images/stories/logosait.jpg

 

Репортаж


Київський аеропорт "Жуляни" скоротить половину персоналу - це близько 1 тисячі співробітників

Вівторок, 30 червня 2020, 12:09

 

Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) скоротить половину 2-тисячного персоналу через кризу в авіаційній галузі внаслідок пандемії.

Про це повідомляє пресслужба установи.

Зазначається, що накопичення проблем супроводжувалося і відсутністю будь-якої реакції та допомоги від уряду, профільного міністерства. Керівництво Міжнародного аеропорту "Київ" наголошує, що неодноразово зверталось по допомогу до влади, але належної і своєчасної реакції так і не отримало.

"Ми прогнозуємо повільне відновлення попиту на авіаперельоти і очікуємо повернення до докарантинного рівня лише за кілька років. Самостійно, без допомоги держави, столичному аеропорту не вижити.

На жаль, нам доведеться скоротити 50% персоналу, в тому числі висококваліфікованих фахівців галузі", - зазначив генеральний директор керуючої компанії "МАСТЕР-АВІА" Олег Левченко.

На даний момент кожен підрозділ аеропорту "Київ" вирішує, кого зі співробітників звільнити і як оптимізувати роботу підприємства.

Також зазначається, що у суміжних підприємствах, які співпрацюють з аеропортом, працевлаштовано 8 тисяч співробітників. Аеропорт "Київ" - це другий за пасажиропотоком аеропорт України, це майже 3 млн. пасажирів і 30 тисяч рейсів в рік.

Нагадуємо:

4 червня Після заклику голови виконавчого комітету Нацради реформ Міхеіла Сакашвілі до бізнесу говорити про проблеми, аеоропорт "Київ" та регіональні аеропорти закликали владу встановити мінімальні ставки за авіаційне обслуговування.

Економічна правда

 

"Укрзалізниця" частково відновила рух приміських поїздів у Волинській та Рівненській областях

Вівторок, 30 червня 2020, 11:57

 

З 30 червня Укрзалізниця частково відновлює курсування приміських поїздів у Волинській та Рівненській областях. Наразі заплановано курсування 10 приміських поїздів.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Укрзалізниця частково відновлює рух приміських поїздів згідно з рішенням про послаблення карантину від регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласних державних адміністрацій у Волинській та Рівненській областях.

Так, з 30 червня відновили своє курсування наступні поїзди: №6092/6091 Рiвне — Львів, №6096/6095 Львів — Рівне, №6384/6383 Красне — Рівне — Здолбунів, №6382/6381 Здолбунiв — Рівне — Красне, №6302 Іваничі — Ковель, №6307 Ковель — Іваничі, №6341/6342 Сарни — Здолбунiв, №6335/6336 Здолбунiв — Сарни, №6319/6321  Сарни — Рафалівка, Чорторийськ — Ковель, №6320/6322 Ковель — Чорторийськ, Рафалівка — Сарни.

З розкладом можна ознайомитися на сайті Львівської залізниці.

Економічна правда

Профспілки провели попереджувальну акцію протесту проти антипрофспілкового законопроєкту

Вівторок, 30 червня 2020, 11:52

0

До протестувальників вийшов голова обласної ради Віктор Овчарук. «Тернопільська обласна рада працює на засадах захисту громади Тернопільщини. Тому завжди підтримувала і буде підтримувати діяльність профспілок, яка спрямована на соціальні гарантатії та забезпечення прав громадян, у тому числі найманих працівників, - наголосив Віктор Овчарук. – Так, на пленарному засіданні ХІІ сесії депутати підтримали звернення, ініційоване профспілками, яке адресоване Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України, щодо неприпустимості ухвалення запропонованого проекту Закону України «Про працю». Сьогоднішнє звернення із вимогами профспілок також буде розглянуте депутатами на пленарному засіданні, яке відбудеться 6 липня».

Такі попереджувальні акції протесту проти антипрофспілкового законопроєкту №2681, урядового закону про працю та інших, які погіршують умови життя і роботи працівників, їх соціальні гарантії, були проведені в усій Україні.

 

Новий сучасний ЦНАП незабаром запрацює в ОТГ поблизу обласного центру

Вівторок, 30 червня 2020, 11:49

Такий заклад незабаром запрацює в Білецькій об’єднананій територіальній громаді, яка минулого року  стала учасником четвертого раунду відбору учасників Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою».

Як кажуть у Тернопільському регіональному офісі U-LEAD: «У громаді вже завершують ремонтні роботи та невдовзі розпочнуть підготовку до відкриття ЦНАПу.Білецька ОТГ в рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» отримає інституційну та матеріальну підтримку в створенні ЦНАПу. Зокрема, для приміщення ЦНАПу будуть закуплені меблі, офісна техніка та все програмне забезпечення, не кажучи вже про дизайн та зонування. Усі працівники пройдуть тривалий навчальний курс, який розробляли кращі експерти Програми у сфері надання адміністративних послуг. Радіємо, що ще в одній громаді на Тернопільщині за підтримки U-LEAD запрацює сучасний ЦНАП, де будуть надаватися якісні послуги у комфортних умовах.

Інформація та фото з відкритих джерел.

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція “БІОРІЗНОМАНІТТЯ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНИХ ПРИРОДНИХ УМОВ СЕРЕДОВИЩА”

Вівторок, 30 червня 2020, 11:47

http://ippo.edu.te.ua/
Суспільство та природа тісно пов’язані між собою. Наша практика налічує безліч різних видів, як наземних так і морських. Людина своєю діяльністю дуже серйозно порушила стан довкілля, тим самим зменшила територію певних природних екосистем, які є середовищем існування більшості видів нашої планети, зокрема України, і це є досить глобальною екологічною проблемою. Міжнародна науково-практична конференція “Біорізноманіття України в контексті сучасних природних умов середовища”, яка організована ТОКІППО (Олександр Петровський, Ігор Вітенко, Володимир Черняк), покликана розширити знання і світогляд людини, охорони природних екосистем, ланшафтного дизайну, озеленення населених місць та інше. Розпочалася конференція в ТОКІППО в онлайн-форматі за допомогою програми Meet (пленарне засідання). Продовження 9 секційних занять відбулося 05 червня на базі ТОКІППО.
Учасники Конференції висловлювали стурбованість тим, що на сьогодні Україна і світ знаходиться перед обличчям серйозних екологічних загроз, в тому числі біорізноманіттю. Головні загрози біорізноманіттю пов’язані сьогодні з діяльністю людини. Вони полягають у знищенні природних середовищ існування тварин і місць зростання рослин, їх фрагментації, забрудненні (промисловому, сільськогосподарському, транспортному, комунальному та ін.), наслідках воєнних дій, неконтрольованого будівництв, у глобальні зміні клімату, поширенні інвазійних видів, хвороб, шкідників та вірусних інфекцій.
Враховуючи, що число заінтересованих сторін (спеціалістів, установ і організацій), які здійснюють наукову та науково-методичну роботу з проблем збереження та збагачення біорізноманіття, культурної спадщини садово-паркових об’єктів, теоретичних та прикладних аспектів у сфері охорони природи зменшується, а державне фінансування на організацію та виконання наукових робіт скорочується, то необхідно об’єднувати зусилля країн, державних та неурядових організацій до вивчення, моніторингу та спільних дій для збереження біорізноманіття.
Конференція вказує на необхідність особливого ставлення до збереження і сталого використання лісових генетичних біологічних ресурсів, особливо в Карпатському регіоні.
Учасники Конференції вказували на необхідність комплексних досліджень проблем біорізноманіттям із залученням спеціалістів, і в т.ч. із інших країн, провідних наукових установ країн Європейського Союзу.
Конференція схвалює позитивний досвід з відзначенням постатей ботанічної та екологічної науки.
На конференцію було подано заявки від 170 учасників з 16 областей України та м.Києва, а також зарубіжних країн: (Молдови, Литви, Німеччини, Польщі), які представляли 25 закладів вищої освіти, 8 Національних природних парків, 2 Ботанічних садів, 43 установ, організацій та навчальних закладів.
У конференції прийняли участь 24 доктори наук, професори, 3 академіки, 55 кандидати наук: 26 біологічних, 9 сільсько-господарських, 10 педагогічних, 5 технічних, 5 інших наук. А також 42 учасники: 8 педагогів, 10 методистів та 12 асистентів, 12 учнів, студентів, магістрів.
Співорганізаторами конференції окрім ТОКІППО, виступили Міністерство освіти і науки України, VĪTAUTA DIŽĀ UNIVERSITĀTE (Литва), Міжнародна асоціація охоронців річки Дністер «Eco-Tiras» (Кишинів, Республіка Молдова), Eberswalde University for Sustainable Development (Німеччина), Опольський університет (Польща), Вінницький національний аграрний університет, Білоцерківський національний аграрний університет, Кременецький ботанічний сад, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Національний університет оборони України імені Івана Черняхівського, Хмельницький національний університет, Інститут екології Карпат НАН України, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний авіаційний університет, Національний лісотехнічний університет України, Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського МОЗ України, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.
Матеріали доповідей опубліковано у збірнику «Біорізноманіття України в контексті сучасних природних умов середовища». Електронний варіант збірника та програми можна завантажити з репозитарію ТОКІППО за посиланнями:
збірник http://elar.ippo.edu.te.ua:8080/handle/123456789/5646, програма http://elar.ippo.edu.te.ua:8080/handle/123456789/5647, резолюція http://elar.ippo.edu.te.ua:8080/handle/123456789/5653
Заслухавши і обговоривши доповіді, учасники конференції рекомендують:
Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями та рекомендаціями щодо ефективної реалізації директив ЄС з питань охорони та збереження природних оселищ природної флори і фауни європейського значення, формування Смарагдової мережі, створення об’єктів природно-заповідного фонду спеціального призначення, які мають особливу цінність для виконання завдань, передбачених Угодою про асоціацію України і ЄС, щодо створення Державного агентства з питань збереження біорізноманіття, заповідної справи.
Звернено увагу обласних державних адміністрацій на необхідність збільшення площі природно-заповідного фонду до індикативних показників, визначених Стратегією регіонального розвитку України на період до 2020 року:
Надати ботанічному заказнику місцевого значення “Кемпа” (Бродівський район, Львівська область), фактично єдиного в Європі місця зростання орхідеї Spiranthes amena (M.Bieb.) статусу загальнодержавного значення;
Організувати національний природний парк «Бережанське Опілля» у межах Тернопільської області.
Всім установам, організаціям удосконалювати наукову та науково-практичну роботу з актуальних теоретичних і практичних проблем, пов’язаних з використанням природозберігаючих технологій в закладах освіти в умовах сучасних освітніх змін та широке екологічне інформування серед усіх верств населення.
Відзначити роль обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти України в активізації відповідної просвітницької роботи серед керівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та фахової передвищої освіти, голів громад (ОТГ) з даної теми, та дотримання принципів освіти для сталого розвитку та завданнями Цілей Розвитку Тисячоліття, стороною яких є Україна.
Учасники Конференції доручають Оргкомітету підготувати від їх імені звернення до :
Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України;
Міністерства освіти і науки України;
Мінприроди України і науки України;
РНБО України
4.1.Щодо питання про збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, як складову національної безпеки держави.
Учасники Конференції висловлюють особливу подяку адміністрації Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти за підготовку та організацію Конференції, вважають її актуальною та практично значимою, проведеною на високому науковому рівні.

 

Сторінка 9 з 1121

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер