images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Светри подовжені - тренди в 2020 році

Четвер, 21 листопада 2019, 11:10


 

Ще в 2018 році тренди на оверсайз одяг почали активно впроваджуватися в наше повсякденне життя. Рік 2019 і прийдешній 2020 не стали винятком, більш того: цей тренд остаточно закріпився і став константою. Не обійшла стороною ця мода і подовжені светри, які і без того користуються величезною популярністю серед чоловіків і жінок. Вибрати відповідний для себе светр ви зможете тут: https://bolf.ua/rus_m_Мужская-одежда_Свитера-мужские_Cвитера-удлиненные-8607.html

Що ж являють собою подовжені светри, які їх види існують, з чим їх носити і що буде модно в новому 2020 році?

 

Що таке подовжений светр?

За своєю суттю, будь светр - це щільний і теплий трикотажний виріб, який носять в осінньо-зимовий період, але особливістю подовженого светри є, як раз-таки його довжина. За рахунок довжини, тіло краще захищене від холоду, що не може не привертати увагу споживачів.

Види светрів.

Люди глибоко помиляються, коли думають, що подовжений светр це звичайний светр, тільки трохи довше.

Існує кілька видів цього одягу: з горлом, з розрізами з боків, з капюшоном, плаття-светр, з подовженою спиною і светр на блискавці.

Подовжений светр з горлом. Горловина може бути з відворотом і без нього. Це відмінне рішення для зимового періоду, коли одяг повинен захищати від холоду. Светр з горлом позбавляє вас від необхідності носіння шарфів.

З розрізами з боків. Класичний вид з невеликими, а іноді глибокими розрізами з боків, які надають екстравагантності вашому образу. Це відмінний варіант, як для повсякденних прогулянок, так і для вечірок.

Подовжене виріб з капюшоном - практичний і стильний варіант для людей, які не звикли сидіти на місці. Цей вид светри привертає увагу як раз через наявність капюшона, який допоможе захистити вашу голову від холоду.

Сукня светр. По суті - це звичайне плаття, з тим же різноманітністю фасонів і кольорової палітри. Але є відмінність - воно в'язане. Досить зручний варіант для щоденного носіння, тому легко впишеться в стиль casual.

З подовженою спиною. Асиметричний светр з витягнутою спинний частиною підкорив серця всіх, хто стежить за модою. Він дуже популярний серед молодих дівчат.

Для чоловічого гардероба відмінно впишеться подовжений светр на блискавці. Він підійде для хлопців будь-якої статури. Це виріб добре зігріває тіло не тільки в зимовий період, але і в звичайні вечірні дні.

З чим носити?

Відповідь на це питання досить просте, так як подовжений светр це універсальний вид одягу, який відмінно поєднується з джинсами. Дівчата можуть доповнити цей образ шкіряними штанами / лосинами.

Светр з горлом можна носити ще і під штани. А ось плаття-светр найкраще поєднати з щільними колготками або тими ж шкіряними штанами / лосинами.

Найнадійнішим і перевіреним варіантом для светри на блискавки будуть джинси, але вдало підібрані спортивні штани можуть зробити ваш образ ще більш виразним.

Тренди в 2020 році.

Подовжені светри і далі будуть трендом в 2020 році. Найбільш вдалими квітами для даного виду одягу будуть постільні, теплі, непомітні тони. Білі, сірі та чорні тони є законодавцями класики, тому актуальність не втратять ніколи. Якщо ви не прихильник консервативних рішень, то відмінним рішенням буде темно-сині і бордові тони. Геометрія і графічні візерунки також будуть актуальні на модних кофтах. Можливість комбінувати з візерунками, квітами, пошиття та багато іншого - все це дозволяє светрів залишатися в трендах протягом багатьох сезонів.

 

Толерантність об’єднує!

Четвер, 21 листопада 2019, 10:57

0

Під таким гаслом у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулась бесіда-міркування, присвячена до Міжнародного дня толерантності. Бібліотекарка ознайомила читачів, учнів 5 класу гімназії «Гармонія», з терміном «толерантність». Опісля усі разом дивились цікаву презентацію і обговорювали якості  характеру людини, яка володіє цією чудовою рисою.

Надзвичайно цікавою для дітей виявилась вправа «Склянка води», під час якої у чисту воду (чисту людську душу) добавлялись різні компоненти: сіль (грубі, неприємні слова), перець (пекучі, образливі слова) і, нарешті, – земля (байдужість, невдячність, ігнорування). Чи варто говорити про те, що вода у склянці стала не смачною і зовсім не привабливою на вигляд?

У Кременецькій академії видали книжку про історію вищої освіти краю

Четвер, 21 листопада 2019, 10:54

0

Інформаційно-тематичного видання «Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка. Від минулого до сьогодення»  побачило світ у видавничому центрі  навчального закладу. Автор-упорядник книги – завідувач музейним комплексом академії, член Національної спілки журналістів України Валентина Шпак.

У книзі відтворюються важливі епізоди процесу формування у краї унікального навчального закладу – Волинської гімназії, її реформування у Волинський ліцей, подається інформація з історії інших освітніх інституцій, які функціонували в історичному архітектурному комплексі колишнього Єзуїтського колегіуму. Автор відзначає виняткову роль організаційно-творчої діяльності Тадеуша Чацького і Гуго Коллонтая у започаткуванні вищої освіти на теренах тодішніх Волинської та Подільської губерній. Помітний персоналістський підхід до висвітлення історії освіти у краї, що здійснюється через аналіз діяльності окремих особистостей – суб’єктів науково-педагогічного процесу у згаданих навчальних установах, а роль і вплив їх випускників на соціально-культурне та суспільно-політичне життя регіону – через дослідження долі колишніх гімназистів, ліцеїстів, студентів, які, за висловом Т.Чацького, «… були учнями Кременця». У роботі підкреслено роль Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка у зміцненні та модернізації вищої освіти на Півдні Волині, йдеться про творчі пошуки науково-педагогічного колективу навчального закладу у вирішенні завдань та забезпеченні позитивних перспектив розвитку сучасного закладу вищої освіти.

У передньому слові зазначається, що Волинська гімназія та ліцей стали тим духовним та історичним корінням, на якому розквітнув Тернопільський педагогічний інститут у ХХ столітті, розвинувся і став життєздатним Кременецький гуманітарно-педагогічний інститут, а згодом – академія.

Своєрідними символічними історичними віхами еволюції кременецьких закладів вищої освіти стали опубліковані в книзі студентські гімни: старовинний студентський Гімн «Gaudeamus Igitur», Гімн вихованців Волинського ліцею та Гімн Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Книга подає хронологію функціонування навчальних закладів у стінах ліцейного історико-архітектурного комплексу: Волинська гімназія (1805 – 1819), Волинський ліцей (1819 – 1833), Волинська духовна семінарія (1836 – 1902), Віталіївське єпархіальне училище (1902 – 1920), Кременецький ліцей (1920 – 1939), Кременецький учительський і Кременецький педагогічний інститути (1940 – 1969), Кременецька педагогічна школа –педагогічне училище (1944 – 1955), Кременецьке педагогічне училище (1969 – 1991), Кременецький педагогічний коледж (1991 – 2002), Кременецький гуманітарно-педагогічний інститут (2002 – 2014) і Кременецька гуманітарно-педагогічна академія – з 2014 року.

Згідно із такою хронологією і структуроване дане інформаційне видання. Насамперед ідеться про Волинську гімназію та ліцей, їх викладачів і випускників, які визначали славу і престиж навчального закладу, впливали на розвиток тогочасної освіти, науки, мистецтва та різних галузей суспільного життя. Охарактеризовано діяльність духовних навчальних закладів ХІХ – початку ХХ століть. Часом великих освітянських надій назвала автор період функціонування Кременецького ліцею першої третини ХХ століття. В окремому розділі говориться про діяльність Кременецьких учительського і педагогічного інститутів 1940 – 1969 років, зокрема про їх роль у вихованні вчительських кадрів за радянськими ідейно-теоретичними взірцями та партійно-державними стандартами. Згадується і про Кременецьку педагогічну школу, що готувала вчителів молодших класів і через рік після заснування отримала статус педагогічного училища. Рівно третина століття освітянської історії припадає на функціонування педагогічного училища та педагогічного коледжу, яким автор закономірно приділяє особливу увагу, бо на їх навчально-матеріальній базі, кадровому потенціалі та навчально-методичному досвіді педагогів почав своє зростання гуманітарно-педагогічний інститут, що передав естафету вищої школи гуманітарно-педагогічній академії.

Книга віддає належне організаторам і очільникам згаданих освітніх закладів, серед яких – директори учительського інституту Іван Вакула та Уліян Краглик, ректор педагогічного інституту Микола Бригінець, директори педагогічного училища Василь Редько і Генріх Стиранкевич, директори педагогічного коледжу Володимир Стародубець, Василь Ященко й Афанасій Ломакович, до заслуг якого належить реформування педагогічного коледжу в гуманітарно-педагогічний інститут і в академію.

Видання стане корисним кожному, хто хоче побачити обриси розвитку освіти у краї.

 

Шкільні клуби соціального підприємництва на подіумі ідей

Четвер, 21 листопада 2019, 10:53

0

Відповідно до Меморандуму про спільну діяльність, укладеного між Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти, здійснюється методичний супровід створення та діяльності Шкільних клубів соціального підприємництва.

Активне поширення інформації про Шкільний клуб соціального підприємництва як інноваційну технологію проводиться через курси підвищення кваліфікації заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, вчителів навчального предмету «фінансова грамотність».

Особливу увагу з даного питання приділено опорним закладам області як лідерам втілення інноваційних ідей НУШ. Педагоги-організатори опорних шкіл, в рамках проблемної групи, працювали над темою «Налагодження співпраці Шкільних клубів соціального підприємництва з учасниками освітнього процесу в опорних ЗЗСО». В процесі роботи вони вивчали досвід шкільних клубів – учасників проекту ВФ «Крок за кроком»: НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с.Великі Гаї» Великогаївської сільської ради – «Ключ до успіху» та НВК «Кременецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5-ДНЗ» – «ІНВЕСТ School»; практикували інноваційні технології залучення учнів, батьків, педагогів, членів громади до спільної діяльності на користь школи та громади. Як результат роботи  -  відбувся збір лідерів Шкільних клубів соціального підприємництва опорних ЗЗСО під гаслом «Шкільні клуби соціального підприємництва на подіумі ідей».

Участь у зборі взяли представники 20 опорних шкіл. Лідери представили презентації про найцікавіші епізоди в діяльності клубу. Особливої уваги та поширення досвіду заслуговує діяльність клубів Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – «Успішні та Підприємливі», Микулинецької опорної ЗОШ І-ІІІ ст. – «Микулинецька ініціатива», ОЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Яблунів» – «Єдність», ОНЗ «Монастириська ЗОШ І-ІІІ ст.», НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ с. Великі Гаї» – «Ключ до успіху».

Під час збору працювали дві майстерні: для лідерів – «Пошук ідеї шкільного підприємництва та шляхи її реалізації», а для педагогів-організаторів – «Вироблення плану дій втілення підприємницької ідеї».

Тернопільська ОДА презентувала новий перспективний план формування територій громад області

Четвер, 21 листопада 2019, 10:52

Про те, як має виглядати карта адміністративно-територіального устрою Тернопільської області, говорили очільники краю, народні депутати від Тернопільщини та представники місцевої влади різних рівнів.

Дискусія велась навколо презентованого облдержадміністрацією нового перспективного плану формування територій громад, що буде пропонований Кабінету Міністрів та поданий на затвердження Верховною Радою України.

Найбільш суперечливим для голів вже сформованих ОТГ та керівників депутатських фракцій обласної ради виявилось питання укрупнення громад, що передбачене новим перспективним планом. Учасники наради наголосили на тому, що громадяни повинні впливати на реформу, а їхня думка має бути врахована представниками влади.

«Реалізація адмінреформи має бути максимально прозорою та публічною. Не лише чиновники, а й місцеві мешканці мають право долучатися до цих процесів.

Тому ми будемо відстоювати право місцевих рад впливати на формування перспективного плану області. Відповідні рішення дуже важливі для жителів області, а, отже, мають розглядатися на засіданнях обласної ради», - наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук.

Додамо, що проти представленого обласною державною адміністрацією плану формування громад виступили представники місцевих рад усіх рівнів.

012

 

Сторінка 1 з 813

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер