images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Водій автомобіля Skoda врізався у зустрічний транспорт на Чортківщині – є потерпілі

Понеділок, 25 вересня 2023, 11:49

Водій автомобіля Skoda врізався у зустрічний транспорт на Чортківщині – є потерпілі
Автопригода трапилася 22 вересня на трасі М-19 «Доманове- Ковель-Чернівці-Тереблече».

У селі Яблунів Чортківського району водій автомобіля Skoda Spaceback зіткнувся із зустрічним транспортним засобом марки ВАЗ 2103.

«На момент аварії у ВАЗі було четверо пасажирів. Усі отримали тілесні ушкодження, а одну жінку медики госпіталізували. В іншій автівці перебувало двоє пасажирів. Тут обійшлося без травм», - повідомили у поліції Тернопільської області.

У всіх учасників автопригоди взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю.

Тривають перевірки.

 

Понад 30 тисяч гривень тернополянка інвестувала у примарний бізнес, який завершився криміналом

Понеділок, 25 вересня 2023, 11:47

фото ілюстративне з вільних джерелфото ілюстративне з вільних джерел
Додатковий заробіток обернувся для тернополянки втратою коштів.

За допомогою до правоохоронців звернулася 28-річна тернополянка. Жінка розповіла, що стала жертвою шахраїв і втратила майже 32 тисячі гривень.

«Зі слів жінки, в одній з соцмереж вона знайшла оголошення про додатковий дохід. Перейшла за посиланням та у месенджері почала переписуватися з менеджером. Їй запропонували вкласти гроші в одну справу і потім отримати відсотки. Тернополянку зацікавила пропозиція і вона вирішила інвестувати свої кошти – перерахувала на рахунок незнайомців майже 32 тисячі гривень», - розповіли у поліції Тернопільської області.

Обіцяного прибутку жінка не отримала. Зв’язок з «роботодавцями» обірвався.

Триває слідство.

Молодь із Криму масово отримує українські паспорти: патріотизм чи визнання беззаперечної перемоги України?

Четвер, 21 вересня 2023, 12:29

Міграційна служба спостерігає, що уродженці Автономної Республіки Крим віку 19-25 років прибувають на материкову Україну, щоб оформити свій перший паспорт громадянина України.

Щоб потрапити на територію, підконтрольну уряду України, юні кримчани долають складний шлях: перетинають кордони, зокрема і країни-агресора, через гуманітарні коридори в’їжджають на територію України, маючи на руках лише свідоцтво про народження, або в кращому випадку – паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений до 2014 року.

Під час розмови з жителями півострова з’ясовується, що їх не лякають повітряні тривоги, постійні обстріли та небезпечна ситуація у країні в цілому, для них головне отримати документ, який підтверджуватиме їхнє громадянство – паспорт громадянина України.

Більшість із них після оформлення документа планує вступити до вищого навчального закладу, отримати спеціальність та відбудовувати Україну.

На запитання "Чому не зверталися за оформленням паспорта громадянина України до повномасштабного вторгнення?", молодь переважно пояснює, що рішення оформити паспорт при досягненні 14-річного віку не підтримували їхні батьки, або ж була складна життєва ситуація, фінансові проблеми тощо.

Втім, є й об’єктивна причина, через яку нині збільшилася кількість охочих документуватися українським паспортом кримчан – спрощення порядку оформлення документа на період дії воєнного стану. Мова йде, зокрема, про врегулювання процедури встановлення особи, обов’язкової при оформленні першого паспорта після досягнення 18-річного віку.

Оформленню паспорта передують ретельні перевірки

У листопаді 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1220, якою внесені зміни до процедури встановлення особи та видачі паспорта громадянина України у період дії воєнного стану.

Зокрема, у разі звернення особи, яка досягла 18-річного віку, та у якої відсутні документи з фотокарткою, з метою оформлення на її ім’я паспорта громадянина України проводиться процедура встановлення особи шляхом надсилання запитів щодо перевірки документів та інформації, зазначеної заявником, до Мін’юсту, Національної поліції, ДПС, навчальних закладів, військових частин тощо.

У разі відсутності документів з фотокарткою, отриманих з реєстрів та інших інформаційних баз, та за результатами перевірок, за якими особу не вдалося ідентифікувати, проводиться процедура встановлення особи шляхом опитування свідків. Свідками можуть бути дієздатні члени сім’ї особи (у тому числі колишня дружина або чоловік), близька особа або сусід, які досягли 14-річного віку та мають документи, що посвідчують особу.

У випадку відсутності можливості особистої присутності членів сім’ї особи, цю процедуру тепер можна здійснити у режимі відеоконференцзв’язку. Таким шансом охоче користуються юні кримчани, тож з початку 2023 року підрозділами Міграційної служби Києва і області проведено понад 250 відеоконференцій, за результатами яких ухвалені рішення про оформлення паспорта громадянина України.

Міграційна служба робить усе можливе, враховуючи індивідуальну ситуацію кожного кримчанина, щоб громадяни України могли скористатися своїм законним правом – отримати паспорт.

Вячеслав Гузь, начальник Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області, спеціально для УП. Життя

Публікації в рубриці "Погляд" не є редакційними статтями і відображають винятково точку зору автора.

 

Стати поліціянтом - мрія дитинства Ігоря Гороб'юка

Четвер, 21 вересня 2023, 11:55


Ще навчаючись у школі Ігор Гороб'юк захоплювався правознавством та задумувався над тим, щоб одягнути форму поліціянта. Проте одразу реалізувати мрію не вдалося. Після закінчення школи Ігор вступив до Кременецької гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, а після завершення навчання подав документи до Львівського державного університету внутрішніх справ.

У родині Ігоря всі педагоги, але попри це, батьки мрію хлопця стати поліціянтом підтримали. Навчаючись в університеті Ігор паралельно працював у Шумську спершу поліцейським з логістики, а після закінчення вишу - дільничним офіцером.

"Співпраця з громадянами, допомога місцевим мешканцям, виїзд на повідомлення про ті чи інші правопорушення - це лише частина моїх обов'язків, - розповідає Ігор Гороб'юк. - Мене на території обслуговування знають усі, а тому часто телефонують не на лінію "102", а на особистий номер".

Територія обслуговування Ігоря - це Шумськ та 12 навколишніх сіл. Після повномасштабного вторгнення чоловік вступив до зведеного поліцейського загону, аби разом з колегами вирушити на Схід України. З вересня 2022 року Ігор разом із побратимами уже ніс службу на Харківському напрямку, а саме на території Дергачівської громади.

"Чергування на блокпостах, виявлення незаконної зброї та наркотиків, автівок, які перебували у розшуку, а також колаборантів, зрадників та мародерів - це лише частина наших завдань, які ми виконували на сході. Проте найбільше ми здійснювали побудинкові обходи - ретельно перевіряли кожен будинок та кожне приміщення на наявність вибухівки й небезпечних предметів, бо знали, що господарі можуть повернутися".

Ігор пригадує, що після російських "визволителів" на території, де вони несли службу, вцілілих будинків фактично не було. Майже кожен замінований. Люди поверталися додому зі сподіваннями, що їхнє житло вціліло. Проте надія згасала, як тільки вони бачили, що після себе окупанти залишили суцільну розруху.

Бійці зведеного загону ГУНП в Тернопільській області намагалися підтримувати тих, хто залишився на окупованих територіях і переховувався по підвалах та погребах. Хлопці допомагали їм продуктами, одягом, а на свята тішили дітей гостинцями та подарунками.

"Це обов'язок кожного чоловіка захищати родину та свою землю. Хто, як не ми, молоде покоління, буде захищати близьких, державу та власну домівку", - переконаний Ігор.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Чортківчанин нестиме відповідальність за незаконну порубку лісу

Четвер, 21 вересня 2023, 11:51


Чоловіка застали на місці злочину – під час вирубки деревини.

37-річний чоловік місцем заготівлі будматеріалів обрав лісосмугу заказника державного значення «Дачі Галілея». На момент приїзду слідчо-оперативної групи житель села Росохач встиг очистити деревину сосни від гілля та розрізати на колоди. Розмір завданих збитків встановлюється.

Поліцейські вилучили незаконно зрізану деревину та знаряддя вчинення злочину – бензопилу.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 246 Кримінального кодексу - незаконна порубка дерев на об’єктах природно-заповідного фонду, що заподіяла істотну шкоду. Санкції статті передбачають покарання у вигляді штрафу від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

 

Сторінка 5 з 1267

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер