images/stories/logosait_new.jpg

 

Репортаж


Щодо нарахування пені – правила змінились

П'ятниця, 27 січня 2017, 09:33

У Тернопільській ОДПІ наголошують на важливості своєчасної сплати належних податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Адже, у випадку протермінування – платнику загрожує нарахування штрафних санкцій та пені.

Зокрема, якщо суму грошового зобов’язання визначає контролюючий орган за результатами податкової перевірки або у випадках, не пов’язаних з проведенням таких перевірок, пеня нараховується починаючи з першого робочого дня після закінчення строку, встановленого для сплати податкового зобов’язання (у т.ч. за період адміністративного чи судового оскарження). Такі строки передбачені п. 121.1 Податкового кодексу України у редакції Закону № 1797-VIII.

У випадку, коли суму податкового зобов’язання визначає сам платник податків або податковий агент, нарахування пені проводиться після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

Якщо зобов’язання до сплати (в т. ч. сума штрафних санкцій за їх наявності та без урахування пені) було нараховано:

* самим платником або податковим агентом, розмір пені становить 100 % річних облікової ставки Нацбанку, яка діє на кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення;

* контролюючим органом або в інших випадках визначення пені встановлено до вимог ПК, коли її розмір не встановлений, пеня нараховується за кожен календарний день прострочення, включаючи день погашення, у розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Детальніші консультації у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

 

Реалізація реформи системи реєстрації нерухомості та бізнесу у Тернопільській області

П'ятниця, 27 січня 2017, 09:17

Станом на 10 січня 2017 року у Тернопільській області функціонують 43 суб’єкта державної реєстрації, що забезпечують повноваження у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень, з них:

- 17 місцевих райдержадміністрацій;

- 4 виконавчих органи місцевого самоврядування (міст обласного значення);

- 19 виконавчих органів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме: Бучацька, Заліщицька, Зборівська, Лановецька, Монастириська міські ради, Нараївська сільська рада Бережанського району, Гусятинська селищна рада, Васильковецька та Коцюбинська сільські ради Гусятинського району, Вишнівецька селищна, Чернихівецька та Базаринська сільські ради Збаразького району, Залозецька селищна рада Зборівського району, Великомлинівецька сільська рада Кременецького району, Коропецька селищна рада Монастириського району, Завалівська сільська рада Підгаєцького району, Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району, Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району;

- 4 акредитованих суб’єкта (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Повноваження у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців передано 33 суб’єктам державної реєстрації, зокрема:

- 17 місцевим райдержадміністраціям;

- 4 виконавчим органам місцевого самоврядування (міст обласного значення);

- 2 виконавчим органам сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, а саме: Байковецька та Великогаївська сільські ради Тернопільського району

- 4 акредитованим суб’єктам (Гусятинське районне комунальне бюро технічної інвентаризації, Комунальне Підприємство Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, бізнесу та громадських формувань, Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації та Комунальне підприємство «Центр реєстрації майнових прав» Чортківської районної ради Тернопільської області).

Отже, на території Тернопільської області працюють 113 державних реєстраторів, з них 17 проводять реєстрацію по двох напрямках, 91 - у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та 39 - у сфері державної реєстрації бізнесу.

Окрім того, державну реєстрацію здійснюють 134 нотаріуси.

За таких умов громадяни отримують широкий вибір для звернення до того суб’єкта, який краще може надати відповідну послугу, що сприяє розвитку конкуренції у сфері державної реєстрації та є передумовою для надання якісних демонополізованих адміністративних послуг. Таким чином, за рік дії реформ у Тернопільській області можна спостерігати покращення рівня надання адміністративних послуг.

 

Головне територіальне управління юстиції

у Тернопільській області

Медіалабораторія запрошує на майстер-клас "Макрозйомка"

Четвер, 26 січня 2017, 10:25

В Medialab, що знаходиться ПК Березіль, відбудеться майстер-клас "Макрозйомка. Фотографуємо вироби рукоділля". Заняття охоплює дві затребувані сьогодні теми: мистецтво фотографії та рукоділля.
 

Часто людям, які займаються виготовленням своїх виробів, доводиться опановувати й фотосправу, адже без професійних світлин словами про цю роботу не розповісти.
 

28 січня в #Medialab завітають двоє чудових творчих тернополянок - фотограф Таня Свинарик-Іващенко та майстриня рукоділля Nadiya Rudik. Дівчата поділяться секретами вдалої презентації виробів рукоділля.
 

На занятті поговоримо про макрозйомку, ну і, звичайно, попрактикуємо. Спробуємо зробити якнайкращі світлини, користуючись підручними засобами.
 

На практиці будемо використовувати авторські прикраси Надії Рудик.
 

Запрошуємо усіх, хто цікавиться фотографією та рукоділлям, в #Medialab. Приходьте 28 січня, в суботу, на 12:00 в ПК Березіль, 2 пов., 18 каб. Запис за тел. 096 467 03 52.

 

У Тернополі визначили переможців конкурсу молодіжних проектів

Четвер, 26 січня 2017, 08:04

З метою підтримки соціальних та громадських ініціатив молоді, залучення юнаків та дівчат до активної громадської діяльності, сприяння соціальному становленню та розвитку молодого покоління через надання фінансової підтримки проектам (програмам) інститутам громадянського суспільства, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради провела конкурс проектів (програм) на 2017 рік.

Всього на конкурс було подано 19 проектів від 14 інститутів громадянського суспільства на загальну суму 1753982,00 грн.

Згідно з рішенням комісії переможцями визнано:

  1. · Культурно – мистецький гумористичний – проект «Ліга Сміху Тернопіль» - Тернопільська міська організація «ВІ. АЙ. ПІ. КВН. ТЕРНОПІЛЬ»;
  2. · Освітньо-виховний проект – LanguageSchool – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «AIESEC в Україні»;
  3. · Комплекс заходів «Ми стали волі на сторожі» - Тернопільська міська організація «Спілка Української Молоді в Україні»;
  4. · Відновлення учасників АТО – громадська організація «Об’єднання бойових побратимів»;
  5. · Учнівський інтелектуальний фестиваль «ВУНДЕРКІНДЕР» - громадська організація «Центр комунікаційних студій»;
  6. · Міжнародний проект «ScientificFun – Наукові пікніки» - ТОО ВМГО «Молодіжний центр працевлаштування»;
  7. · Оздоровлення дітей з синдромом Дауна «Краплинка здоров’я» - Громадська організація «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «Бебіко».

 

Проекти наступних інститутів громадянського суспільства внесені в календарний план управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту:

  1. · Комплекс інформаційно-навчальних заходів, спрямований на популяризацію та стимулювання розвитку молодіжного підприємництва – ТООВМГО «АТОМ»;
  2. · Інформаційна кампанія «Ми проти домашнього насильства» - Громадська організація «Інформаційно - правовий центр «Права людини»;
  3. · Школа помічника місцевого депутата - громадська організація «Центр комунікаційних студій»;
  4. · Підтримка сім’ї, надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді «Тиждень Подружжя у Тернополі» - громадська організація «Можливість»;
  5. · «Фестиваль сімейних цінностей «Завтра» - громадська організація «Правий сектор».

 

Інститути громадянського суспільства, які не пройшли конкурс та їм не надано фінансування, на реалізацію проектів, запрошується в управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту на опрацювання проектів та спільної реалізації.

Минулоріч служба зайнятості Тернопілля охопила профнавчанням майже 4 тисячі краян

Середа, 25 січня 2017, 16:33

Одним із шляхів вирішення питання зайнятості безробітних, розширення професійних знань та набуття відповідних фахових умінь є професійне навчання.

У 2016 році за направленням служби зайнятості Тернопілля профнавчання проходили майже 4 тисячі осіб, з них 3568 були забезпечені роботою (97,3 %). Рівень охоплення безробітних професійним навчанням в середньому по області склав понад 12 відсотків. Слухачі в основному здобували професії електрогазозварника, кухаря, робітника фермерського господарства, оператора котельні, тракториста сільськогосподарського виробництва, підвищували кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Навчання безробітних здійснювалося на базі 1010 підприємств та навчальних закладів, у тому числі – 8-ми вищих та 6-ти професійно-технічних. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

493 краянина зі статусом безробітного навчалися в Івано-Франківському, Одеському та Рівненському центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості України. Тут вони навчалися на манікюрника, підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення за фахом «оператор котельні» та сільськогосподарськими напрямками.
«Торік професійним навчанням обласна служба зайнятості охопила 71-го демобілізованого учасника антитерористичної операції, – зазначив директор ОЦЗ. – Зокрема, 7 колишніх воїнів освоювали фах робітника фермерського господарства, ще семеро – тракториста, 3 особи вчилися на електрогазозварника. 17 демобілізованих атовців проходили курси цільового призначення за напрямами «Менеджмент малого підприємництва» та «Основи малого підприємництва» з метою отримання одноразово допомоги по безробіття для відкриття власної справи. 8 підвищували кваліфікацію на курсах «Охорона праці для робіт АПК» і «Періодична перевірка знань з охорони праці операторів котелень». Решта стажувалися безпосередньо на робочих місцях за професіями: слюсар-ремонтник, автослюсар, інженер-програміст, тракторист, менеджер зі збуту, столяр».

А ще профнавчання за сприяння обласної служби зайнятості проходили й 110 інвалідів та 13 переселенців. Із числа тих, хто завершив навчання, 99 осіб з обмеженими можливостями та 11 переселенців працевлаштовано.
Безкоштовні ваучери на профнавчання було видано 18 мешканцям області і 17-ть краян вже підвищують свій професійний рівень.


Прес-служба обласного центру зайнятості

 

Сторінка 1071 з 1437

«ПочатокПопередня1071107210731074107510761077107810791080НаступнаКінець»
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

вугілля і дрова

Банер