чалдаєва, 7
  • вул. Чалдаєва, 9
  • вул. Д. Нечая, 29
  • вул. Л. Українки,7
 

До Тернополя приїхали представники системи охорони здоров’я міст, які входять в Асоціацію міст України

П'ятниця, 30 березня 2018, 07:23

29 березня у приміщенні Тернопільської міської ради відбулося засідання учасників Асоціації міст України в рамках загальнонаціональної програми «Маршрути успіхів» (Проекту USAID «ПУЛЬС») на тему «Досвід Тернополя у реформуванні системи охорони здоров’я та впровадженні технологій «розумного міста» для підвищення якості медичних послуг».

В обговоренні питань, винесених на засідання, взяли участь начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук, директор КНП «Міська комунальна лікарня №3» Юрій Лазарчук, проректор з науково-педагогічної роботи Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Аркадій Шульгай та ін.

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра привітав учасників навчального візиту та поінформував присутніх про формування «культури здоров’я» у Тернополі та етапи переходу тернопільських закладів охорони здоров'я від старої моделі державної медицини до сучасної страхової медицини.

«Тернопіль одним із перших розпочав процес реорганізації закладів охорони здоров’я та уже має певну практику у цьому питанні, - зазначив заступник міського голови. – Тому ми готові сьогодні поділитися власним досвідом та послухати думки усіх спікерів з актуальних питань реформування медицини».

У ході засідання медики обмінялися досвідом та обговорили актуальні питань у сфері медицини, а саме: особливості реформування первинної ланки медичної допомоги в Тернополі, застосування сучасних IT-технологій в управлінні медичними закладами, здоров’я процедуру автономізації закладів охорони здоров’я та ключові аспекти вторинної (спеціалізованої) ланки ЛПЗ тощо.

Повноцінна реконструкція дамби Тернопільського ставу завершиться у 2018 році

Четвер, 29 березня 2018, 07:28

З настанням сприятливих погодних умов, на вул. Руській відновляться роботи з реконструкції дамби Тернопільського ставу. До кінця 2018 року капітальний ремонт дамби буде завершено.

Цього року підрядна організація відремонтує третю частину дороги у сторону до Надставної церкви та на всій проїзній частині дамби влаштує шар верхнього асфальтобетонного покриття. Також триватиме влаштування бордюрів та ремонт тротуарів зі сторони ставу і парку «Топільче».

Нагадаємо, що протягом першої та другої черги реконструкції дамби, яка тривала у 2016 та 2017 роках, було відремонтовано гідротехнічні споруди - шлюзний міст та водонапуск у парк Топільче, проїзну частину, де наразі влаштовано лише нижній вирівнюючий шар асфальтобетону.

 

У будинку на Парковій, 12 відновлять роботу дошкільного навчального закладу

Четвер, 29 березня 2018, 07:28

У Тернополі нежитлове приміщення за адресою вул. Паркова, 12 відремонтують та незабаром облаштують там дошкільний навчальний заклад. Рішення про безкоштовну передачу приміщення в оренду терміном на 10 років Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української Греко-Католицької церкви прийняли на черговій сесії міської ради.

«У цьому будинку раніше функціонував дитячий садок, втім згодом він довший час не використовувався та занепав. Наразі триває процес виготовлення проектно-кошторисної документації, після чого розпочнуться ремонтні роботи, - розповідає заступник економа Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ о. Петро Порохонько. – Окрім того, що це буде садочок звичного формату, який зможуть відвідувати діти усіх віросповідань, проект має і соціальну складову, оскільки тут також зможуть навчатися діти з фізичними обмеженнями».

Фахівчиня місцевого центру через суд добилася призначення для внутрішньо переміщеної особи пенсії за вислугу років

Середа, 28 березня 2018, 08:32

4542389 647763318747961 4621061658571636399 n

21 грудня 2017 року до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся житель міста Тернополя – внутрішньо переміщена особа. Чоловіку необхідна була правова допомога, щоб оспорити відмову Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (далі – управління ПФ) у призначенні йому пенсії за вислугою років на пільгових умовах за Списком № 1. Представниця заявника Світлана Нужда підготувала та направила адміністративний позов до Тернопільського окружного адміністративного суду про визнання дій управління ПФ неправомірними та зобов’язання врахувати період роботи клієнта з 1988 року по 2015 рік до пільгового стажу для розгляду справи по суті.

Головний спеціаліст місцевого центру Світлана Нужда представляла інтереси чоловіка у суді відповідно до наказу Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 28.12.2017 року № 141-в/п.

Згідно з вкладишем до трудової книжки чоловік працював в шахтоуправлінні «Шахтарське» електрослюсарем підземним з повним робочим днем під землею з 12.01.1992 по 07.12.1992 та з 20.12.1994 по 22.01.1996; в шахтоуправлінні «Постниківське» ШВО «Шахтарськвуголь» з 29.01.1996 по 20.03.2001 на посадах учня машиніста гірничих виймальних машин з повним робочим днем та електрослюсаря підземного з повним робочим днем в шахті; в ДП ДВАТ «Шахтоуправління «Шахтарське – Глибоке» з 02.04.2001 по 01.10.2015 на посадах електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею, машиніста гірничих виймальних машин з видобутку вугілля з повним робочим днем під землею, учня гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, а тому має право на отримання пільгової пенсії за Списком № 1.

Протоколом № 24 від 27 листопада 2017 року комісії органу ПФ із розгляду спірних питань щодо призначення та перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заявнику відмолено у призначенні такої пенсії через відсутність пільгового стажу та документів, які би такий пільговий стаж підтверджували.

Враховуючи Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та положення ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), – за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

Представники органу ПФ посилаються на те, що відповідно до наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок» вкладиш без трудової книжки недійсний.

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно до вимоги наведеного вище нормативно-правового акту заявник на підтвердження свого пільгового стажу надав вкладиш до трудової книжки, а також копії наказів про проведення атестації робочих місць на підприємствах, де він працював.

Однак, ці документи представники управління ПФ до уваги не прийняли, оскільки видані вони органом, який розміщений зараз на тимчасово окупованій території із відповідними печатками.

Результатом судового засідання стало винесення 7 березня 2018 року суддею Тернопільського окружного адміністративного суду постанови, якою адміністративний позов задоволено у повному обсязі.

За безоплатними правовими консультаціями жителі Тернополя та району можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7. Контактний телефон: (0352) 52-15-20.

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

 

Сторінка 903 з 1408

«ПочатокПопередня901902903904905906907908909910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер