images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Відбудеться презентація нової книги Макса Кідрука

Понеділок, 28 вересня 2015, 07:22

29 вересня о 18:00 в арт-галереї Бункермуз відбудеться презентація нової книги Макса Кідрука Бот_2.

Презентація продовження першого українського технотрилера «Бот», що має підназву «Ґуаякільський парадокс», вже прямує до файного міста

Макс Кідрук розповість про сиквел та деталі його створення. Як завжди, не обійдеться без технотрешу та цікавих історій. А ще письменник привідкриє завісу наступного роману.

Про саму книгу:
Друга частина трилогії оповідає про надзвичайні події, що сталися у Ґуаякілі — найбільшому місті Еквадору. Люди сказилися і почали вбивати одне одного. Протягом трьох діб в місті скоєно півтисячі вбивств із особливою жорстокістю і близько півтори тисячі замахів. Це більше, ніж в усій країні впродовж трьох місяців. І що найголовніше: усі затримані в один голос кличуть когось на ім`я… Тимур.
Стара команда, що складається з Лаури Дюпре, Ріно Хедхантера і Тимура Коршака збираються знову, бо тільки вони троє на всій планеті здогадуються, що відбувається насправді.ZIdphLegkfE (1)


 

Що чекає господарів квартир найближчим часом?

Неділя, 27 вересня 2015, 09:15

Вступив в силу новий Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Незважаючи на те, що закон містить у собі серйозні зміни в системі управління житловими будинками, влада не поспішає інформувати населення про нововведення. Що ж чекає власників квартир багатоповерхових будинків у найближчій перспективі?

3_main

Новий закон руйнує монополію Жеків на надання житлово-комунальних послуг і перекладає всю відповідальність за утримання та управління будинком на його жителів. Відтепер власники квартир багатоповерхових будинків повинні займатися не тільки своїми будинками, але і сходами, ліфтами, дахом і двором. Згідно з нововведеннями, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто буде здійснювати управління будинком надалі.

Вирішувати подальшу долю свого будинку, а відповідно – свого комфорту і благоустрою, власники квартир повинні на загальних зборах. Таким чином мешканці повинні вибрати керуючого будинком середовища себе, або запросити керуючу фірму, яка буде надавати всі житлово-комунальні послуги, відповідати за утримання будинку, ремонт, буде підзвітна жителям. Вартість таких послуг визначається за домовленістю сторін.

За новими правилами, щоб збори відбулися, достатня присутність трьох жителів з усього будинку. Проте все, про що буде йти мова на зборах, ініціатори зборів повинні письмово повідомити інших і шляхом опитування інших жителів ухвалити остаточні рішення.

Якщо власники квартир не зможуть прийти до угоди до липня наступного року, тоді орган місцевого самоврядування сам призначить будинку керуючу компанію. За неготовність взяти на себе відповідальність доведеться платити в прямому значенні цього слова. Тобто ймовірність того, що вартість послуг керуючої компанії, яку обере і призначить держава, буде завищеною.

Які підводні камені включає в себе новий закон, пояснила в громадській приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Миколаєві експерт “Фонду розвитку міста Миколаєва” Тетяна Золотухіна: “Головна мета нового закону – пробудити у жителів будинків почуття власника. Почуття власника повинно накладати почуття відповідальності . Найбільша наша проблема – відсутність контролю. Мешканець будинку не цікавиться, за що він платить, не контролює роботу Жеків. Зараз є можливість взяти відповідальність за благоустрій свого будинку на себе. Якщо жителі висловляться проти самостійного управління будинком або не знайдуть керуючу компанію, це буде означати, що вони не прийняли рішення про спосіб управління своїм будинком. Тоді з 1 липня 2016 року орган місцевого самоврядування на конкурсній основі вибере такому будинку керуючого або управлінську фірму, яка буде грати за своїми правилами і запропонує жителям свої тарифи. Як варіант – таким керуючим може стати все той же ЖЕК. Таку байдужість мешканців може дуже боляче вдарити по їхніх кишенях”.

Що пропонує новий закон? Основні моменти:

- Тепер, щоб відмовитися від послуг Жеку, не потрібно створювати ОСББ.
Мешканці на загальних зборах повинні визначитися, яким чином вони будуть здійснювати подальше управління своїм будинком – самостійно чи з допомогою керуючої компанії.

- Тариф на управління тепер входить: санітарно-технічне обслуговування будинку, поточний і капітальний ремонт, винагорода управителю. Варто звернути увагу, що з 1 січня 2016 року вводиться в дію норма заборони органів місцевого самоврядування встановлювати тарифи нижче економічно обґрунтованих.

- У Законі України «Про ОСББ» з 1 липня вилучена норма щодо першого капремонту в нових ОСББ за рахунок попереднього балансоутримувача, як це було раніше. Скасовані будь-які види дотацій з бюджету для постачальника послуг на утримання житла та капітальний ремонт.

- Бігати за жителем або навпаки за постачальником послуг тепер не потрібно. Договір про надання послуг з управління підписує обраний загальними зборами керуючий і від імені мешканців уповноважена особа (особи). Завірені копії рекомендованим листом надсилаються всім жителям.

Тобто власник трикімнатної квартири може більше впливати на прийняття рішення, що власник однокімнатної квартири. Якщо під час зборів рішення не набрало достатньої кількості голосів, то в ініціативної групи зборів є ще 2 тижні на письмовий опитування мешканців. Рішення приймається за результатами зборів та письмового опитування.

З чого почати? Орієнтовний план дій:

1. Познайомитися з сусідами.

2. Організувати зустріч, щоб визначитися з подальшою долею будинку – призначити власного керуючого (в кожному будинку серед жителів точно знайдеться один бухгалтер і будівельник) або зайнятися пошуками керуючої компанії.

3. Придивитися до найближчого оточення – познайомитися з мешканцями сусідніх будинків, які, можливо, мають досвід створення ОСББ та управління будинком. Можливий варіант – домовитися з керуючим сусіднього будинку, щоб той здійснював управління і вашим будинком на перший час.

4. Можливий варіант – об’єднатися з іншими будинками і вибрати для себе спільного керуючого або керуючу фірму.

5. У разі необхідності – звернутися за консультацією юриста в громадські приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.


Джерело: http://chp.com.ua 

http://taxgroup.com.ua/archives/1109 

Легка атлетика на Пилипа Орлика

Неділя, 27 вересня 2015, 08:28

На універсальних спортивних майданчиках нашого міста протягом вересня-жовтня проходить фестиваль за програмою “Дитяча легка атлетика ІААФ». Організаторами якого є: Федерація легкої атлетики Тернопільської області, Олімпійська академія, Тернопільське обласне відділення Національного Олімпійського комітету України, КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» та управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради.

24 вересня 2015 року такі змагання пройшли на універсальному спортивному майданчику на вулиці Пилипа Орлика, 5. Відкрив спортивне дійство президент Федерації легкої атлетики Тернопільської області Єднак Валерій Дмитрович. Він побажав учасникам перемог та спортивних звершень. На святі також були присутні відомі спортсмени-легкоатлети Тернопільщини майстри спорту та кадидати у майстри спорту України, переможці та призери міжнародних і всеукраїнських змагань з лекгої атлетики, члени збірних команд України та області, які виступали у ролі як запрошених гостей, так і суддів.

Участь у змаганнях взяли діти віком 10-11 років, які проживають у мікрорайоні «Дружба» та навчаються у ТНВК «Школа-колегіум ім Патріарха Йосифа Сліпого», Тернопільській комунальній загальноосвітній школі №16 ім.Левицького та Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням іноземних мов. З кожної школи було представлено дві команди по 6 учасників.

Розминку перед спортивними випробуваннями для юних легкоатлетів провела Слободян Оксана, провідний фахівець Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення.

Згодом учасники проявили свої фізичні здібності у цікавих та креативних естафетах: «Хрестик», «Драбинка», «Метання спису», «Багатоскоки» та «Формула -1», ще раз продемонструвавши красу і користь легкої атлетики.

Суддівська колегія нагородила усіх учасників грамотами управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту, сертифікатами та значками від Тернопільського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України, подарунками від постійного партнера ТМ «Ласунка» та солодощами від ТМ «ТерА».

 

У Тернополі проводять вікторини «Історія олімпійського руху»

Неділя, 27 вересня 2015, 08:23

На універсальних майданчиках нашого міста для юних тернополян працівники КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради проводять вікторини «Історія олімпійського руху» у програмі заходів «Дворові Олімпійські ігри». Метою даного проекту – є ознайомлення з історією виникнення Олімпійських ігор, як змагань з різних видів спорту, популяризація ідей Олімпізму та пробудження інтересу до самостійної спортивної діяльності дітей на прикладі відомих спортсменів, що здобули олімпійські нагороди.

Пізнавальні вікторини уже відбулись: 23 вересня на універсальному спортивному майданчику по вулиці Старий ринок, 2-5; 24 вересня - на бульварі Данила Галицького, 28; 25 вересня - Вербицького, 6 .

Спочатку діти прослухали цікаву розповідь про зародження Олімпійських ігор у Стародавній Греції, про те, як ці ігри стали міжнародними спортивними змаганнями, про відомих спортсменів, що досягли «Олімпу». Потім учасники давали відповіді на запитання, таким чином закріплюючи отриманні знання.

За підсумками вікторини найерудованіші учасники були нагородженні значками Тернопільського обласного відділення Національного Олімпійського комітету України та призами від постійного партнера ТМ «Ласунка».

Крім освітньої мети , переконані організатори, такі заходи мають викликати інтерес дітей до спорту вцілому, стимулювати бажання вести здоровий спосіб життя, як запоруку успіху у всіх починаннях.

Веселі забави на 15 Квітня

Неділя, 27 вересня 2015, 08:20

«Веселі старти» - дуже давно відомий і тим не менш, популярний серед дітей вид змаганнь. Гучні аплодисменти, свист вболівальників, прискорене серцебиття учасників, радість переможців…Це атмосфера «Веселих стартів».

Таке спортивне свято організували для дітей працівники КО «Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення» на універсальному спортивному майданчику на вулиці 15 Квітня, 35. Участь у естафетах взяли учні 3-х класів загальноосвітніх шкіл №27 та №26.

Команди «Торнадо» (26 школа) та «Орли» (27 школа) у напруженій боротьбі проявили свої фізичні можливості та спортивну витривалість. З рахунком 4:3 перемогу здобули учасники команди 26 школи.

Партнер: ТМ «Ласунка»

 

Сторінка 1280 з 1432

«ПочатокПопередня1271127212731274127512761277127812791280НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер