images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Молодь відкрила загадкові сторінки життя єврейської громади

П'ятниця, 06 грудня 2019, 10:48

01

Старшокласники Вишнівецької ОТГ стали одними з перших в Україні, хто отримав унікальну нагоду взяти участь у навчальному пілотному проекті Благодійного фонду ESJF (Європейська ініціатива європейських єврейських кладовищ). Юні вишнівчани привідкрили таємниці історично-культурних пам’яток єврейської громади. Вони не лише в теорії, а й на практиці навчилися розпізнавати, трактувати зображення на загадкових старовинних надгробках іудейського некрополя. Дізналися й про маловідомі факти із життя єврейської общини у Вишнівці.

Навчальні проекти ESJF спрямовані на те, аби зробити єврейську матеріальну спадщину доступною для молоді завдяки тісній співпраці зі школами. Вони націлені на взаємодію з краєзнавством чітким, прямим способом, а не абстрактними історичними відомостями. Саме для цього до Вишнівця завітала викладач Києво-Могилянської академії, фахівець із юдаїстики Олександра Фішель.

Бесіда зі школярами складалася з двох частин і швидше нагадувала дружнє спілкування та обмін інформацією, аніж банальне начитування історичного матеріалу. Фахівець розповіла про значення кладовищ в іудаїзмі, навчила читати давньоєврейські дати та розпізнавати епіграфічні формули, а також пояснила – для чого це потрібно і що означає в сучасному житті.

Насправді, із написів на могильних плитах можна дізнатися не лише про те, хто похований і ким була ця людина за життя. Наприклад,  можна довідатися про епідеміологічну ситуація у тій чи іншій місцевості у певний період історії, чи ставалися певні стихійні лиха, пожежі. Тобто, з’ясувати важливі віхи в житті селища чи містечка.

Разом з тим науковця констатувала, що сьогодні є тенденція до зменшення єврейського населення в Україні. Наприкінці ХІХ століття воно займало значну частину на територіях сучасної України, мешкало в містах, займалося здебільшого торгівлею. Але через низку причин почало зникати. Згідно перепису 2001 року єврейського населення залишилося дуже мало, як і представників інших нацменшин.

У середині XVIII століття, у Вишнівці мешкало близько 500 євреїв. У ХІХ столітті їх у Вишнівці було більше, ніж українців – 2,5 тис. із 4 тис. усього населення. Сьогодні немає жодного. Звісно це пов’язано з трагічною сторінкою історії Другої світової війни. Тоді, у 1942 році, через політику нацизму знищили близько 3 тис євреїв із Вишнівця та навколишніх сіл, – зазначила лекторка.

Проте й до сьогодні у Вишнівецькій громаді збереглися залишки матеріальної спадщини єврейської спільноти. Наприклад – споруда колишньої синагоги, будівництво якої датується кінцем XVIII століття. Вона зазнала суттєвих перетворень і зараз там розташована селищна рада. До слова, у більшості громад єдине, що нині нагадує про колишню єврейську общину, – це синагога та цвинтар.

Того ж дня, школярі разом з науковицею, вирушили на один з єврейських цвинтарів, де отримали практичне завдання. Там учні шукали і фотографували цікаві зображення на надгробках та за допомогою нових знань встановлювали найстарішу могилу.

Довідково. На території Вишнівецької громади є недосліджені поховання козацької доби, могили поляків, давні надгробки на українських цвинтарях, – все це історія нашої землі, людей, які тут проживали.
Звичайно, ця історія дуже цікава. Проте кожен свідомий українець мав би для себе почерпнути із знайомства з історією євреїв: як ми бережемо пам’ять про своїх предків, як турбуємося про поховання рідних людей, так і наші нащадки колись ставитимуться до наших могил, до пам’ яті про нас.

http://vyshnivetska-gromada.gov.ua/

 

У громаді обговорювали дотримання прав осіб з інвалідністю

П'ятниця, 06 грудня 2019, 10:47

0

У Байковецькій сільські раді за сприяння Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся семінар на тему: «Реалізація вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на місцевому рівні: стан та перспективи».

Організатором заходу виступив Тернопільський регіональний осередок Громадської організації «Союз осіб з інвалідністю України». У семінарі взяли участь керівництво громади, люди з інвалідністю.

Звертаючись до присутніх, сільський голова Анатолій Кулик зазначив, що про людей з інвалідністю потрібно пам’ятати щоденно.

Директорка Територіального центру соціального обслуговування Оксана Яріш зауважила, що в громаді близько 500 осіб з інвалідністю, 60 з яких – діти. Цим людям приділяється особлива увага. Їх сім’ї систематично провідують працівники Терцентру, вивчають їх потреби та визначають рівень забезпечення по кожному конкретному випадку. Байковецька сільська рада дбає про те, щоб вирівняти достойний рівень доходу людей з обмеженим можливостями. Для цього передбачені матеріальні виплати. Також Терцентр надає транспортні послуги (Соціальне таксі), функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації (на умовах безкоштовного користування). Для зручності користувачів на сайті розміщена уся необхідна інформація, стосовно роботи Соціального таксі, контактні телефони та адреса Територіального центру надання соціальних послуг. Також важливим аспектом роботи є надання психологічної підтримки людей з інвалідністю.

Корисним також був обмін інформацією присутніх організацій щодо можливостей осіб з інвалідністю отримання різного виду допомоги та підтримки: у сфері навчання, оздоровлення та реабілітації, надання натуральної адресної допомоги тощо.

https://bsr1653.gov.ua/

«Розвиток професійної мобільності викладача математики в умовах реформування освіти»

П'ятниця, 06 грудня 2019, 10:44

0

Такою була тема  семінару для методичного об’єднання викладачів математики закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації області, який відбувся у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти.

Учасники розглянули ряд питань, які стосувались, зокрема:  успішної підготовки студентів закладів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації до  ДПА з математики у формі ЗНО, розвитку професійно-важливих якостей педагога,  ознайомились із  програмним забезпеченням навчання математики. Захід пройшов у формі відкритого діалогу: учасники  ставили організаторам запитання, активно обговорювали ефективні підходи до організації навчального процесу з математики, обмінювались   думками. У ході дискусії викладачі отримали вичерпні відповіді на проблемні запитання.

Заступник директора з  питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк ознайомив учасників семінару  із  порядком проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО  для випускників, які завершують курс повної загальної середньої освіти. Особливу увагу доповідач звернув на формат, терміни та умови її проведення, права та обов’язки учасників зовнішнього незалежного оцінювання, офіційні інформаційні ресурси. Також він повідомив про можливість участі здобувачів освіти у пробному тестуванні, що дасть змогу учасникам завчасно ознайомитися з процедурою проведення ЗНО, навчитися працювати з тестовими зошитами та бланками відповідей, спробувати розподіляти час на виконання тестів різної складності.

Для успішного складання ЗНО велике значення має не лише високий рівень володіння навчальним матеріалом, але й психологічна готовність випускників до перевірки якості знань. Завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Кавецький охарактеризував основні  труднощі, з якими зустрічаються випускники при підготовці та складанні зовнішнього незалежного оцінювання, рекомендував шляхи формування  психологічних якостей, умінь і навичок у здобувачів освіти, які сприятимуть підвищенню ефективності підготовки до проходження ЗНО.

Із програмним забезпеченням курсу математики, сучасними інформаційними ресурсами   ознайомила учасників семінару доцент кафедри змісту та методик навчальних предметів ТОКІППО, доцент Олеся Олексюк.  Викладач представила учасникам відповідну добірку цікавих інтернет-ресурсів, що допоможуть змістовно та доступно подавати складні теми курсу математики.

Про ключові особливості підготовки студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації до ДПА у формі ЗНО з математики розповіла присутнім методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тетяна Іванюк.  Методист ознайомила учасників семінару із загальними характеристиками сертифікаційної роботи, програмою  зовнішнього незалежного оцінювання з математики для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти; критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

На актуальних питаннях навчання математики студентів у розрізі сучасних вимог зупинилась Людмила Стельмащук, голова методичного об’єднання викладачів математики ЗВО І-ІІ рівнів акредитації, викладач Гусятинського коледжу ТНТУ, кандидат фізико-математичних наук.

За результатами участі у семінарі викладачі отримали сертифікати, а також  інформаційні та методичні матеріали для практичного використання у професійній діяльності.

http://ippo.edu.te.ua/

 

Дівчата з команди «ДЮСШ» Тернопіль посіли третє місце у турнірі з баскетболу пам’яті А.В. Дехтяренка

П'ятниця, 06 грудня 2019, 10:42

Команди з Кам’янця-Подільського, Тернополя, Нововолинська та Хмельницького взяли участь у Другому Відкритому всеукраїнському турнірі з баскетболу пам’яті тренера Андрія Дехтяренка. Такі змагання серед дівчат 2006 р.н. і молодших відбулись у Хмельницькому.

Два дні команди боролися між собою, доводячи свою майстерність та характер. Перемогу в турнірі здобули спортсменки із Нововолинська – команда «Ведмеді», другими були представниці ДЮСШ№1-БК «ЕДЕЛЬВЕЙС» (Хмельницький). Бронзовими призерками стали вихованки обласної ДЮСШ з Тернополя (команда – «ДЮСШ» Тернопіль). На четвертому місці турнірної таблиці були дівчата з Кам’янця-Подільського.

Готувала тернопільську команду тренер-викладач школи Осіп Н.Б.

Гість виявився злодієм

Четвер, 05 грудня 2019, 11:22

Крадіжку майна інкримінують працівники Підволочиського відділу поліції мешканцю району. 22-річний юнак заліз до чужої кишені.
Про злочин правоохоронцям повідомив потерпілий 26 річний мешканець села Кам’янки.  Юнак  виявив відсутність 1700 гривень. І хоч не хотів вірити, що його обікрав знайомий, який побував  напередодні в гостях, правоохоронці довели протилежне.
Гроші власник тримав у кишені джинсів. Однак випите спиртне далося взнаки, бо господар навіть не помітив як злодійкуватий гість витяг їх з задньої кишені штанів.
Однак уникнути відповідальності за скоєне не вдалося. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження згідно статті 185 ККУ – крадіжка.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/kriminal/gist-viyavivsya-zlodijem/

 

Сторінка 9 з 847

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер