images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Володимир Мисик взяв участь у вшануванні Лесі Українки на Кременеччині, де свого часу гостювала поетеса

П'ятниця, 26 лютого 2021, 08:58

Володимир Мисик взяв участь у вшануванні Лесі Українки на Кременеччині, де свого часу гостювала поетеса

У селі Великі Бережці, на Кременеччині, відзначили 150-річчя великої української поетеси Лесі Українки. Саме тут вона колись гостювала у своєї товаришки Марії Биковської.

0Гостям заходу представили імпрезу, присвячену Лесі Українці та її творчості. У залі Великобережецького музею Олександра Неприцького-Грановського лунала поезія та пісні на вірші видатної поетеси.

Побував на святі депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик.

«Після перебування у нашому краї творчість Лесі Українки зазнала великих змін. Саме з цієї подорожі в її житті розпочався новий етап, який подарував нам не просто талановиту письменницю, але й серйозного драматурга європейського рівня. Видатна поетеса, відіграла дуже важливу роль у формуванні духу української нації, яка сформувала свою державу. В історії європейських державностей існує дуже мало націй, які створювали держави, адже зазвичай саме в межах держав утворювалися нації. У нашому випадку, нація, маючи конкретні надбання: творчі, духовні, культурні, наукові — створила свою державу. Саме такі видатні постаті, як Леся Українка, впродовж віків допомагають формувати в українців національний дух та розвивають повноцінних особистостей, які будуть й далі впливати на розвиток нашої держави», — наголосив Володимир Мисик.

12345

 

Літературно-мистецька зустріч «Досвітній спалах слова…» у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

П'ятниця, 26 лютого 2021, 08:57

0Із вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови обласної ради Ігор Сопель та депутат обласної ради Михайло Тимошик.

«Леся Українка стала однією з центральних постатей української культури та піднесла її до європейського рівня. Вона народилася слабкою і тендітною, практично постійно хворіла, померла у віці 42 років, ставши символом України, її непокори, самобутності, незалежності, опинившись в одному ряду з Тарасом Шевченком, Григорієм Сковородою, Петром Могилою, Андрієм Шептицьким, Іваном Франком», — наголосив Ігор Сопель.

До організації літературно-мистецької зустрічі долучилися вихованці Центру творчості дітей та юнацтва, тернопільські літератори та митці. Загалом у музеї діє десять локацій виставки, присвяченої життєвому і творчому шляху Лесі Українки.

Зокрема, представлено виставку тематичних значків, медалей, фарфору з приватної колекції Михайла Тимошика.

Також презентовано:

- першу персональну виставку витинанок Галини Дудар за творами Лесі Українки «Моя Леся»;

- виставку рушників Кременеччини «Лесині стежини Крем’янеччини…» (проєкт «Полотняний фольклор»);

- виставку оригінального малярства Антона Журавля «Велика геніальна Леся»;

- виставку фоторепродукцій малярства «Вітрила Лесиної долі у творчому доробку Антона Журавля»;

- виставку зразків вишивки Волині «Мереження поколінь»;

- виставку фондових матеріалів «Твоя Мавка і досі бродить поміж нами» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки);

- виставку фондових матеріалів «Ні, я жива, я буду вічно жити…» (образ Лесі Українки на живописних полотнах);

- виставку тематичних виробів вихованців Центру творчості дітей та юнацтва Тернопільської міської ради.

«Це чудово, що музей крокує в ногу з часом, постійно працює як над оновленням матеріально-технічної бази, так і над мобільністю та всеохопленням експозицій. Для того, щоб зацікавити відвідувача треба неабияк постаратися, і сьогодні працівникам закладу це точно вдалося!» — додавв Ігор Сопель.

123456789101112

Володимир Болєщук поклав квіти до єдиного у Тернопільській області пам'ятника Лесі Українки у повний зріст

П'ятниця, 26 лютого 2021, 08:56

Володимир Болєщук поклав квіти до єдиного у Тернопільській області пам'ятника Лесі Українки у повний зріст

0Сьогодні, 25 лютого, виповнюється 150 років від дня народження знаної української письменниці, культурної діячки, фольклористки Лесі Українки. З нагоди цього дня перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук поклав квіти до єдиного у Тернопільській області пам'ятника Лесі Українки у повний зріст, що знаходиться у селі Миролюбівка Великоберезовицької громади.

Під час урочистостей місцеві жителі декламували вірші великої поетеси та віддавали їй шану. Володимир Болєщук наголосив, що Леся Українка – це геніальна людина, яка своєю жагою до життя, незламністю духу та вірою в себе слугує прикладом для молодого покоління.

— «Я в серці маю те, що не вмирає!», — ці рядки були особливими для Лесі Українки. Вони були для неї пророчими, адже ця тендітна жінка виявилась мужнішою за багатьох чоловіків. Це людина, яка попри важку недугу, попри фізичну слабкість змогла показати незламну силу духу, яка вразила весь світ. Це гордість нашої нації, сильна та геніальна людина, на яку рівняються українці, — наголосив Володимир Болєщук. — Щоб мати гідне майбутнє, нам потрібно добре знати і цінувати минуле! Тому таких визначних постатей українського народу, як Лесю Українку, важливо шанувати, прославляти та пропагувати!»

Також на заході були присутні народний депутат України Іван Чайківський, голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко та жителі села Миролюбівка.

1234

 

Лесю Українку вшанують на літературно-мистецькій зустрічі у Тернополі

Четвер, 25 лютого 2021, 09:49

Лесю Українку вшанують на літературно-мистецькій зустрічі у Тернополі

Тернопільський обласний краєзнавчий музей та Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України запрошують на літературно-мистецьку зустріч «Досвітній спалах слова…» з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

0Захід розпочнеться 25 лютого 2021 року о 15:00 год. у виставковій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Завершився чемпіонат Тернопільської області з біатлону та лижних гонок

Середа, 24 лютого 2021, 10:50

Завершився чемпіонат Тернопільської області з біатлону та лижних гонок

На спортивній базі Державного Центру олімпійської підготовки, що в селі Підгороднє Тернопільського району, 20-21 лютого проходив чемпіонат Тернопільської області з біатлону та лижних гонок. В змаганнях взяли участь більше 50 спортcменів. Визначились переможці та призери у трьох вікових групах. В старшій віковій групі серед юнаків звання чемпіона області в спринтерській гонці на 6 км та масстарті на 7,5 км виборов Давид Драбик, який представляє Лановецьку міську ОТГ (тренери Стецюк І.Г., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту), двічі срібним призером на цих дистанціях став Юрій Крикончук (Шумська ОТГ, Кирилюк В.Д., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Бронзові нагороди розділили мешканці Шумської ОТГ Михайло Павлюк у спринті та Назарій Парадовський у масстарті (Кирилюк В.Д. та Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту).

У дівчат у старшій віковій групі переможцем у спринті та масстарті стала Ольга Славська (Великоберезовицька ОТГ, Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»). Срібну нагороду у спринті виборола Іванна Драбик  (Лановецька міська ОТГ, Стецюк І.Г., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту), а в масстарті відзначилася Тетяна Тарасюк (м. Копичинці, Сагайдак Л.П., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Двічі бронзову нагороду здобувала Катерина Ільницька (м.Тернопіль, Бурик Н.В., Бурик Т.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту).

Юнаки середньої вікової групи змагались у спринтерській гонці на 6 км у біатлоні та у лижній спринтерській гонці вільним ходом на 1,6 км. Двічі переможцем змагань у цій віковій групі ставав Степан Матляк (м.Копичинці, Сагайдак Л.П., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Жителі села Мишковичі Великоберезовицької ОТГ  Олександр Дацько (Кручовий М.Т., Бурик Т.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту) та Захар Чайківський (Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ОДЮСШ із зимових видів спорту) вибороли відповідно по дві срібні та бронзові нагороди.

У перший змагальний день у дівчат цієї вікової групи переможцем у спринтерській гонці на 6 км стала Тетяна Тарасюк (м. Копичинці, Сагайдак Л.П., ОДЮСШ із зимових видів спорту), срібним призером стала Христина Герасимчук та бронзову нагороду виборола Олена Солтис, обидві спортсменки тренуються у Кирилюка В.Д. та представляють Шумську ОТГ (ОДЮСШ із зимових видів спорту). У лижній спринтерській гонці на 1,6 км золоту медаль виборола Христина Герасимчук, срібна нагорода у Олени Солтис (ОДЮСШ із зимових видів спорту) та бронза у Соломії Сидяга (м. Тернопіль, Починок І.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту).

Юнаки молодшої вікової групи також змагались у спринтерській гонці на 6 км у біатлоні та у лижній спринтерській гонці вільним ходом на 1,6 км. В перший день у результаті гострої суперечки на дистанції перемогу виборов Тарас Тарасюк (Копичинці, Сагайдак Л.П., Тарасюк В.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту), який лише на 6 секунд випередив срібного призера Костянтина Марценюка (Підгороднянська ОТГ, Починок І.М., ОДЮСШ із зимових видів спорту). Бронзова нагорода в Максима Підручного (Беликоберезовицька ОТГ, Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»).

У спринтерській лижній гонці на 1,6 км золотою медаллю відзначений Костянтин Марценюк, срібну нагороду виборов Максим Підручний та бронзову – Андрій Сцібайло (Великоберезовицька ОТГ, Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»).

У молодшій віковій групі змагання проходили під диктовку юних біатлоністок, які тренуються в ОДЮСШ із зимових видів спорту в групі Починка І.М.  Переможцем у спринтерській гонці на 5 км стала Аліна Бауер, яка випередила срібна призера Ольгу Процик лише на 2 секунди. Бронза у Діани Гураль. Всі вони представляють Підгороднянську ОТГ. У другий змагальний день, в лижній спринтерській гонці на 1,5 км переможцем стала Софія Яцьків (Великоберезовицька ОТГ, Кручовий М.Т., Бунт О.Є., Бурик Н.В., ДЮСШ «Олімп»), другою срібною нагородою відзначена Ольга Процик, а бронза у Аліни Бауер.

Чемпіонат області завершився, але отримані позитивні емоції ще довго будуть згадувати його учасники. Всі переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями управління фізичної культури та спорту ТОДА.

Наступні старти чекають наших біатлоністів на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат, який розпочнеться 8 березня 2021 р. на НСБ «Тисовець» Львівської області.

 

Сторінка 1 з 1283

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер