images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Саранчуківська ОТГ співпрацюватиме з програмою оздоровлення економіки

П'ятниця, 14 серпня 2020, 10:22

Уже відбулась зустріч із керівництвом Товариства IMTD та представниками Саранчуківської сільської ради , Бережанської міської ради , освіти та місцевого бізнесу.Саранчуківська сільська рада підписала Меморандум про співпрацю і партнерство в межах реалізації Програми «IMTD” (USA) «Оздоровлення економіки України «РАЗОМ МИ МОЖЕМО ВСЕ». Дана Програма направлена на покращення життєвого рівня українців через підтримку , модернізацію та розвиток бізнесу, фермерства, кооперативів тощо.

Саранчуківська ОТГ співпрацюватиме з програмою оздоровлення економіки

 

Україна припиняє культурне співробітництво з Росією – рішення уряду

Четвер, 13 серпня 2020, 07:10

Україна вийшла з Ради з культурного співробітництва держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав.

Кабінет міністрів 12 серпня ухвалив проєкт постанови "Про вихід України з Угоди про створення Ради з культурного співробітництва держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав та Протоколу про внесення змін та доповнень до Угоди про створення Ради з культурного співробітництва держав учасниць Співдружності Незалежних Держав від 26 травня 1995 року".

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Що це означає?

"Будь-які стосунки з Росією припинено через збройну агресію проти України, а співпраця з іншими державами-учасницями СНД відбувається індивідуально у двосторонньому форматі на основі укладення нових та/або діючих двосторонніх договорів", - пояснили "Українській правді. Життя" у Мінкульті.

Фото: vectorlab/Depositphotos

У Мінкульті повідомляють, що ще від 2 травня 2018 року є рішення РНБО про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках СНД.

На виконання цього рішення міністерства розробляють постанови по своїх угодах.

"Таких різних угод про співробітництво в рамках СНД багато. Наприклад, як минулого місяця Україна вийшла з гуманітарного співробітництва.

Рішення про вихід з угод логічне, бо потреби у цій співраці для нашої країни вже немає", - додають у міністерстві.

Нагадаємо, 22 липня Кабмін схвалив Указ президента "Про вихід України з Угоди про гуманітарне співробітництво держав-учасниць СНД та Угоди про Раду з гуманітарного співробітництва держав-учасниць СНД".

Тараса Шевченка призначили заступником міністра культури та інформполітики

Четвер, 13 серпня 2020, 07:10

Кабінет міністрів 12 серпня призначив Тараса Шевченка заступником міністра культури та інформаційної політики.

Він - юрист, експерт з питань конституційного та медійного права.

Відповідатиме за напрямок інформаційної політики, інформаційної безпеки та медіа, повідомив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

Шевченко багато років очолював громадську організацію "Центр демократії та верховенства права". З 2020 року є головою Незалежної медійної ради.

Він також є членом Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України, членом Ради "Реанімаційного Пакету Реформ", співзасновником Руху "ЧЕСНО".

Тарас Шевченко

Нагадаємо, Україна припиняє культурне співробітництво з Росією.

 

Чому варто відмовитися від масок з клапанами видиху чи вентиляційними отворами

Четвер, 13 серпня 2020, 07:09

Днями Центри з контролю та профілактики захворювань у США (СDС) оновили рекомендації щодо носіння масок.

Наразі не рекомендують використовувати маски з клапанами видиху чи вентиляційними отворами для щоденного носіння, пишена своїй сторінці у Facebook ексочільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Це аргументують тим, що через клапан чи отвір все одно може виходити повітря, яке людина видихає під час розмови або ж чхання чи кашлю, і таким чином людина, яка інфікована, може поширювати вірус далі.

Перше, що варто зрозуміти: маски перешкоджають розповсюдженню крапель з носа та рота людини під час спілкування, дихання, кашлю чи чхання.

Тому їх рекомендують обов’язково одягати у випадках, коли дотримання фізичної дистанції у два метри неможливе  — у громадському транспорті, магазинах та будь-яких інших місцях скупчення людей.

Друге: маска — це здебільшого про захист людей навколо.

Це важливо у контексті поширення вірусу саме для стримання його розповсюдження.

Чому це так? Людина може бути інфікована вірусом, але мати безсимптомний перебіг чи ще не мати клінічних проявів хвороби.

Тож маска є бар’єром, який зупиняє краплі з носа чи рота, які потенційно можуть інфікувати людей поруч.

Третє: лише носіння маски недостатньо для захисту від вірусу.

Вона працює у комплексі з іншими заходами безпеки.

Йдеться про дотримання фізичної дистанції, ретельне миття рук, користування антисептиком коли миття рук неможливе, дотримання гігієни кашлю і чхання та відмови від звички торкатися обличчя брудними руками.

Четверте: неправильне носіння маски знижує її ефективність.

Це означає, що не варто носити тижнями одну й ту ж маску, одягаючи її брудними руками, потрібно її правильно знімати та одягати, прати багаторазову тканинну маску щодня, пам’ятати, що маска має закривати ніс і рот, а не висіти на підборідді.

П’яте: респіратор з рівнем захисту N95 з клапаном видиху забезпечує той самий рівень захисту для людини, яка його носить, як і той, у якого немає клапана.

Наявність клапана полегшує вдих і видих.

Тому такі респіратори чи маски (з клапаном чи отвором) призначені для людей, які носять їх протягом тривалого періоду часу, не знімаючи. Передусім, для медичних працівників.

Фото: arvydele.gmail.com/Depositphotos

Також CDC не рекомендує використовувати такі респіратори у ситуаціях, коли необхідно підтримувати стерильне середовище (наприклад, під час інвазивної процедури в операційній).

Це через те, що клапан видиху може пропускати повітря, що видихається у стерильне середовище.

Тому рекомендовано накривати маску з клапаном звичайною хірургічною маскою під час проведення таких процедур. Ця інформація стосується медиків.

Європейський (ECDC) та Африканський центри профілактики та контролю захворювань ще раніше висловили занепокоєння щодо носіння масок з клапанами та отворами громадянами, і у своїх рекомендаціях пояснили, чому це може бути небезпечно.

То яку маску краще носити кожному?

Носіть звичайну хірургічну чи тканинну маску, яка щільно прилягає до обличчя, закриває ніс і рот. Уникайте масок з клапанами чи отворами для видиху.

Жителі Тернопілля спустошили свої рахунки, переказавши більше 100000 гривень аферистам

Четвер, 13 серпня 2020, 07:04

Лише продовж доби працівники поліції Тернопільської області задокументували два факти шахрайства вчиненні щодо жителів області. Громадяни повіривши псевдопрацівникам банку, самі знімали готівку зі своїх електронних гаманців та переказувати кошти на невідомі рахунки.
Житель Кременецького району повідомив, що до нього зателефонував невідомий, який представився співробітником фінансової установи. Він запевнив чоловіка, що йому необхідно замінити банківську картку, але для цього треба зняти наявні кошти на покласти їх на інший активний рахунок, створений банкіром. Чоловік без роздумів зробив, що його попросили й втратив 10 000 гривень. Вже через певний проміжок часу він зрозумів, що потрапив на гачок аферистів.
Від аналогічного злочину потерпіла й жителька обласного центру. Жінку переконали в тому, що всі її заощадження в небезпеці, адже невідомі особи намагаються привласнити кошти. За підказками пройдисвіта, жінка самостійно зняла готівку та за допомогою терміналу поклала на невідомі рахунки. Як наслідок тернополянка позбулася майже 100 000 гривень.
Відомості про події внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці застерігають жителів краю, не довіряти невідомим. Запам’ятайте: працівники фінансових установ, ніколи ні за яких обставин не телефонуватимуть своїм клієнтам та не будуть дізнаватись особисту інформацію. Всі дані, якими ви володієте, щодо вашого електронного гаманця є конфіденційною інформацією.

Не повідомляйте, пін-коди від електронних гаманців. Не виконуйте за вказівками злочинців дії з терміналами та банкоматами. Ви самі того не розуміючи, замість отримати, переведете кошти на інші рахунки, які потім зникають безслідно. У шахраїв на меті лише одне, легко збагатитися за ваш рахунок.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/zhiteli-ternopillya-spustoshili-svoji-raxunki-perekazavshi-bilshe-100000-griven-aferistam/

 

Сторінка 1 з 1152

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер