images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Відбулись «Веселі старти» для наймолодших «олімпійців» із Хоросткова

Четвер, 14 січня 2021, 13:45

Відбулись «Веселі старти» для наймолодших «олімпійців» із Хоросткова

До дня відзначення 30-річчя створення Національного олімпійського комітету в Україні, «Веселі старти» провели в Хоростківському яслах-садочку «Калина». Участь в різних спортивних іграх взяли хлопчики та дівчатка старшої групи «Бджілки». Діти проявляли свою спритність, швидкість та вміння працювати в команді, змагаючись в естафетах, отримали масу задоволення та олімпійські подарунки.

 

Змагання відбулись за сприяння Тернопільського відділення НОК України та директора КЗ «Хоростківська ДЮСШ імені Миколи Підодвірного» Марії Підодвірної.

 

«Формування іншомовної компетентності в аудіюванні»

Четвер, 14 січня 2021, 13:44

«Формування іншомовної компетентності в аудіюванні»

0

З метою розвитку професійної рівня вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти  на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося онлайн засідання проблемної групи на тему «Формування іншомовної компетентності в аудіюванні».

Учасники засідання, а це 49 учителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Тернопільської області, ознайомилися з методикою формування англомовної компетентності в аудіюванні з урахуванням сучасних умов та тенденцій. Зокрема, засвоїли структуру англомовної компетентності в аудіюванні та цілі формування аудитивної компетентності в сучасній школі; розвинули уміння використовувати ефективні вправи на певному етапі англомовної компетентності в аудіюванні; розвинули уміння використовувати доцільні засоби формування англомовної компетентності в аудіюванні та способи контролю рівня її сформованості.

Учасники отримали інформацію про навчально-методичні матеріали для формування умінь аудіювання на уроках та в позаурочній діяльності.

http://ippo.edu.te.ua/

 

У громаді розробили календар «Пам’ятки Залозецького краю»

Четвер, 14 січня 2021, 13:43

У громаді розробили календар «Пам’ятки Залозецького краю»

0

Календар на 2021 рік, у якому зображені пам’ятки архітектури, костели, церкви, скульптури, розміщені на території Залозецької територіальної громади, розробив директор місцевого краєзнавчого музею, археолог Василь Ільчишин.

“На сторінках січня зображений Залозецький замок. Ідея календаря – щоб не тільки пори року співпадали, але й тематично пам’ятки культурної спадщини були, які розташовані на території нашого краю. На сторінці лютого римо-католицький костел 1880 року, побудований в селі Білоголови. У березні весняне фото римо-католицького костелу Богоматері Польської 1908 року в селі Ренів. У квітні – пам’ятник св. Флоріану. Він є заступником пожежників і саме в квітні цей день святкують рятувальники. У травні в календарі світлина хреста 17 століття, який розташований між селами Чистопади і Ратищі. У червні в нас свято в Залізцях і в нас є церква Пресвятої Трійці. В липні ми святкуємо свято Івана Хрестителя, я вирішив розмістити римо-католицький костел св. Івана Хрестителя. У серпні розмістили скульптуру св. Роха, адже саме 16 числа святкують його день. У вересні – дерев’яна церква Воздвиження Христового в селі Нетерпинці, куплена в 1877 році в селі Винники Львівської області. В жовтні є велике свято Покрови і тому на сторінці календаря розміщена церква Покрови Пресвятої Богородиці в селі Залізці, фігура Діви Марії біля церкви. Покрова є покровительницею воїнів ОУН-УПА і в нас нещодавно відкрили пам’ятник на місці загибелі провідника ОУН-УПА Матвія Холодяна. На листопад в нас є свято Дмитрія і тому в календарі зображена світлина скульптури св. Дмитрія 1832 року в селі Мильне на місці холерного цвинтаря. У грудні в нас св. Миколая і в нас є скульптура св. Миколая 1849 року в селі Панасівка”, – розповів Василь  Ільчишин.

Над календарем працював близько трьох місяців, хоча ідея його створення виникла ще влітку: "Дуже важко було підібрати необхідні тематичні фото пам’яток, які б відповідали тематиці їх розташування в конкретному місяці і паралельно щоб це відповідало і порі року на фото. Тішить те, що ця ідея знайшла підтримку серед благодійників, які підтримали цей проєкт, за що їм велике спасибі".

https://zaliztsi-rada.gov.ua/

 

У Кременці відновили історичну справедливість

Четвер, 14 січня 2021, 13:38

У Кременці відновили історичну справедливість

0

З подвір’я Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка на єврейське кладовище (Бейт Альмін) перевезли древні надгробки (мацеви), які ще раніше випадково знайшли під час ремонтних робіт.  При підготовці до укладання бруківки будівельники наткнулися на плити. Коли спробували перевернути одну з них, то на зворотному боці працівники на свій подив виявили написи на івриті. Керівництво академії прийняло однозначне рішення – вилучити знахідку з ґрунту. Пізніше з'ясувалося що плити, які довго лежали у землі, – мацеви з єврейського кладовища Кременця.

Деякий час плити лежали на задньому дворі академії, і тепер, завдячуючи старанням ініціативних та небайдужих людей, їх перевезли туди, де їм і належить бути. Зокрема, до важливої справи долучилася й Кременецька міська рада.

23 надгробки повернули на Бейт Альмін. Ініціатори наголошують на важливості зберігання та шанування пам’яті, відновлення історичної справедливості. Кременчани завжди трепетно ставилися до культурної та історичної спадщини усіх громад, які будь-коли жили чи живуть у місті. На щастя, цих традицій дотримуються й сьогодні.

http://kremenetska.gromada.org.ua/

Тернополяни мають доступ до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA

Четвер, 14 січня 2021, 13:35

Тернополяни  мають доступ до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA

0

Для користувачів Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки в інформаційно-ресурсному центрі “Вікно в Америку” (бульвар Шевченка, 15) відкритий доступ в режимі on-line до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA. Цей проект діє за сприяння Посольства США в Україні.

Це – інформаційний портал в галузі науки, технології, медицини, освіти та бізнесу, що містить реферативні описи та повні тексти публікацій. На базі доступні електронні версії наукових, академічних журналів, більшість з яких у відкритому доступі. Ця база даних пропонує розширений пошук за 9 інформаційними розділами (General Resources, Current Events, Business News and Information, Arts & Culture, Health Resources, Science & Technology, Non-English Language Resources, Educational Resources, Resources For Kids) з 40 базами даних.

Детальнішу інформацію та доступ до eLibraryUSA  можна отримати в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» бібліотеки.

http://www.library.te.ua/

 

 

Сторінка 7 з 1262

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер