images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Слідчі Тернопільщини святкують професійне свято.

Середа, 01 липня 2020, 10:53

1 липня своє професійне свято відзначає одна з провідних служб Національної поліції  – слідство.  Саме слідчим належить провідна роль у зміцненні законності та правопорядку, захисті прав і свобод людини.
Привітав працівників слідства керівник тернопільської поліції Олександр Богомол, який сам працював у слідчих підрозділах. В день свята він подякував підлеглим за результативну та якісну роботу.
- Слідство – це та служба, яка узагальнює і формує результат роботи усіх інших підрозділів поліції, - зазначив Олександр Богомол. – Успіхів вам у слідчій справі, впевненості у власних силах та ефективного виконання службових завдань.
До привітань долучився виконувач обов'язків заступника прокурора Тернопільської області Олександр Божко. Він переконаний, що слідчі підрозділи й надалі будуть гідно виконувати покладені на них обов’язки. Керівник наголосив, що саме тісна співпраця обох служб забезпечує ефективне досудове розслідування.
Відділ комунікації поліції
Тернопільської області

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/slidchi-ternopilshhini-svyatkuyut-profesijne-svyato/

 

На території Гримайлівської громади, що на Тернопільщині, запрацювала поліцейська станція © Офіційний сайт Національної поліції:

Середа, 01 липня 2020, 10:52

30 червня у селищі Гримайлів Гусятинського району розпочала свою роботу поліцейська станція. Обслуговуватимуть десять тисяч населення двоє дільничних офіцерів поліції.
Зі слів заступника начальника ГУНП в Тернопільській області Михайла Білецького, завдання поліції – вийти на новий рівень комунікації і поліцейського сервісу, оскільки кожна громада отримає свого офіцера поліції, який буде доступний для населення та постійно знаходитиметься поруч з мешканцями територіальної громади.
Ініціативу відкриття поліцейської станції активно підтримали жителі Гримайлівської ОТГ, адже, зі слів виконувача обов’язки її керівника Андрія Мамчура, до райцентру людям потрібно добиратися майже сорок кілометрів, а на це не завжди є час і кошти.
-Тепер жителі нашої громади, як то кажуть, на місці зможуть отримати правову допомогу, а також звернутися з проблемами, які їх хвилюють. Та й безпека населених пунктів нашої ОТГ – теж важливо.
Жителька Гримайлова Оксана Радченко каже, що села, котрі входять до об’єднаної територіальної громади дуже розкидані, і не всім зручно добиратися до районного центру, де є відділення поліції, тому, коли обговорювалося питання відкриття поліцейської станції, люди із задоволенням підтримали цю ідею.
Двоє офіцерів, які постійно нестимуть службу на території Гримайлівської громади добре знають місцеве населення, та й люди знають їх. І це важливо у роботі правоохоронців.
-Я тривалий час працюю у Гримайлові дільничним, -  каже Іван Трисирука. - Знаю людей, вони – мене. У розпорядженні маємо автомобіль, яким зможемо оперативно виїжджати на виклики громадян.
Нагадаємо, Тернопільщина стала першою, де з ініціативи керівництва поліції та за підтримки місцевих громад почали створюватися поліцейські станції. Сьогодні їх в області – двадцять вісім

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/na-teritoriji-grimajlivskoji-gromadi-shho-na-ternopilshhini-zapraczyuvala-policzejska-stancziya/

У ряді районних філій Тернопільського обласного територіального відділення Малої академії наук України відбулися краєзнавчі онлайн-конференції

Середа, 01 липня 2020, 10:49

http://man.te.ua/
Зокрема - "Пам'ятки архітектури середньовічної Бучаччини". Адже Бучач та Бучаччина… край, де у вітах дерев витає дух старовини, де в небесну вись здіймаються руїни старовинних замків, які зведені у XIV–XVIII століттях в Бучачі, Язлівці, Підзамочку та Золотому Потоці.
Модераторами заходу були Поморська Алла Володимирівна та Урбанська Леся Євгенівна.
Саме про дивовижну Бучацьку землю сьогодні можна було послухати і дізнатись багато цікавої та корисної інформації! Так як Бучаччина – це край унікальної природи, старовинної архітектури, високої культури та глибокої духовності.
Лекторами конференції були: Старка Володимир Васильович, доктор історичних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Кліш Андрій Богданович, кандидат історичних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Слухачі секцій "Історичне крєзнавство" долучились до обговорень у ході конференції та розповіли про середньовічні пам'ятки Бучаччини, а саме Бучацький, Підзамочківський, Язлівецький та Золото Потіцький замки, Миколаївську церкву та костел Успіння пресвятої Богородиці. Найактивніші були Андрій Олійник, Ганна Мостова, Любомир Ляхович, Вікторія Микитчак, Юлія Монюк та Анастасія Кавецька.
Наступного дня - відеоконференція "Історичними стежками Бучацького краю".Слухачі підготували віртуальну екскурсію визначними пам'ятками міста Бучач. Цікава та змістовна інформація була підкріплена пізнавальною відеопрезентацією.
Також наукова конференція "Духовні перлини Збаражчини" на базі секції "Українська література" Збаразької філії Тернопільського обласного територіального відділення Малої академії наук України. Та на базі Зборівської філії проводилась онлайн-конференція "Краєзнавчі екскурсії як дієвий інструмент наукового дослідження: виклики та перспективи сьогодення". Модератори заходу: Ковбасюк Ярослава Ярославівна, відповідальна за роботу Зборівської філії та Ленар Галина Прокопівна.
Вступне слово промовила Заставецька Леся Богданівна, доктор географічних наук, професор ТНПУ ім. Володимира Гнатюка. Викладачка підготувала лекцію про географо-краєзнавчі екскурсії, про фундаторів комплексного географічного краєзнавства та основні вимоги до організації краєзнавчих екскурсій (їх ознаки та класифікацію).
До конференції приєднався місцевий краєзнавиць - Василь Іванович Мартюк, який розповів про роботу з краєзнавчими архівними матеріалами.
Слухачі Зборівської філії (Яна Грицишин, Христина Слівінська, Алла Борик, Вікторія Кармазин, Тетяна Кулик, Христина Ремез, Роксолана Манащук, Андрій Ленар) підготували змістовні виступи про краєзнавчі пам'ятки Зборівщини. Віртуальна екскурсія Зборівщиною пройшла на одному подиху та із захопленням.
Другий день конференції був не менш насиченим, адже усі могли ознайомитись із відомими уродженцями Зборівщини. Слухачі підготували виступи про відомих письменників та поетів краю. До обговорення долучилася Мурмила Наталія Іванівна, викладач Зборівської філії обласного відділення МАН.

0123

 

Відбулись педагогічні читання – онлайн «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області

Середа, 01 липня 2020, 10:48

01

http://www.ippo.edu.te.ua/
Педагогічні читання – онлайн «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області
Нещодавно в режимі онлайн відбулись педагогічні читання – «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області, організовані Буняк Світланою Миколаївною, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.
З привітальним словом виступив заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук, Мисик Володимир Святославович.
Із темою: «Проєктна діяльність як засіб виховання учнівської молоді на героїчних прикладах української історії» виступила завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Хома Світозара Олегівна, яка чітко окреслила основні напрями виховання та наголосила на громадянських компетентностях.
З погляду вивчення національно-визвольного руху, зокрема постаті Романа Шухевича в шкільному курсі історії України, виступив завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін ТОКІППО, Букавин Іван Ярославович, наголосивши, що потрібно виховувати патріота з правдивої історії та формувати особистість на власному прикладі.
Про військову діяльність Романа Шухевича на Тернопільщині говорив заступник директора Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, кандидат історичних наук, Волянюк Сергій Борисович, закцентувавши увагу на важливості вивчення героїчної історії нашого краю.
Про цінності родинних традицій та виховання Романа Шухевича розповіла методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Мудрик лілія Євгенівна, та наголосила на вихованні патріота-громадянина на прикладі родинного виховання Романа Шухевича.
Буняк Світлана Миколаївна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, виступила із доповіддю на тему: «Роль молодіжних організацій у становленні громадянина-патріота на прикладі життя і діяльності Романа Шухевича».
Образ Романа Шухевича знайшов відображення у художньому слові, в кіномистецтві, в музиці, в живописі, в монументальному мистецтві.
Із доповіддю «Людина виняткового гарту. Роман Шухевич у художньому слові» виступила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Борисюк Зоряна Володимирівна. Василевська Анастасія декламувала вірш про Романа Шухевича.
Про героїчну боротьбу УПА на сторінках рідного краю розповів вчитель історії Жуківської ЗОШ I-III ступенів ім. Б. Лепкого Бережанської районної ради, Подуфалий Михайло Васильович, який наголосив на визначних подіях історії національно-визвольних змагань на теренах Бережанщини.
Із доповіддю на тему: «Практичне використання історії ОУН-УПА у виховному процесі ЗЗСО» виступила директор Потуторського НВК «ЗНЗ I-III ступенів ДНЗ» Бережанської районної ради, учитель історії, Поляк Ольга Михайлівна, яка говорила про квест-гру «Повстанська стежка».

1 липня на Тернопільщині День жалоби

Середа, 01 липня 2020, 10:44

У зв’язку із загибеллю молодшого сержанта 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» Івана Дедюха під час виконання службових обов`язків у зоні проведення Операції об’єднаних сил 1 липня на Тернопільщині оголошено Днем жалоби.


На знак скорботи за загиблим у День жалоби на території області буде спущено Державний прапор України із траурною стрічкою на адміністративних будівлях та внесено відповідні зміни до програм заходів.

 

Сторінка 8 з 1121

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер