images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Про розбудову системи забезпечення якості освіти краю говорили на Тернопільщині

Четвер, 16 січня 2020, 09:50

Сьогодні, 16 січня, під керівництвом голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака відбувся круглий стіл на тему "Забезпечуємо якість освіти разом".

Учасники засідання обговорили основні завдання розбудови системи забезпечення якості освіти і освітньої діяльності у Тернопільській області та реалізації завдань щодо її впровадження у закладах освіти; публічні сервіси та послуги у сфері освіти; захист прав здобувачів освіти; успішні кейся формування спроможної освітньої мережі та забезпечення внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах Тернопільської області.

"Звичайно, нам є над чим працювати, адже переформатування освіти триває.Нині йдеться про створення профільних шкіл на рівні області. Також сьогодні відбувається трансформація закладів інституційного догляду та виховання дітей. Першочерговому реформуванню підлягають комунальні заклади інституційного догляду та виховання дітей Тернопільської обласної ради. Відтак незабаром інтернатних закладів як таких не буде. Ми зможемо на базі них робити профільні навчальні заклади того чи іншого напрямку — гуманітарного, природничо-математичного, спортивного, військового, мистецького чи будь-якого іншого спрямування.

Разом маємо працювати у цьому напрямку.

І ще одне, щоб нинішнє молоде покоління, яке є доволі прагматичним розуміло, що освіченим бути модно, потрібно і навіть вигідно, обласна рада прийняла рішення щодо преміювання випускників, які за результатами ЗНО отримали 200 балів. Якщо у 2018 році таких було аж один, то у 2019 – вже одинадцять. Усі діти отримали по п’ять тисяч гриень", - прокоментував голова обласної ради Віктор Овчарук.

 

Бібліотека підготувала підбірку кращих рецептів українських страв

Четвер, 16 січня 2020, 09:49

0

Українці – привітний і гостинний народ, який вміє нагодувати так, щоб гостям щедрий стіл запам’ятався надовго.

Наша національна кухня була і є різною: обрядова, святкова, поминальна, урочиста, лікувальна, відзначається великою різноманітністю страв і їх високими смаковими й поживними якостями.

Для поважних тернопільських господинь Тернопільська обласна бібліотека для молоді підготувала підбірку кращих рецептів українських страв “Різдвяні смаколики”.

Справжньою перевагою рецептів, наведених у книгах, є те, що вони не потребують чужоземних див — досить звичайних, усім відомих і доступних продуктів. Будь-яка господиня, скориставшись такими рецептами і доклавши трішки зусиль і часу, зможе приємно здивувати й порадувати свою сім’ю чимось смачненьким.

Виставка діє у відділі міського абонемента (І-й поверх).

У селах громади облаштовують спортивні комплекси

Четвер, 16 січня 2020, 09:48


0

Велике футбольне поле зі штучним покриттям, 2 малих (також зі штучною травою) для волейболу, баскетболу, міні-футболу та гандболу, а також окремий брукований майданчик із тренажерами – таку спортивну інфраструктуру будує Теребовлянська громада у с.Боричівка. Проект втілюється коштами Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.

У рамках проекту проводяться необхідні інженерні комунікації: освітлення, вода, облаштовуються прилеглі доріжки, передбачається встановлення додаткових елементів благоустрою (лавок, урн тощо).

Це лише частина великого проекту із створення цілісного спортивного комплексу для занять різними видами спорту, проведення змагань та тренувальних зборів.

https://terebotg.in.ua/

 

Як функціонують у бібліотеці клуби вивчення іноземних мов

Четвер, 16 січня 2020, 09:47


0

Англійська мова

Спілкування англійською мовою (з волонтеркою зі США Рейчел Буратовіч)
Стартує з 28 січня
Дні занять Вівторок о 17:00

Англійська мова для дітей (6-8 років)

Стартує з 22 січня
Дні занять Середа о 15:00

Англійська мова для початківців

Стартує з 23 січня
Дні занять Четвер о 17:00

Англійський дискусійний клуб (з волонтером зі США Тімоті Вілсоном)

Стартує з 5 січня
Дні занять Неділя о 15:00

Розмовний англійський клуб (з волонтеркою Марією Кіт)

Стартує з 15 січня
Дні занять Середа о 17:00

Німецька мова

Німецька мова для початківців (рівень А1)
Стартує з 20 січня
Дні занять Понеділок о 17:00

Німецька мова для початківців (рівень А2)

Стартує з 24 січня
Дні занять П’ятниця о 16:00

Польська мова

Польська для початківців (продовження занять 2019 року)
Стартує з 22 січня
Дні занять Середа о 15:00

Польська для початківців (набір нової групи)
Стартує з 23 січня
Дні занять Четвер о 17:30

Польська для початківців (набір нової групи)
Стартує з 26 січня
Дні занять Неділя о 12:00

Польська мова (середній рівень)
Стартує з 26 січня
Дні занять Неділя о 13:15

https://tobm.org.ua/

Серед переможців Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули – 2019» - тернополяни

Четвер, 16 січня 2020, 09:46

0

Лілія Шклярик з Монастирищини Тернопільської області стала переможницею Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули – 2019» у номінації «Природа – джерело натхнення та краси». Дівчині 16 років.

Також за рішенням Головного журі ввійшли до збірки «Творчі канікули – 2019» роботи інших достойних учасників з Тернопільської області (http://www.chl.kiev.ua/mbm/Book/View/479#page/1/mode/2up).

Примірник збірки обов’язково отримають усі автори-дебютанти, а саме Оксана: Назаркевич з Гусятинщини та Діана Попадюк з Козівського району (номінація «Знайомтесь – це ми!»); Софія Гнатишин з Тернопільського району та Руслана Фенюк зі Збаражчини (номінація «Так, я люблю Україну»); Діана Попадюк (номінація «Далі буде? Ні, «далі» – вже є!»).

З найкращими конкурсними роботами учасників нашого краю можна познайомитися тут http://odb.te.ua/4077.

http://odb.te.ua/

 

 

Сторінка 5 з 902

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер