images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Які пенсії не підлягають оподаткуванню з 1 липня?

Четвер, 23 червня 2016, 09:44

З 1 липня пенсії в межах до 10 740 гривень не підлягають оподаткуванню

З 1 липня набирає чинності Закон України від 2 червня 2016 року №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», яким внесено зміни до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України та визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Водночас положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Варто зазначити, що раніше оподаткуванню підлягали пенсії, що перевищували три мінімальні зарплати (4134 грн у 2016 році).


Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

У Тернополі готуються підняти тарифи на воду

Четвер, 23 червня 2016, 09:05

Вже незабаром у Тернополі почнуть діяти нові тарифи на послуги водоканалу. На підставі відповідної постанови плата для мешканців багатоквартирних будинків зросте на 2,5 гривні за кубометр – з 8 гривень 98 копійок до 11 гривень 48 копійок. Дещо меншим буде зростання тарифу для споживачів приватного сектору та юридичних осіб, які мають окремі будівлі. Якщо чинний тариф становить 8 гривень 26 копійок, то після підвищення за кубометр слід буде сплачувати 10 гривень 64 копійки.

Директор комунального підприємства «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма зазначає, що тарифи, які діють у Тернополі зараз, порівняно з іншими водоканалами є одними з найнижчих в Україні. Підвищення тарифів пояснюють зростанням цін на електроенергію та окремих податків, через що підприємство зазнає збитків. Володимир Кузьма з розумінням ставиться до ускладнень, які викликає зростання тарифів, адже доходи населення практично не зростають. Тому він рекомендує цього місяця подати показники лічильників максимально точно, щоби нарахування за червень відбулося ще за старим тарифом, і нагадує, що досить активно працює система субсидій.

Коли саме діятимуть нові тарифи – поки що невідомо.

Софія Пасічник

"Олімпійський день" скликає тернополян на майдан

Середа, 22 червня 2016, 11:43

26 червня на Театральному майдані у Тернополі відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016.

У програмі заходу:

* легкоатлетичний пробіг;

* показові виступи з воркауту за участю польських спортсменів;

* турнір з тенісболу (серед юнаків);

* показові виступи спортсменів Тернопільщини з різних видів спорту;

* сімейна гра від ТМ «Ласунка»;

* вікторина «Олімпійський всезнайко» від ПП «Колумбус»;

* змагання серед дітей до 1 року «Спритний повзунець»;

* рухливі ігри та майстер-класи;

* конкурс малюнків на асфальті «Моє Олімпійське літо»;

* змагання на роликових ковзанах;

* пізнавальні локації від екстрених служб м. Тернополя.

Активних учасників нагородять подарунками від наших партнерів: ТМ «Ласунка», ТМ «Микулинецькі напої», ПП «Колумбус», Меблевий торговий центр «Home Express» та турагенства «Coral Travel».

Ми стартуємо о 1500 год.

Запрошуємо всіх, і дорослих, і малих, весело провести час!

Станьте учасниками Олімпійського руху!

 

Тернопільські студенти за сесію без хабарів

Середа, 22 червня 2016, 07:42

Кожен знає про те, скільки вартують бали в різних викладачів та в різних університетах. У звʼязку із літньою сесією, яку зараз здають всі студенти в Україні, у Тернополі відбулася акція #сесія_без_хабарів. Таку цікаву ідею провели випускники проекту «Механізм ефективного розвитку» разом з Тернопільським відділенням студентського антикорупційного агентства. Також участь у реалізацію проекту взяла організація «Файне місто», яка з натхненням підтримала ідею проекту.f98ec99c-a0e5-4ac3-b01b-48d162db2380

Втілювати у життя свій задум організатори почали приблизно місяць тому. Протягом трьох тижнів студенти Тернопільських університетів робили фото, де було вказано, що хабарів вони не платять. Головним атрибутом фотосесії був чемодан з грошима на якому був надпис «Я здаю сесію без хабарів» або «Ці гроші я можу витратити на самоосвіту, а не на сесію». Світлину потрібно було зробити на фоні свого вищого навчального закладу та за бажанням виставити у соціальні мережі з вказівкою на акцію.

eb77eb7c-a98c-4491-bca3-3b569f6dbc54

Ініціатори раді тому, що до проекту долучилося чимало студентів. Це свідчить про якість освітніх послуг та справедливість отриманих знань. Так молодь висловлює та відстоює свою думку.

611c9e68-2a0e-4cc4-b890-1c94e47bdbb1

Після того, як акція стартувала в Тернополі до неї долучилося чимало студентів з інших міст України. Зокрема, у Чернівцях, Житомирі, Одесі, Харкові тощо.

Олена Сабатюк

Серед білого дня «домушники» намагалися обікрасти одну з тернопільських квартир

Середа, 22 червня 2016, 07:31

Тернопільські грабіжники проникли в одну з квартир масиву «Дружба» та на заваді стала тривожна сигналізація поліції охорони.

Скориставшись святковими днями і відсутністю господарів, зловмисники проникли до оселі шляхом пошкодження двох врізних замків, але виконати задумане не змогли. Квартира, на яку спокусилися «домушники», перебувала під цілодобовою технічною охороною Управління поліції охорони.

Переступивши поріг квартири, злодії одразу ж зрозуміли, що квартира перебуває під охороною. Ризикувати вони не стали, адже розуміли, що на втечу в них є максимум 3 хвилини, саме тому покинули оселю з пустими руками.

Тож, як показує практика, дієвий та надійний спосіб захисту домівки – засоби охоронної сигналізації.

Від несанкціонованого доступу захистить технічна охорона Управління поліції охорони, за допомогою якої власники помешкань можуть спокійно йти на роботу, їхати в подорожі й не хвилюватись про своє житло, адже якісне обслуговування замовника досягається за рахунок сучасної апаратури охоронної сигналізації.

 

Всі сигнали з охоронних об’єктів надходять на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області, який розташований в обласному центрі. Більш того, щодоби за спрацюваннями слідкують оператори, які фіксують й передають інформацію групам затримання.

 

Групи затримання розташовані так, аби в найкоротші терміни прибути на місце спрацювання, зазвичай, необхідно 3-4 хвилини. По прибуттю група реагування поліції охорони здійснює оперативно-пошукові заходи з метою з’ясування причин надходження тривожного повідомлення, виявлення, переслідування та затримання злочинців.

 

До слова, власники помешкань повинні розуміти, що крадіжки майна скоюються не лише за тривалої відпустки мешканців будинків, а й тоді, коли господарі вийшли до магазину чи у своїх справах. Професійні «домушники» випадково до осель не заходять, а свій візит завчасно готують. Чи заощаджувати на безпеці житла – особиста справа кожного, та варто пам’ятати, що візит непроханих гостей обходиться набагато дорожче, аніж щомісячна плата за охоронні послуги!

 

Сторінка 847 з 1144

«ПочатокПопередня841842843844845846847848849850НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер